Gönderen Konu: KRAL SÜPER POZE HEM ZARİF HEM HESAPLI  (Okunma sayısı 69232 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: KRAL SÜPER POZE HEM ZARİF HEM HESAPLI
« Yanıtla #25 : 14 Şubat 2011, 11:40:08 »
biz alüminyum kasa ile  değişik gramajlarda arka arkya  yaklaşık yırmi atış yaptık hiç bir sorun olmadı ısınmada
Harun ÖZCAN
1980 SAKARYA

Çevrimdışı Salih GÜLÜCÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ey Türk titre ve kendine gel
« Yanıtla #26 : 14 Şubat 2011, 18:24:22 »
Merak edilen bi konuyuda ben açıklığa kavuşturayım bende kralın 12 kalibre pozesi var 71 namlu çelik kasa enjektörlü arka arkaya 22 fişşek attım (B&P 6 numara 32 gram) banamısın demedi

çelik kasa bir silah için 32 gr nedirki bunlar güzel silahlar yerli silah sanayide okadar boş değil sonuçta çifte silahlar iki atış yaparsın sonra kırarsın iki tane daha koyarsın onuda atarsın bu işlemi nekadar hızlı ve sürekli yapabilirsinki ısınır evet ısınmalıda ama şıkır şıkır çalışır korkunuz olmasın fiyat kalite oranına göre süper bi silah sonuçta 500 ytl ye tek tetik enjektörlü silah çoğu markanın enjektör opsiyonuna bu parayı verdik yıllarca hatırlayınız huğlu pozenin enjektörlüsü ve enjektörsüzü arasındaki farkı
Salih GÜLÜCÜ  1982 ANKARA
CZ550 hunter lux 308win
Browning A5 ultimate ducks,Ata venza
Canik TP9 SFx

Çevrimdışı Abdullah SERİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 24 Şubat 2011, 00:53:31 »
Kral çelik kasa 2010 model bende var 200 fişek attım sorunsuz ama eski modelleri bilmem.
Abdullah SERİN
1956-İstanbul

Çevrimdışı Serdar YILMAZ 07

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #28 : 26 Şubat 2011, 00:43:01 »
Gittiğim trap/skeet poligonun envanterinde bir adet Kral superpoze var. Menteşe pimi yada yataklarında aşınma var çünkü tüfek kurulu haldeyken namlu kasanın içinde oynuyor. Çok sayıda atış görmüş bir tüfek tabi.

Yalnız yorumları okuyunca kalite konusunda katılmadığım bir husus var, 'kim atacak o kadar fişeği' şeklinde ki mantığı doğru bulmuyorum. İstediğim kadar fişek atarım, belki poligonda kullanacağım tüfeği? Tamam parasına göre iyi tüfek, bütçene göre uygun seçim denilebilir ama oo çok kalite tüfek, al kesinlikle yanılmazsın şeklinde ki yorumlara katılmıyorum.
Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız üstün olan sizsiniz.

Serdar YILMAZ
1982/Diyarbakır İkamet: Antalya

Çevrimdışı Harun ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 27 Şubat 2011, 11:31:28 »
trap atışı yapacaksanız her marka trap için özel üretim yapıyor. Hiç bir markanın normal av modelleri trap için değil.
Harun ÖZCAN
1980 SAKARYA

Çevrimdışı Tegin ALP

• AvlakForum Üye
  • *
  • buda benim setter'im :)
« Yanıtla #30 : 27 Şubat 2011, 12:32:14 »
Arkadaşlar yorumları okudum.
Herkes kendince yorum yapmış . Bende Kral almak istiyordum. Kimse yanlış anlamasın hala da alabilirim.
Şöyle değerlendirmek lazım. 550-650 tl aralığında satılan selektörlü ejektörlü bir tüfek için oldukça iyi.
Şok var ve hafif. Bazen fişek seçebiliyor. Bazen ejektör arıza verebiliyor. Bazen tek tetikte biri patlatıyor. Diğerini kurmamış olabiliyor. Ama Genel anlamda kıyaslayacak olursak özelliklerine göre fiyatı gayet uygun.

yada fiyatına göre özellikleri oldukça çok. Çevremde 3-4 kişide var. VVe bazılarınınki hiç arıza vermedi. Saçmasını beğendim. Sürüm fena değil. Grupmanı da tüfekten tüfeğe değişiyor. Bi arkadaşınki çok iyi meselaa.

