Gönderen Konu: DİKKAT dikkat ..AVCI DOSTLARA emmniyet yeni silah devir işlemi değişmiştir.  (Okunma sayısı 1341 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
bugun sıfır yeni silah belgesi almak için emniyete gittim....
 2 el silah için..avcıdan avcıya .... bayi değil
...::::avcıdan avcıya silah alırken önce  alıcı vekaletname ile  emniyet veya jandarmaya giderek,satıcıdan aldıgı silahı ruhsatına(vekaletname) gecici olarak işletecek, işletimden sonra aldığı silah ile emniyet veya jandarmaya götürecek. silah sahibi olmadan veya bu işlemi yapmadan emniyet veya jandarmaya giderseniz.silah KAPIDAN GİRERKEN  devlete geciyor ve silah alana ve satanada 500 tl ceza verilecekmişşş..
türkcesi::: sehir dısından avcıdan ruhsatlı silah önce SATICIYA parasına gönderip noter vekaleti ile emniyet veya jandarma gidilecek işlem yapılcak sonra kargo ile silah alıcıya gönderilecek.yoksa silah kargo tarafından da emniyete geciyor devlet malı kaydı yapılıyor,   alıcı da satıcı da 500 tl ceza kesilicekmişşşş..

silahın parasına göndereyim ,sende silaha bana KARGO  ile gönder.ben silaha beğenırsem silahı böyle alayım.bu kalkmıs.silah devlete geciyor ve 500 tl ceza alıcı ve satıcıyı da

silah + satıcı+ alıcı   hepsi birlikde emniyet veya jandarmaya gidenler için bu  sartname yok. sıkıntı yok devir anında olurmus
« Son Düzenleme: 21 Mart 2017, 23:14:41 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

The following users thanked this post: Lokman DERELİ, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Elin amerikalı  conisi maykılı haftasonları ak47 ile atış yapmaya gider ailesi ile bizde herşey zorluk bide biz Türk ler savaşlarla yoğurulduk orta Asya dan buralara atlarımızı savaşarak sürdük.haftasonu atış yapmaya gideriz dingilin biri gelir av mı yapıyon der.silah bu kadar yabancılaştırılmamalı Türk halkından.Bu gidişle av tüfeğinden başka bi silah göremicez
1988-Denizli

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
Amma dolandirmislar işi. Bir kolay yolu var bayi envanterine alip satin almaya direk fatura edilir olur biter. Hem aylarca dosya beklememis olur insanlar. En cok 100 200tl başı yanar.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Insanlar i yasal presedurden uzaklastiriyorlar daha kötü kayıt dışı milyonlarca silah var    dededen kalma tüfekle rede bi düzenleme şart   bizim insanlarımız askerde maksimum 10 adet g 3 mermisi atıp yivliyi hayatında görmüyor elin medeniyeti bizden görmüş kahpeleri  sayısız çeşit silahı kullanıp hurdaya çıkarırlar bize sattığı ürünlerden kazandığı parayla  mazlumlarin ölümü için  mühimmat tedarik ederler MKE ile anlaşma yapar en ucuza mühimmat alır beğenmediği defolulari yurt içine pazarlarlar  milli sılahlarimizi (mpt 76) içimizdeki kahpelerle  ülkeden kacirmaya çalışır  bizde elimizdeki silahı bırak kullanmayı mermisi bulunmaz diye buldukça  kenara koyarız da nediyim bilmiyorum ki
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
At avrat silah deriz bir vatandaş silah almaya görsün burnundan getiririz hele yivli olursa yandığının resmidir bir dünya para bağış harç git gel...böyle olunca da boş kalan vatansever cefakar yiğit milletimizi hain oğlu hainler tavuk gibi tarar silah edinme yasası milli güvenlik vatanın bütünlüğü dikkate alınarak yeniden gözden geçirilip ele alınmalı  O zaman F 16 ya  ayakkabı yerine ne göndereceğini bu millet  bilir.
« Son Düzenleme: 22 Mart 2017, 18:05:44 Gönderen: M.Emin OLGAÇ »
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
At avrat silah deriz bir vatandaş silah almaya görsün burnundan getiririz hele yivli olursa yandığının resmidir bir dünya para bağış harç git gel...böyle olunca da boş kalan vatansever cefakar yiğit milletimizi hain oğlu hainler tavuk gibi tarar silah edinme yasası milli güvenlik vatanın bütünlüğü dikkate alınarak yeniden gözden geçirilip ele alınmalı o zaman  F 16 ya ayakkabı yerine ne göndereceğini bu millet bilir....
düşüncelerime tercüman oldu abi
1988-Denizli

The following users thanked this post: M.Emin OLGAÇ

Çevrimdışı Necdet GÜNEY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ben arkadaşımdan tüfek aldım  Birlikte izmir karşıyaka emniyete gittik devir işlemleri için belgeleri doldurduk Bir ayı geçti hala ruhsatı alamadım Alt tarafı izmir bayraklı emniyetten yazı gelecek onu bekliyoruz arada bir iki km mesafe var Ben gideyim alayım getireyim dedim memura iyi ki uzak yerden almadık bir sene beklerdik herhalde😕
  • 104A. 71
  • Ata Neo. 66
  • Armsan Phenoma Aura Lamine Granite 71
Necdet GÜNEY
1966 izmir

The following users thanked this post: Bilal AYDIN