Gönderen Konu: Retay Müşteri Temsilcisi 2019  (Okunma sayısı 13474 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Retay Müşteri Temsilcisi 2019
« : 28 Kasım 2019, 09:48:46 »
Merhaba Forum Üyeleri,

Uzun zamandır sizlere buradan cevap veremiyorduk. Sorularınızı, taleplerinizi ve önerilerinizi bu başlık altında bizimle paylaşabilirsiniz.

RETAY
#Pullit
retayarms.com - retayusa.com
www.instagram.com/retayarms

The following users thanked this post: Abdullah GÜLTEPE, Taşkın MUTLU, M.Ali AKDAĞCIK, B.Ulaş EREN

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Retay Müşteri Temsilcisi 2019
« Yanıtla #1 : 28 Kasım 2019, 10:17:43 »
Merhaba Forum Üyeleri,

Uzun zamandır sizlere buradan cevap veremiyorduk. Sorularınızı, taleplerinizi ve önerilerinizi bu başlık altında bizimle paylaşabilirsiniz.

Valla bravo👍🏻 Yerli firma olarak yurtiçi kullanıcaları yalnız bırakmadığınız ve yardımcı olduğunuz için gerçekten teşekkürler şimdiden iyi çalışmalar olsun size.  Masai mara olarakta gayet başarılısınız
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #2 : 28 Kasım 2019, 11:30:51 »
Teşekkürler  güzel yorumlarınız için :)
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #3 : 28 Kasım 2019, 14:20:53 »
Ürünlerimiz ile ilgili memnuniyet , memnuniyetsizlik veya sorusu olanlar da bizimle buradan paylaşabilirler
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Mehmet Alper YAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #4 : 28 Kasım 2019, 15:14:14 »
Merhaba Ali bey. Ürettiğiniz tüfekler müşteriye ulaşmadan önce ne gibi test ve kontrollerden geçiyor. Örneğin piyasada bazı tüfeklerin arpacın gösterdiği yeri vurmadığını, sağ veya sol attığını görüyoruz. (Retayı kastetmiyorum. Yerlilerin genel sorunu) Defalarca fabrikaya gidenler oluyor. Buna karşı bir önleminiz var mı? Yoksa siz de diğer çoğu yerli marka gibi sorun çıkarsa fabrika arkasında zaten mantığında mısınız?  Sıfır alınan bir tüfekte kullanıcı kaynaklı olmayan bir hata durumunda tamir mi değişim yolunu mu seçiyorsunuz? Son olarak fiyatların piyasa ortalamasının bir tık üstünde olduğunu göz önüne alırsak Retay'ın diğerlerine nazaran ne gibi artı veya farklı yanları var.  Herkesin merak ettiği farklı konular elbette olacaktır. Ben bunları merak ediyorum. Yanıtlarsanız sevinirim.
  • Winchester SXP Black Shadow
  • Armsan Paragon Grande S Combo
  • Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

The following users thanked this post: Ali KELTEN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #5 : 28 Kasım 2019, 17:33:31 »
Merhaba Ali bey. Ürettiğiniz tüfekler müşteriye ulaşmadan önce ne gibi test ve kontrollerden geçiyor. Örneğin piyasada bazı tüfeklerin arpacın gösterdiği yeri vurmadığını, sağ veya sol attığını görüyoruz. (Retayı kastetmiyorum. Yerlilerin genel sorunu) Defalarca fabrikaya gidenler oluyor. Buna karşı bir önleminiz var mı? Yoksa siz de diğer çoğu yerli marka gibi sorun çıkarsa fabrika arkasında zaten mantığında mısınız?  Sıfır alınan bir tüfekte kullanıcı kaynaklı olmayan bir hata durumunda tamir mi değişim yolunu mu seçiyorsunuz? Son olarak fiyatların piyasa ortalamasının bir tık üstünde olduğunu göz önüne alırsak Retay'ın diğerlerine nazaran ne gibi artı veya farklı yanları var.  Herkesin merak ettiği farklı konular elbette olacaktır. Ben bunları merak ediyorum. Yanıtlarsanız sevinirim.

Merhaba Mehmet Bey,

Uretim aşamasında ve sonrasında bir çok kontrol ve testlerden geçmektedirler her parça ayrı ayrı.

Sağ, sol, alt ve üst vurma genelde namlu eğikliğinden dolayı kaynaklanmakta, namluların doğrultma işlemlerinin yapılması gerekli.

