Gönderen Konu: ATICI DOSTLARIMIZA TÜFEK VE FİŞEK BİLGİLERİ.  (Okunma sayısı 33547 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: ATICI DOSTLARIMIZA TÜFEK VE FİŞEK BİLGİLERİ.
« Yanıtla #25 : 05 Nisan 2012, 13:51:30 »
akus 682 kıyaslarsan akus al derim tabiki 682 gold serisi demiyorum.fiyat dediğiniz miktarlarda.akus un yeni modelleride olacak bildiğim kadarı ile.alıcı gözü ile bakmanızı tavsiye ederim.eski 682 alacağınıza browning 525 serisi alın derim..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
  • hayat kimseyi kıracak kadar uzun değildir
« Yanıtla #26 : 05 Nisan 2012, 18:04:54 »
bakalım nasip polat bey 682 gold e de gözüm zaten ama bakacas artık  Allah ne nasip edecek
cumartesi bi fuara gidelim de inşallah akus un standı varsa inceleriz artık
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Hakan HATİPOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 06 Nisan 2012, 10:28:29 »
Ben sarsilmaz trap kullniyorum 1 aydir trap atmaya basladim ve BENCE iyi sonuclar aldigima inaniyorum 15/11 15/10 . Iyi bir fisekle her tufegin plakayi yakalicagina inaniyorum.  Bir aticida yetenek olmadiktan sonra elinde rizzini perazzi olsa ne yazar. Kendimi biraz gelistirirsem sarsilmaz trap 2000 le daha iyi sonuclar alabilcegime inaniyorum
Hakan HATİPOĞLU
1990 BURHANİYE

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 06 Nisan 2012, 11:37:28 »
Ben sarsilmaz trap kullniyorum 1 aydir trap atmaya basladim ve BENCE iyi sonuclar aldigima inaniyorum 15/11 15/10 . Iyi bir fisekle her tufegin plakayi yakalicagina inaniyorum.  Bir aticida yetenek olmadiktan sonra elinde rizzini perazzi olsa ne yazar. Kendimi biraz gelistirirsem sarsilmaz trap 2000 le daha iyi sonuclar alabilcegime inaniyorum

sevgili hakan elbette yeteneksiz kimseden atıcı olmaz .ancak bir müddet sonra elindeki tüfeğin yetersiz olduğunu anlayacaksın.bütün plakları da vurabilirsin.ancak komple bir atıcı olmak istersen yılda en az 5000-7000 fişek atman ve gerekecek türkiye geneli yarışmalarda iyi skorlar atmak isteyip daha başarılı bir atıcı olmak istediğin zaman elindeki tüfek ile bu işin olmayacağını anlayacaksın.arada sırada atacaksan elindeki tüfek sana tabiki yeter.Hiç kimse boşu boşuna o tüfeklere şan olsun diye para vermiyor.muhakkak bir fark varki türkiye de ve dünyada iyi skor atanlar iyi malzeme iyi tüfek kullanıyorlar.Ben yaklaşık 100 000 fişek atmış bir b25 browning biliyorum hiç arıza yapmamış ve yaklaşık 35 yaşında.sen elindeki tüfeğin bu kadar fişek attıktan sonra hala kullanılır vaziyette olduğunu düşünebilirmisin hemde hiç arıza yapmadan...
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 06 Nisan 2012, 14:28:16 »
Anladim polat abi. Yani is plakayi vurmakta degil ayni tufeklw uzun yillar sorunsuz vurmak.  Lumar lar fiyat olarak daha uygun demi?
Hakan HATİPOĞLU
1990 BURHANİYE

