Gönderen Konu: ATA ARMS VENZA KEKLİK  (Okunma sayısı 10631 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa GÜVEN 38

• AvlakForum Üye
  • *
  • la tahzen innallahe meana
Ynt: ATA ARMS VENZA KEKLİK
« Yanıtla #25 : 08 Haziran 2017, 02:39:19 »
ustalıktan kasıt bence saçma sayısının az olması ve grupmanın biraz dar olması olabilirmi yani daha iyi bir nişan gerektiriyor diye düşünüyorum sizce nasıl?
  • ata arms venza keklik 20ga
  • beretta consoll 16ga
  • deutsch drahtaar (oscar)
bol karavanalı avlar dilerim

Çevrimiçi Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 08 Haziran 2017, 19:56:10 »
Av ekibimizde yaşadığım şehrin duayen avcılarından 80 yaşında bir ağabeyimiz var. Kendisi yaklaşık 50 yıldır Winchester 1400 20 ga (magnum) tüfekle avlanıyor. Geçmişte fişek sıkıntısı olduğu için el dolumu yapıyormuş.  Bütün avcı arkadaşları bu küçük çaplı fişekle çok iyi vuruşlar yaptığı için kendisine saygı duyuyormuş. Geçen yıl size bir sırrımı açıklayacağım dedi. "Bana şimdiye kadar bu küçük çaplı fişek içindeki az barut ve saçma ile çok iyi av yaptığım için saygı gösteriliyordu. Aslında ben ara tapayı küçük tutarak (ikiye bölerek) 30-32-34 gram saçma ve mevsimine göre 1.60-1.70-1.80 barut kullanıyordum. Yani benim attığım fişeğin sizin attığınız 12 ga. fişeklerden hiçbir farkı yoktu. Geriye grupman kalıyor o da ava biraz mesafe tanıdıktan sonra atma alışkanlığı kazandığım için sorun olmuyordu" dedi. Fakat yakın atışlarda manke sayısının 12'lerden daha fazla olduğuna şahit olmuştuk. Bence bir dez avantajı da hazır fişek sıkıntısı. Selamlar.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

The following users thanked this post: Bilal AYDIN, Bahri TUĞRULTEKİN, Mustafa GÜVEN 38

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #27 : 08 Haziran 2017, 21:41:29 »
Av ekibimizde yaşadığım şehrin duayen avcılarından 80 yaşında bir ağabeyimiz var. Kendisi yaklaşık 50 yıldır Winchester 1400 20 ga (magnum) tüfekle avlanıyor. Geçmişte fişek sıkıntısı olduğu için el dolumu yapıyormuş.  Bütün avcı arkadaşları bu küçük çaplı fişekle çok iyi vuruşlar yaptığı için kendisine saygı duyuyormuş. Geçen yıl size bir sırrımı açıklayacağım dedi. "Bana şimdiye kadar bu küçük çaplı fişek içindeki az barut ve saçma ile çok iyi av yaptığım için saygı gösteriliyordu. Aslında ben ara tapayı küçük tutarak (ikiye bölerek) 30-32-34 gram saçma ve mevsimine göre 1.60-1.70-1.80 barut kullanıyordum. Yani benim attığım fişeğin sizin attığınız 12 ga. fişeklerden hiçbir farkı yoktu. Geriye grupman kalıyor o da ava biraz mesafe tanıdıktan sonra atma alışkanlığı kazandığım için sorun olmuyordu" dedi. Fakat yakın atışlarda manke sayısının 12'lerden daha fazla olduğuna şahit olmuştuk. Bence bir dez avantajı da hazır fişek sıkıntısı. Selamlar.
tecrübe en güzel şey Zülküf ağabey kurda sormuşlar ensen niçin kalın diye aynı o hesap benim gibi herdaim acemi avcı için eski avcılar bulunmaz nimet saygılar
1988-Denizli

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN, Bahri TUĞRULTEKİN, Mustafa GÜVEN 38

Çevrimdışı Mustafa GÜVEN 38

• AvlakForum Üye
  • *
  • la tahzen innallahe meana
« Yanıtla #28 : 09 Haziran 2017, 01:28:00 »
yorumlarınızdan dolayı teşekkürler zülküf bey   :) :)
  • ata arms venza keklik 20ga
  • beretta consoll 16ga
  • deutsch drahtaar (oscar)
bol karavanalı avlar dilerim

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN

Çevrimdışı Kadir GÜREL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #29 : 10 Haziran 2018, 23:18:58 »
Merhaba,

Keklik avı için özel geliştirilen şok ile alakalı tüm teknik bilgiler video ile en yakın zamanda sizlere sunulacaktır.

Mühendislik ekibinin özellikle 20 kalibre için uzun uğraşlar sonucunda elde ettiği bilgiler doğrultusunda ortaya çıkan bir çalışmadır.

Neo Çulluk ürünümüz nasıl Çulluk avı için özel üretilen bir ürün ise, Venza Keklik 20 kalibrede bu şekilde özel tasarlanan bir ürün oldu.
ata armsın xperia av tüfeğine ne oldu bekliyorum daha ses yok
  • Huğlu Renova
1993 - Ankara