Gönderen Konu: TAHTALI AVI 3 (CUMARTESİ POSTASI)  (Okunma sayısı 10113 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Ynt: TAHTALI AVI 3 (CUMARTESİ POSTASI)
« Yanıtla #25 : 23 Ekim 2016, 19:05:38 »
@Gürcan BAYRAM paylaşım için teşekkürler :) mühreyle yapılan birçok tahtalı avı izledim, 28 gr 6 no keçe tapa kullananlar bile vardı, mühre avlarında attıkları mesafe en fazla 20-25 metre.. aynı mesafeden 28 gr ve 30 gr bior tapa 9 no ile tahtalı vurdum.. tahtalı yaklaşsa, veya menzile girse fişek konusunda bukadar sıkıntı çekmeye gerek kalmaz.. hem yüksek uçuyo hem de hızını almış şekilde gelince sıkıntı büyük :)
Mühre avını istesem ben de yaparım, soya tarlasına ölümüne gelirler ama herzaman için geçit daha zevkli.. şimdilik havalar sıcak, kuşlar aheste aheste salınıyorlar, havalar biraz sertleşsin sabah ayazlarında em aramaya başlayınca okadar yüksek uçmaz onlar..

Havan batsın havan  ;D iyi atış Emrah tebrikler,rast gele.
@Erol ÖZTÜRK abi okadar arge çalışması ve karga antrenmanları yaptım, faydasını da görmüşüm, ee azcık havamız olsun ama değil mi  8) ;D
Sağolasın abi sana da güzel avlar dilerim. Sadece av değil yani normal hayatta da her şey gönlünce olsun.. Saygılar..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Selim UYGUN

Çevrimdışı Gürcan BAYRAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 23 Ekim 2016, 19:16:19 »
;D güzel video yalnız  sıcak ılık havada düz bek avı da avcı için en uygun düz açık konumda mühre ile yapılan avcının full lehine bir ortam ve  yakın atışlarla vuruluyor videoda fişek tüfek ve fişek konusuna gelince fişekler s.b fişekleri çifte ve poze ve geneneksel tüfeklere uyumlu onlar için üretilmiş fişekler yarı otomatiklerle her tüfekle bu perfonmansı vermiiyecektir . tabii bu video a sadece vurulan ve iyi yanları çekilmiş yakın atışlarla vurulan avlar çekilmiş bunu üç katı yaralı gitmiştir yani özet :sadece yakın bek avlarıda sıcak havalarda çifte ve poze iş kısmen görecek fişekler olduğu göstermiş elinize sağlık güzel video  ;D ;D ;D ;D ;D ;D sonuç şartların uygun sağlandığı yakın avlarda belki  kaç avcı bu şartları Türkiyede bir araya getiricek  orası muanma   ::) göğüs eti konusuna  hiç girmeye gerek yok  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
@Gürcan BAYRAM paylaşım için teşekkürler :) mühreyle yapılan birçok tahtalı avı izledim, 28 gr 6 no keçe tapa kullananlar bile vardı, mühre avlarında attıkları mesafe en fazla 20-25 metre.. aynı mesafeden 28 gr ve 30 gr bior tapa 9 no ile tahtalı vurdum.. tahtalı yaklaşsa, veya menzile girse fişek konusunda bukadar sıkıntı çekmeye gerek kalmaz.. hem yüksek uçuyo hem de hızını almış şekilde gelince sıkıntı büyük :)
Mühre avını istesem ben de yaparım, soya tarlasına ölümüne gelirler ama herzaman için geçit daha zevkli.. şimdilik havalar sıcak, kuşlar aheste aheste salınıyorlar, havalar biraz sertleşsin sabah ayazlarında em aramaya başlayınca okadar yüksek uçmaz onlar..
@Erol ÖZTÜRK abi okadar arge çalışması ve karga antrenmanları yaptım, faydasını da görmüşüm, ee azcık havamız olsun ama değil mi  8) ;D
Sağolasın abi sana da güzel avlar dilerim. Sadece av değil yani normal hayatta da her şey gönlünce olsun.. Saygılar..
Yanlis anlasilmasin burada gecit avlarinda ve kis aylarinda 28 gram kullanilsin demedim.benim sadece dikkat cekmek istedigim olay tahtalinin göğüs bölgesine sacma almayip diğer bölgelerine almasıydı.selamlar.
  • AKDAS-AK212
  • HUGLU 202B
  • Englisch Pointer

1989 IZMIR-TIRE

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #27 : 23 Ekim 2016, 19:18:03 »
Yanlis anlasilmasin burada gecit avlarinda ve kis aylarinda 28 gram kullanilsin demedim.benim sadece dikkat cekmek istedigim olay tahtalinin göğüs bölgesine sacma almayip diğer bölgelerine almasıydı.selamlar.
@Gürcan BAYRAM kesinlikle yanlış anlaşılma yok merak etmeyin :) Ben sadece kendimce yorumladım olayı..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #28 : 31 Ekim 2016, 17:30:14 »
Emrah bey maşallah güzel av olmuş. Biz bu av düşüşüne paraşüt deriz, paraşüt yapmışsın. :) Güzel görüntüler, güzel av bereketli ve daim olsun inşallah.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2016, 17:31:15 Gönderen: Mustafa AYDIN 54 »
  • Franchi Affinity y.oto. 71
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda
Mustafa AYDIN  1973 SAKARYA

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #29 : 01 Kasım 2016, 17:54:56 »
Emrah bey maşallah güzel av olmuş. Biz bu av düşüşüne paraşüt deriz, paraşüt yapmışsın. :) Güzel görüntüler, güzel av bereketli ve daim olsun inşallah.
@Mustafa AYDIN 54 çok teşekkürler :)  avın bu şekilde vurulması ve düşüşünü izlemek çok ama çok keiyfli oluyor, herzaman denk getiremiyorum böyle ama rastladığında da güzel enstanete olarak hatırası kalıyor işte ..  ^-^
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 01 Kasım 2016, 18:57:05 »
Bu sabah beraber ava gittiğim arkadaşlarım culluk ve tavşan niyeti ile meşeye gitmişler hiç culluk görememişler Ama meşe icinde en az 30-35 tane bıldırcın ucurmuşlar.Bu sene anızlarda göremediğimiz bıldırcın meşede cıktı diyolardı :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