Gönderen Konu: AL SANA LİMİT YUUHH  (Okunma sayısı 62602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet CONKER

• AvlakForum Üye
  • *
  • "Avcılık bir sporsa maksat ter atmak olmalıdır."
Ynt: AL SANA LİMİT YUUHH
« Yanıtla #25 : 21 Aralık 2008, 21:59:04 »
      Bu kuşlardada bir acayip vallaha. adamlar katliam yapıyor bu kuşlarda hala o tarafa gidiyor gelin bizim bu tarafa sizde rahat edin bizde.:) :)   Şaka bir yana abilerim bu nasıl avcılıktır.
Ahmet CONKER 21.04.1989
"Avcılık bir sporsa maksat ter atmak olmalıdır."

Çevrimdışı Recep İLGİN

• fethiyeli avcı
  • AvlakForum Üye
  • *
  • www.kayraconstruction.com
    • KAYRA İNŞAAT FETHİYE
« Yanıtla #26 : 21 Aralık 2008, 22:28:46 »
insanın içi cız ediyor
Recep İLGİN Cep Tel:05327779355
1978 Fethiye - MUGLA  ''Beni Öldürmeyen Darbe Herdefasında dahada ÖLÜMSÜZLEŞTİRECEKTİR''

Çevrimdışı Tayfun ÇERKEZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 21 Aralık 2008, 22:45:45 »
görülüyorki orada  hava sıcak  ,peki  bu  kuşlar yenecekmi  ,bu kadar  kuş  ertesi  güne  bozulmazmı ,yenmeyecekse  israftır  ,yazık  derim .bir  gün  gelecek  onlarda  bizim  gibi  2 hopal  vurduklarında sevinecekler.işki  işi o  hale  getirmemek.    bence bu  insanlar  doğru bir  iş yapmıyorlar .SADECE DENGEYİ  BOZUYORLAR.
Tayfun ÇERKEZ
1971 ÜNYE

Çevrimdışı Yener HACIOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 21 Aralık 2008, 23:05:55 »
Çok büyük ihtimalle bi av partisi sonucu vurulmuş güvercinler.Bir kereye mi iki kereye mi mahsus bilemiyorum.Sanki olay bulmuşlarda bi anda ne var ne yok silip süpürmüşler gibi gelmiyor bana.Çok vurulmuş evet ama adamların bu konuda bizlerden daha hassas olduklarını biliyorum (şimdiye kadar ki izlenimlerimle).Türkiye üzerinden kaz uçurtmama projesinde olduğu gibi.Bi gerçek varki adamlar bizden çok avlıyor ;fakat avladıklarından çok daha fazlasının varlığı içinde gerekenden çok daha fazlasınıda yapıyorlar.Bu yıl Adapazarı çevresinde klavuz(ebe)bıldırcın çok fazlaydı.Neden diye düşündüğümde şöyle bi sonuca vardım.Bu yılki yağışlar mısırlıkların tamamını yatırmıştı ve içleride sulu ve bataklık halini almıştı. klavuz bıldırcını okuduğumda sazlık,bataklık ve yüksek otluklar yaşam alanlarıydı.Yağmurlar sayesinde Adapazarı'ndaki binlerce dönüm mısır tarlası Klavuz(ebe)bıldırcınların doğal yaşam ortamı halini almıştı.Böyle olunca her yer Klavuz bıldırcınla dolmuştu.Bu doğa olayı:Kuşların olduğunu, ülkemizde neden bulunduklarını neden bulunmadıklarını açıkça gösterdi bana.Kuşlar karınlarını doyurdukları,yavrularını çıkardıkları toprakları,sulak alanları vatanı bilir ve ona göre göç eder.Bu adamların bunun bilicinde olduklarını vurulanın misli kadarda mevcut olduğunu düşünüyorum.Ne denim atalarımız NE EKERSEN ONU BİÇERSİN.
lYener.HACIOĞLU-1977-SAKARYA_İSTANBUL

Çevrimdışı Tarık KARAPINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • YAVRUM
« Yanıtla #29 : 25 Aralık 2008, 13:36:28 »
BENCE BU ADAMLAR AĞ KURDULAR VE GELEN KUŞLAR BURAYA TAKILDI BUKADAR KUŞU  VURMAK İÇİN BOMBA ATMAK LAZIM NERDE YETİŞTİRİCEN BU KADAR FİŞEĞİ YA
KIYIM YAPMIŞLAR RESMEN DOĞAL DENGEMİZİ BOZACAKLAR ADAMLAR ALLAH HAKLARINDA HAYIRLISINI VERSİN YORUM YOOOOOOKKKKK

