Gönderen Konu: Önerebileceğiniz tahtalı mühresi? marka veya internet linkide atabilirsiniz?  (Okunma sayısı 11557 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
özkursandan uzak dur...bornaghi 38 gram fişerkler var onlar daha mantıklı...
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
Anlaşıldı Polat bey. teşekkürler

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
aslında ben bir fişek yapıyorum 50 metre 60 metre için :) ama fazla malzeme ve devamını bulamadığım için sesimi çıkarmıyorum :) Tahtalı avını severim ama tahtalılarında yaşaması gerek ki bu onlarında hakkı..avında devamlılığı önbemli..bu yüzden konarda yerde karambole atmayı sevmem bir iki pozisyon olsun atalım yeter...alayları görmek onları izlemek heyecanı hep yaşamak önemli olan..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Polat bey size katılıyorum, bu yıl üveyik avında konara üveyiklere hiç atmadım
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
aslında ben bir fişek yapıyorum 50 metre 60 metre için :) ama fazla malzeme ve devamını bulamadığım için sesimi çıkarmıyorum :) Tahtalı avını severim ama tahtalılarında yaşaması gerek ki bu onlarında hakkı..avında devamlılığı önbemli..bu yüzden konarda yerde karambole atmayı sevmem bir iki pozisyon olsun atalım yeter...alayları görmek onları izlemek heyecanı hep yaşamak önemli olan..

Polat bey;
herzaman vurmak kesinlikle tasvip etmediğim şey. bazende yaşlatmak lazım. hatta üretmek lazım.
ama ben o kadar yaşattıklarımın içinden 1-2 tanesini vurmak istiyorum. ve mümkünse sizin 50-60 m için hazırladığınız fişeğin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum.
Mümkün mü?
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
Abdullah kardeş tabiki bir gün söylerim ama malzeme imali yada uygun malzeme bulmak gerek..benim bir projem var..belki üreticilerle bunu paylaşırım bir gün..tarif etsem olmaz amaca ulaşmaz...numune 5-10 tane yapıp atıp videosunu paylaşırım vakit bulursam...magnum fişekler ile de bu sağlanır aslında ama ben magnum değilde 70 mm fişek ile yapıyorum..tabiki uygun tüfek şart...
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
bu arada fişeği yaptık ama iyide nişancılık önleme atış ister...atıpta biz vuramıyoruz derseniz bu iş olmaz :)

Lambronun Super Lambro 36 gram fişeği var onu modifiye edip başarılı olmuştum..Birde Remingtonun Long Range fişeği ile güzel atışlar yapmıştım...Şimdi Glavpatron 34 Maionchi Superspeed 35 fişekler ile Miroku 71 cm namlu 1-3 şoklu tüfeğim ile yüksek atışlar yapıyorum Modifiye fişeğe fazla ihtiyaç olmadan.youtubede Charles Digveed var o 81 cm kromsuz perazzi kullanıyor 34 gram 5 no fişek ile güzel atışlar yapıyor..onlarıda izleyin...
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
bu arada fişeği yaptık ama iyide nişancılık önleme atış ister...atıpta biz vuramıyoruz derseniz bu iş olmaz :)

Lambronun Super Lambro 36 gram fişeği var onu modifiye edip başarılı olmuştum..Birde Remingtonun Long Range fişeği ile güzel atışlar yapmıştım...Şimdi Glavpatron 34 Maionchi Superspeed 35 fişekler ile Miroku 71 cm namlu 1-3 şoklu tüfeğim ile yüksek atışlar yapıyorum Modifiye fişeğe fazla ihtiyaç olmadan.youtubede Charles Digveed var o 81 cm kromsuz perazzi kullanıyor 34 gram 5 no fişek ile güzel atışlar yapıyor..onlarıda izleyin...
Modifiye işlemlerle ben de uğraşıyorum biraz. Yaf 40 gr fişeği alıp baruta dokunmadan gramajı 36 ya da 34 e çekip daha hızlı ve uzak gitmesini sağlayabiliyorum. soğukta daha etkili oluyor. Bunun yanı sıra özkursanın bıldırcın özel fişeklerinden bütün power tapaların hepsini çıkarıp kendim yeniden başka fişeklerde doldurma kullandım düz kıvırma olarak. eski tip mke barutuyla 1.90 ölçek barut ve 34 gr aslan avcının kurşun saçmasıyla özkursanın kanatları olmayan kova şeklinde bütün power tapalarını kullanarak güzel grupman yakalamıştım 50 metreye kadar. bunlar kişisel olarak amatör denemelerim oldu. ama yerine göre oldukça iyi mesafelerden av yakaladım. özellikle de 40 gr modifiyelerle çok güzel ördek avı yapmıştım geçen sezon..
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2014, 19:46:23 Gönderen: Emrah CANDAN »

