Gönderen Konu: Arkadaşlar neden çok satılık BENELLİ var  (Okunma sayısı 10860 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali ESMER

• AvlakForum Üye
  • *
Arkadaşlar neden çok satılık BENELLİ var
« : 09 Ocak 2018, 21:50:04 »
Arkadaşlar ilan başliğımdaki soruyu sorayım,nere baksam bir benelli satışı çılgınlığı var ..Sebebini merak ediyorum..
M.Ali ESMER
1975 İzmir

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Ynt: Arkadaşlar neden çok satılık BENELLİ var
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2018, 23:14:30 »
Birşeyin ilk eldeki satışı ne kadar çoksa ikinci el satışı da o kadar çoktur. İlk sebep bu.
İkinci sebebi çok para vererek tüfeğin çok daha uzaktan av vuracağını zannederek alan çok insan var.

Çevrimiçi Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2018, 01:53:03 »
Bir üçüncü sebep te (yakın iki arkadaşımdan biliyorum), araba modeli yükseltir gibi,eski tüfeklerini satarak sürekli yenilenen (crio, raffello,ethos,sbe II, powerboore vb.) modelleri alma istekleri olabilir.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Mustafa YAKAR, Tevfik GÜN, Ömer ÇETİNKAYA

Çevrimdışı Kemal KAYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • SETTER
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2018, 10:26:03 »
Bütçesi uygun olmamasına rağmen özenti ve gösteriş için alanları ve kısa sürede satmaya çalışanları da unutmayalım...
  • Akus Estate SxS
  • Akus Hunter Deluxe O/U
  • Beretta A400 Xplor Unico Semi Auto
  • Fabarm Imperator Pump Action
  • Sarsılmaz Sar 9 (9x19mm)
  • English Setter (Radentis)

Balıkesir/Erdek 1981

The following users thanked this post: M.Ali ESMER, Berkan EKİCİ, Ömer ÇETİNKAYA

Çevrimdışı Ziya ÖZCAN 66

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2018, 10:51:36 »
Beretta daha çok sanki forumda. ne alaka benelli. Tuncay Beyin dediği gibi sıfırı çok satılan ikinci elde de çok olur. aynı araba gibi.
Arkadaşlar av zevk işidir. aynı şekilde avda kullandığımız ekipmanlar, fişekler ve köpekler hatta av arabası bile zevk işidir.
Benim şahsi düşüncem avcılık yaptığım sürece kullanmadığım marka tüfek fişek kalmasın. hepsinin zevkini alıyım.
Yaşlandıktan sonra duvara asmak için tüfek almayım.
Ziya ÖZCAN
1979 YOZGAT

Çevrimdışı M.Ali ESMER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2018, 18:31:57 »
Beretta daha çok sanki forumda. ne alaka benelli. Tuncay Beyin dediği gibi sıfırı çok satılan ikinci elde de çok olur. aynı araba gibi.
Arkadaşlar av zevk işidir. aynı şekilde avda kullandığımız ekipmanlar, fişekler ve köpekler hatta av arabası bile zevk işidir.
Benim şahsi düşüncem avcılık yaptığım sürece kullanmadığım marka tüfek fişek kalmasın. hepsinin zevkini alıyım.
Yaşlandıktan sonra duvara asmak için tüfek almayım.

12 tane satlık benelli..böyle bir alaka...
M.Ali ESMER
1975 İzmir

Çevrimdışı M.Ali ESMER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2018, 18:33:33 »
Bütçesi uygun olmamasına rağmen özenti ve gösteriş için alanları ve kısa sürede satmaya çalışanları da unutmayalım...
Bir üçüncü sebep te (yakın iki arkadaşımdan biliyorum), araba modeli yükseltir gibi,eski tüfeklerini satarak sürekli yenilenen (crio, raffello,ethos,sbe II, powerboore vb.) modelleri alma istekleri olabilir.

anladım ..dogrudur..
M.Ali ESMER
1975 İzmir

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 10 Ocak 2018, 21:12:43 »
Yabancı markaların fiyatlarının tavan yaptığı bir dönemde satmak çok mantıklı.
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

