Gönderen Konu: Browning A5 Dipçiğinin kırılması  (Okunma sayısı 9452 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
Browning A5 Dipçiğinin kırılması
« : 21 Nisan 2018, 22:35:24 »
Son günlerde Facebook üzerinde Tanıdığımız bir avcı ustamızın Browning a5 nin dipçiği çatlamış
Karşısında muhatap bulamadım diye ,dipçik ve kundağı Kırdığı bir video var
Affınıza sığınarak düşünceleriniz nedir ? Seyredeniniz var mı ?
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Browning A5 Dipçiğinin kırılması
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2018, 22:56:07 »
Abim çok kızmış ama haklı yani. gerçi hangi ithal silahın parçası bozulmuşta hemen ilgilenmişler hemen parça gelmiş.ilgilenilse bile en az 6 ay bekler yurtdışına kargo anında yollamıyolar hemen tek kişi için. Ama abimde boşa çizdi silahı Konya ya yolluyacaktı kendi ölçülerine göre bi takım 300 500 liraya kundak yaptıracaktı avlanmaya devam edecekti çatlak olanlarda yetkili bayiye yollayıp hakkını arayacaktı. öfkeyle kalkan zararla oturur. Bu işlerin resmi prosedürleri var doğru kanaldan yola çıksa yenisini söke söke alır. Facede yazdiğimi kopyaladim kardeşim 😊
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2018, 23:03:07 »
Güzelim Huğlu varken gitmiş Browning almış :(
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2018, 23:06:08 »
Ben izledim. Özellikle kardeşlerini tanırım. Dünya iyisi , gözü gönlü tok, düzgün karakterli, kaliteli insanlardır. Avcılıkları da zaten bilinir. Özellikle çok iyi ördek avcılarıdır. Adama resmen cinnet geçirtmişler ki tüfeği parçalamış. Sen o kadar para ver ilk avda dipçik çatlasın. 2 sene adamı oyala vs. Kırılan dipçiğin de kalitesizliği videoda görülüyor. Bu tüfekler zaten bu paraları haketmiyor e hadi aldık diyelim insan en azından böyle basit sorunlar için bir çözüm bulunsun istiyor haklı olarak. Yazık bu paralara .
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Ali TATAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2018, 23:09:00 »
Hocam video var mı ?facebook kullanmıyorum
Ali TATAR
1985 Antalya

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #5 : 21 Nisan 2018, 23:34:06 »
Facedeki yorumlarda, yerli avrupa kıyaslamasına gitti mesele.
Ama bence asıl olay, yerli avrupa arasında çekiştirme yapmak değil. Satış sonrası destek. Browning firmasının satış sonrası desteği eminim ki çok çok iyidir. Ama bizim için yabancı bir ürün olduğundan, arada distirbutor firma var, arada gümrük mevzuatı var, git gel sorunu var, vergiler var, var oğlu var. Macera bu noktada başlıyor. Söz konusu ürün, Avrupanın bilinen kalburüstü tüfeklerinden bile olsa, kul yapısıdır hata olabilir, beşer şaşar. Asıl mesele ondan sonrası..
Ulaşılabilir servis desteği çok önemli. Yerli firmalar bizim için bu yönden iyi işte.. En ufak bir ihtiyaçta bile, bir telefonla istediğin parçayı 2 günde ayağına getirtebiliyorsun. Sorun mu çıktı ? Tüfeğin normal şartlarda gidip gelmesi sadece 1 hafta...
Ortalama iyi bir yerli tüfeğe 2 bin lira ödüyorsun. Bu fiyat bile bazen zorumuza gidiyorsa, bu dayım ne yapsın şimdi.. Niye avrupa aldın diyemez kimse, o tercih meselesi. Ama işte bu işin en kötü handikapı da arıza çıktımı yandın.. 1 sene tüfek bekle... sıkıntılı işler..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Şevki MİRZA, Bilal AYDIN, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Ali TATAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 21 Nisan 2018, 23:57:54 »
Ama bence asıl olay, yerli avrupa arasında çekiştirme yapmak değil. Satış sonrası destek. Browning firmasının satış sonrası desteği eminim ki çok çok iyidir. Ama bizim için yabancı bir ürün olduğundan, arada distirbutor firma var, arada gümrük mevzuatı var, git gel sorunu var, vergiler var, var oğlu var. Macera bu noktada başlıyor. Söz konusu ürün, Avrupanın bilinen kalburüstü tüfeklerinden bile olsa, kul yapısıdır hata olabilir, beşer şaşar. Asıl mesele ondan sonrası..
Ulaşılabilir servis desteği çok önemli. Yerli firmalar bizim için bu yönden iyi işte.. En ufak bir ihtiyaçta bile, bir telefonla istediğin parçayı 2 günde ayağına getirtebiliyorsun. Sorun mu çıktı ? Tüfeğin normal şartlarda gidip gelmesi sadece 1 hafta...
Ortalama iyi bir yerli tüfeğe 2 bin lira ödüyorsun. Bu fiyat bile bazen zorumuza gidiyorsa, bu dayım ne yapsın şimdi.. Niye avrupa aldın diyemez kimse, o tercih meselesi. Ama işte bu işin en kötü handikapı da arıza çıktımı yandın.. 1 sene tüfek bekle... sıkıntılı işler..