Kısaca şans meselesi iyisi rast gelirse bedava silah valla :)

Yani isteyen tercih eedebilir ve bu tüfeği kullanabilir. İstemeyen de başka marka alır. Ama genel olarak fiyata kıyasla bakıldığında çok da kötülenecek bir tüfek değil kanaatimce.

Saygılarımla
Tegin ALP
1978 Erzurum,Ağrı,Iğdır,Kars,Ardahan,Erzincan,Bayburt

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 27 Şubat 2011, 16:51:12 »
trap atışı yapacaksanız her marka trap için özel üretim yapıyor. Hiç bir markanın normal av modelleri trap için değil.

Trap atışı yapmıyorum, skeet atışı yapıyorum. Skeet için özel yapılmış tüfekler var ama normal av tüfekleride skeet atışlarında kullanılır. Şu an yabancı bir forumda CZ Canvasback (Huğlu 103) ile atış testi yapılıyor, 14.000 küsur atışta atışların büyük çoğunluğu 'sporting clays' dedikleri portatif makinalarla atılan plakalara gerçekleştiriliyor ve 14.000 atışta tek hata yok. Ne iğne kırdı, ne ejektör arızalandı ne de başka birşey. Kendisine mesaj atarak 15.000 atışa gelince tüfeğin iç ve dış parçalarını fotoğraflamasını istedim, kendisi kırmadı 15.000 atışa gelince fotoğrafları çekip yayınlayacak. Ben de burada yayınlayacağım. Huğlu'yu gerçekten tebrik ediyorum ve yurtdışında çok daha iyi ihracat rakamlarına ulaşmasını temenni ediyorum.

Kral'da 15.000 i geçtim, 10.000 atış yapmış ve ilk günkü gibi duran bir tüfek görelim ondan sonra kaliteli deriz.
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2011, 17:10:25 Gönderen: Serdar YILMAZ 07 »

Serdar YILMAZ

Çevrimdışı Harun ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #32 : 27 Şubat 2011, 17:16:13 »
bahsettiniz huğlu iç piyasaya aynı tüfeği sürüyormu? öyle olsa bile aynı özellikteki huğlulunun fiyatı 3 katı . bencede huğlu çok daha kaliteli ama  fiyat ta önemli
Harun ÖZCAN
1980 SAKARYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 27 Şubat 2011, 17:31:18 »
Bahsettiğim tüfek piyasada ki 130 DE modelinin aynısı. Ben mesela Huğlu'yu tasarım olarak pek beğenmiyorum, özellikle köpekli kuşlu gravürlerini. Ama biri derse ki Huğlu kaliteli tüfek, katılırım çünkü kendini ispatlamış örnekleri var.

Bir tüfeğe kaliteli diyeceksek, bir delile dayandırmalıyız. 300-400 atış yaptım harika tüfek diye yorum olmaz. Evet aynı fiyat değiller, daha önceki mesajımda belirttiğim gibi parasına göre iyi tüfek, yada ayırdığın bütçe içerisinde alabileceklerin içerisinde iyi bir seçim dense anlarım ama kaliteli kavramı bu kadar basit değil, olmamalı.
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2011, 17:32:49 Gönderen: Serdar YILMAZ 07 »