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 06 Nisan 2012, 17:10:09 »
lumar artık üretilen bir tüfek değil piyasada temizini bulursan işini görebilir.ancak daha kaliteli tüfeklere yönelmeni tavsiye ederim.bu işlere giriş seviyesinde huğlu sarsılmaz yada diğer bir kaç yerli firma yeterli olabilir.ikinci seviyede lumar beretta 686 akus eski beretta 682 serileri  425-525 browning gibi tüfekler işini görecektir.profesyonel olarak bu işi yapacaksan browning ultra -browning cynergy - beretta 682 gold serisi beretta dt 10 perazi mx serisi rizini gibi tüfekler ile yola devam etmen gerekecektir.atılık sezonunu mart-kasım arası düşünürsen düzenli antrenman ve yarışmaları takip edeceğini düşünürsen yılda örneğin an az 250 seri atış yapsan 250*40 fişek 10.000 fişek demek bunun içinde iyi tüfek şart.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 07 Nisan 2012, 09:39:24 »
abi bu akus dediğin yerli üretim değil mi ? 
Hakan HATİPOĞLU
1990 BURHANİYE

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 07 Nisan 2012, 19:38:00 »
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 07 Nisan 2012, 23:28:55 »
bugün baktım akus osso modeline harika  sanırım alacam inşallah fakat fiyat biraz fenaa ben 3000 falan bekliyordum ama 3750 yazmışlar ve fuarın hiç bir esprisi yok fiyat ve satış açısından herkes korkuyor fiyat vermeye ya da pazarlığa  satınalma belgemle gittim ama niyetim ya bir hatsan supreme max ya da akus osso idi
neyse kısmet yalnız akus un çifteleri süperpozeleri hepsi çok hoş tüfekler tabi biz trapçı olduğumuz için traplarda kaldı gözümüz neyse bi abim pazarlık edecek bakalım alabilecezmi   fiyatlar fenaaa 2500-3000-5000-7000 böyle gidiyor
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #34 : 08 Nisan 2012, 00:42:26 »
tüfek markazından zıyade yapılan yorumlarda işcilik öne cıkıyor .
yerlıde vuruyor avrupada vuruyor dogru avrupa biraz daha işciligi hassas tutuyor bilimsel calışıyor. aynı calışmayı bizimkilerde yapsa ozaman sizlerin yukarda savunmuş oldugu avrupa yerlı marka olayı ortadan kalkar.
bana perazzıde versenız ben 20 tane sıksam 2 tane ancak plak vururum. 
ayrıca her seferınde tufek kıyaslamasında arabalar örnek verılıyor araclarda kalıte farklı ayrıcalık bınlercedır tüfekde sayılıdır farklar  .
atışlarda tufek farkı ola bilir ustalar için ama avcılıkde tüfegin önemı bana göre sıfırdır. yeterkı yüzüne otursun
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 09 Nisan 2012, 09:30:31 »
bugün baktım akus osso modeline harika  sanırım alacam inşallah fakat fiyat biraz fenaa ben 3000 falan bekliyordum ama 3750 yazmışlar ve fuarın hiç bir esprisi yok fiyat ve satış açısından herkes korkuyor fiyat vermeye ya da pazarlığa  satınalma belgemle gittim ama niyetim ya bir hatsan supreme max ya da akus osso idi
neyse kısmet yalnız akus un çifteleri süperpozeleri hepsi çok hoş tüfekler tabi biz trapçı olduğumuz için traplarda kaldı gözümüz neyse bi abim pazarlık edecek bakalım alabilecezmi   fiyatlar fenaaa 2500-3000-5000-7000 böyle gidiyor

ali bey eski bir trap atıcısı olarak 15 günlük bir akus atıcısı ve yeni alışan biri olarak tüfeğe 10 üzerinden 9 verdim.sizinde uygun bir fiyata alabileceğinize inanıyorum.beğenmenize gerçekten sevindim.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 09 Nisan 2012, 17:18:18 »
aynen polat bey
ayırttım zaten tüfeği ve bir abimin elinde vardı pazar günü yani dün saolsun beni kırmadı verdi bir seri attım grupman harika ,tetik çok hızlı
dokunur dokunmaz düşüyor ,şoklar fenaaa.. ayarı bana çok yakındı o yüzden fazla zorlanmadım tüfek çok dengeli ve vuruşları mükemmeldi ve çok zevk aldım
plaklar havada nescafe gibi oluyordu  hee sorsan tabi bi dt 10 veya perazzi gibi olmaz belki ama 682 lerle kafa kafaya gider
fiyatta da sollar ... zaten bende dt 10 luk veya perazzilik biri değilim  artı akus ustaları fuarda SO5  modelinin aynısı yapmışlar tetikler ejektörler çın çın

