Gönderen Konu: browning maxus  (Okunma sayısı 4985 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
browning maxus
« : 07 Ağustos 2016, 15:41:01 »
tahtalı avında başarısız olduğum fişeker, bp long range 36 gr, remington expres long range 36 gr, rc caccia 34 gr, remington heavy dove 32 gr, tüfeğim browning maxus. namlu boyu 76 cm , namlu çapı 18.8 ( back bored ) geçtiğimiz sezon tüfeği büyük bir heyecanla alıp tahtalıda denedim ama ismini verdiğim fişekleri kullandım, saçma kalınlıkları 5.6 ama av hep canlı düşüyo ve aşırı kanama oluyodu, bir tanesini temizlerken dikkatimi çekti güsüne 4 boğazona 1 saçma isabet eden hayvan nasıl canlı düşüyor anlamış değilim, saçmaların bazıları avın içinde kalmış bazıları delip geçmiş, bu tüfeği kullanan arkadaşlardan fişek önerisi bekliyorum, saygılar
  • Browning Maxus Ultimate Ducks 76 cm
  • sarsılmaz mega champion 71cm
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: browning maxus
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2016, 16:24:19 »
Abi bide b&p MG2 flash kullan 6 no ve rc kamuflage 6 no. Kullandığın remington lar orjinal demi şaşırdım.
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2016, 16:32:36 »
evet remingtonlar orjinal usa, epres long range olanları geçen sene 65 tl ye almıştım hatta, ve hedefe atış yaptığımda gerek bp long range gerekse remington fişekler inanlmaz başarı gösterdi, şerit metreyle  ölçüp 43 metre mesafeden full ve yarım şoklarla atış yaptım , ama av üzerinde öldürücülüğünü göremedim,  daha sonra rc 32 6 numara kullandım o fişekte sorun yaşamadım, hem tahtalı hemde ördekte canlı düşen olmadı, winchester super speed 40 gr nikel saçmalı fişeklerde kaz avında süper performans gösterdi, ama orta büyüklükteki avlarda tahtalı, ördek, keklil vs, bu avlar için bir kaç çeşit fişek denemeyi düşünüyorum
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2016, 16:37:59 »
Rc camouflage 37 gram bu arada. Back borad namlularda biraz ağır gram atanlar daha memnun. MG2 flash da 36 gram. Tahtali sağlam hayvan 40 metrelerde ölü düşerse sorun yok. 50 metrede vurulup yaralı dusuyorsa fisekler iyi, çoğu zaman hiçbir şey olmamış gibi gider. Mesafe tahmini en önemli olay. Fişek falan sonraki olaylar aslında 30 metreden 8 no yla bile düşüren gördüm bior tapa  :D
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2016, 16:45:46 Gönderen: Yasin TORAN »
  • Atüs tek kırma 36 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2016, 16:50:07 »
evet doğru 40 metre üzeri çok performans beklemek yanlış olur, benim sorunum biraz daha yakın mesafelerde aynen devam ediyor, emektar sarsılmaz mega chappiyon pozem var çift tedik 71 namlu 1/3 sabit şok, o tüfekle avlanırken  böyle sorunlar yaşamıyodum, hala dolabımda kız gibi duruyor,
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2016, 16:56:31 »
Yakın mesafede sorun yaşıyorsanız yapabileceğiniz bişey kalmamış gibi. Benim sarsilmaz champion da öyle 97 de aldı babam,  sonra bana geçti 71 namlu 2-3 şok canavar gibi maşallah
  • Atüs tek kırma 36 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimiçi Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2016, 17:24:50 »
Merhaba,Back bored namlulu Browning Phoenix Topcode tüfeğimde bu sorunları bende yaşamıştım.
Sürekli saçma no,gram,fişek markası değiştirdim durdum,bir süre sonrada sattım.
Tam kesin olarak bilmemekle birlikte piyasada dolanan haberler Back bored namlunun iç hacminin geniş olmasından dolayı saçma grupmanı düzgün olsada namlu çıkış hızındaki yavaşlamadan bu sorunların yaşandığı dilegelmişti.Ama teknik olarak anlatılan tüfeğin namlu iç çapı 18.8 olduğu için kalın saçma ve ağır gram önerildiği idi...
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2016, 17:50:15 »
Tüfek yakmıyor sıkıntı büyük  >:D   @İbrahim AYSU görmesin bu yazılanları maxus mu yapıyorsunuz der sonra  ;D ;D