Serdar YILMAZ

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #34 : 02 Mart 2011, 22:05:15 »
Serdar  bey  nasıl  yani  simdi  huğludan  bir  tüfek  alsak  bir de  kraldan  alsak  fiyatlar  malum  siz  huğlunun  15000  atıp  kralın  atamayacağınımı  söylüyorsunuz  .
Yoksa  benim  iddiam bu  yabancı  forumdaki  yazılanlar  içinmi  diyosunuz ki  buna  istinadan Huğluya  kaliteli  diyorsunuz  ve  kaliteyi ispata   dayandırmak  gerekir  diyorsunuz  bu  eagle  içinde  geçerlimi  ,söyle  diyeyim  yerli  2009 modeller  ve  eaglede bu   bu  15000  öngörüsü   geçerlimi .
      Geçerliyse  ben  varım  denemeye  ,Yalnız  şunu  unutmayın  aynı  paraya  alabildiğim  2.3.  tüfekte  yanımda  en  azından  huğlunun  2  katı  atış  rakamı  için  bulunmalı  .Sanırım  gayet  anlaşılır  konuşabildim  bu  anlamda  .Eagle  için  yine  fiyat  kalite  anlamında  testi  daha  üst  rakama  çikarmayada  varım  .
       Kralın  pozesi  için  öngörülerinizi  patern -penetrasyon  anlamında  değerlendirirsek sonucun  ne  olacağını   merak  ediyormusunuz  .Tabiki  fiyat  kalite  ve  bende  bişey  ekleyeyim  olması  gereken  ama  yazılıp  çizilmeyen sizce  bile ,  patern  -penetrasyıon  yani  grupman  -delicilik diğer  adıyla  yakıcılık  bir  tüfekte  olması  gereken  aranılan  ana  unsur  değilmi  bununla  ilgili sizin   yazmadıklarınızla ilgili  kaç  metrede ne  olması  yazılması  gerek  her  iki  firma değerlendirmesi  için  .Detaylara  girmeden ,detaya  girmek  huğlu  için  bu  anlamda  devavantajdır   ,ben  girmek  istemem .Girilmesi  icap  ediyorsada  gireriz.
Her  türlü  standart  iki  firmanın   bayiden alınan  tüfeği için  15000  testine  varım   tekrar  ediyorum  fiyat  avantajından  kaynaklanan aynı paraya alınacak kral   2.3.  tüfeğimde  20000  için  yanımda  olacaktır .
Ben  daha  ileri  gideyim  patern-penetrasyan  anlamında kaliteli dediğiniz firmanın  bütün  modelleriyle gereken  testleri  yapmaya  hazırım  .
Oyunu  buralarda  kuralına  göre  oynayacaksak  buyrun  .Bütün  dünyada  kıyaslama  fiyat  kalite  orantısına  göre  yapılır  .Sizin  kalite  anlayışınızdan  gidersek  malesef üniversal anlamda  berettanın türkiyede yıldızın  yanında  huğlu  sınıfta  kalır 
« Son Düzenleme: 02 Mart 2011, 22:26:09 Gönderen: Ramazan AKNARÇAY »
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 02 Mart 2011, 22:21:11 »
ben kalite denilince standard ı anlıyorum...yani bayiden alacagımız 100 tüfekten enaz 98 nin sorunsuz şıkırşıkır çalışıyor olması ve uzun yıllar çalışacak olması gerekir...yoksa almışın eline bir tüfek 20 bin atış yapmış ne yazar bence gönül yazar :))
standardı yakalayamayan hermarka dünyanın en iyi tüfeklerinide üretse literatürde kalitesiz damgasını yer....
« Son Düzenleme: 02 Mart 2011, 22:22:26 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #36 : 02 Mart 2011, 22:35:06 »
ben kalite denilince standard ı anlıyorum...yani bayiden alacagımız 100 tüfekten enaz 98 nin sorunsuz şıkırşıkır çalışıyor olması ve uzun yıllar çalışacak olması gerekir...yoksa almışın eline bir tüfek 20 bin atış yapmış ne yazar bence gönül yazar :))
standardı yakalayamayan hermarka dünyanın en iyi tüfeklerinide üretse literatürde kalitesiz damgasını yer....
Birol  abi  her  iki  markanın  bayiden  tüfeklerini  almak  kaydıyla  geçerli  söylediklerim  .Yalnız  huğlunun  2009  sonrası  için  ,kralın  farketmez  .Ayrıca  20000 atmış  tüfekte  sizin  söylediğiniz  anlamda  değilde  serdar  beyin  yorumuyla  gerçekten  gönül  yazar
« Son Düzenleme: 02 Mart 2011, 22:37:24 Gönderen: Ramazan AKNARÇAY »
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 02 Mart 2011, 22:50:57 »
Ramazan Bey, neden bu kadar sinirlendiniz bilmiyorum. Ben Huğlu'nun avukatı değilim, Huğlu marka tüfeğim yok. Superpoze alacağım zaman tercihimi bir Rus tüfeğinden yana kullandım. 6 ayda bir tüfek almaya eğilimli biriyim ama hiç bir zaman Huğlu almaya yönelik bir istekte duymadım kendimde.

