Gönderen Konu: Bafra da ördek avına gitmek !!! Kızılırmak-Ballıca Genel Avlağı ....  (Okunma sayısı 49968 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Bundan sonra hafta sonu Bafra da ördek avına gitmek o kadar kolay değil :(
bu konuyu ördek avcılığına düşkün arkadaşlar nasıl atladılar bilmiyorum ancak samsun haritasında Bafrayı GRİ görünce sona 1 kala durumunu sizlerle paylaşmak istedim... bir kaç sene içinde muhtemelen bu bölge özel avlak olursa şaşmayın :(

free picture hosting

Peki bu sezon nasıl avlanacağız :)
Öyle belgem tamam gider avlanırım yok!!!  ayrıca limitler bitince belkide bafrada ocak başında bile ördek avı yasaklanabilir !!! 

upload picture

yukarıdaki fotolara ait kotalar bitince bafra da avda bitecek !!! zaman önemli değil ...

Devlet ve Genel Avlakların 2012-2013 Kotaları ve Genel Bilgilendirme..

Ağustos 06, 2012

Bilindiği üzere ülkemizde planlı ve kontrollü bir avcılığa geçilmesi amacıyla;14/09/2009 tarih ve 287 sayılı Bakanlık Makamı Olur’una istinaden devlet ve genel avlaklarının tescil işlemlerine başlanmıştır.

2012-2013 MAK kararlarının 4. Maddesi 4. fıkrasında “ İlan edilmiş genel ve devlet avlaklarında ildeki şube müdürlüğü tarafından belirlenen kotalar MAK tarafından onaylanır. Bu avlaklarda 2. maddede belirtilen avlanma süreleri içinde her gün, 4. maddenin 1. fıkrasında belirtilen günlük avlanma limitleri dahilinde avlağın bulunduğu ildeki şube müdürlüğünden alınan “……. Avlağında Avlanma İzin Belgesi” doğrultusunda avlanılır. Genel ve devlet avlağında türe ait kota bitince o türün o avlakta avlanması yasaktır. Avlattırılan tüm türlere ait kotalar bittiğinde ise 2. madde de belirtilen avlanma sürelerine uyulmasına gerek kalmadan o avlak ava kapatılacaktır. Ava kapatılması durumu, bölge müdürlüklerinin Web sayfasında yayınlanacaktır. Bu avlaklarda; avlanma izin kartı haricinde ildeki şube müdürlüğünden “……. Avlağında Avlanma İzin Belgesi” almadan avlanmak yasaktır.” Hükümleri yer almaktadır.

Bu hüküm çerçevesinde 2012-2013 av dönemi için toplam 96 adet devlet ve genel avlak tescil edilerek; Genel Müdürlüğümüz web sayfasından ilan edilmiştir.

AVBİS yazılım sistemi devreye girip bilgisayar üzerinden kota tahsisleri yapılana kadar;

Uygulamada birlikteliğin sağlanması maksadıyla kota tahsislerinin aşağıdaki kurallara göre yapılmasının uygun olacağı mütalaa edilmiştir.

1-Avlağa gidecek avcı ava gitmeden en az bir gün öncesinde (Pazar günü gidecekler  Cuma gününden) şahsen ya da faks ile avlanmak istedikleri avlağın bulunduğu il şube müdürlüğüne dilekçe ile müracaat edecektir. (İl şube müdürlükleri iletişim bilgileri DKMP web sitesinde ve MAK kitapçığında mevcuttur. )

2-Dilekçesinde hangi avlakta hangi türler için ve hangi tarihte av yapacağını belirtecektir.

3-Dilekçesinin ekine avcılık belgesi ve 2012-2013 avlanma izin pulunun bulunduğu avlanma izin kartının fotokopisini ekleyecektir.

4-Müracaatlar İl Şube Müdürlüklerince değerlendirilerek MAK kararında belirtilen limitler dâhilinde günlük kotalar tahsis edilecektir. İlgiliye yazılı bir belge ile hangi tarih, hangi tür ve hangi avlak için izin verildiği belirtilecek; verilen belgenin belirtilen tarihlerin dışında geçersiz olduğu mutlaka belgede yer alacaktır.

5- Tahsis edilen kotalar her ne olursa olsun avlanmış olarak kabul edilecek ve avlağın kotasından düşülecektir. Kota bitiminde avlak ava kapatılacak ve web sitesinden ilan edilecektir.

6- İl dışından talep olması durumunda Türkiye geneli avlanma pulu almış olma şartı aranacaktır.

7- Tahsisler kişilere yapılacaktır. Dernek ya da başka herhangi bir tüzel kişiliğe tahsis yapılmayacaktır.

8- Yapılan tahsisler kişiye özel olup kesinlikle üçüncü bir şahsa devredilemeyecektir.

9- İl Şube Müdürlükleri tahsis taleplerine faks la yapılan taleplerde aynı faks numarasına bizzat yapılan müracaatlarda belge düzenleyerek talepliye hangi avlakta hangi tür için izin verildiğini belirteceklerdir, böylece avlakta yapılan kontrolde avcılık belgesi, avlanma izin pulu yanında bu belge de kontrol edilecektir. Tescil edilmiş devlet ve genel avlakta il şube müdürlüğünden alınan kota tahsis belgesi olmaksızın avlanmak yasaktır.

Diğer illerdeki Avcılarımız içinde Gri ve Sarı noktalı bölgeler için aynı durum geçerlidir ....