inşallah daha da iyilerini yaparlar bizde atarız

rastgele

Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 09 Nisan 2012, 17:31:08 »
beğenmenize sevindim alil bey..beretta 682-686 alacağına akus almak daha mantıklı geliyor fiyat/performans bakımından..tabiki perazzi dt10-11 serisi gibi tüfeklerle kıyaslamak istemiyorum bende..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #38 : 09 Nisan 2012, 21:16:18 »
trap tüfeğinde yüksek bandın avantajı veya dezavantajı nedir acaba polat abi ? yani bergamada baktım hiç kimse yüksek bant kullanmıyor. benim tüfeğim yüksek bant.
Hakan HATİPOĞLU
1990 BURHANİYE

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 10 Nisan 2012, 09:12:48 »
yüksek bant bildiğim kadarı ile plağın üst önleme vermesinde yardımcı oluyor.plakları her zaman bandın üstünde görmen gerekiyor.avantajı olduğu gibi alışmak çok zordur.bir çok atıcı yüksek bant tüfekleri deneyip bıraktı.yüksek bantlı tüfekler double trapta kullanılıyor genellikle..bir ara beretta nın 682 modelleri yüksek bantlı idi çok satıldı sonra nedense beretta yeni modellerinde bunu kullanmadı.sarsılmazın trap tüfeğinin pek yaygın olmaması belki bu yüzdendir.genellikle huğlu tercih ediliyor.ancak browning cynergy deki bant biraz farklı ve gerçekten çok rahat görmeni sağlıyor.ancak bant yerli tüfeklerdeki yüksek bantları pek beğenmiyorum.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 10 Nisan 2012, 13:41:01 »
aynen yüksek bant tüfek düz bantta başlayan bir atıcıyı fena bozuyor bende huğluyla başlamıştım ve artık demiştim bi berettayı hakettik  ve arkadaşlar bana bir beretta buldu 682 xtrap ama bilmiyoruz o zaman yüksek band .. gittik düzcede kundak ta yaptırdık hemde abdül ustaya döndük hevesle dedim artık 20 nin altına düşmem ama nerdeeee  10 tane vursak kar  yani polat beyin dediği gibi double tüfeği bunlar  ve alışık olmayanı bozuyor
önüne çekiyorum yok, üstüne yok, altına yok  aman Allahım  bi daha tövbe
insanın keyfide kaçıyor ama becerebilenede saygım var birşey diyemem

rastgele
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Aşkın ASLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #41 : 13 Nisan 2012, 14:52:39 »
aynen yüksek bant tüfek düz bantta başlayan bir atıcıyı fena bozuyor bende huğluyla başlamıştım ve artık demiştim bi berettayı hakettik  ve arkadaşlar bana bir beretta buldu 682 xtrap ama bilmiyoruz o zaman yüksek band .. gittik düzcede kundak ta yaptırdık hemde abdül ustaya döndük hevesle dedim artık 20 nin altına düşmem ama nerdeeee  10 tane vursak kar  yani polat beyin dediği gibi double tüfeği bunlar  ve alışık olmayanı bozuyor
önüne çekiyorum yok, üstüne yok, altına yok  aman Allahım  bi daha tövbe
insanın keyfide kaçıyor ama becerebilenede saygım var birşey diyemem

rastgele

aynı sorun bende de var yüksek bantlı 682 xtrap. ama geçen gün tesadüf olarak bir şey farkettim kundağı normal yüksekliğinden 3 mm kadar aşağı indir sonucun değiştiğini göreceksin. aynen dediğiniz gibi altına atarım olmaz, üstüne atarım olmaz, kendine atarım yine olmaz. sağa sola çıkan plakalarda sorun yok ama ortaya çıktımı ayaklarım titriyor geçen antremanda yaklaşık 6 aylık trap geçmişinin enyüksek skoru olan 19 attım kaçırdığım 6 plaktan maalesef 4 tanesi orta plak zaten topu topu 5 orta plak var şimdi benim tüfeğe alçak bant bir namlu yaptıracağım 750 tl civarı artık onla atmaya başlayacağım yeni bir tüfeğe masraf etmeye gerek yok.
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2012, 14:59:09 Gönderen: Aşkın ASLAN »
Aşkın ASLAN
1978 Elazığ / Sakarya