Yeni veya eski ürün fark etmiyor. Parçada sorun varsa parça değişimi oluyor , sorun bir çok parçada mevcutsa tüfeğin geometrisini değiştirecek ölçüde o zaman tüfek değişimi oluyor ( Gövdeden kaynaklı sorunlarla karşılaşılırsa ).

Ürünlerimizin teknik, tasarım ve patentli özelliklerinden dolayı ve pazarlama planlarımızdan dolayı satış fiyatı bu şekilde.

Teşekkür ederiz
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı İsmail SUBAKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 28 Kasım 2019, 18:55:50 »
Ali bey yüksek bant üretim planınız var mı?
Vursan 92A
Stoeger M3000 Max5
Fabarm xlr 5 Bulrush
D-Doxcarms 10ncı yıl
Setter Diapolis Den Diego

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2019, 10:14:57 »
Ali Bey tekrar hoş geldiniz. Araştırmalarım neticesinde, ben de Masai Mara Sport modeli tüfeğinizi aldım ve şimdilik memnunum. Fikirlerimi ve fotoları başka bir başlık altında paylaştım. Firmanızın Whatsapp hattı olursa ve bizler ile paylaşırsanız fotoğraf ve bilgi alışverişinde bulunabiliriz. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2019, 11:56:06 »
İsmail merhaba saygilar. Bende gecenlerde fabrikayi aradim sordum. Bayiilerde hali hazirda yüksek bantli üretim olsaydi hemen bir retay edinecektim. Fabrikadan gelen cevap. Gordionlar seri üretim onlarda olmaz. Masai maralarda isteğe talebe göre üretim yapiyoruz denildi. Bence talep ve istek beklenmeden özellikle camuflaj kaplamali ve sport modellerde muhakkak yüksek bant üretimide olmalı derim. Yüksek bant sevenler kullananlar epey çok. Bende size nacizene duyduğumu aktariyim. Ali beyede extra bir öz eleştiride bulunayim😊 Yerli firmalarimizin daha iyi yerlerde olmasini istiyoruz.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #9 : 29 Kasım 2019, 12:09:12 »

Gunaydın, evet üretitimiz mevcut
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #10 : 29 Kasım 2019, 12:11:24 »
Ali Bey tekrar hoş geldiniz. Araştırmalarım neticesinde, ben de Masai Mara Sport modeli tüfeğinizi aldım ve şimdilik memnunum. Fikirlerimi ve fotoları başka bir başlık altında paylaştım. Firmanızın Whatsapp hattı olursa ve bizler ile paylaşırsanız fotoğraf ve bilgi alışverişinde bulunabiliriz. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

Merhaba,

Whatsapp hattımız yok çünkü cevap verilemiyor ve yazan kullanıcılarımız yanlış anlıyor ve hoş bir durum olmuyor bundan dolayı paylaşmak istediğiniz resimleri @retayarms  instagram hesabından veya facebook tan paylaşırsanız bizde paylaşırız.

Aramıza hoş geldiniz bu arada
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #11 : 29 Kasım 2019, 12:16:54 »
İsmail merhaba saygilar. Bende gecenlerde fabrikayi aradim sordum. Bayiilerde hali hazirda yüksek bantli üretim olsaydi hemen bir retay edinecektim. Fabrikadan gelen cevap. Gordionlar seri üretim onlarda olmaz. Masai maralarda isteğe talebe göre üretim yapiyoruz denildi. Bence talep ve istek beklenmeden özellikle camuflaj kaplamali ve sport modellerde muhakkak yüksek bant üretimide olmalı derim. Yüksek bant sevenler kullananlar epey çok. Bende size nacizene duyduğumu aktariyim. Ali beyede extra bir öz eleştiride bulunayim😊 Yerli firmalarimizin daha iyi yerlerde olmasini istiyoruz.

Merhaba,

Evet yüksek bant üretimi sürekli yapılan bir model değil. On sipariş ile üretiyoruz. Ön sipariş vererek temin edebilirsiniz.

Teşekkür ederiz tavsiyeniz için
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #12 : 29 Kasım 2019, 17:00:45 »

Sayın Avlak Forum Üyeleri ve Ziyaretçiler,

Retay olarak sizlerle 2017 tarihinden itibaren burada sizinle birlikteyiz. Tüfek projemize başladığımız ilk gününden itibaren sizlerle her türlü tavsiye, talep, öneri, şikâyet vb. konularında karşılıklı iletişim halinde olduk ve bu firma olarak bizim için çok değerli.