Emrah Bey a5 şokları ile ilgili browning'e mail atmıştım.şoklarınız gerektiği şekilde verim vermiyor diye.şoklarının ne kadar harika,super,uber :) olduğuyla ilgili yarım sayfa mesaj attılar.neyse ben de shotgunworld forumda araştırdım.gercekten şoklar yanlış numaralandırmış ve olması gerekenden çok çok geniş.

yabancılar 1700-2000 dolar arası oto. tüfeklere pahalı derken bizim kaç paralar harcadığımız ortada.olay sadece vergi de değil yani.bizim ülkede karaborsa ölmez 😊

Dipçik kırılabilir,ya da namlu şişebilir.sonuçta kul yapısı.amerika'da tadilat,tamirat işini distribitörler kendi imkanlarıyla hallediyor diye biliyorum.bizdekiler ne yapiyor bilmiyorum.satmaktan başka işe yarıyorlar mı ki? :)
Ali TATAR
1985 Antalya

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #7 : 22 Nisan 2018, 00:06:47 »

Hacım orada da yazdım zaten. Teknik servis ulaşmak imkansıza yakın . Koskoca browninge kötü demek saçmalık olur Lakin ,
gönderemiyorsun ,derdini anlatamıyorsun ,ulaşamıyorsun

sun sun sun kısaca...
Avrupa menşei ürün alanlar bu durumu bence düşünmeleri lazım
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #8 : 22 Nisan 2018, 06:13:43 »
Emrah Bey a5 şokları ile ilgili browning'e mail atmıştım.şoklarınız gerektiği şekilde verim vermiyor diye.şoklarının ne kadar harika,super,uber :) olduğuyla ilgili yarım sayfa mesaj attılar.neyse ben de shotgunworld forumda araştırdım.gercekten şoklar yanlış numaralandırmış ve olması gerekenden çok çok geniş.

yabancılar 1700-2000 dolar arası oto. tüfeklere pahalı derken bizim kaç paralar harcadığımız ortada.olay sadece vergi de değil yani.bizim ülkede karaborsa ölmez 😊

Dipçik kırılabilir,ya da namlu şişebilir.sonuçta kul yapısı.amerika'da tadilat,tamirat işini distribitörler kendi imkanlarıyla hallediyor diye biliyorum.bizdekiler ne yapiyor bilmiyorum.satmaktan başka işe yarıyorlar mı ki? :)
Arkadaşın biriyle konuştuk geçende, namlu iç çapı muhabbeti geçti browningten memnun kalmadım saçma sürümü falan beklediğim gibi değil dedi. Geniş namlu diye almış, çok dağıtıyormuş. Demekki o da şoklardan verim alamadı heralde.. ???

Bizim bayilerimizin çoğu, sattığı yerli tüfeklerin bile sorumluluğunu almak istemiyor ki..Adam yerli tufek alıyor bayiden, ruhsata işletiyor kullanım esnasında sorun çıkıyor bayiye götürecek haliyle, bayinin bu durum karşısında yüzü gözü turşu gibi. Tabi hepsini kastetmiyorum adam gibi sattığı ürünün arkasında duran bayiler de var.. Ama durum bu şekildeyken sattığı avrupa tufeğin arkasında duracak, yani sorun çıktığında ilgilenecek ve süreci takip edecek kaç bayi var memlekette...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Ali TATAR

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 22 Nisan 2018, 07:51:42 »
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

The following users thanked this post: Mustafa YAKAR, Yaşar KÖKÇEN, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 22 Nisan 2018, 09:40:31 »
Hakketen adam kriz geçirmiş. Sonuna kadar da haklı.
Ne demişler ateş düştüğü yeri yakar. Başımıza gelmedi ve anlamıyoruz abimizin durumunu. Neymiş? Yerli kullanmak gerekiyoooorrrmuuuussss.
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

