Gönderen Konu: AV BİS EGE BÖLGESİ AYDIN BÖLGESİNE HAYIRLI OLSUN. YAZIKLAR OLSUN AV KLÜBLERİNE.  (Okunma sayısı 7309 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet KAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • keklik avcısı
Ege bölgesi aydın bölgesi, pilot devlet avlağı ve genel avlak olarak av bis,e sokulmuştur hayırlı olsun.sen amedin memedin bağın,da zeytinliğinde kendiliğinden yetişen kekliğe, pamuk tarlasında göç gelen bıldırcına konumun gereği kış geldiği için göç eden ördek ve çulluğu biz avcılara kota uygulamasına tabi tutarak avlandırmak istemenize hiç bir avcılar klübü olurmu kardeşim demezmi ya. onca avlanma pulu ve vergisini onların belirleyeceği yerde avlanmak için mi alıyoruz.Deneyeceğiz bu sene göreceğiz ama bu iş böyle bitmez ben şimdiden yazıyorum bunun OCAK ayıda var.Yatın kulağınızın üzerine avcı arkadaşlarım kardeşlerim abilerim.Bizde bu koyun gibi nereye asılırlarsa gitme huyumuz beni acayip geriyor.herkez konuşuyor ama neler yapabiliriz demiyor nasıl olacak bende merak ediyorum.burada yazdıklarım  şahıslara değildir hiç kimse yanlış anlamasın.hakkımızı koruyalım arkadaşlar.
  • Ata
  • Ata
  • Sarsılmaz
  • 1-seter 2 kuttzaar 3- pointer
Ahmet KAZICI
1970 Söke AYDIN

The following users thanked this post: Süleyman AYDIN, Gökhan AKDOĞAN, Cengiz ÖNGÖREN

Çevrimdışı Latif DEMİRAYAK

• Müdavim Üyemiz
  • Öyle birini sev ki sen ölünce hiç yaşamasın..
evet ahmet kardeşim sana katılıyorum malesef klüpler sadece para almayı biliyor kişi başına ortalama 60 tl ye, buluyor puldan kalıyor vizeyi klüp yabtırırsa oradanda alıyorlar birde aidat tamam ama avcının hakkını bek savunan yok ben bile seneye düşünüyorum iptal etmeyi .ondan sonra millet bohcacı olsun bence tüm türkiyedeki klüpler bir olmalı diyorum kendimce saygılar Tüm avlarınız gönlünüzce olsun.RASGELE.
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2015, 21:03:59 Gönderen: Latif DEMİRAYAK »
Latif DEMİRAYAK
1967-Denizli
0542 797 60 27

The following users thanked this post: Ahmet KAZICI

Çevrimdışı Vedat YAVUZ

• AvlakForum Üye
  • *
önce avın sonrasında avcılığın yok olmasını istemiyorsak milli parkların bu uygulaması doğrudur sürez dağındaki 12 kekliğin peşine 2.5 ay boyunca 1000 ve daha fazlası nazillili avcının takılmasında ne mantık var devamlılık için bu şart hatta çok geç kalındığınıda hepimiz biliyoruz
Vedat YAVUZ
1969 NAZİLLİ

The following users thanked this post: Cüneyt ESMER

Çevrimdışı Serkan SAVAŞER

• AvlakForum Üye
  • *
BU SAATTEN SONRA RUHSATSIZ TUFEK PARA EDER AYDINDA CUNKU DEVLET MALESEF AVCILARI KACAK AVA DAVET EDIYOR HIC IL GENELI DEVLET AVLAGI OLURMU ARKADASLAR NIYE BIZIM KULUP BASKANLARI UYUYOMU YAZIKTIR GUNAHTIR YA NIYE TEPKI GOSTERMIYOZ ORGUTLENELIM GEREKIRSE PUL ALMIYALIM BISEYLER YAPALIM EMEGI GECEN TUM YETKILILERE BIRKEZ DAHA YAZIKLAR OLSUN BIZE NE HIZMET VERIYORLARKI BIZ PUL ALIYORUZ BIRDE YASADIGIMIZ YERDE AV YAPMA HAKKIMIZI ALIYORLAR ELIMIZDENN
Serkan SAVAŞER
1974 AYDIN KUŞADASI

