Gönderen Konu: ÇİĞ ET le mi besleyelim.....  (Okunma sayısı 3871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail NAİR

• AvlakForum Üye
  • *
ÇİĞ ET le mi besleyelim.....
« : 25 Eylül 2016, 00:55:18 »
iyi geceler arkadaşlar, av köpeklerinde beslenme ÇİĞ ET lemi, hafif HAŞLAMAMI, KURU MAMA mı olmalı...
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2016, 11:54:49 Gönderen: İsmail NAİR »
DD BIYIK Sonsuz Avlaklar, Breton Ares

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Selim UYGUN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Ynt: beslenme ÇİĞ ET mi.....
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2016, 10:53:59 »
 :) çiğ et olmaz genelde tercih edilmez nedeni  belki hastalık, tenya  yapabilir. av yeme sorunuda olur belki bazı köpeklerde ama  pişmiş et tavuk ve suyu ekmek veya un karışımı olabilir .kepekli olursa daha iyi  sahsen görüşüm valla kimse kusura bakmasın hazır ama alıpta firmaları veterinerlere ek gelir sağlayamıyacağım ;)  8)  hazır insan yiyeceklerinde bile 1000 çeşit mikrobik ,kanserojen madde çıkyor. köpek mamasına ;D ;D ;D ;D ;D ne koyuyorlar kim denetler ki benim sahsi gözlemin kanser yaptığı sürekli hazır mama verilen köpekler kanser oluyor. belki seyrek verilebilir. vitamin katısı açısından ben öyle yapıyorum.hazır mama çıkalı kaç yıl oldu köpek ırkları kaç yıl oldu oluşalı yalında  yani 5000 yıldır; ortalama .  o zaman hazır mamamı vardmıydı  5000 yıldır . ;D köpek sonuçta kurttan türüme bir hayvandır.kurt hazır mamamı yiyorki köpek yesin doğasına aykırı.  kemik alerji yapabilir . hayvanlarla çok oynadılar .dişleri köreldi küçükdü .alerjik bünlelli oldu çoğu türü. koyun ,inek vb kemiği tavuktan daha çok alerji yapıyor. .alerjik bünyeli köpeklere koyun inek kemiği daha seyrek verilmemeli sanılanın aksıne  ;) kaburga kemiği verilmemeli sert keskin zararı olur hassas köpeklere  belki çiğ az pişmiş zarararı olur .iyi haşlayarak yumuşatılıp verilebilir.
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2016, 10:28:17 Gönderen: Selim UYGUN »

The following users thanked this post: İsmail NAİR

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2016, 11:32:09 »
Abi benim yavru bana 3 aylik geldi ve  ilk alti ay haftada 2-3 defa iskembe yedirdim ve cig olarak verdim hic bi zararinida gormedim kurbanlarda direk kestikten sonra icini temizleyip dogru kopege o da iki dk icabina bakiyor. Bu kurbanda akciger ge testtislerinide cig verdim  ;D Allaha cok sukur av cigneme yada geveleme yapmadi. Iskembeyi neden cig verdin dersen Ridvan KOCATAS abimiz vardi o benden cok daha dikkat eder kopeklerine ve alman ureticilerle muhappetinde cig verdiklerini soylemis o yuzden bende cig veriyorum. Ama kimseyede verin demem. Hayvanlarin cig ete ihtiyaci var o yuzden bu sekilde arada veriyorum ama kemikleri kaynatiyorum yada etleri. Beslenmede de ilk bir yasina kadar gercekten iyi baktim. Acanalar hillsler filan ama simdi ev yemekleri ve ekmek keklik sezonunda temiz mama ile destekleyecem.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: İsmail NAİR, Selim UYGUN

Çevrimdışı İsmail NAİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2016, 11:46:08 »
Selim bey size tamamen katılıyorum. sizinde belirttiğiniz gibi köpek familyası etcil hayvanlar ve doğada avladıkları canlıları çiğ şekilde tüketiyorlar, bizim haşlayarak vermemiz veyahut hazır mama doğalarına aykırı. (av köpeğine çiğ et kemik verirsen vurduğun av hayvanını da yer 2x2 4) o zaman kötünün iyisi olacak şekilde, hazır mama yerine kendi belirlediğimiz et ağırlıklı hazırladığımız karışımı haşlayıp köpeğimize yedirmek olacak öylemi?

Çevrimdışı İsmail NAİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2016, 11:51:54 »
Evet  Gökhan kardeşim arada bir çiğ et vermeyi denemiş, problem çıkmamış acaba grubumuzda köpeğine çiğ et yediren varmı? Görüşlerini alalım, bu hazır mama bizim için kolaylık ama hayvanlarımıza zarar veriyoruz gibi geliyor bana... 