Çevrimdışı Hayri CEYLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 25 Aralık 2008, 14:21:58 »
 ::) ::) ??? ???

ben bunları parke taş sandım,

tahminim 1500 cıvarı kuş var :o :o

bırak vurmayı ,oraya dizmesi bile eziyet,bana balkan ülkeleri gibi geldi

yazık...
Hayri CEYLAN
1962 BEYŞEHİR

Çevrimdışı Yener HACIOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 25 Aralık 2008, 18:37:57 »
Dün yaban tv de ingiltere de Türklerin katılmış olduğu tavşan avını izledim.adamlar 354 adet tavşan avladılar.Hedefleride450-500 idi.Yaklaşık 25-30 kişi bu avı yaptı.Burasıda yanılmıyorsam özel bi avlaktı.Bu avlakta olanları görünce ağzım açık kaldı.İçeride okadar tavşan vardıki bizim sokaklarda okadar kedi yok.sülünler ve keklikler okadar çoktiki bizim buralarda bu miktarda karga yok.354 tavşan avlandı eminim orada geriye kalan tavşan sa yüzlerce.Daha öncede söylediğim gibi oldu.Adamlar bir vuruyor bin yetiştiriyor.
lYener.HACIOĞLU-1977-SAKARYA_İSTANBUL

Çevrimdışı Canan GÖRÜR

• Müdavim Üyemiz
  • ADANA BELÇIKA HATTINDA GARİP BİR AVCI
« Yanıtla #32 : 25 Aralık 2008, 22:01:03 »
selam arkadaslar simdi ben bir aciklama yapmam lazim tahtalilar migrator kuslar beslenip birakilmiyor yani bir zamani var goc zamani ve bu esnada dari tarlari ekiliyor baska seylerde ekiliyor ve tahtalilarin goc zamaninda hayvanlar ac saldiriyorlar tarlalara ama size tum samimiyetimle yaziyorum her taraf bulut gibi tahtali tarlaya daldiklarinda binlerce miyonlarca inanin gormek lazim sadece kanat sesi ama hep ucara en az goturen 200 fisek goturuyor ama her sene ayni belirli aylarda devamlida deyil ve kanun izin veriyor tarlalarini korumak adina bizlerde istemiyerte olsa senede iki defa katiliyoruz :D saygilar
Canan GÖRÜR
1967 ADANA & BELÇİKA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #33 : 26 Aralık 2008, 09:35:02 »
Canan bey açıklamanıza memnun oldum. Bizden iyi bildiğiniz belli. Yener bey de genel olarak kastetmiş olmalı. Tabii tahtalı, çulluk, üveyik üretilecek kuşlardan değil. Ama buna rağmen çoğalmaları için yapılacak şeyler de vardır sanırım.

Kendim görmedim ama sağolsun internet, tv, dergiler bilgiye ulaşmaya iyi araç. Güvercin belki yetiştirilemez ama yaşamaları için tercih ettikleri şartları zenginleştirmek ve üredikleri, tünedikleri, yattıkları yerleri rahat bırakmak mümkün. Mesela sevdikleri yiyeceklerin nadaslara veya boş yerlere ekilmesi(mısır, pelit vs), yattıkları yerlerin avdan uzak tutulması yapılmayacak şeyler değil. Siz daha fazlasını görmüşsnüzdür, biliyorsunuzdur. Gerçi ne yapsak ingiltere deki popülasyon mümkün değil. Mesela tahtalılar ingiltereden bir yer gitmiyorlarmış. Kuzey Avrupa da bizim ülkemiz gibiymiş vs.

1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Sinan YÜKSEKDAĞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • ATA NEO MODERN 1 GRAVÜRLÜ GOLD
« Yanıtla #34 : 07 Nisan 2009, 19:59:13 »
yuhhhhhh artık ulan hıc mı kus gormedınız ama turkıyede degıl herhalde ama yınede yuhh yabancı ulke olsa bıle boyle bısı olmaz
Sinan YÜKSEKDAĞ
1993-GİRESUN/BULANCAK

Çevrimdışı Murat TEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 07 Nisan 2009, 21:19:02 »
harbi harbi yuhhhh.
KAYSERİ / 1976
Beretta 686 Spz.-12, Franchi Affinity-12
Waffen-16
Akus Spz-20-28-36

