Gönderen Konu: Akus Prestige  (Okunma sayısı 126057 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
Ynt: Akus Prestige
« Yanıtla #25 : 04 Ocak 2017, 16:53:32 »
Kaçmasınlar mı? Yüz binlerce kişi ölmüş zamanında bahsettiğiniz beladan  :police: Hala bu beladan ölenlerin iskeletleri çıkıyor sağda solda :D

Hayırlı olsun Fatih bey :),isabetli bir karar verdiğinizi ben de düşünüyorum..Türkiye de sadece silah o0larak değil herhangi bir endüstri kuruluşu olarak bile bakınca benim en gözümün tuttuğu firmalardan biri diyebilirim.Ciddiler samimiler,bilgililer ve belki en kritik nokta olarak işlerini seviyorlar,benim izlenimim bu yönde(tabi bir beretta :) değil,gönül tercihiniz o yönde olsa idi de diyor ama vebalı gibi kaçılır oldu matesüf şu günlerde o isimden :)..)
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Fatih YAZICI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #26 : 04 Ocak 2017, 17:03:58 »

Fatih Bey şimdi fark ettim, sanırım siz kafanızdaki modeli yükseltmişsiniz. Sidelock model olmuş, tetik çift olmuş vs. Bence on numara tercih :)

Kamil Bey teşekkür ederim.
Tüfek geldiğinde neymiş ne değilmiş hep birlikte göreceğiz. Çünkü ben de bir kaç kez elime almak dışında sağlıklı bir bilgiye sahip değilim.
Ayrıca artık Berettaya hiç olumsuz bir şey söylemeyeceğim. :) Bakın vebalı gibi kaçıldığını da siz söylemişsiniz. Aman üstüme kalmasın. :) :)
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 04 Ocak 2017, 18:40:03 »
  İbrahim Hocam Beretta,İtalya,Veba çok zekice... :).1346 yılındaki büyük salgın gerçektende ilk İtalya'dan Avrupa'ya yayıldı ve bir yılda 60 milyon can aldı..Neyse ki Beretta bu salgından sonra kurulmuş bir firma. :)
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • Çocukluğunda şahit olduğu avlarla avunan bir adam
« Yanıtla #28 : 04 Ocak 2017, 18:47:06 »
Kıymetli arkadaşlarım iyi dileklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Allah size de gönlünüzdekini nasip etsin.

hayırlı olsun fatih abi,sonucun tatminkar olacağını düşünüyorum,heyacanla bekliyorum bende.
Hayırlı olsun Fatih Bey, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...
Fatih Bey

Hayırlısı ile beğenerek
kazasız belasız kullanmak nasip olsun
Fatih Bey güzel bir tercih yapmışsınız. Hayırlı olsun güle güle kullanmak nasip olur inşallah.
Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin...
Fatih Bey, yeni tüfeğiniz şimdiden hayırlı uğurlu olsun. İyi günlerde ve bereketli avlarda kullanmanızı dilerim.

• Prestige Custom Sidelock E. S&S
  • Sauer Beretta S56 E. O/U
  • Beretta Xplor Action Semi Auto
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 04 Ocak 2017, 18:55:11 »
Hüseyin Bey, sürme boyayı teknik veya kimyasal olarak anlatabilecek bilgiye sahip değilim. Akus firması cam boya, krom boya ve sürme boya diye seçenekler vermiş. Sürme boya dışındakileri standart olarak sunuyor. Ancak sürme boya opsiyonel ve hatırı sayılır bir fiyat farkı var. Görüntüsü parlak değil, mat da değil. Çizilmelere karşı dirençli olduğu görüntüsünden bile anlaşılabiliyor. Ayrıca daha ciddi bir silah karakteri hissettiriyor. Hiç bir Huğlu da bu boyanın kullanıldığını görmedim. Ama ben görmediysem bu asla kullanılmamıştır olduğu anlamına gelmez. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar sanırım detaylandıracaklardır.

Sürme boya tam olarak  nedir acaba bende bir adet  90 model huglu poze  parlak bi boya var siyah  bu mu sürme boya denilen

Fatih YAZICI 1964 
Bursa

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 04 Ocak 2017, 19:02:52 »
Teşekkürler İbrahim Bey. Evet sidelock yaptırmaya karar verdim. Madem böyle bir şey yapıyorum yanından geçmeyip ortasına düşeyim dedim. Ayrıca tüfek tabanca sohbetlerini de severim. Sidelock olunca sohbeti de biraz daha koyulaşabilir diye ümit ediyorum. Hayırlısı olsun.

