Gönderen Konu: Torun silah sanayi  (Okunma sayısı 73343 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Ynt: Torun silah sanayi
« Yanıtla #50 : 21 Mayıs 2011, 18:42:13 »
Selamlar sayın forum üyeleri bende Torun marka süperpoze almaya karar verdim bu fiyatlara kusursuz ve benzersiz bir silah olcak değil tabi, bütçemi zorlamyan bütün özellikleri içinde bulunan bir tüfek benim için yeterli en azından selamlar

Ethem bey;
Her avcının kendine özgü avlanma yöntemi,köpek,arac,tüfek vb.... özellikleri vardır.Av ve Kamp malzemelerinde ürün çeşitlilikleri çok farklı ama tüfek piyasasındada herkezin kendine göre tecrübeleri var.Kimi avrupa tüfeklerin hastasıdır avrupa malını över,yerli malını yerer durur.Sorarsan benelliyle doğmuşlar berattayla ava gidiyolar.Bu sitede çoğu avcının yerli tüfeği vardır.Avrupa tüfeklerin kalitesi ve özellikleri tartışılmaz ama devir 2011 olmus,yerli tüfek sanayimiz ihracatlara başlamış.
Fiyat noktasında ve kalite noktasında eger ava gidiceksen ben sanaya atayıda,üzümlüyüde,huğlu torun pozeyide hepsinide tavsiye ederim.
Avrupa tüfeği öven arkadaslarımızında yedekte yerli malı tüfekler bulundurduğunu hatırlatmak isterim.Avrupa eski model tüfeğine yazar ucuk fiyatlar,yerli malınada pahalı der,sonra kalite bekler....
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2011, 18:45:06 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #51 : 22 Mayıs 2011, 18:17:14 »
2 senedir torun brillant kullanmaktayım. daha tık demedi. bakımını düzgün yaptıktan sonra da sorun çıkartacağını hiç zannetmiyorum. korkarak aldığım tüfeğimden şimdi çok memnunum. tekrar yarı oto alacak olsam yine torunu tercih ederim.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Suat KOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #52 : 24 Haziran 2011, 11:53:29 »
torun brillant kesinlikle ağır kış koşullarında özellikle ördek avında kullanılacak bir silah değil çalışmıyor dört yüz liralık silahtan fazla bir şey bekleyemessiniz zaten ben kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum.ha bana kötüsü denk gelmiş olabilir orasını bilemem herkezin görüşüne saygım var.
Suat KOÇ
1978 ANKARA

Çevrimdışı Vahdet YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #53 : 11 Ağustos 2011, 11:17:31 »
yeni toron prestij poze aldım gayet güzel bi tüfek deneme amaçlı 1 kutu fişet attım hiç sorun yok inşallah ileridede çıkmaz şimdilik tavsiye ederim...
  • huğlu 103 DE
  • Büyükhuğlu Yarı Otomatik
  • DRAHTHAAR
  • Akus Estate Çifte
Vahdet YILMAZ
1985 MERSİN

Çevrimdışı Yaşar BAYRAKLI

• AvlakForum Üye
  • *
  • avcılar rasgele.
« Yanıtla #54 : 07 Eylül 2011, 11:11:08 »
500 tl kaliteli sp tüfek olmaz ancak harcı alem olur .
Yaşar BAYRAKLI
1954-İzmir

Çevrimdışı Eyyüb ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #55 : 06 Mart 2012, 17:55:25 »
slm arkadaşlar ben Torun Brillant tı 2008 den buyana kulanıyorum tek kelimeyle mükemmel bir silah  daha öncede ismini vermeyecegim 5 ayrı silahım vardı halada duruyor hiç biri bu deyil  asla bunun yerini tutmaz nereye üretirse üretsin bu önemli deyil (ama bizim milletimizde bir yabancı hayranlıgı vardır ) ben bir arkadaşımın  yabancı marka silahıyla av yaptım çok övüyordu oda benim kiyle yaptı av sonunda yorumlarımız vardı ben bukadar parayı boş yere buna  gömmüşüm dedi malesef öylededim  eğer o arkadaşım buyorumları mı okumuşlorsa (o arkadaşımın kendi ağzından silahının markasınıda yorumunuda beklerim ) kısacası şunuda demek isterim bir arkadaşımın birinde bir yerli  eski bir silah var  o  yıllarda üretilmiş bütün avrupa silahlar bir yana o  biryana  bu bir şans işidir hiç ummadıgın yerden bir silah çıkar bu olagan işler şans yani. Birde şunu söyleyim bir zamanlar dolma tüfekler vede tek kırmalar vardı çok eski onların bazıları mavzer  namlu derlerdi böyle demirimsi bir namluları vardı eski avcı  emektar amcalar bilir ancak onlarda çok mükemmel silahlardı çok etkili tesirli bir silahlardı agırdı biraz ama güzeldi ne diyecem zamanındada yerli çok güzel silahlarımız vardı şimdide vardır  ama kendine göre bulmak  önemli olan ........... slm lar 
« Son Düzenleme: 06 Mart 2012, 18:03:01 Gönderen: Eyyüb ÖZDEMİR »
Eyyüb ÖZDEMİR
1971 MARDİN