• AvlakForum Üye
  • *
E OZAMAN SUREZ DAGINA MADEM 1000 AVCI GIDIYO SALIM YAPSINLAR VERDIGIMIZ PUL BEDELLERIYLE 1000 LERCE KUS SALINIR DUZENLI DENETLEME YAPSINLAR LIMITLER DAHILINDE AVLANMIYANA CEZA YAZSINLAR ONCELIKLE UNUTMAYALIM KI INSANLAR LAIK OLDUKLARI SEKILDE YONETILIRLER UZULMEKTEN BASKA BIRSEY GELMIYO ELIMIZDEN 
Serkan SAVAŞER
1974 AYDIN KUŞADASI

Çevrimdışı Ahmet KAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • keklik avcısı
aynen serkan kardeşim dediğine katılıyorum.VEDAT bey siz yanlış yerdesiniz onca vergi toplanıyor onca pul parası veriyoruz.tabiki 1000 kişi 12 keklik arar , kota koy yok öyle yağma. Al parayı hiç bir hizmet verme göç hayvanlarına kota koy.Ha senin haklı olduğun yerde var bu konuda ,kendi göç olmayan hayvanımız için av bis uygula keklik için bölgeleri ve dağları ayır ona göre izin ver kekliğimiz yok olmasın. yok olmasını istemiyorsan keklik salacaksın  2 sene  o bölgeyi ava kapatacaksın denetliyeceksin ozaman seninle hem fikiriz.
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2015, 14:56:07 Gönderen: Ahmet KAZICI »
  • Ata
  • Ata
  • Sarsılmaz
Ahmet KAZICI
1970 Söke AYDIN

Çevrimdışı Adem ÖZENEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
diğer illerde de durum pek parlak değil konfederasyonlar federasyon ne yapıyor ben cevap vereyim sadecene nemalanıyor
adları var kendileri yok kulüpler ne yapsın arkadaşlar bölgeler var onlar ne yapıyor ben cevap vereyim hiç peki biz avcılar
ne yapıyoruz ben cevap vereyim hiiiç o tüfekmi bu köpekmı birkaç sene sonra tüfekler duvarları köpekler kulübelerimizi
süsleyecek heeee parası bol olan duayenlerin avlaklarında av yapacak orası ayrı.
1963 Maltepe-İstanbul

Çevrimdışı Vedat YAVUZ

• AvlakForum Üye
  • *
limit denen şey nasıl hesaplanır nasıl planlanır nasıl denetlenir 30-40 sene önce Aydın da Denizli de Burdur da bıldırcın gibi çil avlanırdı kökü kurudu biz avcılara göre suçlu çiftçi oldu neden kınalı bitmedi çiftçinin tohumunu gübresini oda yedi sebebi biz avcıların erişemediği yerlere kaçabildi ama çiller ovada bıldırcın avı kılıfı altında tükendi büyüklerinize sorun eski avların nasıl olduğunu en iyi onlar bilir bıldırcında Türkiye genelinde teyip nedeniyle aynı sona mahkum tabi biz hemen Bulgarları Arapları suçluycaz bizde kabahat hiç yok diycez artık Nazillide köpekle zevkle yapılan bıldırcın avları rüya teyipçilikten zevk alanlar hariç
Vedat YAVUZ
1969 NAZİLLİ

The following users thanked this post: Seçkin BİLTEKİN, Cüneyt ESMER, Cengiz ÖNGÖREN

Çevrimdışı Vedat YAVUZ

• AvlakForum Üye
  • *
biz avcılar için birinci amaç avın yok edilmesi değil varlığının korunması geliştirilmesi olmalı
Vedat YAVUZ
1969 NAZİLLİ

