Gönderen Konu: Browning menşei  (Okunma sayısı 4952 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Halil ÇANGA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Browning menşei
« : 18 Eylül 2017, 02:27:50 »
Ev Destek SSS Browning ateşli silahlar nerede üretilir?
Browning ateşli silahlar nerede üretilir?
Browning Ateşli Silahlar geleneksel olarak tüm dünyadaki yerlerde yapılmaktadır. John M. Browning'in ilk kurşuni olan Tek Silah, Utah'da Ogden'da yapıldı. Browning adını taşıyan bir sonraki silahlar Belçika'da üretildi. Bu, onlarca yıldır devam etti. Bu, John M. Browning'in Belçika'nın Herstal kentindeki Fabrique Nationale ile uzun süreli ilişkisinin sonucuydu. Birçok Browning müşterisi için menşe ülke bilen çok önemlidir. Tüketiciler olarak kendimizi anlıyoruz. Bu nedenle, tüm ürünlerimizin menşe ülkesi hakkında açık olmaya çalışıyoruz. Browning'in menşei ülkesi nedeniyle satın almayı seçerseniz, anlarız ve en yakın ateşli silahınız için en iyi arama yapmanızı isteriz. Ancak şunu bilmelisiniz ki, bunları yapmamız ne olursa olsun uygun fiyatlarla en iyi kalitede ürünleri üretme hedefimize sadık kalmaya devam edeceğiz.
Çoğu Browning silahı, Fabrique Nationale (FN) tarafından Belçika'da, 1970'lerin ortalarına kadar, bazı üretimlerin Japonya'daki Miroku'ya kaydırılmasıyla yapıldı. Bugünün Browning ateşli silahları Belçika, Portekiz, Japonya ya da Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmektedir. Bazı İstisnalarla birlikte, koparma olayı budur:

Gösterilen orijinal Browning Single Shot tüfeği. Bu tüfek, John ve Oğden'ın kardeşleri tarafından 1878'de Utah'da kurulan küçük bir "fabrika" da yapılmıştır. Yaklaşık 600 tüfek çalıştırdıktan sonra, tüfeği inşa etme lisansı Winchester Yinelenen Silahlara satılmış ve ünlü tüfek Winchester 1885 Tek Atış. Ogden'da üretilen ilk ve son üretim Browning tüfeği oldu. Fotoğraf nezaket Cody Ateşli Silah Müzesi.
Ateşli Silah Üretim Tesisleri.

Belçika (Özel)
Çakışan hala Belçika'nın Liège'deki Browning Özel Mağazasında üretilmektedir. Bu tesisteki tabancalar gerçekten üretilmiyor - titizlikle hazırlanmışlar. Ve işin çok büyük bir kısmı el işi. Bu özel küçük özel tabanca fabrikasında yapılan silahlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Browning.com'da Browning Custom Gun Shop sayfamıza gidin . Bu silahlardan birine sahip olmak, örtüşen bir Süpervan gibi bir satın alma değil. Bu bir yaşam boyu bir olaydır. Bunlar, sizin ve ailenizin nesiller boyu hazineleri değerlendireceği özel silahlar. Bu tesiste üretilen diğer silahlar, özel olarak monte edilmiş, ayarlanmış ve son derece süslenmiş diğer modellerin mevcut üretimi.
Belçika'da Made in Belçika (Portekiz'de toplandı) veya Made in Made Portekiz'de
yapılan montaj çalışmaları ile birkaç mevcut Browning ateşli silahlar Belçika'da üretilir. Parça üretimi yıldan yıla bitkiden bitkiye kaydırıldığından, bazı silahlar Made In Portugal'yı belirten fıçı makarasını içeriyor. Bütün bu ateşli silahlar, diğer kardeş tesislerinden kaynaklanan parçalar ve bileşenlere sahip olacaktı, ancak Portekiz'de yapılan çok miktarda iş vardı. Belçika tesisleri, Browning geleneğinin 100 yılı aşkın bir parçası olmuştur. Portekiz'in Viana kenti, 30 yılı aşkın bir süredir birincil bir Browning tesisi olmuştur.

Üretim için bu geniş kategorilerde düşen yeni A5 av tüfeği, Gümüş av tüfeği, Maxus av tüfeği (Portekiz'de yapılan namlu makaralı şovları), Yüksek Güç Tabancası, FN Tabancalar, BAR Mark II Safari Tüfeği, BAR Shorttrac ve Longtrac tüfekler ve Altın 12 ve 20 ga. av tüfeği.

