Gönderen Konu: Tüfek tavsiyesi  (Okunma sayısı 11779 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Asaf DURAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Tüfek tavsiyesi
« : 18 Ocak 2021, 12:06:53 »
Öncelikle forma kabul ettiğiniz için teşekkür ederim. Herkese hayırlı günler. Av tüfeği alma arefesindeyim satın alma belgem çıktı. Bayi ile görüştüğümde ;
Akdaş
Huğlu
Armsan
Markalarını önerdi. Bende biraz araştırdım. Aralarından Huğlu daha mantıklı geliyor.
Sizlerin önerisi, tavsiyeleri nedir? Tüfek alırken neye dikkat etmem gerekiyor?
(Gazlı sistem düşünüyorum. 12 kalibre ve ya 20 kalibre alacağım.)
1994-Kayseri

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Tüfek tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2021, 16:16:55 »
Hangi avlarda ne şekilde kullanmayı düşündüğünüzü de eklerseniz tavsiye edecek arkadaşlar daha net cevap verebilir tüfeğin geneli değerlendirildiğinde ördek avcısı için paslanmaya yatkınlık bile farklı şekilde değerlendirilebilir.

• Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

The following users thanked this post: Ziyaettin AYHAN, Asaf DURAN

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2021, 21:44:55 »
gazli sistem alacaksaniz   kesinlikle YİLDİZ  ((avruada yilin tüfegi  secilmiş bir yerli gururumuz  ) kinetik alacaksaniz  ÖZKANLAR  tercih edderim 30 yildir avciyim ve bu tüfekelri kullaniyorum çeşitli avlarda  neden derseniz 1950  yillrin ustalari bu tüfek markalri.ve satiş sonrasi sorunlarda hizli çözüm özellile 

yildiz

özkanlar

1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Özkan KEÇİCİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2021, 21:16:26 »
Merhaba Hoşgeldiniz Aramıza otamatik av tüfeği tavsiyesi isterseniz  knetix alcak olsam Sarsılmaz Vertu alırdım Gazlı alıcak olsam Ceo Trust alırdım
Eğer Süper Pozeden yana yapacak olsam seçimimi Batsas Süper Poze Öncelim olurdu alternatif Akus Deluxe Huğlu 103 Fe  olurdu.
1988-Konya

The following users thanked this post: Asaf DURAN

Çevrimdışı Asaf DURAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2021, 00:21:07 »
Hangi avlarda ne şekilde kullanmayı düşündüğünüzü de eklerseniz tavsiye edecek arkadaşlar daha net cevap verebilir tüfeğin geneli değerlendirildiğinde ördek avcısı için paslanmaya yatkınlık bile farklı şekilde değerlendirilebilir.
Hem evde bulunsun hemde ava gidersem keklik ve tavşan gibi avlar için kullanma niyetindeyim. Huğlu Veyron  aldım. Şimdilik 8-10 atış yapabildim. Zaman geçtikçe tüfekle ilgili sıkıntı veya memnuniyetini yazarım yine ilginiz için teşekkür ederim Doğan Bey.
1994-Kayseri

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Asaf DURAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2021, 00:23:03 »
Merhaba Hoşgeldiniz Aramıza otamatik av tüfeği tavsiyesi isterseniz  knetix alcak olsam Sarsılmaz Vertu alırdım Gazlı alıcak olsam Ceo Trust alırdım
Eğer Süper Pozeden yana yapacak olsam seçimimi Batsas Süper Poze Öncelim olurdu alternatif Akus Deluxe Huğlu 103 Fe  olurdu.
Hoşbuldum. Huğlu Veyron aldım. Hayırlısı bakalım. Önerileriniz için teşekkür ederim Özkan Bey.
1994-Kayseri

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2021, 02:11:45 »
hayırlı olsun güle güle kullanın,,,
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

The following users thanked this post: Asaf DURAN

Çevrimdışı Asaf DURAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 22 Ocak 2021, 08:30:24 »
hayırlı olsun güle güle kullanın,,,
Teşekkürler Abdullah Bey
1994-Kayseri

Çevrimdışı Bekir TOZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 22 Ocak 2021, 18:20:00 »
Hem evde bulunsun hemde ava gidersem keklik ve tavşan gibi avlar için kullanma niyetindeyim. Huğlu Veyron  aldım. Şimdilik 8-10 atış yapabildim. Zaman geçtikçe tüfekle ilgili sıkıntı veya memnuniyetini yazarım yine ilginiz için teşekkür ederim Doğan Bey.

