Gönderen Konu: Baikal mp 155 kullanıcıları yorum ve yardım  (Okunma sayısı 16524 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sonay ŞEMEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Baikal mp 155 kullanıcıları yorum ve yardım
« : 03 Haziran 2015, 17:34:15 »
Merhabalar, elimdeki üç tüfekten birini satabilirsem 12/76 sentetik baikal mp 155 almayı düşünüyorum. Bu tüfeği kullanan arkadaşlar gördükleri + ve - leri paylaşabilirler mi? Tüfeği inceleme şansım oldu, mp 153 e göre oldukça kibar ve hafif olmuş ( 3150 gr) nişana da güzel geliyor.

Not: ij 58 ma USSR çifte kullanıyorum rus tüfekleri yakından tanırım, otomatiğini merak ediyorum.
  • IJ 58 MA SXS Baikal ( 73,5 cm )
  • Churchill Maxi-Mag 12/89 ( 61 cm - 71 cm ported)yarı otomatik
  • Ata CY ( 71 cm ) yarı otomatik
  • Kopay - Kurzhaar
1986 Tekirdağ

The following users thanked this post: Turgay AKYOL

Çevrimdışı Doğan BOYRAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Baikal mp 155 kullanıcıları yorum ve yardım
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2015, 15:53:57 »
Cevap veren yok mu. Merakla bekliyoruz
1977 MALATYA

Çevrimdışı Ömer YAVŞAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2015, 18:45:37 »
Selam arkadasim bende 155 12 89 baikal mevcut tufek bana gore biraz kaba saba  estetik gelemeyebilir   tufegin tutuklugu yok su ana kadar teneke de bolca denedim fisek secme konusunda gaz ayari mevcut super bisey ben kislik pozisyona aldim 32 gr ustu icin su an ayarli yuze gelmesi super ust bant kaldirdinmi tak yuzunde soklarida biraz genis tir
1 no sok. 17.7 geliyor bendeki gerisi sen dusun 3 sok u mevcut kutu icinde full sok ta yaptirdim tavsiye ederim o paraya alacagin en iyi tufek baikal selametle hatam varsa affola hizli yazdim bide telden.. secim senin deneyerek omuzlayarak alman en mantiklisi.
  • huğlu G 601
  • baikal mp 155
DOĞUM TARİHİNİZİ YAZINIZ-Konya 1981

The following users thanked this post: Abdullah GÜLTEPE

Çevrimdışı Selim ERDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 17 Kasım 2015, 15:47:42 »
baikal otomatikde bir konuyu unutmayın.baikal otomatik av tüfekleri düşük gramajlı bıldırcın tüfeği değidir bu amaç ile alıyorsanız uzak durun,baikal çok soğuk,karlı,yağışlı  -20 tüfeğidir hiç bir sıkıntı yaşamazsın kar yağmur çamur dinlemez ama yazın 28 gr fişeği atamazsın

ben baikalın mp 155 otomatiğini ve çift tetik çiftesini kullanıyorum eşek ölüsü gibi ağır bir tüfek lakin ava bir tane saçma değmesi yeterli.
1982-Ankara

Çevrimdışı Ömer YAVŞAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2015, 16:45:25 »
Meraba Selim kardesim cok guzel ozetlemissin tufegi tanismak isterim seninle tartismak istedigim vede danismak istegim bir kac sorum var size  benden once almissiniz ve cozmussunuz tufegi bendede baikal155 12 89 tufek var ordek avi icin aldim musait olursan yaz bana yada tel verirsen ararim...telden yazilmistir hatam varsa affola
  • huğlu G 601
  • baikal mp 155
DOĞUM TARİHİNİZİ YAZINIZ-Konya 1981

The following users thanked this post: Selim ERDEMİR

Çevrimdışı Sonay ŞEMEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 17 Kasım 2015, 18:01:33 »
Baikal' in distribütörlüğünü Furkan Savunma diye bir firma almış ve avfoni de satıcısı görünüyor, fiyatlarda inanılmaz fark var piyasaya göre, komando avda 1850 tl görünen mp 155 avfonide 2850 tl görünüyor. Ben de bunu sordum adamlar biz ts 870 e göre üretim yaptırıyoruz, daha önce gelenler ts 870 e uygun değil onların da toplatılması için başvuru yapacağız ve çok fazla sahtesi var gibi bir şeyler söylediler. Ben de ts 870'e uygun olanlarda ne fark var diye sordum bir cevap alamadım. Rusya c.i.p üyesi bir ülke ve tüfeklerin hepsi c.i.p normlarına göre üretiliyor, biz de olmayan bir standarttır tutturmuş gidiyorlar, aynı sebepten şuan Remington tüfek gelmiyor, adamlara yazdım TS 870 standardına uygun değilmiş Remington o yüzden gelmiyormuş. Resmen komedi. Yerli üreticilerin baskısıyla yakında Avrupa tüfekleri yasaklayabilirler avda bunlar. İşin daha komiği kendimize ait tek bir standardımız bile yok tse'nin bulduğu, ürettiği, hepsi yabancı standartların Türkçe'ye çevrilmişi. Olmayan standardınla dünya silah devi Remington'un ithalatına izin vermiyorsun :)
  • IJ 58 MA SXS Baikal ( 73,5 cm )
  • Churchill Maxi-Mag 12/89 ( 61 cm - 71 cm ported)yarı otomatik
  • Ata CY ( 71 cm ) yarı otomatik
  • Kopay - Kurzhaar
1986 Tekirdağ

The following users thanked this post: Selim ERDEMİR

Çevrimdışı Selim ERDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2015, 09:34:37 »
Meraba Selim kardesim cok guzel ozetlemissin tufegi tanismak isterim seninle tartismak istedigim vede danismak istegim bir kac sorum var size  benden once almissiniz ve cozmussunuz tufegi bendede baikal155 12 89 tufek var ordek avi icin aldim musait olursan yaz bana yada tel verirsen ararim...telden yazilmistir hatam varsa affola

tabiki en müsait zamanda görüşelim.
1982-Ankara

Çevrimdışı Şaban BİÇİCİ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #7 : 29 Mayıs 2017, 10:51:42 »
Baikal mp 155 kullanıpta yardım cı olacak arkadaşlar var mı acaba.
1977 Kahramanmaraş