Gönderen Konu: HUĞLU KOOP. SÜPERPOZE TAHTALI AVINDA SİZCE EN İYİ HANGİ FİŞEĞİ (MARKAYI) SEVER ?  (Okunma sayısı 6487 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Değerli Abilerim ve kardeşlerim Huğlu koop.103 f ( 12 calibre 71 cm. namlu ) pozem var daha yeni 3,5 ay oldu alalı,sezon açılmadığı için daha deneme amaçlı da olsa 1 fişek dahi atmak nasip olmadı,Ben Tahtalı ve üveyik avcısıyım  , Benim Sorum HUĞLU koop.pozeler de en iyi verimi veren fişek hangisi? Tecrübelerinize ihtiyacım var Benim gibi HUĞLU koop.pozeleri olan Abilerim ve kardeşlerimin cevaplarını bekliyorum.Teşekkür ederim..

NOT: Tabi ki Şok durumu ve  Bior tapa,keçe tapa yada Power tapa etki olarak değişkenlikler gösterir ama bu konu da sizlerin tecrübelerinize ihtiyacım var yorumlarınızı  bekliyorum,Saygılarımla
1983 ANKARA

Çevrimdışı Süleyman ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bende bir lu kullanıcısı olaraktan benim tüfek eski huğlulardan. Tahtalı avını bende çok severek yapıyorum. Pellagri fişeklerine bayılır huğlu tüfekleri. Tek kelimeyle harika uyum içindeler. 33 gram B&P değme keyfine tahtallı avının.
Süleyman ARSLAN
1981 zonguldak/alaplı

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Süleyman bey ilginiz için teşekkür ederim,33 GR da saçma 5 mi ? 6 mı ? olmalı ? ,Birde BP pellagri nin normal classik serisini mi ? yoksa f2 ( hızlı fişek ) Kırmızı kovan olanı mı ? tavsiye edersiniz,Şimdiden teşekür ederim.
1983 ANKARA

Çevrimdışı Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
Lambro blue 34 al. Havalar daha cok soğuduğu zaman Biturbo 36 kullanirsin.onu da çok sevecektir...
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2013, 09:11:28 Gönderen: Abdullah ORUÇ »
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Abdullah bey teşekkür ederim..
1983 ANKARA

Emre KARADENİZ

• Ziyaretçi
tahtalı eğer kanat kırmamış ya da hassas bir yere isabet almamışsa göğsüne değen saçmalara aldırış etmez gider. tahtalının saçmalara karşı en hassas olduğu an ağaca ya da yere konarken yavaşladığı andır. onun haricinde geçit avında çok sağlam uçar kolay kolay düşmez. mesafe konusunda avcıyı çok yanıltır yakın zannedersin ama menzil dışıdır. huğlu poze bende de var yerli meca 34 gr 5 no avrupa fişekte de bp ve rc kullanıyorum onlar da 34 gr 4-5 no şeklinde. güzel verim alıyorum. ama dediğim gibi mesafe önemli.

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Emre kardeşim yardımın ve tecrübelerini paylaştığın için teşekkür ederim..
1983 ANKARA

Çevrimdışı Hakan AKÇİL

• AvlakForum Üye
  • *
Hamza kardeşim tüfeğin hayırlı uğurlu olsun, Allah kazasız belasız güzel avlarda kullanmayı nasip etsin. Ben tahtalı avında normal havalarda pozeyle 32 gr mı geçmiyorum, marka da pek seçmiyorum 3,4,5,6 nolu fişekler işimi fazlasıyla görüyor. Alt göze 6 no, üst göze 3,4 veya 5  nolu fişekle atış yapıyorum. Gayette verim alıyorum, bu avda da önemli olan önlemeyi iyi vermektir. Soğuk havalarda da hava 0'ın altına düştüğü zaman 32 gr mın üzerine çıkıyorum. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Bol kazasız belasız avlar dileğimle.
Hakan AKÇİL
1973 Keşan/EDİRNE

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hakan abi bilgilendirme yardımın için teşekkürler..
1983 ANKARA

Çevrimdışı Dinçer GEÇKALAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
selam ben aynı tüfeği kullanıyorum rc s4 33 gr 5 numara fişek 3 numara alt göze 2 numarada üst göze keyifli bir av yapıyorum.rastgelsin
Dinçer GEÇKALAN
1972 istanbul

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Dinçer abi bilgilendirme için teşekkür ederim..
1983 ANKARA

Çevrimdışı Mustafa ÇAKIR 35

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
76 namlu huğlu ile 4 numara 32 gram mirage atıyoruz.sanırım yine 3-4 numara 32 gram mirage ile verim alırsınız.saygılar..
İZMİR-KÜTAHYA/TAVŞANLI

Huğlu-104A////ATA Freelander

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Mustafa kardeşim teşekkür ederim..
1983 ANKARA

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Huğlu 104-A 71 cm 2/4 4/4 şoklu tüfeğimi kullanıyorum tahtalı avında.clever mirage 32 gr. 3 ve 4 numara ile winchester 32 gr 3 ve 4 numara fişekleri şiddetle tavsiye ederim
1994 BURSA-TAVŞANLI

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
İbrahim ÇAKIR kardeşim teşekkür ederim..
1983 ANKARA