Gönderen Konu: Yeni tüfeğim Retay max 5 (66) cm namlu uzunluğu saçma dağılımı  (Okunma sayısı 3276 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gazi YAVUZ

• AvlakForum Üye
  • *
[Mesafe 35 metre sıcaklık 15 derece sterling 30 gr 7 numara saçma 3 numara şok sonuç muhteşem teşekkürler ....RETAY...

« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2020, 20:21:37 Gönderen: Gazi YAVUZ »
Gazi YAVUZ
1974-Nevşehir

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Bu muhteşem mi ?
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Mustafa ERTAN, Özgür UYAR, Cemal KARADENİZ, Hayati GÜNEŞ

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Saygıdeğer Gazi Bey, hayırlı olsun güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.
Grupman mükemmel demişsinizde aşağıdaki verileri yazarsanız forumun bu konuda tecrübeli üyeleride fikirlerini beyan edeceklerdir.
Saygılarımla.
Kullanılan fişek
Kullanılan şok
Mesafe ölçümü ne ile yapıldı
Fişekteki Saçma adedi
30 inç ve 20 inç dairelere isabet eden saçma sayısı
Hiç saçma değmemiş 12.7 cm çaplı daire adedi
1978 Eğirdir-Isparta

The following users thanked this post: Gazi YAVUZ, Doğan ATEŞ

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
Öncelikle tüfeğiniz hayırlı olsun Gazi bey bende Haziran ayında 66 namlu retay masası mara almayı düşünüyorum yalnız bu grupmanı görünce hayret etmemek elde değil mükemmel neresi buna anlam veremedim arkadaşım da var 36.5 Mt 66 namlu 3 şokla yaptığı testlerin yanında bu vasat kalmış
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2020, 23:43:07 Gönderen: Özgür ATAŞ »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

The following users thanked this post: Gazi YAVUZ, Cemal KARADENİZ

Çevrimdışı Cemal KARADENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Gazi bey... 7 no fişek ile böyle bir gurupman oluşmaması gerekiyor. Tamam atış kağıdı ortalamış, ona diyecek söz yok. Ama 7 no saçma ile o kağıdın elek gibi olması gerekiyordu.  Bir çok noktada üst üste binmiş saçma gurupları olması gerekiyordu. Bu daha çok 2 no saçmanın bir gurupmanı gibi. Naçizane fikrimdir.
  • İmpala Plus
1971 - Trabzon

The following users thanked this post: Gazi YAVUZ, Rıza BOZOKLU

Çevrimdışı Kamil SELCİK

• AvlakForum Üye
  • *
35 metre ve 3 şoka göre bence grupman gayet iyi ve başarılı keçeli kalemle saçma deliklerini daireye alsaydınız burdaki arkadaşların tamamen düşünceleri değişirdi :) birde bence çok sık bir grupman uçar avında avantaj değil dezavantajdır. 35 metrede bu grupman bana göre çok idealdir bazı atış hatalarını örtbas eder tüfeğinizi güle güle kullanın inşallah..
  • Stoeger md2000
  • Akdaş AH212 hybrit
1982-Konya

The following users thanked this post: Gazi YAVUZ

Çevrimdışı Kamil SELCİK

• AvlakForum Üye
  • *
35 metre ve 3 şoka göre bence grupman gayet iyi ve başarılı keçeli kalemle saçma deliklerini daireye alsaydınız burdaki arkadaşların tamamen düşünceleri değişirdi :) birde bence çok sık bir grupman uçar avında avantaj değil dezavantajdır. 35 metrede bu grupman bana göre çok idealdir bazı atış hatalarını örtbas eder tüfeğinizi güle güle kullanın inşallah..
  • Stoeger md2000
  • Akdaş AH212 hybrit
1982-Konya

Çevrimdışı Gazi YAVUZ

• AvlakForum Üye
  • *
Teşekkürler kamil bey aslında arkadaşlar grupmanı beğenmemişler daha güzel bi grupman  varsa biz görsek ne güzel olur
Gazi YAVUZ
1974-Nevşehir

Çevrimdışı Gazi YAVUZ

• AvlakForum Üye
  • *

resmi images
Mesafe 35 metre (bildiğimiz metre ile ölçtüm) atış kağıdının üzerinde ölçüler yazılı siyah dairenin içinde 17 adet saçma saydım yeterli bence nacizane fikrim.
Fişek markası sterling 30 gr 7 numara kullandım
Atışı desteksiz yaptım bir çok tüfek grupmanı gördüm ama beni bu grupman tatmin etti tabiki daha güzel grupman olan tüfekler vardır.cemal bey,özgür bey,suat bey ,teyfik bey kafamda bazı soru işareti bıraktınız .daha teşkilatlı bir şekilde değişik fişeklerle ve de şoklarla test yapacam
Gazi YAVUZ
1974-Nevşehir