Avlakların 2012-2013 Yılı Kotaları İçin tıklayınız.. http://www.milliparklar.gov.tr/DKMP/Files/avlanma_kotalari_201213.xlsx
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2012, 02:44:49 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
5- Tahsis edilen kotalar her ne olursa olsun avlanmış olarak kabul edilecek ve avlağın kotasından düşülecektir. Kota bitiminde avlak ava kapatılacak ve web sitesinden ilan edilecektir.

Yeşilbaş, bozördek, fiyu, çamurcun, macar ördeği, tepeli patka, karabaş patka, elmabaş patka, çıkrıkçın, kara ördek ve altıngöz (Toplam avlanma limiti içinde kara ördek, karabaş pakta ve altıngöz kılkuyruk sayısı 1’den fazla olamaz)
Toplam 6

Kaba Bir hesapla MAK kararlarına ve yukarıdaki maddeye göre 8.191 toplam ördek limiti vardır ve her avcı için aldığı her izinde 6 adet düşüm yapılacaktır.
Bafrayı biliriz günde en az 200 adet legal avcısı olur ve bu maddeye göre av 7 gün açık olduğundan !!!
1365 avcı izini sonrasında mantıken KOTALAR bitecektir....

8191 kota / günlük 6 Limit = 1365 yıllık izin.
1365 izin / günlük 200 avcı = yaklaşık 7 gün

evet günde 200 avcı izin alırsa 7 gün sonra Bafrada KOTALAR biter ! Avlanmak da Biter !!!!
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2012, 02:43:42 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
yine birileri yapmış yapacağını yapacak bişey yok çarşamba meralarına devam. engiz denilen yer açıkmı tam anlayamadım biz engiz diye biliyoruz başka bir ismide var mı bilmiyorum
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
Telefondan takip ettiğim için yanlış anlamış olabilirim ama haritada gri ile gösterilen yerlerin çoğu hatta tamamı da olabilir zaten 2004 yılından bu yana ava kapalı sahalar.Şimdi de özel izinle yukarıdaki kurallara uymak şartıyla ava açıyorlar.Gri bölgenin dışındaki bölgeler zaten daha önce de serbestti ve avcılar orada avlanıyordu.
Eve gittiğimde daha detaylı bakacağım konuya.Ama her halukarda bizim bölge yine serbest..Sorun yok yani ;)
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
EYVAHLAR OLSUN DİYORUM !!!

Haritaları ve yazıları yeniden inceledim.Tuncay hocam haklısın..
2004'ten bu yana yasak olan sahalar Yaban Hayatı Geliştirme Sahası olarak halen daha yasak olarak devam ediyor..Serbest olarak avlandığımız alanları tümü ise Genel Avlak Kapsamına girmiş ve yukarıdaki mevzuatlara uymak zorunlu..An itibariyle koskoca Kızılırmak Deltasında Av hayatı sona ermiştir hayırlı uğurlu olsun..

Sınırlardan biri de bizim karavanın hemen yanıbaşı..Yasak sahanın içerisinde kalmıyoruz yada birkaç yüz metre ile sıyırıyoruz.Milli Parklardan Berrin Hanım ile görüşmeye çalıştım faka ulaşamadım.Kendisine ulaşıp gereken bilgiyi aldıktan sonra burada tekrar paylaşacağım..

Devlet/Genel Avlak Olarak Tescil Edilen Sahalar:
1-Kızlan Devlet Avlağı; Doğusu: Çırakdede Tepesi sırtını takiben Taşkelik Deresi sırtını takiben Hamitoğlu Mahallesine, Demircioğlu Mahallesinden Abdülrezzak Deresinin doğusundaki sırtı takiben Baraklı Mahallesine, Tekke Tepesinden, Elmalık Sırtı Erçel Tepesine uzanan hat Batısı: Karaaba köyünden Büyükçay, Sazlıgöl Tepesine, Hacıhefi Tepesinden Oturakyer Tepesini takiben Günüdüzlü Köyü Yukarı Mahallesine, Acıklı Sırtını takiben CimitDeresinden Yünlüce Mahallesine uzanan hat. Kuzeyi: Yünlüce Mahallesi Hıdırellez Tepesinden Sülük Gölü Tepesini Takiben Evliya Tepesine, Kıranüstü sırtından Değirmen Deresine, Sülük Gölü Tepesinden Koğukpelit Tepesine, Bekir Mahallesinden, Soğuksu Deresine, Kirensalak Deresinden Kayalı Çayına, Gümenez Çayından Çetin Meşe sırtına, Kahya Tepesinden Killik Köyüne, Kesilmiş Orman Tepesinden Değirmen Çayına, Hasancın Köklüğü sırtından Kel Çoban sırtına, Çakmak Deresinden Çırak Dede Tepesine uzanan hat. Güneyi: Erçel Tepesinden Güdül Köy sırtı Yalak Dağı, Müvezzin Köyü sırtından Miyesserli Mahallesine, Kayabaşı Tepesinden Yoğun Pelit Mahallesine, Kıyan Deresi ve Karagöl Deresini takiben Köse Yüne, Kabaalan Mahallesinden Böcükbelen sırtını takiben Muratlı Çayına, Alageriş Mahallesinden Kabalan Köyüne uzanan hat
2-Kızılırmak-Ballıca Genel Avlağı; Kuzeyi: Kızılırmak nehrinin denize döküldüğü yerden Liman gölü Batısı: Kızılırmak Nehrinin Karadeniz’e döküldüğü noktadan başlayarak Kızılırmak Nehri batısı boyunca Bafra-Sinop karayolu üzerindeki köprü Güneyi: Kızılırmak Nehri köprüsünden takiben Bafra-19 Mayıs devlet karayolunu takiben Karaköy harası sulama kanalı Yörüklet Beldesi köprüsü (Ramsar Sınırı) Doğusu: Yörükler Köprüsünden (Ramsar Sınırı) Fındıklı Mahallesi (Fener Mevkii) yolunu takiben YHGS güney ve batı sınırından Liman gölü

