Gönderen Konu: Stoeger m2000 ile ağır dolu kullanan varmı ?  (Okunma sayısı 1766 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Stoeger m2000 ile ağır dolu kullanan varmı ?
« : 24 Nisan 2017, 17:54:47 »
Arkadaşlar merhaba stoeger m2000 ile ağır dolu kullanan var mı ?mesela 40 gr ve üzerini rahatlıkla atabilir miyiz ben 35 gram üzerine hiç çıkmadım kışın kullanmayı düşünüyorum kaz için fikirlerinizi söyleyebilirmisiniz ?
1988-Denizli

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Ynt: Stoeger m2000 ile ağır dolu kullanan varmı ?
« Yanıtla #1 : 24 Nisan 2017, 19:25:45 »
Bilal Bey o tüfek 40 gr fişeklerde biraz fazla dayak atar :) Neden 40 gr düşündünüz ki ? Barut haddi yüksek bir bps 34 gr kalın saçma işinizi görür bence. Veya Bp f2 deneyin 3 numara saçmasıyla.? Daha da olmadı extra full şokunu temin edip clever mirage siyah kovan 34 gr 4 numara deneyin yani menzile giren kazı almaması için pek bir sebep yok bence.. İklim şartları çok zorluyorsa Lambro biturbo 36-38 gr bp mg2 flash 36 gr bp mythos valle 40 gr gibi fişekler tercih edilebilir. Ama bunlar eksilere düşmeden hatta -5 ve altına inmeden atılacak fişekler değil bence.. Siz yine de kalın saçmalı bps 34-36 gr deneyin, büyük ihtimal memnun kalırsınız..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Osman KORU, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 24 Nisan 2017, 19:40:44 »
Emrah bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler bp f2 5 ve 6 numarasını tahtalıda kullanıyorum güzel sonuç aldım geçen sezon ördek beklerken kazlar çıktı geldi 6 numara f2 salladım ama banamısın demedi ya önleme güzel olmadı yada mesafeyi tahminde hata yaptım o yüzden aklıma takıldı acaba dedim gramaj yükseltsem olur mu diye lakin namlu kepi kısa olduğundan sormak istedim  :)bp long range 3 numara iş yaparmı sizce.ege bölgesinde olduğumuz için kaz gibi hayvanı pek göremiyoruz görüncede kaçırmak istemem :)
1988-Denizli

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2017, 19:45:48 »
Emrah bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler bp f2 5 ve 6 numarasını tahtalıda kullanıyorum güzel sonuç aldım geçen sezon ördek beklerken kazlar çıktı geldi 6 numara f2 salladım ama banamısın demedi ya önleme güzel olmadı yada mesafeyi tahminde hata yaptım o yüzden aklıma takıldı acaba dedim gramaj yükseltsem olur mu diye lakin namlu kepi kısa olduğundan sormak istedim  :)bp long range 3 numara iş yaparmı sizce.ege bölgesinde olduğumuz için kaz gibi hayvanı pek göremiyoruz görüncede kaçırmak istemem :)
Bp f2 ile long range fişeklerin sitede yazan basıncı aynı.. Barut ve tapa farkından olsa gerek biraz daha uzun menzilli oluyor galiba. Benim long range ile çok fazla av tecrübem yok kullandım ama net bir şey söylecek kadar deneyemedim. Bp nin f2 34 gr 2 ve 3 numarasıyla çok deli mesafelerden avlar aldım. Kaz avı yapsam 2 ve 3 numarasını tereddütsüz kullanırdım. Bps de aynı şekilde, bunların kalın saçması güzel iş yapar..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2017, 20:00:12 »
Bp f2 ile long range fişeklerin sitede yazan basıncı aynı.. Barut ve tapa farkından olsa gerek biraz daha uzun menzilli oluyor galiba. Benim long range ile çok fazla av tecrübem yok kullandım ama net bir şey söylecek kadar deneyemedim. Bp nin f2 34 gr 2 ve 3 numarasıyla çok deli mesafelerden avlar aldım. Kaz avı yapsam 2 ve 3 numarasını tereddütsüz kullanırdım. Bps de aynı şekilde, bunların kalın saçması güzel iş yapar..
teşekkürler Emrah bey iki markadanda birer paket almak lazım 2-3 numara :)
1988-Denizli

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 25 Nisan 2017, 14:15:03 »
Bilal bey kullanmak derken avda randiman almak ise pek sağlikli sonuçlar vermiyor fazla grjlar. Ben çok denedim fazla sert geliyor. Lakin fisek yatağina uygun her fiseği çatir çatir atabilirsiniz mekanik olarak en ufak sorun olmaz
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 25 Nisan 2017, 14:50:42 »
Özgür abi m2000 in namlu kepi kısa biliyorsun bu bize herhangi bir dezanavantaj veya kaza riski sunar mı peki merak ettiğim birşey bu soru
1988-Denizli

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 26 Nisan 2017, 10:36:54 »
Özgür abi m2000 in namlu kepi kısa biliyorsun bu bize herhangi bir dezanavantaj veya kaza riski sunar mı peki merak ettiğim birşey bu soru
Yok kardesim hiç bir şey olmaz mekanizma kaşik iyi çalişsin yeter kafana bile takma. Ben iki yil 2000 kullandim sonra 3500 3000 ve yeni 3000 peregrine bunlarin uzunda ne oluyor. 3500 sıkıştırma sorununu bi türlü çözemedik gitti. Peregrinede bir kaç defa yapti. En iyi çikan silahim ilk 2000 idi attiği fisek çok ama çok hatri sayilir sonra sattigim kiside hep kursun atti hemde hic temizlemeden ve halada devam. Simdi benim elimde 2000 var başka valla sıkıştiriyor arada. Yani bu kep olayi degil. Ha uzun kep daha sistematik olarak mantikli ama boşver bunlari. 😊 ucuna iyi bak. 😊
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 26 Nisan 2017, 11:57:49 »
Yok kardesim hiç bir şey olmaz mekanizma kaşik iyi çalişsin yeter kafana bile takma. Ben iki yil 2000 kullandim sonra 3500 3000 ve yeni 3000 peregrine bunlarin uzunda ne oluyor. 3500 sıkıştırma sorununu bi türlü çözemedik gitti. Peregrinede bir kaç defa yapti. En iyi çikan silahim ilk 2000 idi attiği fisek çok ama çok hatri sayilir sonra sattigim kiside hep kursun atti hemde hic temizlemeden ve halada devam. Simdi benim elimde 2000 var başka valla sıkıştiriyor arada. Yani bu kep olayi degil. Ha uzun kep daha sistematik olarak mantikli ama boşver bunlari. 😊 ucuna iyi bak. 😊
Özgür abi Allah'a şükür bir kere daha sıkıştırma yapmadı çok şükür tek sıkıntım dipçik biraz dik ve uzun geliyor
1988-Denizli

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2017, 23:42:57 »
Özgür abi Allah'a şükür bir kere daha sıkıştırma yapmadı çok şükür tek sıkıntım dipçik biraz dik ve uzun geliyor
Sentetik dipcik ise ucuz 50liralik filan Konyada üretilen çesit çesit dipçikler var incecik kisa al tak. Ahşap ise önden arkadan demir testeresi ile kes kendine göre tak ben öyle yaptim hep. Stoegerler evet kaba ve uzun kabzelere sahip ama herseyin bir yolu var.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)