The following users thanked this post: Ali DOK

Çevrimdışı Devlet COŞKUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 22 Nisan 2018, 10:09:53 »
Devlet COŞKUN
1974 gaziantep

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Devlet COŞKUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 22 Nisan 2018, 10:11:03 »

Devlet COŞKUN
1974 gaziantep

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Ziyaettin AYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #13 : 22 Nisan 2018, 10:58:20 »
öfkeyle oturmuş zararla kalkmış,agzını iyice bozmuş,her işin bir yolu yordamı var,her daim adabınla hareket edeceksin,yaşının ağırlığını bileceksin,eline çekiç alıp şov yapacağına hak arama mercilerine baş vuracaksın,mağduriyet böyle giderilmez ,site yönetiminden küfürlü videoların bu siteden kaldırılmasını taleb ediyorum.
1970
Kartepe/KOCAELİ
0531 257 3434
Dost, zor zamanında bulur seni.

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 22 Nisan 2018, 11:21:22 »
Şahış  tufegı  parcalıyor  ama kundaklara  özenlı çalismıs  itinalı  vurmus  cekıcı
 gereksız bır olay olmus    tufegı kırmak ısteyen adam komple tuz buz eder    dıyelımkı  avda yere düştü  kırıldı çatladı  olabılır kul  yapısı satıcın sahıp cıkmaması kötü ama calısan  mekanik  aksam  olsa  onu anlarım   cok gekesız bence
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Emre DULUKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 22 Nisan 2018, 11:41:00 »
Videoyu seyredince içim sızladı. Avrupa tüfekleri savunduğumdan değil, güzelim tüfeğin düştüğü durumdan. Kul yapısı her markada sıkıntı olabilir. Benim için önemli olan mekanik aksamda sıkıntı olmaması. Ağaç bu çatlama yapabilir. Hangi ağacın garantisi var. Abdullah ustama gider ölçülerine göre bir dibcik yaptırırsın olur biter. Herkes düzgün bir vuruş yapabilmek için zaten sıfır aldığı tüfeğe bunu yaptırıyor. Ağacın çatlamasını beklemiyor. Anlıyorum abim çok sinirlenmiş ama öfkeyle kalkan zararla oturur. Zararın neresinden dönersen kardır. Çünkü abim dipçiği çekiçle kırarken demir aksamada zarar veriyor. Çok geçmiş olsun.
  • Rizzini Arthemis Light Süper Poze
  • Benelli Raffaello Black New
  • Benelli Raffaello Powerbore Delüx
  • USSR Süper Poze
  • Ata SP Gravürlü II
  • Vursan 92A
Emre DULUKLU
1982 Adana

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 22 Nisan 2018, 13:55:31 »
Öncelikle Browning A5 lerin özellikle grupman olarak Amerikan avcısı tarafından da hiç beğenilmediği biliniyor. Normal şartlarda nasıl ki araba satın alırken parça ve servis olarak garantisi var bu tüfeklerin de garantileri olmalı. Sattığı malın arkasında durmayan distribütörden mal satın alınmamalı. Geçenlerde Benelli sbe 2 alacaktım. Eskiden beri en çok istediğim tüfek.Bir bayi arkadaşa söyledim. Fiyatını konuştuk anlaştık tüfek geldi. Amerikalı avcıların şikayetlerini çok duyduğum için kontrol etmek istedim. Fişek yatağına lazer sıfırlama aleti koyup bir baktık ki arpacık başka yerde lazer başka yerde. Arpacığa baktık yamuk duruyor. Bayi arkadaş da ben de şaşırdık tabi. Hadi düzelttik bu sefer yükseklik farkı var. Atışa gittik tüfek 25 mt de 20 cm üst vuruyor. Şimdi niye alayım ki ben bu tüfeği ? Diyelim ki herşeye rağmen aldık. Marka model önemli değil. Tüfek mekanik olarak problem çıkarttı arkasında duracak distribütör yok.
Rastgele
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

The following users thanked this post: Ziyaettin AYHAN

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 22 Nisan 2018, 14:02:33 »
insan hayret ediyor gerçekten, tüfeğin her parçasından azda olsa distrübütör olarak bulundurur. böyle sorunlarda bir takım dipçik takıverir. müşteriye saygı yok bence,maddiyat meselesi değil... ama borning'e mail atıp ilgisizliği veya şikayeti anlatıp,neden silahınızın distrübütörünüzde yedek parçası yok diye sormalı...belki bizimkilerin uyanıklığıdır.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Devlet COŞKUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 22 Nisan 2018, 14:06:16 »
Yeni üretim tüm tufeklerde sorun çıkabiliyor rekabet seri üretim derken sonuç ortada..
Benim tüm tufeklerim en az otuz yıllık bir tane sıfır Benelli aldım onuda sezon ortasında sattım..size tavsiyem eskilerden vazgeçmeyin bir 303 beratta on tane yeni tüfeği eskitir kanimca
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2018, 19:15:49 Gönderen: Devlet COŞKUN »
Devlet COŞKUN
1974 gaziantep