Fatih Bey şimdi fark ettim, sanırım siz kafanızdaki modeli yükseltmişsiniz. Sidelock model olmuş, tetik çift olmuş vs. Bence on numara tercih :)
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #31 : 04 Ocak 2017, 19:03:52 »
:D

İbrahim Hocam Beretta,İtalya,Veba çok zekice... :).1346 yılındaki büyük salgın gerçektende ilk İtalya'dan Avrupa'ya yayıldı ve bir yılda 60 milyon can aldı..Neyse ki Beretta bu salgından sonra kurulmuş bir firma. :)
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 04 Ocak 2017, 19:26:59 »
Tam da burada özellikle belirtmek istediğim bir şey daha var.
Bu tüfeği almaya kar verme aşamasında bu işin piri olan sevgili arkadaşlarımın bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak için onları rahatsız ettim. Sağ olsunlar kıymetli vakitlerini ayırdılar ve etraflıca bilgilerini aktardılar. Eksilerini ve artılarını detaylı bir şekilde anlattılar. Zevkle dinledim. Bu sohbetler ne tüfeği övme ne de kötüleme şeklinde oldu. Bir klasik çifte hakkında ne konuşulması gerekiyorsa en profesyonel şekilde bilgilendirdiler.
Burada isim saymayı uygun bulmuyorum. Ancak bu müstesna insanlara bana arkadaşlığın ötesinde bir dostlukla yaklaşıp kıymetli zamanlarını verdiklerinden hele hele yılların çabası ve birikimi olan, öyle bir çırpıda kolaylıkla kazanılamayan bilgilerini, ustalıklarını samimi olarak paylaştıklarından dolayı çok içten teşekkür ve minnetlerimi sunarım.
Selam ve muhabbetle.
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2017, 19:30:32 Gönderen: Fatih YAZICI »
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK, Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı M.Ali TÜRER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 04 Ocak 2017, 19:43:46 »
Fatih bey hayırlı uğurlu olsun güzel tercih .

Bizimle fotoğraflarını paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyorum .
  • Büyük Huğlu venüs
M.Ali TÜRER
1978 - ANTALYA / MUĞLA

The following users thanked this post: Fatih YAZICI

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 04 Ocak 2017, 19:48:52 »
Fatih bey hayırlı uğurlu olsun güzel tercih .

Bizimle fotoğraflarını paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyorum .

Teşekkürler M. Ali Bey. 55-60 gün gibi bir süre verdiler. Elime ulaşır ulaşmaz fotoğraflarını yayınlarım.
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: M.Ali TÜRER

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #35 : 04 Ocak 2017, 19:55:12 »
Kaçmasınlar mı? Yüz binlerce kişi ölmüş zamanında bahsettiğiniz beladan  :police: Hala bu beladan ölenlerin iskeletleri çıkıyor sağda solda :D

Veba(lı) yaftalama operasyonel odak ve headquarter(elebaşı :D) deşifre etti kendisini :) :D...Gene viral oldu tabi :D nelerden artmış zımba gibi bir nesil ve vebaya bile nanik yapmış insanlarca üretilen diye görüyor ve rüzgarı tersine çeviriyoruz iyinin güzelin yılmaz neferleri olarak gene de teşekkür ediyoruz :D...
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2017, 19:57:43 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Fatih YAZICI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #36 : 04 Ocak 2017, 20:08:16 »
Bence Fatih Bey "sağlıklı" tercih yapmış , hiç "bulaştırmamak" lazım öyle şeyleri.  :police: Size de "sağlıklı" günler diliyorum Kamil Bey :D

Veba(lı) yaftalama operasyonel odak ve headquarter(elebaşı :D) deşifre etti kendisini :) :D...Gene viral oldu tabi :D nelerden artmış zımba gibi bir nesil ve vebaya bile nanik yapmış insanlarca üretilen diye görüyor ve rüzgarı tersine çeviriyoruz iyinin güzelin yılmaz neferleri olarak gene de teşekkür ediyoruz :D...
1978 - Istanbul

• Expert Üye
« Yanıtla #37 : 04 Ocak 2017, 20:08:25 »
Fatih bey namlu boyu olarak 70-76 arası eğer tek namlu olacak ise bence daha hem görsel hem de açık gizli teknik avantajları nedeni ile daha iyi bir tercih olurdu diyorum,şoklar gene 4-2 veya 5-3 olarak düşünülebilir...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Fatih YAZICI

