Gönderen Konu: Armas Erbi S.C.I Elgoibar SPAİN  (Okunma sayısı 3623 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali ŞEHRİGÜL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Armas Erbi S.C.I Elgoibar SPAİN
« : 13 Mayıs 2017, 20:27:50 »
Elimde 1970 yılı yapım ispanyol bir çifte var. Tamirat gerekiyor, namlu içi ve iğne tertibatı dipçik el kundağı, ıyi bir ustanın elinden geçmesi gerekiyor. Namlu özelliğini korumak için ne yapmam gerekir, isciligi güzel bir usta öneriniz varmidir. Birde bu tüfeğin piyasa değeri nedir, uğraşmama değermi tüfek hakkında yorumlariniz önemli benim için
http://cloud.tapatalk.com/s/5917417944494/IMG-20170513-WA0008.jpg?

http://cloud.tapatalk.com/s/591741a15389d/IMG-20170513-WA0020.jpg?

http://cloud.tapatalk.com/s/59174216f11d0/IMG-20170513-WA0014.jpg?

SM-A810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DOĞUM YILNIZI YAZINIZ
AFYON

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Armas Erbi S.C.I Elgoibar SPAİN
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2017, 20:58:59 »
Elimde 1968 - 70 yılı yapım ispanyol bir çifte var. Tamirat gerekiyor, namlu içi ve iğne tertibatı dipçik el kundağı, ıyi bir ustanın elinden geçmesi gerekiyor. Namlu özelliğini korumak için ne yapmam gerekir, isciligi güzel bir usta öneriniz varmidir. Birde bu tüfeğin piyasa değeri nedir, uğraşmama değermi tüfek hakkında yorumlariniz önemli benim için

DOĞUM YILNIZI YAZINIZ
AFYON

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2017, 00:08:58 »
Tüfek hakkında bilgisi olan arkadaş yokmu

DOĞUM YILNIZI YAZINIZ
AFYON

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2017, 01:10:25 »
M.Ali Bey merhaba,

"Piyasa değeri nedir, uğraşmama değer mi?" şeklinde sorduğunuz için, tüfeği bir şekilde elinizden çıkarmayı düşündüğünüzü anlıyorum ve dolayısıyla şunu söyleyebilirim; eğer ticari amaçla düşünüyorsanız bu tüfek maalesef çok para etmez :( ve satış fiyatı yapacağınız masrafı (belki) ancak çıkarabilir. Ancak bu tüfek benim olsaydı, ticari ya da kar amaçlı düşünmeden tüfeği komple elden geçirirdim. Bununla birlikte söylemek gerekiyor ki tüfek gerçekten çok kötü durumda maalesef :( Eğer namlu içi de dışı gibiyse ki muhtemelen öyledir ve namlu içini de temizleteyim derseniz, bu aşamada tek yolu namlu içinin honlanması ki eğer bu yapılırsa ne olursa olsun, bu işlem ne kadar itinalı yapılırsa yapılsın namlunun tüm ölçüleri ve geometrisi değişir/bozulur.

Yaşadığınız ilde bu sayılan bakımları yapabilecek usta var mı açıkçası ben bilmiyorum. Ancak Konya'da ya da İstanbul'da bu bakımları yapabilecek ustalar var. Bununla ilgili forum içerisindeki TÜFEK USTALARI, GRAVÜR, TAMİRAT VE SAİR HİZMET VERENLER bölümünü inceleyebilirsiniz.

Selamlar.
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: İdris MOĞOL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2017, 14:08:44 »
Teşekkür ederim ilginize ibrahim bey;  tüfek bana ait değil uzun zamandır da kullanan yok rahmetli dede den kalma, sormamdaki maksat senede 1ay izinde   ava giden birisiyim vursan 92 A bütün ihtiyaclarimi karsiliyor.
bu tüfeğe tamirat icin vereceğim paraya değermi, kaliteli bir tüfek mi bilmiyorum internetde aratıyorum sağlıklı bir bilgiye ulaşamadım.

DOĞUM YILNIZI YAZINIZ
AFYON