Çevrimdışı Vedat YAVUZ

• AvlakForum Üye
  • *
kekliğin var olduğu yere keklik salmak orada keklik katliamına sebep olabilir doğaya doğal olmayan yollardan müdahale ederken bilimsel deneylerin uzun süreli araştırmaların sonuçları dikkate alınmalı bu konuda dikkatsiz davranarak bir çok alanda doğal yapıyı yok ettik.
Vedat YAVUZ
1969 NAZİLLİ

The following users thanked this post: Selim ARSLANOĞLU

Çevrimdışı Ahmet KAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • keklik avcısı
alınan vergiler ve pul paralarını karşılığı olarak bizlerde  orman ve su  işlerinden icraat bekliyoruz.siz hiç dağ,da kırmızı boya ile taşı boyamakla yasak yerin başlangıç ve bitiş yeri gördünüzmü gelin ben size göstereyim.bu kadar para harcıyor avcılar vuracaklar elbet. konumuz keklikte değil bakın yazdıklarımı iyi analiz edin.göç hayavanlarından bahsediyorum kekliği bu katogoriye koymuyorum.göç gelen bir hayvana siz kota koyamazsınız koymamalılar.
  • Ata
  • Ata
  • Sarsılmaz
Ahmet KAZICI
1970 Söke AYDIN

Çevrimdışı Adem ÖZENEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ya boşverin arkadaşlar bir elin parmağı kadar kişiyiz bu işlerden memnun olmayan
bizde kendimizi boşuna üzmeyelim
1963 Maltepe-İstanbul

Çevrimdışı Selim ARSLANOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ancak durgun su, yıldızları yansıtır.
türkiyede keklik salınımlarının hiçbiri başarılı olmamıştır aksine dengeyi bozmuştur
Yürüyen bir aptal, oturan iki akıllıdan daha çok yol alır.

1980-Elazığ

Çevrimdışı Selim ARSLANOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ancak durgun su, yıldızları yansıtır.
av hayvanları bize miras değil yarınlara emanet kavramını biraz yanlış anladık... biz yaptık biz çekiyoruz!!!! bu avlakta bir seferde 40 tane bıldırcın vuran 20 tane keklik vuran yokmu sanki   vurduğu bıldırcının 10 da 7 sini yerde bulabilen, eti yenmeyen hayvana sıkan, havada atmacaya şahine sırf fişek yetişirmi diye tetiğe basan vb. vb. vb. yani biz ettik biz bulduk  bu saatten sonra neyse kural uymak zorundayız öyle kimseyi de yasal olmayan eylemlere sevk etmeyin bu işin cezası ağır şakası yok
Yürüyen bir aptal, oturan iki akıllıdan daha çok yol alır.