Yaban Hayatı Geliştirme Sahası Olarak Ayrıldığı İçin Avlanmanın Yasak Olduğu Sahalar:
1-Bafra Kızılırmak Deltası Yaban Hayatı Geliştirme Sahası: (16.10.2005 tarih ve 25968 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan sınırları dahilinde avlanmak yasaktır.)

Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Halil DUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • SOLAK VURUCU
zaten memleketin heryerini paralı avlak yapmak yolunda ilerliyolar nasıl olsa onlar yapacağını yapacak elden bişey gelmez biz de otomatik olarak kaçak avcı konumuna düşeceğiz ve de yakalanıncaya kadar avlanacağız :)
Halil DUMAN
1969 Eşme/UŞAK

TAŞ DUVARLAR SIKAR BENİ GÖNLÜM DAĞLARDA

Çevrimdışı Ömer AKŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
9- İl Şube Müdürlükleri tahsis taleplerine faks la yapılan taleplerde aynı faks numarasına bizzat yapılan müracaatlarda belge düzenleyerek talepliye hangi avlakta hangi tür için izin verildiğini belirteceklerdir, böylece avlakta yapılan kontrolde avcılık belgesi, avlanma izin pulu yanında bu belge de kontrol edilecektir. Tescil edilmiş devlet ve genel avlakta il şube müdürlüğünden alınan kota tahsis belgesi olmaksızın avlanmak yasaktır.

Ava gidecek olan her avcı bu belge sorulduğu zaman gösterebilmek için faks ile talep etmiş olsa bile şube müdürlüğünden kota tahsis belgesini almak zorunda..tam bir eziyet, bu durumda belgeli olarak avlanacak kişi sayısı düşeceğinden dolayı kota dolmayacak, seneye kota dolmadı diye kotalar dahada düşecek..
   Halbuki; Bu işleri yoluna koymak isteyen bir kurum, faks yada online yapılan başvuru listelerini oluşturup, sahada kontrol etmek istedikleri avcının isminin kendi listelerinde adı olup olmadığına bakması yeterli olacaktı, ama işleri yoluna koymak isteyen bir kurum yok karşımızda..
Ömer AKŞAHİN / www.dostbalikcilar.com
1964 SAMSUN

Çevrimdışı İsmail ÖZDEMİR

• Müdavim Üyemiz
  • http://www.facebook.com/pages/Kurzhaar-VOM-BAFRA-%
    • http://www.facebook.com/pages/Kurzhaar-VOM-BAFRA-%C3%96zdemir/325654497557412
geçmiş olsun diyelim..yazıklar olsun ...

Şimdi Tuncay abi bunu belirlerken  Bafraya soruyorlarmı?...denekler'e soruyorlar mı ...? Bu işaretli yerler sadece ördek avı için mi..yoksa bafra cumhuriyet meydanı bile yasak heheh :) :)?
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2012, 10:00:09 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Üzülerek söylüyıorum bu acı haberri alınca resmen şok oldum.Tuncay Hocamı ardından Ş. Burak Sezeri aradım aldığım bilgi beni deliye çevirdi.Peşinden Sayın Karadeniz Federasyon Başkanı A.Kadir Engin'i aradım onun bu konudan hiç haberei yok bir şok daha yaşadım.Telefon ile yaptığımız görüşme sonunda benden haritayı istedi.Bu uygulamanın Afyon Eber gölü ve Karamuk gölünde de olduğunu ama Bafrayı duymadığını dile getirdi.Peşinden Ege yaban Hayatı Başkanı Ersin Düzyol Başkan ile görüştüm.Ersin Hocam bu işler ile ilgili bir takım görüşmeler yapıyordu.Bu durumdan kurtulmanın tek yolu var.Eylül ayı içerisinde Milli parklar Daire müdürlüğü ve ilgili birimler ile Eylül ayı içerisinde bir toplantı yapılacak.Bu toplantıya Tüm Fedarasyon ve avcı kulüplerinin katılımını sağlayarak ciddi anlamda bir gövde gösterisi yapmanın zamanı gelmiştir beyler.Oturup düşünmek ve yorum yapmak yerine artık eylem planımızı hazırlayalım.Olduğumuz ilin avcı kulüplerine gerekli baskıyı kurup  ankaraya gidelim. Bu işin böyle 0lmayacağını göstermek için birlik ve beraberlik dahilinde hareket ederek Ersin Hocanın vereceği tarihte Ankarada olalım.Artık söylem değil eylem zamanı.Ya birlik olur dediğimizi yaptırırız yada onlar bizim avlaklarımızı üçbeş sermayedara satar.Baran varsa avlanırsın paran yoksa bakarsın.Kafası çalışan gözünü açsın beyler.Uyanma zamanı geldi geçti .Yazıklar olsun canım memelekette bunca sulak alan içerisinde pes doğrusu.Kızıl ırmak deltası da elimizden alınıyor anlamıyorum bu kulüpler bu federasyonlar ne halta yarıyor.Madem işlerliğiniz yok madem etliye sütlüye karışmıyacakdınız ne halt yemeye bu federasyonları kurdunuz.Karadeniz federasyon başkanının olup bitenden haberi yok darılmaca küsmece yok bu Bafra yada Samsun il temsilcisi kimdir ne iş yapar eğer onunda bu durumdan haberi yoksa birileri krallık kurdu da bizim mi haberimiz yok.Bir çok avcı arkadaşımız bu durumdan haberdar bile değil.Bu sene bafrada kimin canı yanar bunu bilemem ama biz birlikteliği sağlayamazsak yandı gülüm keten helva.Tuncay hocamın yukarıda verdiği bilgi doğrultusunda eğer günlük ikiyüz avcı kotası olur ise ki olur daha aralık grlmeden kota doldu demektir.O zaman Aralık ayında gelen ördeğe,avlaklarda yanyana dizilir dürbünle bakarız artık.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2012, 20:22:19 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