Çevrimdışı Taner YARIMAY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 11 Nisan 2009, 23:29:50 »
Bu  şekilde avlanmanın  nasıl bır  zevki olur  anlamadım  ben olsaydım hiç zevk almazdım avcılık sadece vurmak değilki av peşinde gezerken doğayla bütünleşmek köpeğini seyretmek onun bulduğu avı ve fermasını gormek sonrada bas dediğin zaman kuşu kaldırması ve vurabılırsen vurmak vuramassan arkasından kanat sesı dınlemek zevk budur bence zaten o kadar  kuş olan bı ortamda  tufeğini havaya  kaldırıp ateş etsen belliki 3-4 tane  düşecek bu mudur yani avcılık  yuh  oğlu  yuh

1974  BARTIN
TANER YARI

Çevrimdışı Serdar BURAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 21 Mayıs 2009, 10:48:53 »
Böyle avcılıkmı olur yahu olmaz kardeşim olmaz
Serdar BURAK
1979 Çan ÇANAKKALE 05326570506 Çan Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı

Çevrimdışı Kenan PAZARLI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #38 : 21 Mayıs 2009, 11:28:33 »
ne desek boş , gerçekten yuh yani..
Kenan PAZARLI
1967 GÜZELCE
İSTANBUL

Çevrimdışı Serkan ÖZDEMİR

• Müdavim Üyemiz
  • köpek DRAHTHAAR mera BOZKIR
« Yanıtla #39 : 21 Mayıs 2009, 12:05:37 »
arjantinde çekilen ve vurulan üveyiklerin videolarını izlemeyenimiz yoktur herhalde,piramit gibi kuşları yığmaları,iki günde 80.ooo fişek atmaları,ama her nedense her sene aynı şekilde av yapabiliyorlar,üveyikler sanki toz bulutu..

Almanyada özel avlağında avlanmak için sayım yapıyorsun,besliyorsun,kışın aç bırakmıyorsun,belgelerle yaptığın analizleri yetkililere veriyorsun ve sana kota çıkarıyolar..dikkat etmek istediğim nokta bu işi ne kadar ciddiye aldıkları,

keklik,tavşan,sülün,tahtalı..vs,bu kadar av vurulduğunda acaba orayı tüm tüketmişlermi yoksa bilinçli üretim,koruma ve avlanmaylamı bunu elde etmişler..bunu iyi düşünmek lazım

bizde adam keklik zurbasını bi dağda görsün,dağıtsın tek tek kökünü kazıyana kadar avlar,kıtkasını doldurur,kurutur gider,şu avcılar klubünden bi sürü avcı abilerimizin bi yerde yapmış oldukları muhabbet gibi,ki herkes böyle değil tabi..
bide şunu düşünmek lazım,acaba bu tek keklik alayının olduğu dağda bu felaket derecede kuşu vurmuş elin gavuru ne yapardı,ben daha ilk defa oralarda bıldırcın keklik yavrusunu tilki sansar kapmasın diye onlarca kafes yerleştirilmiş ormanları gördüm izledim..

acaba bu sayıya yuhhhh mu demek lazım,yoksa helal olsun güzel üretim ve koruma yapmışlar ve sürdürülebilir bereketli avlar yapıyolarmı demek lazım..takdir herkesin ayrıdır tabi

lütfen kendi ülkemizle ve sistemimizle kıyaslamayalım
Serkan ÖZDEMİR
1985 KIRŞEHİR -Manheim(Almanya)

Çevrimdışı Hakan AKSU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #40 : 21 Mayıs 2009, 12:22:44 »
arkadaşlar bu keklikler özel avlakta vurulan keklikler üretiliyor vurmak isteyen parası ile av yapıyor limit yok.ama tahtalılara gelince avrupada çoğu bölgede tahtalı tarım zararlısı olarak görülüyor ve avlanmasında limit yok.tabiki bizim gibi avcılarda bu manzara karşısında içimiz cız ediyor bukadar vurulurmu diye.ama bizim limitlere bakın 4 adet   bize avlatmayın ama buradan gidenleri yabancı avcılar istediği kadar vursun.işte adalet
Hakan AKSU
1967  ISPARTA

Çevrimdışı İsmet TİCARET

• AvlakForum Üye
  • *
  • sakarya lı
« Yanıtla #41 : 06 Haziran 2009, 08:46:54 »
katliam..resmen soykırım...bunalarda nasıl bir beyin war nasıl insan bunlar...
İsmet TİCARET
             A Rh +
                    1986-SAKARYA
                             [email protected]

Çevrimdışı Kemal YILMAZ 27

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 06 Haziran 2009, 08:58:14 »
Bunlar avcı olamaz bunlar ancak olsa olsa katliyamcı olur....
Kemal YILMAZ
1971-Gaziantep / Samsun

Ezan Dinmez,Bayrak İnmez,Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez !

Çevrimdışı Gürsel AKARSU

• Müdavim Üyemiz
  • bıze sunulan guzellıklerın degerını bılelım
    • http://www.adres.gen.tr/adres/sites/12785/avcilik-avci-sayfasi-av-kopekleri.html
« Yanıtla #43 : 06 Haziran 2009, 09:39:48 »
.......................................................................................... diyorum ben bizim (m.a.k)millete av kotası onlarda bizim bekçiliğini yaptıklarımızı böle limitlendiriyorlar işte.
Gürsel AKARSU
1980 KOCAELİ kandıra
Avcılık hasat yapmaktır zevk olsun dıye baska bır canlının yaşama hakkını çalmak değil!!!!!!!

Çevrimdışı Süleyman KOLUKIRIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AV SPORLARIN KRALI ! KRALLARIN SPORUDUR !
« Yanıtla #44 : 06 Haziran 2009, 10:23:32 »
Bunlar avcı olamazlar
Sanki plakalara atış yapmışlar
Süleyman KOLUKIRIK 1974 ADANA & ERZİNCAN

Çevrimdışı Ali ÖZHAVUTÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #45 : 03 Temmuz 2009, 18:54:40 »
          Haklısınız Bu kadarda abartmamak lazım,arkadaşların bahsettikleri gibi Arjantin ve G.Afrika'da üveyik için günlük 1000 fişek atma garantisi veriyorlar,her tarafta pul gibi üveyik savruluyor,ona ragmen yıllardır devam ediyor bu döngü,çünkü doga'ya müdahale etmiyorlar hatta kuşlar adına dahada katkı veriyorlar doga'larına,aç susuz bırakmıyorlar hayvanları,sonrada tabiki hasat.bizim ülkemizde en az onlar kadar şanslı göç yolları üzerindeyiz ama kuş yok,çünkü dogayı bitirdik bütün sulak alanlarımızı kuruttuk,ormanlarımızı cayır cayır yakıyoruz üreme ortamlarını yok ediyoruz sonrada vurması degil tartışması kalıyor bizlere.
           Arkadaşlar ikinci dünya savaşı sonrası avrupa'da bizim yaşadıklarımızı yaşamış ama akılları başlarına çabuk gelmişki yanlıştan dönüp dogruyu buluvermişler,şimdi hepsi birer av cenneti ,bizde dogru yoldayız en azından bunları konuşup tartışabiliyoruz,birde yetkililerden destek görebilsek...
Ali ÖZHAVUTÇU
1962-Aydın-0532 2319722

Çevrimdışı Oğuz DEMİRCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #46 : 05 Ağustos 2009, 18:30:10 »
yuuuuuuh be kardeşim dünyanın neresi olursa olsun bu nedir ya içimiz deki en zalim avcı bile üzülür bu duruma.
Oğuz DEMİRCAN
1973 İSTANBUL

Çevrimdışı Mehmet ŞAHİN 43

• AvlakForum Üye
  • *
  • .....her dağın dumanı kendine göredir.....
« Yanıtla #47 : 12 Ağustos 2009, 23:00:56 »
tahtalıların sayısını allah biliyo ama keklikler yanılmıyorsam 288 tane yada o civarda
Mehmet ŞAHİN
1991-Kütahya

fatih akkılıç

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : 13 Ağustos 2009, 08:06:10 »
 Böyle bir av partisinden zerre zevk alacağımı tahmin etmiyorum.Yanlış anlamayın doğrucu hüsmen değilim
Ama bu nedir ki .BU kadar bol kuş varsa bu bizim tepemizde geçen kargaları , yada sultanahmetteki kuşları vurmak gibi bişi olsa gerek ..
 Ne anlam var ki
 Halbuki dağda bayırda koca gün gezip ne zaman çıkacağı belli olmayan ormanın hayaleti kara gözlü çulluğumdan ben günde sadece 5-6 tane gördümmü acaip  mest olup evimin yolunu tutuyorum

O yüzden hiç birine imrenmiyorum.

Çevrimdışı Hüseyin AKTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 13 Ağustos 2009, 08:52:24 »
bunlar bir türk değildir,ikiii İNSAN değildir.harbidende YUUUHHHH.
Hüseyin AKTEPE
1980 selçuk-izmir
0532 301 20 03