Gönderen Konu: şu meşhur baikal MP 155 ı kullanıpta bıze bılgı verecek bır arkadasımız yokmu?  (Okunma sayısı 21021 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Neşet SÖZER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hatsan eacort 61 alug namlu agac olan tufegim tek kusun deneme atislarinda 40 cm sasiyor nerdeyse.bende bugun İade esip baikal mp 155 almaya karar verdim slug isinden vaZGectim bayi 1600 tl diyor baikala 700 hatsana para vermiştim
Mersin ALP ...cCc...

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Neşet Bey , hatsanda nasıl bir şaşma oluyor anlatır mısınız? Sorun gez ayarında olabilir mi? Yakın zamanda ben de aldım. İlk denemelerde tüfek sürekli 40 cm civarı alt vuruyordu. Baktık gez hareket ediyor vidası da sorunlu, hemen yeni bir gez takıp sıfırlamayı yaptık ve şu anda çok iyi.
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

The following users thanked this post: Atagan YILDIZ

Çevrimdışı İzzet ERSOY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Baikal tüfekleri hakkında en fazla bilgiyi sizler sayesinde öğrendim ve iki yıl boyunca araştırdım. Geçen hafta cuna günü mp 155 aldım ancak denemeye gittiğimde 34 gr fişek ile çalışmadı aldığım bayiye gittim adam üç adet attı sorun yoktu sonrasında bende üç adet ettım sorun yine yok. denemek için ayrıldım ve 30gr ve 28 gr fişekte yine çalışmadı. Acaba gaz ayarı ile ilgili bi ayar yapmak gerekirmi ? Tüfeği ankara av marketten altım sorunu telefonla bildirdiğimde hava soğuk olduğu için düşük gramajlarda çalışmayabilir normaldir dediler. Bir fikri olan arkadaş varmı ?
1984 ankara

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
Baikal tüfekleri hakkında en fazla bilgiyi sizler sayesinde öğrendim ve iki yıl boyunca araştırdım. Geçen hafta cuna günü mp 155 aldım ancak denemeye gittiğimde 34 gr fişek ile çalışmadı aldığım bayiye gittim adam üç adet attı sorun yoktu sonrasında bende üç adet ettım sorun yine yok. denemek için ayrıldım ve 30gr ve 28 gr fişekte yine çalışmadı. Acaba gaz ayarı ile ilgili bi ayar yapmak gerekirmi ? Tüfeği ankara av marketten altım sorunu telefonla bildirdiğimde hava soğuk olduğu için düşük gramajlarda çalışmayabilir normaldir dediler. Bir fikri olan arkadaş varmı ?
Gaz ayarı var şarjör borusunun üstünde onu uygun konuma getirdiğinizden eminmisiniz?
Gaz ayarını yapan yay şeklinde bir parça var onu uygun konuma getirmeniz gerekir bilen birine kontrol ettirin bence..
Bayinin söylediği hava soğuk takılabilir sözü tamamen bahane inanmayın.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı İzzet ERSOY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Gaz ayar kısmını bu tüfekle hassas bi şekilde ayar yapmaya çalıştık ancak yine olmadı neyseki bayii ye tekrar gittin ve o da yapamayınca hata olduğunu anladı ve bire bir değişim yaptı yenisinde 30 gr ve 28 gr da rahatça çalıştı. Bayii boş yere uğraştırdı beni ama zorda olsa değşitirdi. ilgin için tşk ederim
1984 ankara

Çevrimdışı Fatih İLHAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bende  baıkal  mp 155 var güzel tüfek ama fişek seçiyor..34 gr züberde sıkıntı yapmıyor.
1983 - Sakarya

Çevrimdışı Cevdet TAŞDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
baykal alacama hatsan   alırım
Cevdet TAŞDEMİR 
AB Rh + 1967  Ahlat BİTLİS PATNOSTA ESNAFIM

Çevrimdışı Raif FAYDALI

• AvlakForum Üye
  • *
Mp 155 icin 28 gr atmiyor cok agır estetik yok diyen arkadaslar bu silahi kullanmayanlardir ben gaz ayarini kurcalayana kadar 28 gr ile bildircin avi yaptim sıcak havada (gaz ayarini kurcalarsaniz28gr da calismaz :)   ) dusmez denen mesafede cansiz indi kuş tufek bence baikalin en yakisikli tufegi 3050 gr ilk aldigimda icinde cizik olustu komando ava gonderdim hallettiler paslanma konusuna gelince bende hic olmadi yagmur altinda cok bekledim islandi tozlandi kirlendi genede calisiyor silahi kulaktan dolma sozlerle kotulemeyelim lutfen izmirde merak eden olursa atisada gideriz gorurler

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Raif FAYDALI
1982 İZMİR

Çevrimdışı Raif FAYDALI

• AvlakForum Üye
  • *

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Raif FAYDALI
1982 İZMİR

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Yahuu ne tüfekmiş be...Ne gaz ayarımış bee...Biz bunun gaz ayarlarını yapalım derken kendi ayarlarımızı kaçırırız..:)
Al bir kinetik M3000 bak avına Allah aşkına..
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

Çevrimdışı Şaban BİÇİCİ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Kullanıpta bil vercek arkadaş var mıdır.
1977 Kahramanmaraş