The following users thanked this post: Gökmen TAŞAR

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #8 : 10 Ocak 2018, 21:50:46 »
Birşeyin ilk eldeki satışı ne kadar çoksa ikinci el satışı da o kadar çoktur. İlk sebep bu.
İkinci sebebi çok para vererek tüfeğin çok daha uzaktan av vuracağını zannederek alan çok insan var.
1988-Denizli

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2018, 01:18:18 »

3. Sebep te arpacığın gösterdiği yeri vurmayan , fişek sıkıştıran avrupa tüfeklerde var.
1983 Akhisar

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Özgür UYAR, Gökmen TAŞAR, Emre HİKMETOĞLU

Çevrimdışı Recep BALKİ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #10 : 11 Ocak 2018, 07:36:40 »
Şehir efsanesi ve kulaktan dolma bilgilerle bir heves uğruna alınan tüfekler maddi zararlar karşılığında satışa çıkıyor hepsi bu.
yoksa ki kimse geçerli bir sebebi olmadan , memnun olduğu silahı satmaz ( ölüm ,sağlık,vede nakit sıkıntısı vb  gibi)
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2018, 07:39:14 Gönderen: Recep BALKİ »
  • BROWNİNG ULTRA XT
  • RİZZİNİ PREMİER
  • BREDA XANTHOS
1974-ÇAN-ÇANAKKALE

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Ziya ÖZCAN 66

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 11 Ocak 2018, 09:21:55 »

12 tane satlık benelli..böyle bir alaka...

:))  30 adet beretta saydım. 4 sayfa içerisinde
ayrıca bu konu " neden çok satılık 2.el volkswagen veya toyota var gibi olmuş.
ve dünyanın en çok satan y.oto av tüfeği BENELLİ SBE 2 dir.
ve yine bence auto 5 ten sonra en sağlam tüfek "eline aldığında güven veren" arpacığın gösterdiği yeri vuran, 63 gr a kadar tutukluk yapmayan, tüfektir.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2018, 09:37:43 Gönderen: Ziya ÖZCAN 66 »
Ziya ÖZCAN
1979 YOZGAT

The following users thanked this post: M.Ali ESMER, Gökmen TAŞAR

Çevrimdışı Utku ÖZTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 11 Ocak 2018, 18:49:11 »

Maddi gücü olmayan almasın ozman, Benelli tüfeğini.. Şahsi görüsüm, benelli adeta otomobil gibi daha üst kasa bir model almak için satılır ve yine bir Benelli almak için satılır.. Dedesi alırsa torunu kullanır yine aynı zevki alabilir. Fiyatını hakkeden, dogrulttuğun yönde atıcılıgın varsa eğer attıgını vuran tüfektir.. Fişek secmez, sıkıstırmaz, yarı yolda hiç bırakmaz.. Her avcı lafta pahalı diye begenmese de sahip olmak istediği tüfektir.. Kullanıcısı bilirr BENELLİSİNİ.. :)
Benelli Raffaello Deluxe..
 Franchi Affinity Wood..
 Akdaş Ak-212w..

The following users thanked this post: Mehmet TUTCU, Zülküf ÖZDUMAN, M.Ali ESMER

Çevrimdışı M.Ali ESMER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 11 Ocak 2018, 21:51:36 »
ve yine bence auto 5 ten sonra en sağlam tüfek "eline aldığında güven veren" arpacığın gösterdiği yeri vuran, 63 gr a kadar tutukluk yapmayan, tüfektir.

kardeşim anladim saydımda ikisi arasında fiyat farkı var...
M.Ali ESMER
1975 İzmir

Çevrimdışı M.Ali ESMER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 11 Ocak 2018, 22:01:15 »

3. Sebep te arpacığın gösterdiği yeri vurmayan , fişek sıkıştıran avrupa tüfeklerde var.

evet dipçik ayarları yüzündende oluyor bu işler..
M.Ali ESMER
1975 İzmir

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 11 Ocak 2018, 22:52:00 »
Sadece benelli değilki forum neredeyse satılık tüfek dolu 20 konudan 15 tanesi satılık ilanı
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

The following users thanked this post: Ömer ÖZSOY, Murat DİKMETAŞ

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
« Yanıtla #16 : 12 Ocak 2018, 07:29:54 »