Çevrimdışı Selim UYGUN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #5 : 25 Eylül 2016, 12:58:37 »
aynen öyle İsmail bey ben kendimi bildim bile köpeğim var.hepsi çok uzun yaşadılar . en genç öleni kalp kriziden 10 yaşıda öldü  veterineri söylediği 5-6 ancak yaşar denilen köpeğim bile 15-17 ortalama yaşadılar. şu anda dişi köpeğim 12-13 yaşında olması lazım sıpçık gibi maşallah hazır ama vermiyorum zaten versemde yemiyor zaten niye yesin köpek yapay şeyi
Selim bey size tamamen katılıyorum. sizinde belirttiğiniz gibi köpek familyası etcil hayvanlar ve doğada avladıkları canlıları çiğ şekilde tüketiyorlar, bizim haşlayarak vermemiz veyahut hazır mama doğalarına aykırı. (av köpeğine çiğ et kemik verirsen vurduğun av hayvanını da yer 2x2 4) o zaman kötünün iyisi olacak şekilde, hazır mama yerine kendi belirlediğimiz et ağırlıklı hazırladığımız karışımı haşlayıp köpeğimize yedirmek olacak öylemi?
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2016, 10:29:28 Gönderen: Selim UYGUN »

Çevrimdışı Bülent GÖÇER

• Müdavim Üyemiz
Ynt: ÇİĞ ET le mi besleyelim.....
« Yanıtla #6 : 25 Eylül 2016, 14:06:38 »
çiğ etle besliyorum. hiç zararını  görmedim. facebook çiğ et köpek beslemek diye yazarsanız daha bilgi alrsınız.

Bülent GÖÇER
1968 AKÇAY
10390

Çevrimdışı İsmail NAİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 25 Eylül 2016, 20:28:07 »
Teşekkürederim arkadaşlar çiğ etle besleyenlerin hiç de az olmadıklarını düşünüyorum

Çevrimdışı Vet.Hek. Hakan ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 12 Kasım 2016, 19:31:25 »
Çiğ etten geçen hastalık ve parazit zararlıları var bunların bir çoğu pişirilerek ortadan kaldırılabilir bu etlerden alınan parazitler oldukça döngü devam eder kimse kaliteli hazır mamadan sıkıntı yaşamaz evdede birçok şekilde hazırlanabilen mamalar var fakat bunların dengelenerek verilmesi gerekir mamalar hayvanların gereksinimine göre hazırlanır evde hareketsiz bırakılan köpekle dağ bayır gezen çoban köpeğinin gereksinimi bir değildir dikkatli olalım kolay gelsin..
Hakan ÖZDEMİR
1983 KIRŞEHİR

The following users thanked this post: İsmail NAİR, Samet BİRİCİK, Cengiz ÖNGÖREN, Selim UYGUN

Çevrimdışı Kenan ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #9 : 12 Kasım 2016, 21:13:19 »
Kurt Bu gün nerden baksanız 6 7 kg et yedi. Som et dana eti. 3 5 gün oncede kemikli yedi.
Tek skıntı Kabız oluyor :D Sütle Kuru mama verip  anca kabızlık geçiyor. Herkez çiğ et zararı var diyor.
Ama napam dayanamıyom yiyo. Resmen ver diye gözümün içine bakıyo :D

Yavrulayacak nasipse Karnını öyle şişiriyorki yere deyecek :D

Kuru mama konusunda aynı kannateyim. En pahalısını da en ucuzunu da alsanız. içinde ne var bilemezsiniz her zaman aldiğiniz markanın mamalari değişiyor.İlk aldiğiniz parti ile sonra aldiğinizda fark oluyor.
Tarihleri geçmiş gidalari yapıyorlar diyorlar. Ne kadar doğru bilinmez.
Mamanin içinden cipslerde cıkan plastik taso cıkmişti hamde mama içinden.Kim bilebilirki bir atık ürün olmadiğini.
  • Huğlu SR112KE
1986 - Bartın

Çevrimdışı Vedat HAMURCU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 15 Kasım 2016, 23:16:14 »
vr gitsin bişey olmaz ben Balıkesir kepsutluyum kasapların önünden av köpekleri eksik olmaz avda hiç köü huyları görülmemiştir

Vedat HAMURCU
1960-Balıkesir/Edremit

Çevrimdışı Cüneyt ÖZDEMİR 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 16 Kasım 2016, 01:52:24 »
fırınlardan bayat ekmek alabilirsiniz bayat derken ertesi günün ekmeği tavuk suyuyla katık edip verilebilir yada ev yemekleri ile karıştırılıp
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
  • Deutsch drahthaar Darko
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı A.İhsan MUDANYALI

• Free Üye
  • *
  • DOĞAYA SAYGI DUYAN HER İNSAN AYRI BİR DEĞERDİR
« Yanıtla #12 : 24 Kasım 2016, 23:04:06 »
avsezonunda ayda bir kere bir dilim 150 200 gr aralığında antrikot vermenin hiç bir zararı yok ,kırmızı et ihtiyacını karşılaması için çiğ olarak...güvendiğiniz bildiğiniz iyi bir marka kuru mamayla beslemeye devam ettğinizde de sorun çıkmıyor.
  • Brownıng Maxus Hunter otomatic
1971 ikametgah İstanbul .Yalova

Çevrimdışı A.İhsan MUDANYALI

• Free Üye
  • *
  • DOĞAYA SAYGI DUYAN HER İNSAN AYRI BİR DEĞERDİR
« Yanıtla #13 : 24 Kasım 2016, 23:06:11 »
fırınlardan bayat ekmek alabilirsiniz bayat derken ertesi günün ekmeği tavuk suyuyla katık edip verilebilir yada ev yemekleri ile karıştırılıp
Cüneyt bey mümkünse ev ymklrrinden artanları vermeyin.zira salça köpeğe çok zararlı
  • Brownıng Maxus Hunter otomatic
1971 ikametgah İstanbul .Yalova

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 25 Kasım 2016, 22:54:33 »
Kaliteli bir mama en iyisi. ...
  • huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l