Japan
Citori, Cynergy, BLR Hafif, BLR Hafif '81, A-Bolt II, X-Bolt, BT-99, BL-22 Tüfek, Auto-22 Tüfek, T-Bolt, BPS (hepsi) ve Altın 10 ga. (bu ateşli silahlar için üretim, 1960'ların sonunda BT-99'dan başlayarak Japonya'daki Miroku fabrikasında gerçekleşti. 1970'de Miroku tarafından yapılan Citori'nin altına ve altına John M. Browning'in Süperleştirilmiş modeli yavaş yavaş yerini alacaktı. Browning hattında 1973 yılında Browning Pump Shotgun (BPS) Miroku fabrikasında üretime başladı ve 1976'da efsanevi Auto-5 av tüfeği üretimi Belçika fabrikalarından Japonya'daki Miroku'ya geçti ve diğerleri tanıtıldı.

Amerika Birleşik Devletleri
Buck Mark 22 Tabanca, Buck Mark 22 tüfek, 1911-380 ve 1911-22. Bu ateşli silahların tesisi, Salt Lake City'nin hemen güneyinde veya şirket ofisinde bulunuyor. Oldukça sofistike olan bu üretim tesisi çok az ilgi görüyor. Yine de, 22 kalibreli ve 380 kalibreli tabancaları - bugün açıkça görülen en ilginç ve arzu edilen Browning ateşli silahların bazılarını kaliteli hale getiren oldukça verimli bir işlemdir.

Ar-Ge - Utah ve Dünyada
Her fabrikada ve Belçika'nın Liege kentindeki dünyaca ünlü Fabrique Nationale fabrikasında kardeş Ar-Ge departmanlarımız bulunmaktadır. Bu, dünyada benzersiz olan tasarım ve kalite imalatı için birleşik bir uzmanlığa sahip olmayı getiriyor.

Tarihi
Yıllar geçtikçe birkaç yerde silahlar üretildi, örneğin BDA 380 Autoloading tabancası (artık üretimde olmayan) İtalya'da yapıldı.

Amerika Birleşik Devletleri İşletme İmkanları. Buna ek olarak Browning, Morgan, Utah ve Arnold, Missouri'de geniş kapsamlı imkanlara sahiptir. Morgan, Utah adresi, yarım yüzyılı aşkın bir süredir Browning'in bir gelenektir. Orijinal "Route 1 Morgan Utah" ile başlayarak şimdi "One Browning Place, Morgan, Utah" olarak listeleniyor. "Bir Browning Yeri" aslında yayılan tesisimize giden yol. Buradaki ofislerimiz şirketin tüm iş işlevlerini üstlenmekte ve birincil araştırma ve geliştirme bölümümüzün (AR-GE) evidir. Morgan ofislerimiz, John M. Browning'in doğduğu ve tüm devrimci tüfeklerini, av tüfeklerini ve tabancalarını tasarladığı Ogden, Utah'dan yaklaşık 15 dakika kadar yukarıdadır. Bir Browning'a sahipseniz, büyük olasılıkla John M. Browning tarafından tasarlanmış ya da burada Morgan'da tasarlanmış ve bu bilgilerin yazıldığı yerden sadece birkaç metre çekilmiş ve test edilmiştir. (Testin bütün ofislerimizden - müzikten kulaklara - tüm gün ateş ettiğini duyuyoruz!). Müşteri Hizmetleri, Reklamcılık, Web sitesi işlevleri, muhasebe, satış vb. Tüm Morgan şehrinden uzak olmayan kırsal alanımızda yapılmaktadır.

Missouri. Missouri tesisimiz olan Arnold, birincil depomuz ve dağıtım merkezimizdir. Bir Browning'a sahipseniz, Browning ateşli silahları ve diğer ürünleri ABD çapında ve Kanada'ya hazırlayan ve gönderen bir erkek ve kadın tarafından tutulmuştur. Arnold, Missouri Servis Merkezimizin bulunduğu yerdir. Hizmet veya restorasyon için şimdiye kadar bir Browning tabancası gönderdiysek, Arnold'da çalışan uzman tornacılardan veya teknisyenlerden biri işi yaptı.

Kanada. Kanadalı tesisimiz Kanada'daki çok sayıda avcı ve atıcının özel isteklerine hizmet etmektedir. Tesis, müşteri hizmetleri, bazı depolar ve nakliye gibi normal ticari fonksiyonları içerir. Kanada ofisinin personeli, Kanada genelindeki bayilerle çalışır.

Browning / FN Bağlantısı.

Çoğu kez Browning ve Fabrique Nationale arasındaki ilişkinin kaynağı hakkında soru sorarız. Bu özeti ilginç bulabilirsin.

2014, dünyanın en büyük ateşli silah üreticilerinden birinin kurulmasının 125. yıldönümünü kutladı.

Fabrique Nationale (FN), 1889'da küçük Belçika kenti Herstal'da, büyük şehir olan Liege'de başladı. Liege yakınlarındaki bölgede birkaç küçük silah üreticisi tarafından kurulan ve Belçika hükümetine cıvata eylemi tüfekleri düzenlenmesi amacıyla bir araya getirilen bir iş anlaşmasıyla başladı. FN, hem spor hem de savunma ürünlerinde dünya liderliğini geliştirdiği için bu işbirliği geleneğini sürdürüyor.