Ama Huğlu sahibi biri benim tüfeğim kaliteli derse saygı duyarım. Çünkü sadece bahsettiğim 15.000 atış raporu değil buna benzer çok sayıda saygın kullanıcı yorumu var yurtdışı forumlarda. Bu bahsettiğim yorumlar iki kutu fişek aldım attım, OOOOO süper tüfek gibi yorumlar değil ayrıca. Gerçekten bilinçli silahseverlerin yorumları.

Kral kalitesiz tüfek yada yapamaz demedim ama önce yapsın ondan sonra kaliteli kelimesini kullanalım dedim. 15.000 atışı iğne kırmadan, ejektörü arıza vermeden, kilitleri aşınmadan yapsın. Burada helal olsun kaliteli tüfek yapmışlar derim (grupman ve penetrasyon olayını ayrıca test etmek gerekir tabi) ama önce yapan bir kullanıcının yorumlarını görelim. Ben ortada hiçbir şey yokken, silah daha kendini ispat etmemişken vayyyy süper tüfek gibi anlamsız yorumları anlamıyorum. Neye göre süper tüfek diyiyorsun? Ayrıca şu an forumda konuşulan süs tüfek konusunu okumuşsunuzdur. Zihniyeti bu olan bir firmanın üreteceği üründe bellidir. Ayrıca o konu yok, silinmiş. Sansür uygulaması mı var?

Bir de şunu belirteyim, bir yivsiz tüfek için 15.000 atış hiçbirşeydir. Yerli tabancalarda bile 60.000 atımı sorunsuz gören örnekler var sanırım bu durumda kaliteli bir yivsiz tüfeğin 100.000 atışı önemli bir kırım olmadan tamamlaması gerekir ama en azından 15.000 atımı iğne bile kırmadan yapmışsa demek ki fikir yürütebiliriz artık.

Ayrıca ben kilitleri aşındığı için namlu gövde birleşimi laçka olmuş bir Kral superpozeyide gözlerimle gördüm.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2011, 23:25:30 Gönderen: Serdar YILMAZ 07 »

Serdar YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 02 Mart 2011, 23:08:01 »
tüfegi bayiden sıfır almışsınız..deneme amaçlı yüzlerce seyirci 10-15 atıcıyla birlikte çıktınız poligona,işte ondaki düşünceler marka hakkında fikir verir....rezil olmak yada olmamak işte bütün mesele budur....
sıfır huglu aldım korku degil ama endişem vardı..en azından çift patlatırmı acaba diye...sıfır yıldız aldım daha rahattım acaba ejektör sorun çıkarttırmı diye aklıma geldi....kral ve emsali tüfek alıp  atış için poligona götürürmüyüm...sanmıyorum..boş arazide deneme atışları yapmadan poligona götürmezdim.....

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 02 Mart 2011, 23:31:40 »
Birol bey, yanıt için teşekkürler.. Alaşım modeli de olabilir.Önümüzdeki sezon için almayı düşünüyorum. Çünkü bence bir firmanın yivli modeli (O/U 410 ga) dereceye girmiş ise diğer tüfeklerinin de namluları kaliteli olur. İki sezondur EM modelini kullanıyormuşsunuz, grupmanın çok iyi olduğunu zaten belirtmişsiniz, eğer penetrasyonu da biraz güçlü ise(bu konuda da deneyimlerinizden yararlanmak isterim) benim için isabetli bir seçim olacak.
 Not: Ben bu yazıyı yazarken siz bir açıklama daha yapmışsınız. "Ben de zaten ejektörsüz modelini düşünüyordum" SELAMLAR..
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #40 : 02 Mart 2011, 23:43:35 »
Zülküf Bey, bir karışıklık yaptınız sanırım. .410 kalibre 36 numara tüfeğin kalibre cinsinden ifadesi olup, yivli tüfek anlamına gelmez.