1980-Elazığ

The following users thanked this post: Ahmet KAZICI, Seçkin BİLTEKİN

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
türkiyede keklik salınımlarının hiçbiri başarılı olmamıştır aksine dengeyi bozmuştur
Birkaç sene önce bizim buraya yani trakya bölgesinde bazı ilçe ve kasabalara sülün salımı yapıldı,aradan 15-20 gün gecti,Biz salındıkları yere bir gidelim bakalım dedik ne durumdalar,inanın hayvanları nereye saldıysanız orada Ölmüş..birkaç tanesini de yol icinde gördük hayvanlar nereye gideceklerini bilmiyorlar,Kuşlar kafeslerde bakıldıkları icin hep beklemişler salındıktan sonra biri gelsinde bize yem su getirsin diye,Bundan en cok faydalanan tilkiler oldu güzel ziyafet yaptılar hepsi tosun gibi oldu biara :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
     Sanki dünyaları alıyorlar.. Ava giderken günde 200-300para harcanır ses edilmez, Devlet 10 kuruş para alsın kıyamet kopar. avlakforum.com zamanında imza kampanyası açtı kaç kişi katıldı? Bu sitenin günlük hiti 5000'den fazla. Hergün 5000 kişi ziyaret ediyor burasını. İş icraata gelince çoğu arkadaş maalesef fıss kalıyor. Geçen sene başlık açıldı evrak yaptırılmayacak yazı yazacağız diyee. Evrak yaptırmadık armut gibi ortada kaldık.  Millet ava giderken biz sümük çektik.... Kimse ağlayıp sızlamasın bence, zamanında birlik olunmazsa olacağı bu.
     Göç hayvanının kotasından bahsediliyor. Bir gece de 20tane ördek vurmak daha mı iyi? yada bir günde 30-40 bıldırcın...?  Ama göç hayvanı sonuç itibari ile. Gelip geçecek yaa biz vuralım, hep böyle  isteniyor. Zaten kotaya uyan var mı çok merak ediyorum? Resimlere bakıyorum 40bıldırcın 1adam bir de resim çeken, 20tane ördek 1 adam bir de resim çeken. Sorsan limitler dahilinde, diğer arkadaşları ya arabaya gitti yada oralarda bir yerdedir.
    Biz avcı olarak yine rahatız. Bulgaristan' da av grubu olmadan yalnız ava gitmek yokmuş, Av sezonu bitince de tüfekler sandıklarda mühürleniyormuş.  ;D Yatıp kalkıp halimize şükredelim.  ;D
    Ben zaten bu sene ayrıca Ormansu' ya yazı da yazmayı düşünüyorum. Tilki, çakal, tavşan kotası aynı olmalı. Tavşan kotası dolan tilki kotası, tilki kotası dolan, çakal kotası alıyor. Ayıp yaaa... Ağustos ayında göcen kovdurup vuruyorlar. Söyleyince de acı geliyor, köpek alıştırıyoruz bahaneleri. Kurallar daha da katılaşmalı. Madem bu hastalık, bir sevda deniliyor, yol parası 20-30 yeme içme vs 100lira para yakıyorsan günlük, 10lirada kota parası konulsa azmı olur ? Olmaz ama devlete vereceğiz yaa çok acı geliyor bize maalesef..

Birkaç sene önce bizim buraya yani trakya bölgesinde bazı ilçe ve kasabalara sülün salımı yapıldı,aradan 15-20 gün gecti,Biz salındıkları yere bir gidelim bakalım dedik ne durumdalar,inanın hayvanları nereye saldıysanız orada Ölmüş..birkaç tanesini de yol icinde gördük hayvanlar nereye gideceklerini bilmiyorlar,Kuşlar kafeslerde bakıldıkları icin hep beklemişler salındıktan sonra biri gelsinde bize yem su getirsin diye,Bundan en cok faydalanan tilkiler oldu güzel ziyafet yaptılar hepsi tosun gibi oldu biara :)

Berkay onların çoğu vuruldu, evet kümes hayvanı olduğu için insandan da kaçmadılar bazılarını elle yakaladılar. Çorlu taraflarında birkaç kişi de yakalanmıştı değil mi? Ben de 1-2 tane görmüştüm. çalı dibinde ötüp ötüp duranları, Şimdi insan gördüler mi kayboluyorlar. Yavaş yavaş oluyor yani...

KISACASI; ne yaparsanız yapın ne acıdır ki bizim içimizde bulunan ve AVCI olarak anılan bu karaktersiz insanlar her kanuna her yasağa bir kılıf uydurdukları için burada 3 kuruş vergi pul parası ödeyip, adam gibi av yapmaya çalışan bizler mağdur olmaya devam edeceğiz.

• Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR, Bülent KOCA, Seçkin BİLTEKİN, Berkay TOPUZ

Çevrimdışı Vedat YAVUZ

• AvlakForum Üye
  • *
göçmen kuşun nesli önemli değil yerli kuşunki önemli diye mantık olurmu aksine göçmen kuşlara daha fazla özen göstermeliğiz televizyonda gördüğünüz yabancı ördek kaz avlarına kanmayın küçük göletlerde tavuk gibi evcil ördek besliyorlar güvercin salar gibi kısa mesafelerden uçurup havada vuruyorlar doğal alanlarında vurdukları kazlar ördekler vs tüm avları envanter dahillerine ne vuracaklarını sayımlarla belirliyorlar kara düzen yok bizde var
Vedat YAVUZ
1969 NAZİLLİ