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
Şu modifiye işinden bahsedecek kimse yok mu?
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

The following users thanked this post: Tunç GEÇGİL

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Jk6 ların yüksek gramajlılarıda düşürülebilir
  • Stoeger 2000
1973

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
tapanın kanatlarını keserek birleştirerek tapa üzerinde oynayarak değişik grupmanlar , 1-3-5 yada 2-4-6 gibi üç katmanlı yada iki katmanlı dual triplex fişekler elde ediyorum uzun zamandır uğraşmıyorum ama çok güzel neticeler aldım..100 metri fişeğinin aynısını farklı modellerini yapıyordum..bunlar biraz fantazi yine standart fişekler ile avcılık yapıyorum ama böyle fişekleri yapıp zaman zaman kendi kendime denedim hoşuma giden sonuçlarda elde ettim..ancak malzeme yok...avrupa fişeklerden söküp değişik kombinasyonlar yaptım...çelik saçma fişekleri alıp kesip tapalarını kullandım uzun zaman uzun mesafe fişek yapabilmek için örneğin...
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ercan KILIÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
senın o 45 metre dedıgın en fazla 20 metredır.
tahtalı yanıltır uzak sanırısın yakın geçer yakın sanırsın uzaktadır.
havada patladı dedıgın de can alıcı yerıne denk gelmiştir.
kolay bir av degıldır dedıgın gıbı yani.

hocam yaşım 32 .15 yaşından bu yana av  yaparim . ve pek yalan yada rastgele konuşmam. gözlerim ve matematiğim iyi şükür.
elimde 20cal poze ile çıktım ava . bu çevreler sık ormanlık bi ağacın tepesine çıkıp yuva kurup orada bekliyorum . amaç görüş
alanı çoğaltmak.  4tane aldım o gün . 3ünü merak edip adımladim . 50.ile 60 adım arası geldiler. ben 180 boyundayım .85.90 santim adımım.   

cevap vermeyecektim ama sanki çocuğa konuşuyor gibi tavrınız gerdi beni.
selametle.
1983 OSMANİYE

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
gerilme.
gerilecek bişi yok.
surunun ortasına atmışsındır.
teki düşüremessin 60 adım mesafede heleki 20 cal ile bınde bır anca. :)
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı H.Tahsin ÇATAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

40 42 gramını bas ölümüne tek atışta sürüye limit tamam
1992 konya

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Kardeş Biz sürdürülebilir avcılık için sürüye atış yapmıyoruz
  • Stoeger 2000
1973

The following users thanked this post: İbrahim MERCAN

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz

+1

güzel düşünce tebrik ederim.havada değilde yerde atana daha çok kızıyorum.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sağolun polat bey
  • Stoeger 2000
1973

Çevrimdışı İlker İPÇİOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
vallahi ben özkursan 34 gr 5 numara ile güzel randuman aldım bunun dışında bp 32gr 5 no, rc s4 5 no,rio 32 gr 5 no şahsen 32 gr dan fazla atma taraftarıda değilim kendi açımdan tabi tercih meselesi bu sene tahtalıya doyduk desem yeridir süper avlar yaptık avıda güzel etide tek geçerim hopal avını  ;D
1982 samsun

Çevrimdışı Ömer ÇELEBİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

+

1984 Ankara