• Expert Üye
« Yanıtla #38 : 04 Ocak 2017, 20:12:24 »
Bence Fatih Bey "sağlıklı" tercih yapmış , hiç "bulaştırmamak" lazım öyle şeyleri.  :police: Size de "sağlıklı" günler diliyorum Kamil Bey :D

Teşekkür ederim :) anlıyorum da :D sizin sağlık anlayışı da pek steril :D ameliyathane gibi :D gelmez bize :police: çok şükür iyi böyle :D...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 04 Ocak 2017, 20:18:16 »
Fatih bey namlu boyu olarak 70-76 arası eğer tek namlu olacak ise bence daha hem görsel hem de açık gizli teknik avantajları nedeni ile daha iyi bir tercih olurdu diyorum,şoklar gene 4-2 veya 5-3 olarak düşünülebilir...

Teşekkür ediyorum Kamil Bey.
Bu konuyu biraz daha detaylandırabilir miyiz?
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 04 Ocak 2017, 20:36:50 »
Akus biraz önce sipariş formunu teyit amaçlı olarak ger dönüş yaptı. Hala üzerinde oynayabiliriz.

Fatih YAZICI 1964 
Bursa

• Expert Üye
« Yanıtla #41 : 04 Ocak 2017, 20:37:12 »
Teşekkür ediyorum Kamil Bey.
Bu konuyu biraz daha detaylandırabilir miyiz?

Fatih bey ben hernekadar İtalyan safı tutmuş gibi görünsem de av tüfekleri alanında feyz aldığım coğrafya esasen Britanya bilhassa da İngiltere taraflarıdır,zaten tüm hikayenin yeşerdiği yerin de bu bölge olduğu da yaygın kabul görür ve dahi, siparişini verdiğiniz tüfek dahi önde gelen bir İngiliz marka modelin adeta karbon kopyasıdır..

Devamen silahınızın yüzyıldan fazla zamandır değişmeden master kalıbını üreten firma(holland holland) da dahil olmak üzere orada 70 cm altı namlu adeta yasaklıdır...Tabi bunda av geleneklerinin ağırlıklı olarak sürek avı ve geçit kuşuna atış şekli sebebiyle olduğu da düşünülebilir fakat uzun namlunun bariz bir swing avantajı vardır daha dinamik ve kendinden tahrikli gibi hareket alır ve uzun nişan hattı da bilhassa 30 metre üzeri atışlarda hedef takibi yönünden daha iyi..

Ufakta olsa balistik(hız ve grupman)avantajı da var bence...Ayrıca atış disiplinlerinde de durum böyle,örneğin skeet gibi kısa mesafe ve kaval şokla yapılan atışta bile eskiden 67-71 tercih edilirken artık en kısa 71,ağırlıklı olarak 76 kullanılıyor diye biliyorum,swing avantajı nedeni ile..

Kişisel görüşüm olarak bir de estetik olarak hele de çifteye 71-80 arası namlular daha çok yakışıyor ve daha ciddi ve iş yapacak bir karakter de kazandırıyor..
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2017, 20:44:00 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Orhan AKSOY, Suat ÇALIŞKAN, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 04 Ocak 2017, 20:42:58 »
Bu ayrıntıya çok teşekkür ederim. Bir karşı görüş varsa onu da dinleyelim. Özellikle de 4-2 şok konusunda halen tam oturmuş bir karara sahip değilim. Çünkü kullandığım tüfeklerde en fazla randıman aldığım şok 3 numara şok.

Fatih bey ben hernekadar İtalyan safı tutmuş gibi görünsem de av tüfekleri alanında feyz aldığım coğrafya esasen Britanya bilhassa da İngiltere taraflarıdır,zaten tüm hikayenin yeşerdiği yerin de bu bölge olduğu da yaygın kabul görür ve dahi, siparişini verdiğiniz tüfek dahi önde gelen bir İngiliz marka modelin adeta karbon kopyasıdır..

Devamen silahınızın yüzyıldan fazla zamandır değişmeden master kalıbını üreten firma(holland holland) da dahil olmak üzere orada 70 cm altı namlu adeta yasaklıdır...Tabi bunda av geleneklerinin ağırlıklı olarak sürek avı ve geçit kuşuna atış şekli sebebiyle olduğu da düşünülebilir fakat uzun namlunun bariz bir swing avantajı vardır daha dinamik ve kendinden tahrikli gibi hareket alır ve uzun nişan hattı da bilhassa 30 metre üzeri atışlarda hedef takibi yönünden daha iyi..