Çevrimdışı Vedat YAVUZ

• AvlakForum Üye
  • *
anadolu çil ve sülünün ana vatanı doğru salımlarla mutlaka geri getirilebilir orman bakanlığı bu konuda sıfır özel avlak sahipleri doğadan yakaladıkları kekliklerden üretim yaparak başarı sağladı para ile yabancı ülkelerden gelen keklikleri çoğaltıp avlatmak istediklerinde kuşlar değil uçmak yürümedi bile sülün içinde aynı şeyler geçerli herşey denenerek yapılmalı orman bakanlığı 80 senedir ilk defa bir adım attı bu daha başlangıç inşallah sülünü çili kınalıyı eski haline getirirler. Yabancı ülkelerde arazi sahipleri şahıslar olduğu için kulüpler bu işin uzmanı ama bizde doğal alanların tamamına yakını devlete ait bu işide devlet yapmak zorunda biz kulüplerin elinden bir şey gelmez
Vedat YAVUZ
1969 NAZİLLİ

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR, Atınç ERGÜREL

• AvlakForum Üye
  • *
ya il geneli devlet avlagi olamaz arkadasim   herkesin oyle durumu yok sizin gibi bu memlekette 1000 tl ye gecinenler var disari nasil gitsin  yapmayin yaziktir ya
Serkan SAVAŞER
1974 AYDIN KUŞADASI

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Aynen cüneyt abi corlu,vize,tekirdağ o taraflara salındı,benim arkadaşlarımdan biride tarlaya dolaşmaya gittiğinde 2 erkek sülün yakalamıştı,vurulanda oldu bayağı millete cazip geldi,ava gittikce 1-2 tane hep vuruldu sülünlerden.yanlız dediğin gibi son zamanlarda denk gelenler bayağı ucmaya kaçışmaya falan başlamışlar görünce mutlu oldum,gecen sezon tavşan avında banada denk geldi 10 metre önümden kalktı izledim arkasından demek bazı şeyler yerine oturuyor artık :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
cil kekligi bitiren  baronlar malum tv kanalinda gunah cikartiyolar   bir belgeslde gordum arabanin kaportasi cilden gecilmiyodu  neyse  seneye zaten dondurucam belgeyi 
Serkan SAVAŞER
1974 AYDIN KUŞADASI

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
fsdf
« Yanıtla #21 : 05 Ağustos 2015, 17:42:45 »
kene misali avcının sırtına yapışıyorlar maliye ye para milli parklara para kulübe para konfederasyona para federasyon a para ona para buna para bir de limit ve randevu  yapmasınlar diye ellerinden geleni yapıyorlar yazıklar olsun başka diyecek bişey yok
  • ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA

Çevrimdışı Vedat YAVUZ

• AvlakForum Üye
  • *
Serkan sende bende dahil herkes kimin ne yaptığını biliyor bu işin geri dönüşü plansız avcılığa son vermektir bırakın milli parklar işini yapsın envanter yapıp kendini geliştirsin
Vedat YAVUZ
1969 NAZİLLİ

Çevrimdışı Ahmet KAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • keklik avcısı
neyse arkadaşlar herke,ze değerli yorumları için teşekkür ederim.insanlar uzaya çıkıyor biz ise  avcılar olarak ortak ve doğru yol,da buluşamıyoruz.Bu gidişle,de bulamayacağız anlaşılan.Herkeze av sezonunda hayırlı kazasız belasız avlar dilerim.
  • Ata
  • Ata
  • Sarsılmaz
Ahmet KAZICI
1970 Söke AYDIN

Çevrimdışı Ahmet KAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • keklik avcısı
ewt arkadaşlar müjde .devlat ve genel avlaklarda  40 olarak belirtilen Kota 16 olarak güncellenmiştir.
buyurun gidebiliyorsanız gidin bakalım avlanmaya.parası olan dışarıya gider özel avlağa gider avlanır.
  • Ata
  • Ata
  • Sarsılmaz
Ahmet KAZICI
1970 Söke AYDIN