Firma olarak son 12 aylık periyodda üretim, yönetim ve yetki değişikliği gibi çeşitli konularda bazı aksaklıklarla karşı karşıya kaldı ve mayıs ayında ortaklıktan ayrılma süreci yaşandı. Mayıs ayı itibarıyla yeni yönetim, üretim ekibi ile yeni bir anlayışla devam etmekteyiz.

Bu sürede satış, servis, satış sonrası hizmet ve kullanıcılarımızla olan iletişimde aksaklıklar meydana geldi. Bundan dolayı sizlerden özür diliyoruz.

Bu süreçte ürünlerimiz ile sorun yaşayıp çözüm bulamayan veya cevaplanmasını istediği sorusu olan değerli üyeler bizlerle buradan veya aşağıdaki iletişim kanalları ile iletişime geçip bilgi alabilirler ve sorunları varsa çözüm bulmaktan memnuniyet duyacağımızdan endişeleri olmasın.

Dün tarihi itibarıyla aktif olarak kaldığımız yerden sizlerle buradan soru, tavsiye ve dileklerinize cevap veriyor olacağız.

Yeni projelerde yanımızda olmanız dileğiyle,

Teşekkür ederiz!
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2019, 17:06:10 Gönderen: Ali KELTEN »
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU, Özgür UYAR

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 29 Kasım 2019, 18:49:03 »

Sayın Avlak Forum Üyeleri ve Ziyaretçiler,

Retay olarak sizlerle 2017 tarihinden itibaren burada sizinle birlikteyiz. Tüfek projemize başladığımız ilk gününden itibaren sizlerle her türlü tavsiye, talep, öneri, şikâyet vb. konularında karşılıklı iletişim halinde olduk ve bu firma olarak bizim için çok değerli.

Firma olarak son 12 aylık periyodda üretim, yönetim ve yetki değişikliği gibi çeşitli konularda bazı aksaklıklarla karşı karşıya kaldı ve mayıs ayında ortaklıktan ayrılma süreci yaşandı. Mayıs ayı itibarıyla yeni yönetim, üretim ekibi ile yeni bir anlayışla devam etmekteyiz.

Bu sürede satış, servis, satış sonrası hizmet ve kullanıcılarımızla olan iletişimde aksaklıklar meydana geldi. Bundan dolayı sizlerden özür diliyoruz.

Bu süreçte ürünlerimiz ile sorun yaşayıp çözüm bulamayan veya cevaplanmasını istediği sorusu olan değerli üyeler bizlerle buradan veya aşağıdaki iletişim kanalları ile iletişime geçip bilgi alabilirler ve sorunları varsa çözüm bulmaktan memnuniyet duyacağımızdan endişeleri olmasın.

Dün tarihi itibarıyla aktif olarak kaldığımız yerden sizlerle buradan soru, tavsiye ve dileklerinize cevap veriyor olacağız.

Yeni projelerde yanımızda olmanız dileğiyle,

Teşekkür ederiz!

Kolay gelsin Ali bey ben tesekkur ederim. Umarim hersey gönlünüzce olur. Kolay gelsin
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 29 Kasım 2019, 21:33:27 »
Ali bey,merhabalar. Gordion modeliniz de 70mm yatak üretim oldugu soyleniyor istege bagli.boyle bir secenek mevcut mu?
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Cahit DÖNMEZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 29 Kasım 2019, 21:39:35 »
Ali bey retay olarak gazlı sistem yarı otomatik  üretimimiz olacak mı acaba
  • Ata neo modern gold 3
  • Huğlu 103 DE
  • Ata cy sentetik

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #16 : 02 Aralık 2019, 17:35:37 »
Gazlı sistem için şuan bir çalışmamız yok.
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #17 : 02 Aralık 2019, 17:51:37 »
Ali bey,merhabalar. Gordion modeliniz de 70mm yatak üretim oldugu soyleniyor istege bagli.boyle bir secenek mevcut mu?
merhaba  sadece 76 mm yatak var
RETAY
#Pullit

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 07 Aralık 2019, 21:51:16 »
Ali bey merhaba. Retayın SP modellerinde ağırlık yaklaşık 300 gr civarında artmakta. bunun sebebi nedir. namlu malzemesinde modeller arasında farklılık varmıdır.
Vursan 92A
Stoeger M3000 Max5
Fabarm xlr 5 Bulrush
D-Doxcarms 10ncı yıl