Şener bey nacizane tavsiyem tahtalıya yaf premium jk6 yazan fişekleri deneyin. redleg 6 no veya mandarin 5 no deneyebilirsiniz. güzel sonuç alma ihtimaliniz yüksek. Bir de tahtalıya çok yakın olmadığı müddetçe göğüs altından dikey atış yapmamaya çalışın. Saçmaları kanat altından vücudun yan taraflarından alırsa hiç şansı yok.. Tahtalının cansız düşmemesini de sorun haline getirmeyin tahtalı sağlam kuştur düşsün de isterse canlı düşsün.. Ağzından kan gelme olayı malesef hemen her tahtalıda oluyor, hoş bir görüntü değil tabi ama sanırım kuşun yapısı böyle yapacak bir şey yok..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2016, 18:02:51 »
yorumlarınız  ve önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar,  şu sitede maxus ve benelli crio tüfeklerini digital cihazlarla test ediyolar, namlu çıkış hızları iki tüfektede aynı, benelli crio back bored bamluya sahipmi değilmi bilmiyorum , fakat namlu çıkışları iki tüfektede 420-430 mt/ saniye olarak görünüyo, ve  32-34-36 gram fişeklerinde ortalama hızları 400-420 mt/saniye olarak tanıtılıyor       .                                                                                                         bu sezonda tahtalıda ilk olarak rc s4 33 gr, rc sipe ve winchester super speed 36 gr fişekleri denemeyi düşünüyorum, sizlerinde önerdiğiniz fişekleri temin edip denicem,
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

Çevrimdışı Mehmet UZUN 38

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 08 Ağustos 2016, 00:31:03 »
Bende back bore 66 namlu winchester kullaniyorum bildigim kadariyla namlu ic caplari browninglerle ayni keklik avinin baslangic zamani 32 gram 6 -7 numara fiocchi set havalarda bornaghi 34 gram 4-5 numara ile guzel tavsan ve keklik avlari yaptim kanat kirma  haric canli giden olmadi ayni fiseklerle paralama ordek avlarinda guzel verimli aldim ama bildircin haric 3 numara baska sok kullanmadim
  • Winchester sx3
1982 - Almanya

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 08 Ağustos 2016, 00:37:36 »
Mehmet Uzun bey evet namlular ve mekanizmalar aynı, bende rc 32 ve fiochi 32 fişeklerini kullandım onlarda soru. yoktu, kanama yada canlı düşen olmadı, fitilleme güzel ve ağızlardan sarı su geliyodu, sanırım bu tüfeklerin sevdiği fişekler pek fazla değil , ama uygun fişeği bulunca  tadına doyulmuyor
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

The following users thanked this post: Murat ÖNER

Çevrimdışı Mehmet UZUN 38

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 08 Ağustos 2016, 00:48:12 »
Valla 4 yildir kullaniyorum yurt disinda oldugum icin sende iki kez geliyorum bir sezon acilisinda birde noel tatilinde aralik ayinda grupman olarak bore namlu mukemmel cok memnunum zaten memnun kalmasam ilk avin sonunda satar benelli veya beretta alirdim ama size tavsiyem fazla dar sok kullanmayin en ideli 3 numara hatta arazi caliliksa 4 numara dar sokta delip geliciyor ozellikle keklik avlarinda fiocchi tavsiye ederim
  • Winchester sx3
1982 - Almanya

The following users thanked this post: Yener KAR

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 08 Ağustos 2016, 00:53:34 »
önerileriniz için teşekkür ederim Mehmet bey, ben genelde tahtalı ördek ve kaz avı yapıyorum, ördekte 3 şok tercihim zaten ama bizim oralarda tahtalı hep yüksek geçer, çünkü konaklama bölgesi değil, geçit avlarında yüksek uçtuğu için ya full şok yada 2 numara şok kullanıyorum, kaz avında ise full yada extra full şok , saygılar
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

Çevrimdışı Emrah DOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 08 Ağustos 2016, 08:27:12 »
Bence kesinlikle s4 dene derim.6-7 no memnun kalırsın
  • Baikal mp 155 max5
  • Albatros alr 19
  • İmpala Plus max 5
  • Ata Neo 12 Ekstra Combo
  • Franchi First Class
Emrah DOGAN
1983 MANİSA/SOMA

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Yener KAR

Çevrimdışı Enes GÖKÇE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #14 : 08 Kasım 2018, 16:16:36 »
Yener kar kardeşim bnde yeni aldım maxus ilk başta bnde senin gibi korktum ama sonradan arkadasımın tavsiyesiyle hindi şoku aldım cok memnunum eger şoku almasaydım elimden cıkarırdım diye düşünüyorum begendiğim fişekte bp clasıc 34gr 5 numara 4 olabilir tahtalıya atmak daha nasip olmadı ama karga üzerinde görünen o
  • Çiftsan pozee
  • Brownıng maxus one
  • Huğlu 103ce
1988 Bursa