Gönderen Konu: BU KAÇINCI ATA NEO REZALETİ  (Okunma sayısı 2321 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem ÇAĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
BU KAÇINCI ATA NEO REZALETİ
« : 24 Eylül 2017, 20:40:44 »
2 haziranda telefonda bilgi alarak 4 haziranda sipariş verdiğim ata neo 12.ahhhh neymiş o neo.sol atmaz dedikleri ülkemizin en iyi silahlarından gösterilen ata silah.4 kez silahı fabrikaya gönderdim değişmeyen namlu ve kundak kaldı.ha satış temsilcisi var Bilal Arabacı sakın sözlerine kanıpta ata tüfek almayın.binlerce tüfek sattıklarını ve hatalı tüfeklerden kişi (Bilal Bey) değil,firma sorumluymuş kendisi öyle diyor.burdur dan çıktım fabrikaya kadar gittim.bana ilk bilgiyi veren Bilal Bey saklanırcasına beni kabul bile etmedi.bilgi bile vermedi.ha tüfeğim 4kez ggönderdim düzeldi mi.hayır sakın almayın.keşke stoeger m3000 pregnie alsaydım.işte satış temsilcisinin gazabına uğradık.aldım alalı tüfekle hiç ava gitmedim.4 kez göndermişim geri iade almaları gerekmiyor mu?yada yenisi ile değiştirilmesi gerekmiyor mu?
  • BERGARON/1965
  • KIRICI/2014
  • YILDIZ/2006
  • ATA NEO12/2016
1980 - Burdur

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Mustafa GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: BU KAÇINCI ATA NEO REZALETİ
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2017, 23:05:10 »
Geçmiş olsun.
Bu tüfekte sol alt atma problemi benim de başıma geldi.
Fabrikanın ilgisizliğine tüfeğin ve kutusunun tamirde gördüğü zarar da eklenince benim için Ata defteri kapandı. (Forumda konusu mevcut.)
Dünyanın en iyi tüfeğini de üretseler artık benden uzak olsun.
  • Akdaş AH212 Kamuflaj 71 cm Yarı Otomatik
  • Yıldız SPZ ME Steel 71 cm Üst/Alt Çifte
1988 - Fethiye/Muğla - Bayramiç/Çanakkale

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2017, 23:34:16 »
          Hiç şaşırmadım, geçmiş olsun.Ben bunları o kadar çok yaşadım ki...Ne diyeceğimi bilemiyorum artık.Elalem aya gider, bizim insanımız bir av tüfeğini beceremez, lafa gelince ise mangalda kül bırakmaz.Tüfeklerine koydukları isimlere baksanız sanırsınız bu adamlar memleketi ihya ediyor: NEO- FLAŞ- LAZER- İMPARATOR- KRAL-EFSANE-UZAY...... liste uzayıp uzayıp bu süslü isimlerle gider.Ama neresinden tutsan bir yeri elinde kalır.
          Bu forumda daha önce yazmıştım, bundan 30,40 yıl önceki üretilen tüfeklerin bile şu an gerisindeyiz.İddia ediyorum, bayilerde satışta olan tüfeklerin yüzde doksanı attığın yeri vurmaz.Bu durumu defalarca yaşamış biri olarak bu forumda defalarca yazdım' DENEMEDEN   ALMAYIN..Denemenize izin verilmiyorsa , deneyerek 2. el alın.Piyasada sadece tüfek sektörü değil, tüm sektörler sıkıntılı.Bu da bizim insanımızın kalitesiz , bilgisiz ve tembelliğinden kaynaklanıyor.İnsanlarda ahlak ve vicdan olmayınca , yaptıkları işi severek yapmadıkları sürece bu işler böyle olur, sonra bizi ithal mallara mecbur bırakırlar ve işşiz kalan zarar gören yine kendileri olur.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2017, 23:44:10 »
                Adem Bey, bu arada stoeger alsaydım bunlar olmazdı deme,Sana tavsiyem hiç birine güvenme.Ben hiç birine kefil değilim,her markanın çok keleğini gördüm, ben olmazsa dostlarımın ahını aldılar.Hakkını sonuna kadar arayıp tüketici haklarını devreye sok.Seni hiçe sayana acıma, bu kazığı sineye çekme.Senin bu yaşadığın olay bana yaşadığım acı tecrübeleri hatırlattı ve inan ki hala kırgınlığım devam ediyor.Yalnız  CESA marka otomatiğimalt vuruyordu, gönderdim, sağ olsunlar 2 gün içinde namluyu değiştirip sorunu çözüp yolladılar ve kargo parasını da ödediler sağolsunlar.Diğerleri ile epey uğraşmak zorunda kaldım.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimiçi Ömür DURMUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2017, 09:41:35 »
Geçmiş olsun ! Benim canımı da Utaş çok sıktı ! Aylarca uğraşıp sonunda mahkeme kapısından döndüm para iadesi aldım! Sakın vazgeçmeyin tüketici mahkemesimne gidin mutlaka paranızı alırsınız.Firmaya da bi mail-fax vb atın ve mahkemeye gideceğinizi sonucunu da forumlarda ve sosyal medyada paylaşacağınızı yazın..Bakın nasıl etekleri tutuşacak
  • typhoon f12 / t4
  • derya lion ipsc /crx400 / x400
  • hatsan mpa
  • Mossberg 500
  • stoeger m3k
  • derya mk12
1973 - İstanbul

The following users thanked this post: İdris MOĞOL

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #5 : 25 Eylül 2017, 22:16:47 »
Tüfeklerdeki bu sol atmanın sebepleri ya namlu kepinin açısı ya da bantın yerleştirme açısı.. En çok bu ikisinden oluyor..
Şok yuvasındaki açı farkı da olayı etkiliyor ama ilk 2 etken çok önemli.. Bunlardaki 1 mm kayma, gözle bakarak veya nışan alırken farkedilmez ama 35 metrede hedefe atış yaptığınızda en az 10-15 cm fark eder.. Bir diğer husus, kullanıcının ölçüsüne uymayan avans farkıdır. Mesela normal bir tüfekte sağ kullanıcı, tüfeği omuzladığında eğer bantı tam ortadan görmüyorsa nışan alırken oluşan o 1 mm fark bile atıştaki sola çekme payını etkiler. Zaten ölçü kullanıcıya göre değilse, tüfeği her defasında aynı şekilde omuzlayamazsınız..
Bunlar genel konular..

Tüfekle ilgili soruna gelince, sizin adınıza üzücü, firma adına da yakışmayan bir durum olmuş.
4 defa aynı sebepten fabrikaya giden bir tüfeğin koşulsuz şekilde yenisiyle değişmesi gerekir.
Hele de ismi duyulmuş büyük firmaların buna daha da özen göstermesi gerek.
Hakkınızı arayın mutlaka..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İdris MOĞOL

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 26 Eylül 2017, 00:55:31 »
şu bilal arabacı denen herifin bir çok vüdeosu var. konuşurken çok profesyonel gibi davranıyo. demekki kalıbının adamı değil. bende eşime dostuma söylicem  bu firmanın tüfeklerini asla kullanmayacaklar
  • Browning Maxus Ultimate Ducks 76 cm
  • sarsılmaz mega champion 71cm
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #7 : 26 Eylül 2017, 10:17:03 »
Arkadaşlar derdimizi anlatmaya çalışırken lütfen biraz daha dikkatli olalım,kullandığımız kelimeleri daha özenli seçmeye gayret edelim.
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2017, 10:28:05 Gönderen: Erol ÖZTÜRK »
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, İdris MOĞOL, Bilal AYDIN