Ufakta olsa balistik(hız ve grupman)avantalı da var bence...Ayrıca atış disiplinlerinde de durum böyle,örneğin skeet gibi kısa mesafe ve kaval şokla yapılan atışta bile eskiden 67-71 tercih edilirken artık en kısa 71,ağırlıklı olarak 76 kullanılıyor diye biliyorum,swing avantajı nedeni ile..

Kişisel görüşüm olarak bir de estetik olarak hele de çifteye 71-80 arası namlular daha çok yakışıyor ve daha ciddi ve iş yapacak bir karakter de kazandırıyor..
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2017, 20:45:03 Gönderen: Fatih YAZICI »
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #43 : 04 Ocak 2017, 20:47:40 »
Aynen katılıyorum.

Benim tercihim de 71cm'den kısa olmazdı. Nitekim verdiğim klasik çifte siparişimde, (tüfeğin konsepti çulluk avı olmasına rağmen) namluyu 71cm yaptırdım. Tabii ki mecburi değil, kaide değil, şart değil... Sadece tercih...

Ufakta olsa balistik(hız ve grupman)avantalı da var bence...Ayrıca atış disiplinlerinde de durum böyle,örneğin skeet gibi kısa mesafe ve kaval şokla yapılan atışta bile eskiden 67-71 tercih edilirken artık en kısa 71,ağırlıklı olarak 76 kullanılıyor diye biliyorum,swing avantajı nedeni ile..

1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Orhan AKSOY, Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 04 Ocak 2017, 20:56:32 »
Bencede 71 cm  den  kısa olmamalı.Hatta 76 cm daha da güzel olur sanki.

Hangi avda kullanacaksız bilemiyorum ama 5/3 kombinasyonuda harika olur.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 04 Ocak 2017, 21:04:49 »
Şimdi bunu isterseniz benim tercihim olma durumundan çıkarıp "olması gereken" durumunda değerlendirelim. Açıklamalar benim için belirleyici (sınırlayıcı) olursa daha iyi olur kanaati taşıyorum. Benim yaptığım avlar genellikle keklik ve bıldırcın. Diğerleri sadece rastlantı sonucu yapılan avlar. Belki şöyle söylemek daha doğru olur. Bu güne kadar çok tavşan vurdum ama hiç özel olarak tavşan avına gitmedim. 66 cm namlu konusunda zaten endişelerim vardı. (Şimdiye kadar hiç 66 namlu kullanmadım.)
Bir seferinde bir arkadaşıma ait yanlış hatırlamıyorsam 61 cm olan bir çulluk tüfeği ile avlandım. Kısa namlunun daha rahat kullanılacağı tezinin tam aksine tüfeği hızlı bir şekilde hedefle buluşturmakta zorluk yaşadım. (Bunu daha fazla savrulma olarak değerlendirebiliriz.)

Ufakta olsa balistik(hız ve grupman)avantajı da var bence...Ayrıca atış disiplinlerinde de durum böyle,örneğin skeet gibi kısa mesafe ve kaval şokla yapılan atışta bile eskiden 67-71 tercih edilirken artık en kısa 71,ağırlıklı olarak 76 kullanılıyor diye biliyorum,swing avantajı nedeni ile..

Aynen katılıyorum.

Benim tercihim de 71cm'den kısa olmazdı. Nitekim verdiğim klasik çifte siparişimde, (tüfeğin konsepti çulluk avı olmasına rağmen) namluyu 71cm yaptırdım. Tabii ki mecburi değil, kaide değil, şart değil... Sadece tercih...

Fatih YAZICI 1964 
Bursa

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #46 : 04 Ocak 2017, 21:09:58 »
Evet, benim tercihim de 4-3 olmuştu.

Daha önce de bahsettiğimi hatırlıyorum. Fişek teknolojisi o kadar gelişti ki... Grupman yoğunluğunu, istediğiniz gibi ve/veya ihtiyaca göre, sadece fişek kombinasyonunu yöneterek, kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Örnek: 4-3 olan bir tüfeği, 5-4, 5-3, 4-4, 4-3, 4-2, 3-3, 3-2 gibi kullanabilirsiniz.

Bencede 71 cm  den  kısa olmamalı.Hatta 76 cm daha da güzel olur sanki.