Zamanla FN, "Herstal Grubu" haline gelen bir grup şirket ve markaya dönüştü. Günümüzün Herstal Grubu, dünyaca ünlü Browning markaları, Winchester Tekrar Eden Silahlar, FN Herstal ve FNH USA da dahil olmak üzere birçok güçlü varlığa sahip.

FN tarihçesi, 1897'de John Moses Browning ile yaptığı uzun vadeli düzenlemeyle sonsuza dek değiştirildi. Münhasır sözleşme, FN'ye dünya çapında lisans altında Browning tarafından tasarlanan silahlar üretme fırsatı verdi. Browning'in tabanca tasarımı dehası FN'in inovasyon ve mükemmellik üretme konusundaki kararlılığı ile bütün zamanların en meşhur ve sevilen ateşli silahlarının birçoğuna neden oldu. Bütün bunlarla birlikte, gelişen grubun amacı, müşterisinin ve ortaklarının beklentilerini aşmak olmuştur.

Yıllar geçtikçe, FN'nin tasarım uzmanlığı, en ünlü savunma ile ilgili ateşli silahların çoğunu dünya pazarına sunmak üzere genişletildi. Aslında, tarih boyunca çeşitli zamanlarda FN birçok ülke için ulusal savunmada hakim tedarikçi olmuştur ve mükemmel FAL savaş tüfeği genellikle "Serbest Dünya'nın sağ kolu" olarak adlandırılmıştır.

Ünlü Herstal fabrikası günümüzde halen faaliyet göstermektedir ve fabrika yerleşkesi, test, araştırma ve geliştirme ile imalat için son teknoloji tesisleri içermektedir ancak yine de John Browning'in kendisinin de dahil olduğu birçok projede çalıştığı birçok tarihi binayı korumaktadır Efsanevi Üstün ve altına, onun son ateşli silah tasarımı. Aslında, 1926'da Fabrikada, "Dünyanın şimdiye kadarki en büyük silah üreticisi" nin öldüğü bildirildi. Hayatında, Utah Ogden'dan Herstal'a FN fabrikasında üretilen çeşitli ateşli silahlarla ilgili 60'dan fazla transatlantik sefere çıkmıştı. Zamanını Belçika ve FN'de sevmişti ve Belçika halkı tarafından saygı görüyordu.

Browning, 1977'den bu yana Herstal grubunun bir parçası ve Winchester Tekrarlayan Silahlar 1990'da katıldı. Herstal fabrikası hâlâ dünya çapında üretimin çapası olmakla birlikte, fabrikalar dünya çapında konumlandırıldı.

Bugün FN'in ateşli silahları 100'den fazla ülkenin silahlı kuvvetleri tarafından kullanılıyor ve Grup, ABD silahlı kuvvetlerine hafif makineli tüfek tedarik eden birincil tedarikçidir. John Moses Browning'in mirasına devam eden Browning markası, yenilikçi spor kolları tasarımında lider olmaya devam ediyor ve dünyada "En İyi Var" olarak takdir görüyor.

Browning sitesinden alıntıdır

BAĞLAMAK

• Fias cesa o&u
  • Husqvarna as310 s&s
  • Browning A5

The following users thanked this post: Uygar TANDOĞAN, Fatih S.M.YAPAR, Atagan YILDIZ, Halit YILDIRIM

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Browning menşei
« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2017, 11:15:15 »
browning benim için en iyisidir.benenlli ve beretta bir yana ,browning bir yanadır.hiçbiri ile av yapmadım.ama browning hep daha farklı ve estetik gelir bana.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Halil ÇANGA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2017, 23:59:32 »
Benim içinde browning farklı inşallah edinecem bir tane maxus mu olsun a5 mi olsun bir taraf onu düşünüyorum bir taraftan da nerde nasıl üretiliyorlar diye ararken browning sitesinde bu bilgiyi buldum paylaştım burada. Maxus un daha stabil grupman daha az şahlanması az tepmesi tetiğin dünyanın en hızlısı olması sebebiyle sanki maxus
  • Fias cesa o&u
  • Husqvarna as310 s&s
  • Browning A5

Çevrimdışı Haydar ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2018, 23:20:44 »
FN Browning hep ilk olmuştur. S 56 , 426 beretta kullandım.İlk tüfeğim MKE oldu ,sonra berettalarla tanıştım. Berettalarda çok güzel tüfekler. ne zaman B 26 , B25 kullanmaya başladım ,adeta aşık oldum. Berettalar daha uzak av vurabilir ama Brownigte farklı bir ruh ,farklı bir keyif vardı.Bana göre ikiside çok kaliteli silahtır.Ancak Brownig ele alındığında kendine güven,estetik,silaha hakimiyet,av sporunun mutluluğunu fazlası ile yaşatıyor.Beretta , Brownig e karalama yapmak hiç hoş değil ve haksızlıktır.
  • Victoria
1962 - Aydın