Gönderen Konu: ATICILIKTA gerekli olan teçhizat ve aksesuarlar.  (Okunma sayısı 11696 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
ATICILIKTA gerekli olan teçhizat ve aksesuarlar.
« : 24 Mayıs 2010, 10:36:05 »

dostlarım yarışmalarda görüyorum bi çok arkadaşımız şapkasız veya gözlüksüz heleki kulaklık kullanmadan
atış yapıyor .yanlış olduğunu deneyimlerimizden dolayı çok gördüm kesinlikle yanlış olduğu kanaatindeyim.
kulaklık sız atış zaman içinde kulak kristallerine zarar verip tedavisi olmayan rahatsızlıklara sebep oluyor.
olabildiğince kalitelisini almaya çalışın sağlık herşeyden önemlidir.bu kaybedildiği zaman anlaşılır ve çok geç olur.
ilk kullanmaya başladığınızda dipçiğe deyebilir .değiyorsa tüfeği doğru yere koymuyorsunuz yada yanak boşluğunuzdaki kaynak noktası doğru değildir.aksi takdirde kulaklık deymez.
bir konuda şapka.arkadaşlar cix olsundiyemidir bilemiyorum şapka takmıyor.
şapkanın siperliği size gölge yapıp güneşten korumakla beraber aynı zamanda açı olarakda nişan almada yardımcı olacaktır.kesinlikle kullanılmalı.tamamlayıcı gerekli bir aksesuardır.

atış gözlükleri çok çeşitli ve modelli olduğu için doğru seçim yapmak için etrafınızdaki atıcılarla istişare yapın sonra karar verin.lakin rakamları çokda ucuz değil.ama plakayı net görmek için aynı zamanda rüzgar ve dış etkenlerden korunmak üzere faydası anlatmakla bitmez.reklama girermi bilmem ama atıcıların genel olarak kullandığı yukarıda görünen beretta nın 3 camlı gözlüğüdür bende onu kullanıyorum.
sizlerinde düşüneceği gibi ne gerek var çok para vermeye 50.100 liralık bişey alalım atalım denir .yapılan yanlış tekrar değiştirip başka bir model alıp her değişiklikte yapılan zarardan sonra doğru yol bulunur.
bunları yaşamamanız için yazdıklarıma kulak verirseniz menfaatiniz açısından iyi olur çünkü bizler o hataları yapıp sonunda doğru malzemeyi edindik.
neden 3 camlı derseniz ciddi şekilde bu sporu yapmaya karar verdiğinizde bulutlu havalarda sarı ,çok güneşli havalarda kırmızı rengi kullanmanız plakayı net görmeniz açısından artı getirecektir.bu gözlük genelde komando avda bulabileceğiniz rakamı biraz yüksek olan , fakat doğru bir gözlüktür ve 2.ci el olarakda çok rahat alıcı bulur.değiştirmek istediğinizde zararınız çok az olacaktır.

atışta rahatınız ve konsantreniz dağılmaması olaydan kopmayıp atışa odaklanmanız ve yakışan tamamlayıcı bir aksesuar olan atış amaçlı yelek giymenizde gerekmektedir.fişekleri cebinize doldurup sadece atışa konsantre olursunuz.
bu giysiyi bir çok yerden temin edebilirsiniz özel marka tercih ederseniz bazı büyük av bayilerinden temin edebilirsiniz.bu arada textilci ve bu spora gönül vermiş biri olarak üretimini yapmaktayım özel isteğe göre üretebiliyorum.
silah seçimi en önemli konulardan biri dir .ilk başlayanlar bu konuda çok hata yaparlar bende çok hata yaptım doğruya baya bi zarar ettikten sonra ulaştım.o yüzden yakın zamanda açacak olduğum konuyu  can kulağıyla dinlerseniz zarar etmeden bu işide doğru bir şekilde çözer iyi bir silah sahibi olursunuz.
Erdal ÇİFTÇİ
1969 izmir 0 532 382 32 17