The following users thanked this post: Osman ALP

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 22 Nisan 2018, 17:46:47 »
Yeni üretim tüm tufeklerde sorun çıkabiliyor rekabet seri üretim derken sonuç ortada..
Benim tüm tufeklerim en az otuz yıllık bir tane sıfır Benelli aldım onuda sezon ortasında sattım..size tavsiyem eskilerden vazgeçmeyin bir 303 beratta on tane yeni tüfeği eskiyor kanimca

Size sonuna kadar katılıyorum Devlet Bey. Forumdaşlarıma tavsiyem, eski üretim ve temiz ikinci el tüfek almalarıdır.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 23 Nisan 2018, 08:57:08 »
Yazık olmuş ben izledim ve çok üzüldüm en büyük ayıp firmanın.Sattığı malın arkasında dursun dipçikse dipçik getirsin, getiremiyorsa yaptırsın maduriyeti düzeltsin sonuçta bu tüfekler şuan 10.000 tl civarı. Çatır çatır tüfek satıyorlar. Yerli olsa idi 2 haftada çözülürdü bu problem yabancı tüfek olması mı mazeret. Dipçik nedir ya koskoca bir firma için ayıp. Burada ne browning in ne de avcının suçu var tek suçlu satıcı firma demek ki ilgilenmemişler ve yapmak istememişler adamda tak demiş. Adam neredeyse cinnet geçiriyor kim kırar eline çekiç alıp böyle bir tüfeğini düşünün demek ki sabrın sonuna gelmiş adam.Geçmiş olsun diyorum.
Alp BALABAN
1984-Manisa

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #21 : 24 Nisan 2018, 10:24:49 »
öfkeyle oturmuş zararla kalkmış,agzını iyice bozmuş,her işin bir yolu yordamı var,her daim adabınla hareket edeceksin,yaşının ağırlığını bileceksin,eline çekiç alıp şov yapacağına hak arama mercilerine baş vuracaksın,mağduriyet böyle giderilmez ,site yönetiminden küfürlü videoların bu siteden kaldırılmasını taleb ediyorum.

Burada video paylaşımı yapılmadı ki .. Video yüklü değil sadece facebook üzerindeki paylaşımı sordum
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Ziyaettin AYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #22 : 24 Nisan 2018, 10:54:42 »
ŞEVKİ BEY kardeşim benim burda kimseye kasıtlı bir sözüm olmadı,bu paylaşımı bizler diyorum,sadece ben değil,arkadaşlarımla beraber izledik , yine söylüyorum böyle rezalet hareketler,küfürlü sözleri ben kabul etmiyorum. paylaşıma dikkat edin orada birde bayan var,bunlar paylaşılacak videolar değil,tekrar söylüyorum bu videonun yönetim tarafından kaldırılmasını taleb ediyorum.
Burada video paylaşımı yapılmadı ki .. Video yüklü değil sadece facebook üzerindeki paylaşımı sordum
1970
Kartepe/KOCAELİ
0531 257 3434
Dost, zor zamanında bulur seni.

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #23 : 24 Nisan 2018, 11:41:28 »
Bence bir insan bir tüfeğe ortalama 12000 TL para verip sonra böyle bir sıkıntı yaşarsa çileden çıkması gayet normaldir  :)
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Ali DOK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 24 Nisan 2018, 12:07:12 »
Bence yapılan yanlış şimdi avrupa tüfekten bahsediyoruz servis yönünden sıkıntı yaşanılacağı belli bu sıkıntı yedek parça konusunda olmayanilir ama zaman konusunda diplomasi konusunda yaşanılacağı bir gerçek  ben olsam 50-100 liraya üzümlüden huğludan bir kundkn ayarlardım uydururdum servisten destek gelinceye kadar kullanırdım oturup browning birde   mail atardım tüfeğin fotolarınıda koyardım yaşanılan mağduriyetleride anlatırdım sorunumu medeni yoldan çözmeye çalışırdım
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2018, 12:08:24 Gönderen: Ali DOK »
1997 AYDIN/çine

The following users thanked this post: Murat DİKMETAŞ