• Müdavim Üyemiz
BUGUN BU KONU HAKKINDA AVCI ARKADAŞLARLA KONUŞTUM YEMİN EDERİM KİMSENİN HABERİ YOK OLSADA BAFRA AVCISI BU TÜR HARİTADAN ANLAMAIYOR.... YA ÇOK KİŞİNİN CANI YANACAK ... BU TÜRKİYEDEKİ FELAKAETLER BİTMEZ MİŞ GİBİ... AVCI VE DEVLETİ KARŞI KARŞIYA GETİRCEK..
BUGUN BİR ÇİFLİK SAHİBİ ARKADAŞLARIMLA KONUŞTUM  YILLARDIR BELGE ALMAZ BENİM TAPULU ARAZIM KİMSE BANA BİŞEY DİYEMEZ SİZ DÜŞÜNÜN DİYOR  HADİ BURDAN YAK ŞİMDİ....

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
İsmail sen özellikle dikkat et Bafra merkezde dahil evden arabaya kadar tüfek taşırken yakalanırsan yandın :)

Samsunda 2500 belgeli avcı var bunun en az 2000 tanesi bafrayı kullanır, ördek sezonu ile hepsi AV konumuna düşecekler kimsenin haberi yok şu anda :(
haberleri ördek sezonu ile birlikte olacak, şimdiden  sesleri çıkmazsa yada çıkmayacaksa yapacak bir şey yok...
Federasyon ve derneklerinde sesi çıkacak gibi bir durum yok görüntü böyle :(
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Kamil ÜÇBAŞ beyin Yaban TV internet sitesindeki yazısından alıntıdır lütfen Dikkat !!!

http://www.yabantv.com/yazi/598-devlet-genel-avlaklarla-ilgili-genel-bilgilendirme.aspx

"
Sevgili Avcı Dostlar,
.....
......
Not:

Bakanlık avcılıkla ilgili yeni bir sisteme geçmeye çalışıyor. Yapılan uygulamalardan anlıyoruz ki, Paralı avcılığın önü açılıyor.

Devlet ve Genel Avlaklarda  kotaların belirlenmesinde bilimsel bir çalışmanın olmadığını düşünüyoruz.

Genel ve Devlet avlakların belirlenmesinde ne gibi kriterlerin olduğunu bilmiyoruz. Bu konudaki çalışmalardan haberimiz yok.

Planlanması ön görülen avlakların durumu nedir bilemiyoruz.

Genel ve devlet avlaklarında kota dahilinde haftanın 7 günü avın serbest olmasını paralı avcılığa geçişte bir tuzak olarak görüyoruz.

Biz anadolu avcılarının sesi olarak avcıları dışlayan, avcılara danışılmadan alınan bu kararları onaylamıyoruz. avcıların içinde olmadığı yeni uygulamaya ve paralı avcılığa karşı duruşumuzu koruyoruz.

Avcıları dışlayan hiçbir uygulamanın başarılı olacağına inanmıyoruz.

Kamil Üçbaş "
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Ersin DÜZYOL

• AvlakForum Üye
  • *
Sevgili avcı dostlarım saat gece yarısı ikibuçuk hala kendimle bu konunun mahkemesini yapıyorum saat bire kadar bazı ilgili ve fedrasyon yetkililer ile görüştüm her ne kadar bana tek başına hareket ediyorum diye kızsalarda uğruna baş koyduğum davadan vazgeçmem ben sanal medyadan ama telofonla herkezi göreve davet ettim kimseden destek görmedim hiç kimse elini taşın altına koymuyor tüm avcı dostlarıma sesleniyorum eylül ayının 21 i ne bir anket yapın uygunsa TÜRKİYE nin her ilinden tüm avcı derneklerini ankarada bekliyoruz hem bakanlığa hemde meclise sesimizi duyurmak üzere birlik beraberliğe davet ediyoruz yıllarca sahip olduğumuz bedelini ödediğimiz rant uğruna elimizden almak istedikleri avlaklara sahip çıkalım bakanlikla yapacağımız karşılıklı görüşmenin faydalı olacağına bazı yanlışlardan dönüleceğine inanıyorum kimsenin umudunu yitirmemesini diliyorum saygılar
Ersin DÜZYOL
1958 izmir çimentepe

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak

Şimdilik 96 ADET...