Maddi gücü olmayan almasın ozman, Benelli tüfeğini.. Şahsi görüsüm, benelli adeta otomobil gibi daha üst kasa bir model almak için satılır ve yine bir Benelli almak için satılır.. Dedesi alırsa torunu kullanır yine aynı zevki alabilir. Fiyatını hakkeden, dogrulttuğun yönde atıcılıgın varsa eğer attıgını vuran tüfektir.. Fişek secmez, sıkıstırmaz, yarı yolda hiç bırakmaz.. Her avcı lafta pahalı diye begenmese de sahip olmak istediği tüfektir.. Kullanıcısı bilirr BENELLİSİNİ.. :)
Utku bey ben İZMİRde çok kişi tarafından bilinen bir olayı yazayım
Av camiasının tanıdığı bir ağabeyimiz benelli aldı ama tüfekte problem var kabullenemiyor
Ortak arkadaşımızda Akdaş poze alacağım diyor Agabeyimizde bende geleceğim diyor
İşin aslı fabrikaya gidince çıkıyor benelli piyasaya çıkıyor ve atış sehpasına bağlanıyor atışlar bariz sola gidiyor
Benelli hatalı olmaz sehpa hatalı diyor
İçeriden bir tane otomatik getiriliyor atışlar merkezde tabi ağabeyimiz akdaş otomatik sahibi oluyor benellide yolcu
Demek istediğim kul yapısı hata olur ama ithalse satmaktan başka çare olunmadığı kararı veriliyor
Değişik olaylar çevremde var ithal tüfek vuramama sonuç cevremde Akus çifte furyası başladı vurup vuramadıkları ayrı konu
Saygılarımla

KARŞIYAKA İZMİR
[email protected]

• YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

The following users thanked this post: Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Murat SUNGURTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 12 Ocak 2018, 09:09:33 »

Utku bey selamlar,

Hiç benelli kullandınız mı?
Yoksa yukarıda ki övgüleri marka popülerliğine göre mı yaptınız.
  • Beretta 426 - 12 Cal
  • Breda Xanthos - 12 Cal
  • Beretta 686 Special - 20 Cal
  • English setter x 1
Murat SUNGURTEKİN
1985 İZMİR
MASTER OF THE TANKER VESSELS

resim upload servisleri

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 12 Ocak 2018, 09:23:07 »
Avcılar derneği lokallerinde  kahvehanelerde av bayilerinde söylemler avcı hurafeleri bilen bilmeyen boş sözler(kimse üstüne alınmasın).sözde av kanallarının yeni nesil gençleri özendirmesi sormadan anlamadan dipçik ölçüsü nedir pitch nedir şok nedir anlamadan cebine parayı koyup av bayine giderek bana en iyi otomatiği ver diyerek kredi kartını uzatıp bayiyi ihya ederek  gönlünü fetheden daha sayamayacağım onlarca sebeb.  heleki konyada düzcede üretilmiş ne olduğu belli olmayan uyduruk su boruları bu markaları göklere çıkardı.amerikada avrupada benelli beretta kullanıcısı olmak  büyük bir prestij değil inanın bizim gümrük vergileri  çıkardı fiyatlarınıda. arkasında durmayı bilmedikten sonra hepsi boş.benim yanımda 250 tl lik star huğlu ile namlusu demir testeresiyle kesilmiş şoksuz pozeler ile daha sayamayacağım bir çok ucuz tüfekler ile ne avlar gördüm.namlu çeliği mutlaka bizim yerli işlerinden üstündür ama inanın 10000 15000 verecek de değiller hiçbiri özellikle son serilerin bu paraları asla hak etmedikleridir.
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2018, 10:36:22 Gönderen: Mehmet AKKUŞ »
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

The following users thanked this post: Orhan AKSOY, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 12 Ocak 2018, 13:06:38 »
evet dipçik ayarları yüzündende oluyor bu işler..