Serdar YILMAZ

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #41 : 02 Mart 2011, 23:45:36 »
Kral'da 15.000 i geçtim, 10.000 atış yapmış ve ilk günkü gibi duran bir tüfek görelim ondan sonra kaliteli deriz.
Gibi  bir  yorumunuz  olduğu  için  ben  biraz  sinirli   yazmış  olabilirim  kusura bakmayın  .Ama  yukarda  kaliteyi  ve  fiyat  kalite  ölçüsünü  sanırım  açıkladım ve  ben  bu  sizin  testinize 2009  huğlu  üretiminden  sonra   her  zaman  varım  .Kalite  madem  böyle  belli  olacak  ki  huğlu  isimden yana  1  adım  önde  ben  her  türlü  atış  rakamına ,   daha  önemlisi  patern  -penetrasyon   yakıcılık   anlamıda  dahil  ben  varım  dedim  .Yanlış  olmasın  kanıt  istediğiniz  için  böyle  yazdım .

Metal  alasımlarını  her  iki  firmanın  kalite  anlamında  ben  söyler  yazarım  ama  siz  duymak  bile  istemezsiniz lütfen konuya  hakimseniz  yazınız  söyleyiniz
« Son Düzenleme: 02 Mart 2011, 23:48:06 Gönderen: Ramazan AKNARÇAY »
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 02 Mart 2011, 23:57:43 »
Ramazan Bey, ben sizin gibi bizzat tüfek sanayi içerisinde çalışmıyorum. Teknik yöndende sizinle kendimi kıyaslamam. Tüfeklerin kullandıkları metal alaşımlarını bilmiyorum (detay olarak). Yalnız bildiğim birşey var metal alaşımları tek başına bir kalite ölçüsü değil. Mesela iki firma namlularında aynı çelik alaşımını kullanıyor olsun, ikisininde namlusu aynı kalitede diyemeyiz. Çünkü o çeliğin nasıl işlendiği, nasıl ısıl işlem gördüğü asıl önemli olan ve kaliteyi belirleyen husus.

Sizin bu konuda bilginiz varsa paylaşın öğrenelim. Duymak istemeyeceğim bir bilgi olamaz. Bu forumun ve diğer bütün forumların amacı bu. Bilgiyi paylaşarak arttırmak.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2011, 23:59:59 Gönderen: Serdar YILMAZ 07 »