İLİN ADI   Devlet ve Genel Avlak Adı

Adana   Pozantı Devlet Avlağı
Adıyaman    Ulubaba Bezar Dağ.Devlet Avlağı
Adıyaman   (Çelikhan)Akdağ Devlet  Avlağı
Afyon   Eber Gölü Genel Avlağı
Afyon   Çay- Karamık Genel Avlağı
Antalya   Kaş-Asas Dağları Devlet Avlağı
Bilecik   İnhisar Devlet Avlağı
Bingöl   Sütlüce  Devlet Avlağı
Bingöl   Solhan Devlet Avlağı
Bingöl   Kiğı-Yayladere Devlet Avlağı
Bolu    Seben Kavaklıdağ Devlet Avlağı
Bursa   Osmangazi  Uludağ  Devlet Avlağı
Çanakkale   Bayramiç-Kazdağı  Devlet Avlağı
Çankırı   Koçhisar- Bala Devlet Avlağı
Çankırı    Şabanözü-Gümerdiğin (GENEL) Avlağı
Çankırı   Çerkeş-Atkaracalar-Bayramören Devlet Avlağı       
Çankırı    Eldivan-Seydiköy-Sarıdağ Cabbarbaba Dev. Avlağı
Çankırı   Çankırı- Eldivan - Karadere Devlet Avlağı
Çankırı     Çankırı Kedikayaları Genel Avlağı
Çankırı   Çankırı- Sakarca- karaömer Genel Avlağı
Çankırı   Güney Kızılırmak ( Genel Avlağı )
Çorum   Çorum Cemilbey Devlet Avlağı
Çorum   Çorum Kumçeltiği (Genel Avlağı )
Çorum   Çorum Uğurludağ Yarımca(Genel Avlağı )
Çorum   Çorum Yenihayat Devlet Avlağı
Çorum   Çorum Koparan-Gökdere  Devlet Avlağı
Çorum   Çorum Kartal Devlet Avlağı
Çorum    Boğazkale Evci Devlet Avlağı
Çorum    Osmancık Sütlüce Devlet Avlağı
Çorum   Ortaköy Cevizli Devlet Avlağı
Çorum   Laçin Kırkdilim Devlet Avlağı
Denizli   Tavas-Alman Boğaz Devlet Avlağı
Batman   Alaca Devlet Avlağı
Elazığ   Keban Genel Avlağı
Elazığ   Harput Genel Avlağı
Elazığ   Hazar Gölü Genel Avlağı
Eskişehir   Mihallıççık Çardak Devlet Avlağı .
Erzincan   Kemah Yahşiler Devlet Avlağı
Erzincan   Erzincan ili, iliç ilçesi bağlıca  köyü GenelAvlağı
Erzincan    Kemah İlçesi, Karadağ Köyü  Genel Avlağı
Erzurum   Aşkale-Karasu Devlet Avlağı
Gaziantep    Karadağ Devlet Avlağı
Gaziantep     Kalecik Devlet avlağı .
Giresun   Paşakonağı Devlet Avlağı
Giresun   Bicik Devlet Avlağı
Giresun   Ambardağı Devlet Avlağı
Gümüşhane   Kangel Devlet Avlağı
Hakkari   Merkez Sirte Devlet Avlağı
Hatay   Kırıkhan Devlet Avlağı
Isparta   Gönen-Güneykent Devlet
Iğdır   Tuzluca Genel Avlağı
Mersin/İçel   Sugözü Devlet Avlağı
Kars   Sarıkamış Hamamlı Devlet Avlağı
Kastamonu   Daday İlçesi Ballıdağ Mevkii devle Avlağı
Kayseri   Bakırdağı Ormanlar Devlet Avlağı
Kırklareli   Karamanbayırı Devlet Avlağı.
Kırşehir    Kaman İlçesi Başköy Genel Avlağı
Kırşehir   Akçakent -Yetikli Devlet Avlağı
Konya   Yunak- Tuzlukçu Dede Dağı  Genel Avlağı
Konya   Ilgın Çavuşçu Gölü Genel Avlağı
Konya   Beyşehir-Meram İlçesi Çandır Atatürk Orm.Dev. Av.       
Konya   Akören Mavi Boğaz Devlet Av
Konya   Seydişehir Suğla Gölü Genel Avlağı
Kütahya   Merkez Yellice Devlet Avl.
Karaman   Çakırdağı ( Genel Avlağı)
Karaman   Nunu Vadisi Devlet Avlağı
Kırıkkale   Özdere Devlet Avlağı
Karabük    Ovacık - kışla  devlet avlağı
Karabük   Soğanlıçay Devlet Avlağı
Karabük   Safranbolu Sipahidağ Devlet Avlağı
Kilis   Gülbaba Devlet Avlağı
Kilis   Ravanda Devlet Avlağı
Kilis   DF.Karadut Devlet Avlağı
K.Maraş   Göksun İlçesi Devlet Avlağı
Niğde   Merkez Ketençimeni (Genel Avlağı )
Rize   Hemşin Devlet Avlağı
Sakarya   Pamukova Devlet Avlağı
Sakarya   Kocaali Devlet Avlağı
Sakarya   Gümüşdere-Doğançay Devlet Avlağı
Samsun   Ballıca Genel Avlağı
Samsun   Kızlan Devlet Avlağı
Sinop   Gerze Suludüz Devlet Avlağı
Sivas   Divriği-Çamşıhı Devlet Avlağı
Tekirdağ   Merkez Araphacı Devlet Avlağı
Tokat   Merkez Beşören Devlet Avlağı
Trabzon    Tonya- Şalpazarı Devlet Avlağı
Trabzon    Çaykara- Dernekpazarı   Devlet Avlağı
Trabzon   Meşe İçi Hanları Devlet Avlağı
Şanlıurfa   Örencik Devlet Avlağı
Uşak   Ulubey Devlet Avlağı
Van   Erçek Gölü  (Genel Avlağı )
Yozgat   Çekerek Devlet Avlağı
Zonguldak   Kızılcapınar Devlet Avlağı
Şırnak   Kasrik Devlet Avlağı
Yalova   Çınarcık Karlık Dağı Devlet Avlağı
Osmaniye   Savrunçayı Devlet Avlağı

Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Serkan ÇAKAR

• Müdavim Üyemiz
avcılığı bitiriyorlar
serkan çakar 1979 MERZİFON / AMASYA
05423436587

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Kamil ÜÇBAŞ beyin Yaban TV internet sitesindeki yazısından alıntıdır lütfen Dikkat !!!

http://www.yabantv.com/yazi/598-devlet-genel-avlaklarla-ilgili-genel-bilgilendirme.aspx

"
Sevgili Avcı Dostlar,
.....
......
Not:

Bakanlık avcılıkla ilgili yeni bir sisteme geçmeye çalışıyor. Yapılan uygulamalardan anlıyoruz ki, Paralı avcılığın önü açılıyor.

Devlet ve Genel Avlaklarda  kotaların belirlenmesinde bilimsel bir çalışmanın olmadığını düşünüyoruz.

Genel ve Devlet avlakların belirlenmesinde ne gibi kriterlerin olduğunu bilmiyoruz. Bu konudaki çalışmalardan haberimiz yok.

Planlanması ön görülen avlakların durumu nedir bilemiyoruz.

Genel ve devlet avlaklarında kota dahilinde haftanın 7 günü avın serbest olmasını paralı avcılığa geçişte bir tuzak olarak görüyoruz.

Biz anadolu avcılarının sesi olarak avcıları dışlayan, avcılara danışılmadan alınan bu kararları onaylamıyoruz. avcıların içinde olmadığı yeni uygulamaya ve paralı avcılığa karşı duruşumuzu koruyoruz.

Avcıları dışlayan hiçbir uygulamanın başarılı olacağına inanmıyoruz.

Kamil Üçbaş "[/i]
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2012, 09:40:28 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Biz pul,vergi,limitler,avcılık vb...tartışırken ve sezon açılış heyecanını yaşarken sanırım birileri saman altından su yürütüyor.Farkında olmadan birilerinin ekmeğine yağ sürüyoruz..Bıçağın kemiğe dayanmasını bekliyoruz herhalde..Zaten taşın altına elimizi koymazsak seneye ve ondan sonraki seneye herkez veryansın edecek ve işin ciddiyetini anlayacak..

Tek anlamadığım nokta ille heryer paralı avlak olup,av şartları bizim değilde başkalarının istediği gibi oluncamı SESİMİZİ ÇIKARACAĞIZ..Kaldıki paylaşılan konuların başlıklarını değilde içeriklerini okusak zaten hersey belgeli..Tek umudum bu düzenlemeler seçim zamanına gelsede bizde biraz istediklerimiz olsun diye siyaset yapsak :D :D.Biz sayıca zeka ve üstünlük olarak öndeyiz ama;

Eleştiri yağmuruna tuttuğumuz bir tek kadın tek başına bir pankartla sesini duyurdu ??? ???Nasıl iş anlamadım....
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2012, 09:52:23 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Ahmet VURAL

• Müdavim Üyemiz
Çok yazık vergini ver pulunu al bunların karşılığı bumu olacak, devlet bu aldıklarının yarısını bir avcı için harcadımı doğaya kaç tane bıldırcın, keklik, sülün, ördek saldı mevcut av sahalarını korudumu?Kocaman bir hiç vay efendim biz senelerdir sülün keklik bırakıyoruz,onları avcı için değil tilki ve çakallar için bırakıyorsunuz,neyse biz sizden hizmet görmedik ve istemiyoruz hiç olmasa gölge etmeyin.Bu ülkede belge ve pul almayanlar bizden daha rahat avlanıyorlar hiç olmazsa onları önleyin birde bu yasaklara son verin.Değerli arkadaşlar bu haksızlığa itiraz etmemiz gerek.