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 13 Nisan 2012, 14:57:52 »
yüksek bant trap tüfeklerinde bant yüksekliğini orjinal olarak üreten firma ayarladığı için extra namlu yüksekliği vermeye gerek yok düz gördüğünüz zaman yeterlidir 
Erdal ÇİFTÇİ
1969 izmir 0 532 382 32 17

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 13 Nisan 2012, 23:14:56 »
aşkın bey bence hiç kurcalatmayın tüfeği kurtulun derim  yani kurtulun derken yüksek bantla atabilen birine verip düz bandlısını alın derim malum kurcalanmış tüfeğe hoş bakmıyorlar ayrıca düz bandı düzgün kayanatabileceklermi ? yeniden kundak mı yoksa ayarlımı sizin ki ? bu sefer bant yamukluğu  falan Allah muhafaza benim attığım fişeğin haddi hesabı yok ayrıca kendini bozması da caba  ve orta plak deyip geçmeyin çok çabuk uzaklaşan yada yüksekliği çok çabuk değişebilen bi plaktır  ; üstüne altına attığım çok olmuştur !
bant işini yine siz bilirsiniz  hakkınız da hayırlısı inşallah

toz olan plaklar dilerim herkese  ;D

Ali LORTOĞLU
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Aşkın ASLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #44 : 16 Nisan 2012, 15:15:03 »
aşkın bey bence hiç kurcalatmayın tüfeği kurtulun derim  yani kurtulun derken yüksek bantla atabilen birine verip düz bandlısını alın derim malum kurcalanmış tüfeğe hoş bakmıyorlar ayrıca düz bandı düzgün kayanatabileceklermi ? yeniden kundak mı yoksa ayarlımı sizin ki ? bu sefer bant yamukluğu  falan Allah muhafaza benim attığım fişeğin haddi hesabı yok ayrıca kendini bozması da caba  ve orta plak deyip geçmeyin çok çabuk uzaklaşan yada yüksekliği çok çabuk değişebilen bi plaktır  ; üstüne altına attığım çok olmuştur !
bant işini yine siz bilirsiniz  hakkınız da hayırlısı inşallah

toz olan plaklar dilerim herkese  ;D

Ali LORTOĞLU

bant değil komple namlu yaptırmayı düşünüyorum. bende 2 adet ayarlı kundak var hem sağ hem sol kundak ikiside ayarlı.
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2012, 15:16:52 Gönderen: Aşkın ASLAN »
Aşkın ASLAN
1978 Elazığ / Sakarya

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 16 Nisan 2012, 21:32:21 »
iyimiş o zaman hayırlısı inşallah
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #46 : 16 Nisan 2012, 21:35:10 »
benim plakalar toz oluyor  cheddite mac3 kullanıyorum %5 antimonlu ve nikel kaplama saçma çok memnunum
Erdal ÇİFTÇİ
1969 izmir 0 532 382 32 17

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• AvlakForum Üye
  • *
  • DAĞLAR AŞILMAZ DEĞİL YETERKİ AV OLSUN!
    • av avlak avcı
« Yanıtla #47 : 16 Nisan 2012, 21:42:36 »
Trap için Büyük Huğluyuda tavsiye ederim,bir inceleme yapın bence.Herkese Selamlar.
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #48 : 17 Nisan 2012, 01:01:07 »
valla boldor aldım 1 koli Allah nasip ederse onu deneyecem
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Oğuz YÜKSEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #49 : 17 Nisan 2012, 09:27:18 »
Aşkın bey Berettaya namluyu nerede yaptırabiliriz paylaşırsanız çok sevinirim.Anladığım kadarı ile siz araştırma yapmışınız.
Oğuz YÜKSEL
1970 kayseri