Gönderen Konu: Franchi Affinity Sentetik  (Okunma sayısı 16391 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cemil DEMİRCİOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Franchi Affinity Sentetik
« Yanıtla #25 : 03 Ocak 2018, 21:39:38 »
Bende 2 sezondur Affinity white 71 kullanıyorum.Önceki tüfeğim Armsan paragondu ,ondanda memnundum ama affinity'den orjinal şokları ile çok memnunum.Benim biraz üst atma problemim vardï açı ayar pulları ile çözdüm.Şu an ben nereye bakıyorsam saçmalar orada ,fişek olarak Bp f2 classic ile çok uyumlu.Bana göre eksileri bi 4 numara şok olmaması, takozun kolay çıkmaması ve 71cm namlu ile kasama sığmaması.Sırf bu yüzden pişman olacağımı bile bile bi benelli raffello black düşünüyorum.
1985 BAYBURT

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #26 : 03 Ocak 2018, 21:46:23 »
Nuru bey şoklar o dönem satılmıştı.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Selahattin MÜLAYİM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #27 : 02 Nisan 2018, 15:17:01 »
Değerli forum üyeleri. Konuyu baştan sona kadar okudum ve değerli bilgiler edindim herkese tşk ederim.  Genelde domuz avında kullanma amaçlı franchi affinity almayı düşünüyorum. Arada başka avlarda yapabilirim düşüncesiyle 66 namlu bir silah düşündüm.
1. Bu silah domuz avı için uygunmudur sizce.
2. Affinity bir çok modeli var seher avın sitesinde. siyah sentetikte bile iki farklı seçenek var. Ayrıca kamuflaj desenli modelde max4 ve max5 iki farklı seçenek var. Bunlar arasındaki farkı bilen varsa bilgi verebilirmi. Çizilme ve pas tutmaya engel olmak için en uygun model bu diye düşündüm sizce doğru seçimmi. Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.
  • Amerikan mossberg
1979 - Uşak

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #28 : 06 Nisan 2018, 08:54:55 »
İyi günler Selahattin bey  domuz avı için uygun olduğunu düşünüyorum ben çok fazla kurşun atmadım domuz avlamadım ama sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum franchi ile.
ikinci sorunuzla ilgili siyah modeller biraz pas yapıyor ama güzel yağlarla yağlayıp birazda yağlı bırakırsanız sorun olmaz. Max5 ve max4 desen farkı max4 ler daha eski max5 daha yeni bir desen desenin dışında fark yok hepsinin mekanizması aynı belki namlularda değişiklik vardır açılı bant gibi.
Max5 veya 4 desenli tüfek pas yapmaz ama çizilebilir.ben seviyorum genelde desenli tüfek kullanırım ama birçok kişi sevmez satarken de desenliler sanki daha zor satılıyor.
Sentetikler çabuk pas yapar sürekli yağlayarak bunu çözersiniz. Tüfeği nemli olarak kılıfta bekletmeyiniz.
Afinityler parasına göre güzel alınabilecek tüfeklerdir.Hayırlısı olsun.
Alp BALABAN
1984-Manisa

Çevrimdışı Selahattin MÜLAYİM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #29 : 10 Nisan 2018, 00:53:25 »
Alp bey yorumlarınız için tşk ediyorum size. Seher avla görüştüğümde max4 ve 5 arasında seri farkı olduğunu söylediler 5  en son üretim diye anlattılar. 66 namlu kamuflaj desenli için araştırıp dönüş yapalım demişlerdi bir hafta oldu henüz ses çıkmadı. Hilal avla görüştüğümde onlarda sizin gibi desen farkı olduğunu anlattılar. Fakat kamuflaj desenli modellerde tr ye 66 namlu getirilmediğini söyledi satıcı
  • Amerikan mossberg
1979 - Uşak

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 10 Nisan 2018, 08:46:22 »
Selamlar Selahattin bey
66 namlunun camuflajlı modelde gelip gelmediği hakkında bilgim yok malesef ama siyah sentetik modellerinide güzel yağlarla yağlayıp kullanırsanız pas sorunu yaşamazsınız.
Alp BALABAN
1984-Manisa