Tüm kulüpleri ve Federasyonu göreve davet etmemiz gerek. Selamlar
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2012, 09:58:43 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet VURAL
1954 Ankara

• Müdavim Üyemiz
İsmail sen özellikle dikkat et Bafra merkezde dahil evden arabaya kadar tüfek taşırken yakalanırsan yandın :)

Samsunda 2500 belgeli avcı var bunun en az 2000 tanesi bafrayı kullanır, ördek sezonu ile hepsi AV konumuna düşecekler kimsenin haberi yok şu anda :(
haberleri ördek sezonu ile birlikte olacak, şimdiden  sesleri çıkmazsa yada çıkmayacaksa yapacak bir şey yok...
Federasyon ve derneklerinde sesi çıkacak gibi bir durum yok görüntü böyle :(

cevap 1 ....hocam tüfek taşımıyom tufegim yok...benim  belimde başka ..alet varrr ...oda serbest.....ruhsatlı...
cevap 2....hangi avcı ve dernek başkanının sesi çıkacak sorarım ....hangi dernek başkanı biligili bafrayı hangi avcıyla dernekle korucagız ses çıkaracagız... baksanınıza ben den başka yazan bafralı da yokk ......... yıllardır böyleydi .......ve bafra gölleri elimizden gitti.. yazık oldu..........bunların hep sebebi bence bilgili avcıların ve başkanların olmamayışıdır  yerimize sahip çıkamıyor ve cıkamayız daa.....

sizler ugraşıyorsunuz bafra gölü için   ...
bafralı avcılar bilim haberden uzak kanundan uzak başka işler peşinde...

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Tuncay KANDEMiR:

Şimdilik 96 ADET...

İLİN ADI   Devlet ve Genel Avlak Adı[/b][/size]

Adana   Pozantı Devlet Avlağı
Adıyaman    Ulubaba Bezar Dağ.Devlet Avlağı
Adıyaman   (Çelikhan)Akdağ Devlet  Avlağı
Afyon   Eber Gölü Genel Avlağı
Afyon   Çay- Karamık Genel Avlağı
Antalya   Kaş-Asas Dağları Devlet Avlağı
Bilecik   İnhisar Devlet Avlağı
Bingöl   Sütlüce  Devlet Avlağı
Bingöl   Solhan Devlet Avlağı
Bingöl   Kiğı-Yayladere Devlet Avlağı
Bolu    Seben Kavaklıdağ Devlet Avlağı
Bursa   Osmangazi  Uludağ  Devlet Avlağı
Çanakkale   Bayramiç-Kazdağı  Devlet Avlağı
Çankırı   Koçhisar- Bala Devlet Avlağı
Çankırı    Şabanözü-Gümerdiğin (GENEL) Avlağı
Çankırı   Çerkeş-Atkaracalar-Bayramören Devlet Avlağı       
Çankırı    Eldivan-Seydiköy-Sarıdağ Cabbarbaba Dev. Avlağı
Çankırı   Çankırı- Eldivan - Karadere Devlet Avlağı
Çankırı     Çankırı Kedikayaları Genel Avlağı
Çankırı   Çankırı- Sakarca- karaömer Genel Avlağı
Çankırı   Güney Kızılırmak ( Genel Avlağı )
Çorum   Çorum Cemilbey Devlet Avlağı
Çorum   Çorum Kumçeltiği (Genel Avlağı )
Çorum   Çorum Uğurludağ Yarımca(Genel Avlağı )
Çorum   Çorum Yenihayat Devlet Avlağı
Çorum   Çorum Koparan-Gökdere  Devlet Avlağı
Çorum   Çorum Kartal Devlet Avlağı
Çorum    Boğazkale Evci Devlet Avlağı
Çorum    Osmancık Sütlüce Devlet Avlağı
Çorum   Ortaköy Cevizli Devlet Avlağı
Çorum   Laçin Kırkdilim Devlet Avlağı
Denizli   Tavas-Alman Boğaz Devlet Avlağı
Batman   Alaca Devlet Avlağı
Elazığ   Keban Genel Avlağı
Elazığ   Harput Genel Avlağı
Elazığ   Hazar Gölü Genel Avlağı
Eskişehir   Mihallıççık Çardak Devlet Avlağı .
Erzincan   Kemah Yahşiler Devlet Avlağı
Erzincan   Erzincan ili, iliç ilçesi bağlıca  köyü GenelAvlağı
Erzincan    Kemah İlçesi, Karadağ Köyü  Genel Avlağı
Erzurum   Aşkale-Karasu Devlet Avlağı
Gaziantep    Karadağ Devlet Avlağı
Gaziantep     Kalecik Devlet avlağı .
Giresun   Paşakonağı Devlet Avlağı
Giresun   Bicik Devlet Avlağı
Giresun   Ambardağı Devlet Avlağı
Gümüşhane   Kangel Devlet Avlağı
Hakkari   Merkez Sirte Devlet Avlağı
Hatay   Kırıkhan Devlet Avlağı
Isparta   Gönen-Güneykent Devlet
Iğdır   Tuzluca Genel Avlağı
Mersin/İçel   Sugözü Devlet Avlağı
Kars   Sarıkamış Hamamlı Devlet Avlağı
Kastamonu   Daday İlçesi Ballıdağ Mevkii devle Avlağı
Kayseri   Bakırdağı Ormanlar Devlet Avlağı
Kırklareli   Karamanbayırı Devlet Avlağı.
Kırşehir    Kaman İlçesi Başköy Genel Avlağı
Kırşehir   Akçakent -Yetikli Devlet Avlağı
Konya   Yunak- Tuzlukçu Dede Dağı  Genel Avlağı
Konya   Ilgın Çavuşçu Gölü Genel Avlağı
Konya   Beyşehir-Meram İlçesi Çandır Atatürk Orm.Dev. Av.       
Konya   Akören Mavi Boğaz Devlet Av
Konya   Seydişehir Suğla Gölü Genel Avlağı
Kütahya   Merkez Yellice Devlet Avl.
Karaman   Çakırdağı ( Genel Avlağı)
Karaman   Nunu Vadisi Devlet Avlağı
Kırıkkale   Özdere Devlet Avlağı
Karabük    Ovacık - kışla  devlet avlağı
Karabük   Soğanlıçay Devlet Avlağı
Karabük   Safranbolu Sipahidağ Devlet Avlağı
Kilis   Gülbaba Devlet Avlağı
Kilis   Ravanda Devlet Avlağı
Kilis   DF.Karadut Devlet Avlağı
K.Maraş   Göksun İlçesi Devlet Avlağı
Niğde   Merkez Ketençimeni (Genel Avlağı )
Rize   Hemşin Devlet Avlağı
Sakarya   Pamukova Devlet Avlağı
Sakarya   Kocaali Devlet Avlağı
Sakarya   Gümüşdere-Doğançay Devlet Avlağı
Samsun   Ballıca Genel Avlağı
Samsun   Kızlan Devlet Avlağı
Sinop   Gerze Suludüz Devlet Avlağı
Sivas   Divriği-Çamşıhı Devlet Avlağı
Tekirdağ   Merkez Araphacı Devlet Avlağı
Tokat   Merkez Beşören Devlet Avlağı
Trabzon    Tonya- Şalpazarı Devlet Avlağı
Trabzon    Çaykara- Dernekpazarı   Devlet Avlağı
Trabzon   Meşe İçi Hanları Devlet Avlağı
Şanlıurfa   Örencik Devlet Avlağı
Uşak   Ulubey Devlet Avlağı
Van   Erçek Gölü  (Genel Avlağı )
Yozgat   Çekerek Devlet Avlağı
Zonguldak   Kızılcapınar Devlet Avlağı
Şırnak   Kasrik Devlet Avlağı
Yalova   Çınarcık Karlık Dağı Devlet Avlağı
Osmaniye   Savrunçayı Devlet Avlağı

