Gönderen Konu: kafa kamerası mı tüfege monte edilen kameramı  (Okunma sayısı 958 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Resul TOPAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
kafa kamerası mı tüfege monte edilen kameramı
« : 31 Aralık 2020, 17:03:30 »
herkese selamlar olsun.genelde uçar avında kullanmak için bir kamera edinmek istiyorum. kuş düşmediginde kameradan izleyip saçmanın nereye gittigini görebilecek kadar kalitede olması güzel olur. hem boşa fişek yakmamış hemde kuşu yaralı bırakmamış olurum. yaptıgım güzel kayıtlarda hatıra olarak kalır. tüfege montalı mı yoksa kafa kamerasımı tavsiye edersiniz. fiyat maksimum 1500tl. aha olsun 1600. genelde yorumlarda bir kaç markanın adı geçiyor. ustalar bize bu konuda ne tavsiye eder merakla bekliyoruz. teknoloji her geçen gün gelişiyor. buradan yapılan istişare sonucu karar vermek istiyorum.bilgi ışıktır nurdur.bildiklerinizi paylaşmanızı istirham ediyor saygı sevgi hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum. çorumdan selamlar
  • yıldız spz m 71
  • deryamk10 vr 101
1992-Burdur
YA RABBİ vakti geldiginde emanetini alırken agrı,acı gösterme

Çevrimiçi Mehmet Sabri MUTLUER

• Expert Üye
Ynt: kafa kamerası mı tüfege monte edilen kameramı
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2021, 11:00:19 »
Resul bey,

İstediklerinizi yerine getirecek kamera tüfeğe monte edilen "ShotKam" ancak ayırdığını bütçenizin çok üzerinde (5-6 bin TL). 
Kafaya takılan kameralardan ayırdığınız bütçe dahilinde olanlar var. Ancak kafaya takılan kamerayı tüfeğe takamıyoruz, yivsiz tüfeğin sert geri tepmesini pek karşılamıyor. Kafaya taktığınızda tüfeğin baktığı yere ayarlamanız lazım.

Tüfeğe monte kamera daha hedef odaklı (dar açılı), daha net, kafaya takılan kamera daha geniş açılı, odaklamada sorun yaşayabilirsiniz. Forumda her iki kamerayı da kullanan arkadaşlar var. Deneyimlerini herhalde aktarırlar.

Yabancı dil bilmeye gerek yok, aradaki farkı videoda izleyebilirsiniz:

https://youtu.be/Cw-hMltWW48?t=91

« Son Düzenleme: 01 Ocak 2021, 11:03:51 Gönderen: Mehmet Sabri MUTLUER »
  • Benelli Supernova
  • Beretta 1301
  • Ata CY Slug
  • Retay Masai Mara
MSM 1948-İzmir

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN, Resul TOPAL

Çevrimdışı Resul TOPAL

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: kafa kamerası mı tüfege monte edilen kameramı
« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2021, 18:30:47 »
Resul bey,

İstediklerinizi yerine getirecek kamera tüfeğe monte edilen "ShotKam" ancak ayırdığını bütçenizin çok üzerinde (5-6 bin TL). 
Kafaya takılan kameralardan ayırdığınız bütçe dahilinde olanlar var. Ancak kafaya takılan kamerayı tüfeğe takamıyoruz, yivsiz tüfeğin sert geri tepmesini pek karşılamıyor. Kafaya taktığınızda tüfeğin baktığı yere ayarlamanız lazım.

Tüfeğe monte kamera daha hedef odaklı (dar açılı), daha net, kafaya takılan kamera daha geniş açılı, odaklamada sorun yaşayabilirsiniz. Forumda her iki kamerayı da kullanan arkadaşlar var. Deneyimlerini herhalde aktarırlar.

Yabancı dil bilmeye gerek yok, aradaki farkı videoda izleyebilirsiniz:

https://youtu.be/Cw-hMltWW48?t=91
[/quote]
mehmet bey
teşekkürler fikirleriniz için
Silah fuarında falan almayı düşünüyorum artık. Hem deneme fırsatım da olur
Hayırlı akşamlar
  • yıldız spz m 71
  • deryamk10 vr 101
1992-Burdur
YA RABBİ vakti geldiginde emanetini alırken agrı,acı gösterme