The following users thanked this post: Koray Aykut ÖZOĞLU

Çevrimdışı Zafer KESENDURAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: ATICILIKTA gerekli olan teçhizat ve aksesuarlar.
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2010, 10:57:03 »
    Bu yaştan sonra ben bile merak sarmaya başladım bilgilendirmeler için Sağolasın
zafer kesenduran 1963 seferihisar izmir

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2010, 11:15:53 »
sana özel eğitim veririm abi yaparsın sen bu işi harmandalını sende bana öğret yeter.saygılar
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Hakan YENILMEZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • avların kralı keklik
« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2010, 11:33:04 »
bilgilendirme için sağolasın erdal ım,pazar günü erken kaçmak istemezdim ama kanki ankara ya gitçekti...o yer asfalta çok yakın be usta,yoldan bile görürsün anladın sen onuu ;) :D :D :D
Hakan YENİLMEZ
Karşıyaka İZMİR1968
Uçan balon

Çevrimdışı Zafer KESENDURAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2010, 11:35:58 »

sana özel eğitim veririm abi yaparsın sen bu işi harmandalını sende bana öğret yeter.saygılar

Sağol kardeşim derhal
zafer kesenduran 1963 seferihisar izmir

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2010, 11:39:12 »
vayy tilki vayy valla doğru çözmüşün orayı.ne muhabbet yapıcaktık be yavvv erken kaçtınız yine
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Hakan YENILMEZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • avların kralı keklik
« Yanıtla #6 : 24 Mayıs 2010, 11:42:04 »
vayy tilki vayy valla doğru çözmüşün orayı.ne muhabbet yapıcaktık be yavvv erken kaçtınız yine
;)
Hakan YENİLMEZ
Karşıyaka İZMİR1968
Uçan balon

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2010, 13:35:41 »
ok mehmet kardeşim yardımcı olmaya hazırım kolay gelsin
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Metin GÖRGÜLÜ

• Müdavim Üyemiz
  • yelkili
« Yanıtla #8 : 11 Ağustos 2010, 15:43:34 »
Faydalı  bilgi lendirmeler için Sağ olasın saygılar.
METİN GÖRGÜLÜ-1969- YELKİ KÖYÜ-İZMİR
TECRÜBE ÖĞRETMEN'LERİN EN İYİSİDİR.
YALNIZ OKUL MASRAFI AĞIRDIR.

resim yükle

Çevrimdışı Hikmet KIRMIZIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 21 Eylül 2014, 17:50:33 »
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz gerçekten yararlı oluyor ama benim aşamadığım sorun boyun mesafem kısa olduğu için ne yapsam etsem de kulaklık dipçiğe değiyor bir çözüm bulamadım ne yazık ki
  • Ata Neo & Beretta 1301 Otomatik
  • Rizzini Aurum Süperpoze & Yıldız Çifte
1986 Balıkesir

Çevrimdışı Orhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 22 Eylül 2014, 09:49:48 »
Hikmet bey eğer kulaklık kundağa değiyorsa omuza yerleştirirken çok yukarı koyuyorsunuzdur ya da kafayı kundağa düz yani karşıdan bakıldığında 2 göz paralel olacak şekilde yerleştirmediğinizden dokunur. Muhtemelen kafanızı yan koyuyor veya kundağı omuzda çok yukarı alıyorsunuzdur yanağınızı üstten kundağa tam bindirip deneyin
  • Benelli Raffaello Special Lusso
  • Fabarm Elos C
  • Perazzi mx8
  • Pointer ve Setter
Orhan AKSOY
1969 Serik/ANTALYA  BRh +

Çevrimdışı Hikmet KIRMIZIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 23 Eylül 2014, 22:53:04 »
Orhan bey tavsiyeniz için teşekkür ederim. Sayenizde sorunun kaynağının ben değil silah olduğunun farkına vardım. Dipçiğe ne yazık ki sağ atıcı için verilmesi gereken açının verilmediğini fark ettik poligonda teşekkür ederim. 
  • Ata Neo & Beretta 1301 Otomatik
  • Rizzini Aurum Süperpoze & Yıldız Çifte
1986 Balıkesir