Serdar YILMAZ

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #43 : 03 Mart 2011, 00:37:52 »
Serdar  bey   işin  derinliğini  anlayamadığınız  belli ,ama  burda
yazdıklarınız  yada  yazabildikleriniz  çok  açık nenense .
Metal  alaşımını  bilemezzsiniz  illaki  ,grupmanı  elinize  alarak  atış  yapıp kıyaslayarak  bilebileceğiniz  tüfekler  üzerine  hatta  birisi  birisinin  3 -2  katıki   bu  satıcıya  göre  ddeğişebiliyor ,tüfekler  için  kalite  öngörüsü  yapmış olmanız  kendi  açımdan  kabul  edilemez  olduğu  için  yazdım  ve  gereken  testlere  varım  dedim.Niye  bunu  söyledim  çok  net  bir  tabiriniz  vardı  15000 gibi  yabancı  siteden  alıntı  yaptığınız  . 
Kesinlikle  kalite  değerlendirmenize  katılmıyorum bu  yanlış  olmasın  sizin  taraflı  olduğunuz  için  bu  yorumu  yapıyorsunuz  anklamı  taşımasın  ama  bazı  şeyleri  atlıyorsunu7z  bunu  ima  etmek  istedim .Benim  bi,ldiklerimi  illaki  bilemezsiniz  ,ben  yazmıyorsam  bu  bildiklerimi  inanın  yerli  sanayi  adınadır  k,işişel  beklentim  asla  yoktur  .Vardır  illaki  derseniz  siteiçinde  arayınınız   göreceksiniz .Ben  doğru bildiklerimi  paylaşıyorum .
Malumki  bazı  doğru  bilinenler  yanlış  ,yanlış  bilinenler  doğru  olabiliyor .Bende  ispatı  var  ayrı  konu  .
Sağlıcakla  kalın
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 03 Mart 2011, 00:48:29 »
Serdar  bey   işin  derinliğini  anlayamadığınız  belli ,ama  burda
yazdıklarınız  yada  yazabildikleriniz  çok  açık nenense .
Metal  alaşımını  bilemezzsiniz  illaki  ,grupmanı  elinize  alarak  atış  yapıp kıyaslayarak  bilebileceğiniz  tüfekler  üzerine  hatta  birisi  birisinin  3 -2  katıki   bu  satıcıya  göre  ddeğişebiliyor ,tüfekler  için  kalite  öngörüsü  yapmış olmanız  kendi  açımdan  kabul  edilemez  olduğu  için  yazdım  ve  gereken  testlere  varım  dedim.Niye  bunu  söyledim  çok  net  bir  tabiriniz  vardı  15000 gibi  yabancı  siteden  alıntı  yaptığınız  . 
Kesinlikle  kalite  değerlendirmenize  katılmıyorum bu  yanlış  olmasın  sizin  taraflı  olduğunuz  için  bu  yorumu  yapıyorsunuz  anklamı  taşımasın  ama  bazı  şeyleri  atlıyorsunu7z  bunu  ima  etmek  istedim .Benim  bi,ldiklerimi  illaki  bilemezsiniz  ,ben  yazmıyorsam  bu  bildiklerimi  inanın  yerli  sanayi  adınadır  k,işişel  beklentim  asla  yoktur  .Vardır  illaki  derseniz  siteiçinde  arayınınız   göreceksiniz .Ben  doğru bildiklerimi  paylaşıyorum .
Malumki  bazı  doğru  bilinenler  yanlış  ,yanlış  bilinenler  doğru  olabiliyor .Bende  ispatı  var  ayrı  konu  .
Sağlıcakla  kalın
ramazan usta samimi olalım...sen bu işin içinden bir insan olarak herbildigini paylaşıyormusun....yoksa etliyisütlüyü rahatsız etmemek için idaremi ediyorsun....
ucuz etin yahnisi yenmezmiş...eger yahnisi yenmiyorsa o et bence bütün etlerden pahalıya gelmiş olur....
bazı firmaların ekonomik zorluklarla mücadele etmeye çalışan gariban vatandaşlarımızın üçbeş lirasına göz dikmiş oldugunu kabul edelim....imkanı olan zaten kalitesi ispatlanmış mal alır...imkanı olmayanda ucuz ama iyi bir mal alayım derken uyanık firmalar tarafından resmen çarpılır...ülkemizdeki pekçok ne idügü belirsiz firmada sırf bu amaçla üretim yapmaktadır...yani gariban vatandaşın zarzor biriktirdigi yada borç buldugu parayı göz boyayarak elinden kapmak için....