The following users thanked this post: Kamil SELCİK

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Saygıdeğer Gazi bey,mademki yeni test yapacaksınız ve sonuçları görmek isteyeceksiniz size tavsiyem testinizin evrensel ölçülerde olması için bir kaç gereklilik var bunları yerine getirirseniz sonuçları bizden çok sizi memnun edecektir.
Hedef kağıdınıza
1-76 cm(30 inç) çapında bir daire bu dairenin içine 51 cm(20 inç) çaplı bir daire daha ve merkeze 12.7 cm(5inç) çaplı bir daire çizmeniz gerekiyor.
2-Atışlarınızı 36.6 metreden(40 yarda) mesafeden kesinlikle destekli 32 yada 34 gram 6 numara saçmalı fişekle yapmanız lazım.
3-Kullanılan fişekte bir defaya mahsus kaç saçma olduğunu saymanız gerekiyor.
4-Test sonucunda isabet sayıları ve hedef kağıdı üzerinde hiç saçma değmemiş 12.7 cm çaplı daireleri de çizerseniz.
çıkacak sonuçlar hem şok değerleri hemde tüfeğinizin isabeti ve istikrarı konusunda bilgi verecektir.
Saygılarımla.
Şunuda fikir vermesi açısından örnek bir test kağıdı olarak alabilirsiniz

« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2020, 23:36:12 Gönderen: Tevfik GÜN »
1978 Eğirdir-Isparta

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Gazi YAVUZ, Rıza BOZOKLU

Çevrimdışı Cemal KARADENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
Teşekkürler kamil bey aslında arkadaşlar grupmanı beğenmemişler daha güzel bi grupman  varsa biz görsek ne güzel olur
Gazi bey... Mesele gurupmanı beğenip beğenmeme değil. Belkide bu fişeğin verebileceği dağılım ancak bu şekildedir. Arkadaşlarda söylemiş. 32 veya 34 gram 6 no fişekle bakmanız daha uygundur. 7 no saçmanın dağılımı bu olmamalı. Tüfeğiniz hayırlı olsun 
  • İmpala Plus
1971 - Trabzon

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
Gazi Bey tüfeğiniz hayırlı olsun. Ben saçma dağılımını beğendim.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Yanlış Anlamayın ama çok boşluk var grupmanda başka fişekler ile denemenizi öneririm.. Orta göbek hele çok kötü
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı İsmail ERDEM 16

• AvlakForum Üye
  • *
Usta bence fişeği degistir bence bu gurupman bu tüfeğe göre biraz zayıf gibi meca üveyik özeli bir dene derim
  • Vursan 92a
DOĞUM TARİHİNİZİ YAZINIZ-İnegöl

Çevrimdışı Gazi YAVUZ

• AvlakForum Üye
  • *
En kısa sürede hem fişek hem de diğer şokları deneyecem
Yanlış Anlamayın ama çok boşluk var grupmanda başka fişekler ile denemenizi öneririm.. Orta göbek hele çok kötü
Gazi YAVUZ
1974-Nevşehir

Çevrimdışı Gazi YAVUZ

• AvlakForum Üye
  • *

Osman bey bende beğendim bu tüfeği zaten keklik için aldım diğer avlarda kullandığım tüfekler var ama her kesin görüşü farklı daha geniş bir test yapacam saygılar.
Gazi Bey tüfeğiniz hayırlı olsun. Ben saçma dağılımını beğendim.

Gazi YAVUZ
1974-Nevşehir

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Duyduguma gore  retay armsin ortaklari ayrilmis aselkon diye  farkli isimle yola devam etme karari almislar  youtubede inceleme videosu var   fiyat olarak ayni  fakat ekstra numarali kundak istediginizde  numara basina 400 lira ucret istiyor yani 5 numara kundak icin 1200 lira fark istiyorlar  fabrika satis muduru ile konustuk bayi araciligi ile faturalandirilip satisi yapiliyormus fabrika direk satis yapmiyormus acikcasi retay ile kutu icerigi cok benziyor  uyelerimizden retay temsilcisi bu konuyla alakali daha detayli bilgi verir diye dusunuyorum saygilarimla...
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2020, 23:50:16 Gönderen: Ersin ŞİMŞEK »
  • dede yadigarı huğlu kop 16 cal tek kırma
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
  • Fabarm l4s grey hunter 71 namlu
1989 mersin (mut)
İstanbul