Çevrimdışı Ceyhun SAKARYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 24 Ağustos 2012, 00:16:28 »
ARKADAŞLAR TORUN MARKASINI YAKLAŞIK 2 YILDIR KULLANIYORUM 20 CAL HEM OTOMATİK HEM ÇİFTE HEMDE 12 CAL POZE ENAZ 20 TANE DE TAVSİYE ÜZERİNE ARKADAŞLAR TARAFINDAN ALINDI ŞİMDİ S&W ANA SAYFASINI TIKLADIĞINIZDA ORADAKİLERLE KARŞILAŞTIRIN VE ONDAN SONRA HÜKÜM VERİN ADAMLAR HAKİKATEN GÜZEL SİLAHLAR YAPIYOR

HAKLISIN GÜZEL TÜFEK YAPIYO ÖRDEK AVINDA GÖLE DÜŞTÜM BUZ KIRILDI ÜZERİNDE YÜRÜKEN ÇOK DOGRU GÜZEL TÜFEK MEKANIZDA ISLANDI ÜZERİNDE 7/8 SU DAMLASI WARDI MEKANIZDA 1MM KADAR KAVLADI PASLANDI ÇOK DOGRU AYRICA MEKANIZDA SÜRTÜNMELİ ÇALIŞIYO SÜRTEN YERLERİ (KASA İÇERİSİNDEKİ İLERİ GİDEN PARÇA)ÇİZİLDİ...BAKALIM NEZAMAN LANGIR LUNGUR SALLANACAK ÇİZİKLERDEN DOLAYI HA MEMLUN OLAN ARKADASIMDA VAR TABİ TORUN FANTOM İÇİN BU SÖLEDİKLERİM.TORUN BİRİLANT MODELİNDEDE MEMLUN 2 ARKADAŞIM VAR
GERÇİ SENDE HAKLISIN O PARAYA BU OLUR DEMİ???
Ceyhun SAKARYA
1985 ankara

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #57 : 24 Ağustos 2012, 00:39:26 »
Torun silah sanayi artık S&W ye üretim yapmıyor arkadaşlar. Anlaşma tek taraflı olarak feshedilmiş.Ama bu nedendir bilinmez tabi...
AV bayi arkadaşımdan duydugumu sölim torun S&W 300 adet y.oto tüfek yapmış ve hatalı oldugu için geri iyade yapılmış.KISACA EVET YAPTI AMA HEPSİ GERİ GELDİ. SADECE TORUN S&W SİLAH YAPTI DİYE ADI KALDI.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Ceyhun SAKARYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #58 : 22 Kasım 2012, 22:30:00 »
Torun fantom modeli war bende Sıkıntısız çalışabilir.
30 gr 36 arası sorunsuz denedim çalıştı soguk havalarda denedim iyi atıyo
550 600 Tl arası bi tüfek fazlası beklememek lasım
biraz kaba tabi ağır birazda namlu iç çapını bilmiyorum yazmamışlar :)
40 50 metre arası 5 numara ile güzel tavşan sonuçları aldım
namlu içi çizildi nasıl olduysa artık 2-3 kutu fişek attım Çizildi
Gönderdim İçini Tamir edip Gönderdiler
Teknik Servis iyi
Oskar Fİşeği Takıyo Mke Takıyo 10 12 aylık bi TÜfek 3 Kutu FElan Fişek attım Sonuçlar bunlar arkadaşlar
3 adet şoku war  1-3-4 diye
namlu Krom Kaplı diye biliyorum ama balkonda Fayansa Düşürdüm Çizidi :(
Dipçik ve El Kundağı ceviz Olup Olmadıgın bilmiyorum
Mdf gibi sanki Bana öLe geldi :(
El Kundağı Hafif bi zorlama İle Çatladı
3 Kutu arka arkaya Fişek attım işkence testine tabi Tuttum Dİpçik Ayarı Bozuldu dipciğin vidası gevşedi Sıktım Kendim

Tek Güzelliği 3 numara Şokla >Bütün bu Olumsuzluklara karşı 40 50 Metre Arası 4 numara Fişekle Tavşanı Öldürdü :)
Elimde Dursun Kararı Aldım
KOPANA KADAR DEVAM
10 Üzerinden Not vermek Gerekirse Kullanılan Malzeme bi yana Yada Bana Şansım Gülmedi Böle sorunlar Yaşadım
Teknik SERVİS GÜLER YÜZLÜ İDİ :) 5-6 Puan vereyim
Ceyhun SAKARYA
1985 ankara