Özkan bey siz vertu dan memnunmusunuz acaba biz 2 tane vertu aldık hiç memnun değiliz tutukluluk ve mekanizma takılı kaliyor her iki tüfekte de
  • SARSILMAZ FRANCHİ FİRST CLASS
  • STOEGER M3000 PEREGRİNE BRONZ MAX5
  • SARSILMAZ NOBLE
  • POİNTER - JACK

Çevrimiçi Mehmet Sabri MUTLUER

• Expert Üye
« Yanıtla #9 : 22 Ocak 2021, 20:50:04 »
vertu dan memnunmusunuz acaba biz 2 tane vertu aldık hiç memnun değiliz tutukluluk ve mekanizma takılı kaliyor her iki tüfekte de

Bekir bey,

Daha önce S.Alper Erdem üstadın da yazdığı gibi; Benelli'nin Winchester'in döner başlık patent süresi bitince, döner başlığa geçip artık terk etiği, SL80 modeli gibi düşey salınımlı kilit sistemine sahip kinetik bir tüfektir.

Birçok şikayete neden olan ve Benelli tarafından imalattan kaldırılan bu sistem Vertu modelinde , yeni bir şeymiş gibi piyasaya sürüldü. Düşey kilit sistemi biraz yerçekimi etkisiyle de çalışan bir sistem olduğundan, tüfeğin belirli pozisyonlarında sorun yaratması zaten beklenir. Hele kritik dengelere bağlı ataletle çalışan bu sistemde sorun yaşanması bence çok da yadırganacak bir durum değil.

• Benelli Supernova
  • Beretta 1301
  • Ata CY Slug
  • Retay Masai Mara
MSM 1948-İzmir

Çevrimdışı Ali KUZU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 25 Ocak 2021, 22:09:05 »
Selamlar Sarsılmaz Vertuyu ilk çıktığında hevesle almıştım.Tam üç kez fişek almama ve sıkıştırma gibi sorunlardan dolayı fabrikaya gönderdim.Hicbir sorun yok deyip geri gönderdiler.Hatta bir keresinde fabrikasına dahi gittim.Yardimci olacağız değiştiririz gerekirse falan dediler ama hiçbir şey yapmadılar.Hata sizin dediler tüfeği belki yanlış tutuyorsunuz deyip suçu bana buldular.Pes deyip tüfeği bı kenara attım...Bir daha elimi sürmem ve Sarsilmazla iş yapmam.Bu benim için acı bir tecrübe oldu.
1980-Kütahya

The following users thanked this post: Abdullah GÜLTEPE

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 26 Ocak 2021, 22:06:58 »
Selamlar Sarsılmaz Vertuyu ilk çıktığında hevesle almıştım.Tam üç kez fişek almama ve sıkıştırma gibi sorunlardan dolayı fabrikaya gönderdim.Hicbir sorun yok deyip geri gönderdiler.Hatta bir keresinde fabrikasına dahi gittim.Yardimci olacağız değiştiririz gerekirse falan dediler ama hiçbir şey yapmadılar.Hata sizin dediler tüfeği belki yanlış tutuyorsunuz deyip suçu bana buldular.Pes deyip tüfeği bı kenara attım...Bir daha elimi sürmem ve Sarsilmazla iş yapmam.Bu benim için acı bir tecrübe oldu.

Kinetik tüfek zor bir sistem sarsılmaz servis olarak zaten sorunlu garanti süresi bittiğinde parça fiyatları işçilik fiyatları fazla ben gazlı modellerine bir çol defa niyetlendim ama her defasında vazgeçtim servis ve paslanma vazgeçme sebeplerimden
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156