VEFAT ETMİŞTİR

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #45 : 03 Mart 2011, 00:58:21 »
Birol  abi  ben  malum  bu  işteyim   sen  benim  burda  bir  ticari  ilanımı gördünmüki ,sanki  hiç  satacak  tüfeğimiz  yokmuş  gibi , bana  etliden  sütlüden  bahsediyosun  .  Seninle  konuşuyoruz  bazen  benim  prensibimi anlamış  olman  lazım  abi  .
Durum  neyse  onu  konuşmak  buralarda  olduğumuz  için  boynumuzun  borcu .
Yanlış  olana  dayanamıyorum  abi  ve  serdar  beye  söylediğim  testteki  fişek  parasını  cebimden  verecem  bilmem  anlatabildimmi  ,etliyi  sütlüyü
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #46 : 03 Mart 2011, 10:46:17 »
Ramazan Bey, bir tüfeğin malzemesi nasıl kaliteli işlenebilir bilemiyorum tabi ama onbinleri aşan atış görmüş bir tüfek herhangi bir kırıma uğramamışsa, herhangibir arıza vermemişse, aşağıda uluslararası standart olarak kabul görmüş grupmanı yapıyorsa, tek kurşunlarda kutu üzerindeki balistik değerleri sağlıyor ise (mesela Federal tru ball ile 50 metrede sıfırlanmış atış, 100 metrede 7.3'' düşü gibi), penetrasyon konusunda balistik jel üzerinde yapılmış testlerde sağlaması gereken penetrasyonu sağlamış ise evet benim için gayet kaliteli bir tüfektir. Böyle bir tüfekte kullanılmış çelik alaşımının ne olduğu benim için zerre kadar önemli değildir.
Uluslar arası standartlara göre, 35 metre mesafede 1 metre çapında bir daireye;

Şoksuz (5 no silndir şok) tüfek, saçmalarının % 40 ını
¼ Şoklu (4 no şok) % 50 sini
½ Şoklu (3 no şok) % 60 ını
¾ Şoklu (2 no şok) % 65 ini
Tam Şoklu (full şok 1 no şok) % 70 ini

isabet ettirir.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2011, 10:50:05 Gönderen: Serdar YILMAZ 07 »

Serdar YILMAZ

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #47 : 03 Mart 2011, 19:52:55 »
Ülkemizde tüfek sektörü biraz da müşterilerin istekleri, dayatmaları doğrultusunda yavaş yavaş ilerliyor. Bir Huğlu ile bir Kral markayı karşılatırdığımızda Huğlu sene olarak, isim olarak avantajlı. Nasıl dünya markalarını seçerken tanınmışlık, bilinirlik için de tercih ediyorsak ülkemizde de Huğlu aynı şey.

Üzümlü ve Huğlu kasabaları birbirine çok yakın kasabalar ve aynı halk denebilir. Üzümlü nün tüfek üretimindeki mazisi ve eskiden yaptıkları güzel işleri de düşünürsek, şimdi de en az o kadar hatta daha iyisini yapmalarını bekleyebiliriz. Yani eskiden beğenmediğiz bir tüfeği belki daha sonra daha iyi yapmış olabilirler. Olmayadabilir ama bunu kullanmadan bilemeyiz. Ön yargılı düşünmek sağlıklı olmaz. Yine de iki markayı kıyaslayıp parayı yatırırken geçmişi de dikkate alıyoruz. Bu da daha yeni marka için handikap. Tekrar tanınması için de zaman gerek. Ben de olsam bu şartlarda karımı düşürüp kendimi tanıtmaya bakarım. Şu anda iyi bilinen markalara verdiğimiz paranın bir kısmı da kaliteye değil bilinirliğine, güvenirliğine gidiyor. Şu da kesin ki, hangisi olursa olsun, tanındıkça durduk yerde fiyatları yükselecek. Kimseye şunu al demem ama cesaret edip riske girince beklediğimizden iyi bir şeye de sahip olabiliriz.

1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #48 : 03 Mart 2011, 23:33:56 »
Serdar bey, haklısınız karıştırmışım. Yivli silahlar ve 36 ga.ile hiç ilgilenmediğim için 410 ga.yı yivli çapı olarak düşünmüşüm. Size,Ramazan bey'e,Volkan bey'e, Birol bey'e ve diğer arkadaşlara zevkle okuduğumuz ve yararlandığımız münazaraları için teşekkürler...
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Zafer EGE

• AvlakForum Üye
  • *
    • firmalar
« Yanıtla #49 : 03 Mart 2011, 23:42:35 »
Kral super poze ile bende bir kaç atış yapmıştım. gayet şık ve kibar geldi banada. Ayrıca fiyatıda uygunmuş.
Zafer EGE
1975 BOLU