Ali bey dipçik ölçüsü tüfeği doğru yüzleyerek hareketli hedeflerde çabucak hedefe getirmenizi sağlar. Tüfeğin attığınız yeri vurmadığını tüfeği sabitleyerek 10 metreden bir hedef kağıdına atarak bulabilirsiniz. Eğer attığınız yere gitmiyorsa dipçikle oynayarak sadece kendimizi kandırmış oluruz bu durum tüfeğin hatalı olduğu gerçeğini değiştirmez.
1983 Akhisar

Çevrimdışı M.Ali ESMER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 12 Ocak 2018, 17:40:59 »
Ali bey dipçik ölçüsü tüfeği doğru yüzleyerek hareketli hedeflerde çabucak hedefe getirmenizi sağlar. Tüfeğin attığınız yeri vurmadığını tüfeği sabitleyerek 10 metreden bir hedef kağıdına atarak bulabilirsiniz. Eğer attığınız yere gitmiyorsa dipçikle oynayarak sadece kendimizi kandırmış oluruz bu durum tüfeğin hatalı olduğu gerçeğini değiştirmez.

Evet başıma geldi, browning tüfeğimin namlu kepini düzeltirdim eyrimiş..Haklısınız..ben genelde 20 metre civarı  aldığım tüm tüfeklere sabitleyerek önce tek kurşun atarım  sonrada saçma....bana çok şey anlatır tek kurşun..tüfek bana uyacak ben tüfeğe uymam..teşekkürler..
M.Ali ESMER
1975 İzmir

Çevrimdışı M.Ali ESMER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 12 Ocak 2018, 17:43:09 »
Utku bey ben İZMİRde çok kişi tarafından bilinen bir olayı yazayım
Av camiasının tanıdığı bir ağabeyimiz benelli aldı ama tüfekte problem var kabullenemiyor
Ortak arkadaşımızda Akdaş poze alacağım diyor Agabeyimizde bende geleceğim diyor
İşin aslı fabrikaya gidince çıkıyor benelli piyasaya çıkıyor ve atış sehpasına bağlanıyor atışlar bariz sola gidiyor
Benelli hatalı olmaz sehpa hatalı diyor
İçeriden bir tane otomatik getiriliyor atışlar merkezde tabi ağabeyimiz akdaş otomatik sahibi oluyor benellide yolcu
Demek istediğim kul yapısı hata olur ama ithalse satmaktan başka çare olunmadığı kararı veriliyor
Değişik olaylar çevremde var ithal tüfek vuramama sonuç cevremde Akus çifte furyası başladı vurup vuramadıkları ayrı konu
Saygılarımla

KARŞIYAKA İZMİR
[email protected]

Denizdeki fırtına kusursuzdur...
M.Ali ESMER
1975 İzmir

Çevrimdışı M.Ali ESMER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 12 Ocak 2018, 17:45:02 »
Sadece benelli değilki forum neredeyse satılık tüfek dolu 20 konudan 15 tanesi satılık ilanı

evet..fakat ben fiyat olarakta baz alıyorum..
M.Ali ESMER
1975 İzmir

Çevrimdışı Utku ÖZTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 12 Ocak 2018, 18:37:41 »
 Sn Sungurtekin;

2014 yılında bir raffaello deluxe sahibi oldum, bir sene sonra bir özel neden dolayısıyla satmak durumunda kaldım. Yenisini alıncaya birkac tufek daha aldım, breda chiron, fabarm elos superpoze dahill ki zevk alamadım ve yine bir raffaello deluxe almak durumunda kaldım.. İspat veya bir başka sekilde tatmin olmak isterseniz yine yardımcı olmak isterim, özel sorunuza karsılık ?? Bende aynı zamanda bir yerli tüfek kullanıyorum ancak, kaliteli ithal tufeklerle bizim yerli tüfeklerimiz uzun ömürlülük ve kullanıslılık acısından kabil i kıyas dahi edilmemeli bence.
Benelli Raffaello Deluxe..
 Franchi Affinity Wood..
 Akdaş Ak-212w..

Çevrimdışı Ayhan TAŞDEMİR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #24 : 12 Ocak 2018, 20:37:57 »

dünyanın en çok satan otomatiği remington serileridir,sağlamlıkta remingtondur.güvenirliliktede aynı. :)
  • remington 1187 premier lc
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

The following users thanked this post: Yavuz YILDIZ, Murat DİKMETAŞ