[/quote]

Bu bütün bölgelerimizi,bütün avcılarımızı ilgilendiren ve duyarlı olmamız gereken bir durum...

Tüm kulüpleri ve Federasyonu göreve davet etmemiz gerek...
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

• Müdavim Üyemiz

Bu bütün bölgelerimizi,bütün avcılarımızı ilgilendiren ve duyarlı olmamız gereken bir durum...

Tüm kulüpleri ve Federasyonu göreve davet etmemiz gerek...

« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2012, 10:58:05 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
Samsun Milli Parklardan aramadığım yetkili kalmadı..Hepsi izine ayrılmış ve ulaşılamıyor.Ulaşabildiklerim ise konudan bihaber..Bilgisi yok..
Ulaşabilen arkadaşlar var ise burada bizimle paylaşsın..
öğrenelim bakalım şu işin gerçeğini..
Eğer durum bundan ibaret ise siz o zaman görün yaygarayı..O zman örgütlenme neymiş meydan okuma neymiş görsün bakalım millet ..Gereken yazışmaları tepkilerimizi göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın..önemli olan bu süreçte birlik ve beraberliğimizi korumamız..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Samsun Milli Parklardan aramadığım yetkili kalmadı..Hepsi izine ayrılmış ve ulaşılamıyor.Ulaşabildiklerim ise konudan bihaber..Bilgisi yok..
Ulaşabilen arkadaşlar var ise burada bizimle paylaşsın..
öğrenelim bakalım şu işin gerçeğini..
Eğer durum bundan ibaret ise siz o zaman görün yaygarayı..O zman örgütlenme neymiş meydan okuma neymiş görsün bakalım millet ..Gereken yazışmaları tepkilerimizi göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın..önemli olan bu süreçte birlik ve beraberliğimizi korumamız..

Canım Kardeşim;

Sitemiz üyelerimizden yada sitemize üye olmayan ama bizimle aynı düşüncelere sahip avcı arkadaşlarımızın istekleri ve sıkıntıları aynı;

Bizi yönlerdirdiğiniz takdirde biz herseye varız destekciniziz diyorlar..

Bi dilekçe olur,ortak bir yazı olur,bir şablon sunulsun,bir mail imza kampanyası olsun ama birileri bize yardımcı olsun diyorlar..
Mesela bi yazı hazırlanır bir  yere fax geçilir...
Bir mail olur adreslere iletilir..
Bir anket olur oy kullanılır..

Bu konuda herkez öncü olacak,yol gösterecek birilerinden yardım bekliyor....
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı İbrahim SEZER

• AvlakForum Üye
  • *
İşin aslı doğrudur.
Dün bizzet kendim samsun il Cevre ve Orman  Müdürlüğü'ne gidip konudan tek haberdar olan Milli Parklar'da Murat bey ile görüşüp işin aslının doğruluğu tarafımca teyit edilmiştir,ve bu düzenlemenin 2016 yılında tamamen paralı avlağa dönüştürülmesi ve Avrupa sistemine geçilmesi olarak nitelendirilmiştir.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2012, 12:57:08 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
İbrahim SEZER
1982 SAMSUN

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
İşin aslı doğrudur.
Dün bizzet kendim samsun il Cevre ve Orman  Müdürlüğü'ne gidip konudan tek haberdar olan Milli Parklar'da Murat bey ile görüşüp işin aslının doğruluğu tarafımca teyit edilmiştir,ve bu düzenlemenin 2016 yılında tamamen paralı avlağa dönüştürülmesi ve Avrupa sistemine geçilmesi olarak nitelendirilmiştir.

Gecmis olsun..Hayırlısı olsun ne diyelim...
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com