Hangi avda kullanacaksız bilemiyorum ama 5/3 kombinasyonuda harika olur.
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Suat ÇALIŞKAN, Fatih YAZICI

• Expert Üye
« Yanıtla #47 : 04 Ocak 2017, 21:24:16 »
Şimdi bunu isterseniz benim tercihim olma durumundan çıkarıp "olması gereken" durumunda değerlendirelim. Açıklamalar benim için belirleyici (sınırlayıcı) olursa daha iyi olur kanaati taşıyorum. Benim yaptığım avlar genellikle keklik ve bıldırcın. Diğerleri sadece rastlantı sonucu yapılan avlar. Belki şöyle söylemek daha doğru olur. Bu güne kadar çok tavşan vurdum ama hiç özel olarak tavşan avına gitmedim. 66 cm namlu konusunda zaten endişelerim vardı. (Şimdiye kadar hiç 66 namlu kullanmadım.)
Bir seferinde bir arkadaşıma ait yanlış hatırlamıyorsam 61 cm olan bir çulluk tüfeği ile avlandım. Kısa namlunun daha rahat kullanılacağı tezinin tam aksine tüfeği hızlı bir şekilde hedefle buluşturmakta zorluk yaşadım. (Bunu daha fazla savrulma olarak değerlendirebiliriz.)

Belki kızacaklar çıkar ama lezzeti müstesna olmakla beraber bıldırcını av şekli itibari ile avdan bile zor saymak lazım bana göre,hepimiz severiz avını o ayrı,kısa namlu olabilir tabi burada ama 12 de kullanmak abes aslında zaten,mecburen kullanılıyor...Onu geçersek diğer tüm avlarda çulluk dahil 71 ve üstü diyorum keklik demişsiniz atış için hatta 76,fakat gezdirmesi yönünden ağır kaçabilir,o vakit en mantıklısı 71..Ani çıkan,uzak kalkan,tepeden geçiveren bir ördek kaz tahtalı tavşan vs için zaten min.71 daha uygun olur..66 ve 61 gibi ölçüler bu defa kendi safımı yereceğim İtalyanların marketing i ile alakalı bir icat çıkarma bana kalırsa evet az da olsa taşıma kolaylığı veya sıklıkta sağa sola çevirme avantajından bahsedilebilir fakat bana kalırsa cüz-i keyfekeder ve sekonder avantajlar ve sadece çulluk avında geçerliliği olmak üzere...
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2017, 21:27:17 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #48 : 04 Ocak 2017, 21:27:27 »
Evet İbrahim Bey. Bu konuyu daha önce konuştuk ama ben 4-2 üzerinden konuştuk diye hatırlıyorum.
Şimdi namluyu 71 ve daralmalarıda 4-3 olarak revize etmek için doğru yerde miyiz?

Evet, benim tercihim de 4-3 olmuştu.

Daha önce de bahsettiğimi hatırlıyorum. Fişek teknolojisi o kadar gelişti ki... Grupman yoğunluğunu, istediğiniz gibi ve/veya ihtiyaca göre, sadece fişek kombinasyonunu yöneterek, kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Örnek: 4-3 olan bir tüfeği, 5-4, 5-3, 4-4, 4-3, 4-2, 3-3, 3-2 gibi kullanabilirsiniz.
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 04 Ocak 2017, 21:30:21 »
Belki kızacaklar çıkar ama lezzeti müstesna olmakla beraber bıldırcını av şekli itibari ile avdan bile zor saymak lazım bana göre,hepimiz severiz avını o ayrı,kısa namlu olabilir tabi burada ama 12 de kullanmak abes aslında zaten,mecburen kullanılıyor...Onu geçersek diğer tüm avlarda çulluk dahil 71 ve üstü diyorum keklik demişsiniz atış için hatta 76,fakat gezdirmesi yönünden ağır kaçabilir,o vakit en mantıklısı 71..Ani çıkan,uzak kalkan,tepeden geçiveren bir ördek kaz tahtalı tavşan vs için zaten min.71 daha uygun olur..66 ve 61 gibi ölçüler bu defa kendi safımı yereceğim İtalyanların marketing i ile alakalı bir icat çıkarma bana kalırsa evet az da olsa taşıma kolaylığı veya sıklıkta sağa sola çevirme avantajından bahsedilebilir fakat bana kalırsa cüz-i keyfekeder ve sekonder avantajlar ve sadece çulluk avında geçerliliği olmak üzere...

Kamil Bey, son mesajımla aynı anda yazmışız. Teşekkür ediyorum.
Fatih YAZICI 1964 
Bursa