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 08 Aralık 2019, 23:54:17 »
Tüfeklerinizin namlu iç çapı ne kadar? Çaplar sabit mi değişkenlik gösteriyor mu?
Benim gördüğüm modelleriniz genelde y.oto modelleri. Pompalı tüfek üretiminiz var mı? Yoksa üretmeyi düşünüyor musunuz?
Yurtdışına giden modeller ile yurt içine satılanlar arasında herhangi bir fark bulunuyor mu?
Yurt dışında daha çok hangi ülkede ilgi görüyorsunuz?
      Teşekkürler...
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Ali ARI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 09 Aralık 2019, 09:57:48 »
      Ali Bey tekrar hoş geldiniz. Tüfeniğinizi bayii de inceledim. Çok hoşuma gitti, bir tane almayı düşündüm, ancak çevremdeki avcılardan ve internetteki başka sosyal ortam ve forumlardan olumsuz izlenimler aldım. İsteyerek ve piyasanın üzerinde para ödeyerek satın aldığım tüfeğimin av sezonu ortasında fabrikaya gitmesini kimse istemez, ben hiç istemem.
      Piyasaya arz ettiğiniz ürünlerden arıza, kullanıcı hoşnutsuzluğu, vs. sebeplerle fabrikaya geri dönen tüfek sayısı konusunda bir istatistik var mı? Satışını yaptığınız ürün adedi konusunda sayı verebilmeniz mümkün mü.
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2019, 10:13:21 Gönderen: Ali ARI »
  • Ata Venza
  • Yıldız SPZM 20 Ga
  • AyA Aquirre Aranzabal
  • Huğlu 104A
  • English Setter
1969 Turgutlu-MANİSA

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #21 : 09 Aralık 2019, 13:34:30 »
Merhaba namlu iç çapımız 18.40 dır
pompalı tüfek şuanda üretimimiz yok, ihracat yaptığımız tüfekler ile yurt içine gönderilen tüfekler arasında fark yok hepsini kendi fabrikamızda üretiyoruz
en fazla Amerika ya ihracat yapıyoruz
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2019, 13:39:35 Gönderen: Ali KELTEN »
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali ARI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 10 Aralık 2019, 16:11:44 »
      Ali Bey tekrar hoş geldiniz. Tüfeğinizi bayii de inceledim. Çok hoşuma gitti, bir tane almayı düşündüm, ancak çevremdeki avcılardan ve internetteki başka sosyal ortam ve forumlardan olumsuz izlenimler aldım. İsteyerek ve piyasanın üzerinde para ödeyerek satın aldığım tüfeğimin av sezonu ortasında fabrikaya gitmesini kimse istemez, ben hiç istemem.
      Piyasaya arz ettiğiniz ürünlerden arıza, kullanıcı hoşnutsuzluğu, vs. sebeplerle fabrikaya geri dönen tüfek sayısı konusunda bir istatistik var mı? Satışını yaptığınız ürün adedi konusunda sayı verebilmeniz mümkün mü.

Ali Bey, gerçekten ürününüzü almayı düşünen bir tüketici olarak sorduğum istatistiki veriler ticari bir sır olabilir ve bu açıdan buradan vermek istemeyebilirsiniz. Anlayışla karşılarım.

• Ata Venza
  • Yıldız SPZM 20 Ga
  • AyA Aquirre Aranzabal
  • Huğlu 104A
  • English Setter
1969 Turgutlu-MANİSA

Çevrimdışı Utku ÖZTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 12 Aralık 2019, 20:06:02 »
 Siz bana özelden yazın ben size retay memnuniyetlerini av arkadaşlarımdan alır iletirim, sizde Ali Kenten e sormak gereği duymazsınız Sayın Arı.. Benim retayım olmadığı için yorum yapmıyorum ve konuşmuyorum ancak kullananların harikulade memnuniyeti ilginizi değerli kılar..
Benelli Raffaello Deluxe..
 Franchi Affinity Wood..
 Akdaş Ak-212w..

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 12 Aralık 2019, 21:57:09 »
Siz bana özelden yazın ben size retay memnuniyetlerini av arkadaşlarımdan alır iletirim, sizde Ali Kenten e sormak gereği duymazsınız Sayın Arı.. Benim retayım olmadığı için yorum yapmıyorum ve konuşmuyorum ancak kullananların harikulade memnuniyeti ilginizi değerli kılar..

iyi de burada burada yüksek bant isteğe göre yapılıyor deniliyor, fabrikayı arıyorm böyle birşey şuan söz konusu değil deniliyor hangisi doğru acaba, çelişkili yanıtlar alıyorum
Vursan 92A
Stoeger M3000 Max5
Fabarm xlr 5 Bulrush
D-Doxcarms 10ncı yıl