Çevrimdışı Erdem YAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • av tüfekleri satış pazarlama bayi
    • mevlanaavpazari
« Yanıtla #59 : 07 Aralık 2012, 22:38:46 »
arkadaşlar torun silahın internet siteside vardır.tüfekleride cok kalitelidir.yiğidi öldür hakkını yeme.türkiyenin en cok satan markası torundur.simdi türkiyede tam 5000 tane av bayisi vardır.bunların hepsinin vitrinlerinde kesin bır tanede olsa vardır.simdi bu silah marka olmasa nasıl bu kadar cok satılsınki?torun silah ilk üretime başladığında daha işler tam rayına oturmadıgında olacak ufak tefek hatalar,tabıkı cıkacak arızalar.sizlere soruyorum.sarsılmaz veya yıldız silah,veya ata olsun armsan olsun,bu işlere ilk  başladıklarında  onlarında aynı sorunları vardı.ama simdi baktıgınızda bır av rupa tufekten bir farkları yok neden.hatalarından,müşteriden gelen taleblerden kendilerini daha cok geliştirerek,bu gunlere kadar geldıler.arkadaşlar ben torun silahta tam 5 yıl calıştım işçi olarak.bu üretimler kolaycacık hemen olmuyor.uzun vadede olmaktadır.bugun bır baretta,smitwesson,winçhester,browning bir av tüfek veya tabanca yapmak için uzun yıllar arge çalışması yapmaktadırlar.suanda bizim yerli silah üretıcılerı arge yapmıyorlar.sadece kopyala yapıştır,yanı taklıt yapıyorlar.ama ben inanıyorum.gun gelecek yerli firmalarımızın hepsi bır bır dunya markası olacak buna inanmalıyız.evet yıllar önce smitwessenla anlaşma yapmışlardı.olmadı.olmadıgını sebeblerıde torun silah daha yeni yeni üretime başlamış olmasıydı.arkadaşlar,yeni üretime başlayan bır fabrıka,bir sirket,bir işyeri daha henüz işlerini rayına oturtamaz,eger aksını idda eden varsa,hemen yorum yapsınlar,simdiye bakıyoruz.torun silah müşterilerden gelen taleblere ve türkiye sartlarına göre daha kaliteli av tüfekler üretmektedir.torun silah suan ayda 13000 adet av tüfek üretip bunların bır kısmını türkiyedeki av bayılerıne büyük bir bölümünüde yurtdışına pazarlamaktadır.bu işe ilk başladıklarında ayda sadece 1000 adet tüfek ancak yapılmaktaydı.simdi ben av bayisi olarak inanın en çok torun marka avtüfeklerini  içim rahat olarak,hatasız,garantılı,ve uygun fıyatlara satmaktayım.2 yıl garantı veriyor fabrıka,ben satarken müşteriye 2 yıl içinde en ufak bir arıza sorunu olursa hemen tartıışmasız.sıfırıylan değiştirme garantisi vermekteyım.torun marka alacak olan avcılara ve arkadaşlara ben gonul rahalığı ile tavsıye ediyorum.beni asla yanlış anlamayın,simdi bir insan diyecek,bak sattığı malı övüyor diye,hayır,övmüyorum sadece bir tane torun alın ve kullanın,daha söze gerek yok,çünkü alın kullanın farkı görün.sizlere iyi sohbetleriniz olsun.arkadaşlar.
Erdem YAMAN
1985 bursa/karacabey/ av tüfekleri satış pazarlama bayi :05414167294

Çevrimdışı Özgür DÜDEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #60 : 04 Ocak 2013, 01:51:29 »
mrb avcı dostlar.Konu torun olunca dahil olmak istedim.Bugüne kadar birçok marka yerli ve yabancı tüfek sahibi oldum.Fakat sonunda 2 tüfekte karar kıldım ve her ikisindende çokça memnunum.Biri torun 405 A modeli süper poze diğeri benelli vinci otomatik.İlk etapta biri safkan yarış atı diğeri ise eşşek diyenler olabilir.Fakat şu kadarını söyleyeyim torunun gerek yüze gelimi gerek hafifliği gerek bahsetmiş olduğum pozesinin kalitesi ve işçiliği gerekse avı yıkımı hakikaten 10 numara bir silah.Daha bir kez bile tık demedi.Benelliyle ilgili zaten bir şey söylememe gerek yok.Fakat şuna dikkat çekmek isterim biri 5.500 TL'lik bir silah diğeri ise 750 TL'lik bir silah.Ve hakikaten bu güne kadar yıldız,huğlu ve genç huğlu gibi birçok markanın pozesini ve çiftesini kullandım ama torun 405 A bu saydıklarımın içerisinde en çok memnun olduğum ve beni fazlasıyla tatmin eden bir tüfek oldu.Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.Cümleten kazasız belasız hayırlı bol avlar dilerim.
Özgür DÜDEN
1980 ISPARTA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #61 : 05 Ocak 2013, 21:10:30 »
Özgür Bey bilgi için teşekkürler. Dediğiniz gibi internette görünmüyor. Bakalım ne zaman görürüz. Hayırlı ve uzun ömürlü olsun. Selamlar
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.