Gönderen Konu: yeni kral escord  (Okunma sayısı 8604 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferhatatasoy

• Ziyaretçi
yeni kral escord
« : 20 Ocak 2011, 21:35:56 »
http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=3061      abi yorumlarınızı almak istedim yakışıklı yapmışlar a 400 modeli demişler nasıl sizce ve sitesine bakarsanız kundaklardada çığır açmışlar yorumlarınızı bekliyorum

ferhatatasoy

• Ziyaretçi
Ynt: yeni kral escord
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2011, 21:36:57 »
dipçiklerde kundak dedim özür dilerim.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2011, 11:50:21 »
Ferhat Bey kardeşim. Öndeki kundak, arkadaki dipçik. Tahminimce kundağı beğendin. Silah tasarımı yapanlar sadece içine değil dışına da önem veriyorlar. O tüfek de Beretta'nın son oto modeline benziyor. Yani şekli güzel. Ahşap konusunda ülkemiz zaten şanslı. Bildiğime göre en güzel ceviz bizde. Ecnebiler bazen özellikle ahşabı için tüfek alıyor diye okudum.

Görüntü kadar önemlisi de işlevi. Bu modelde mekanizma geri gelme hızını ayarlamaya çalışan bir subap var. Magnum atılacak oto tüfeklerde illa olması gereken bir şey. Elbette ayarı düzgün olmalı. Ülkemizde bu ayarlı tüfek çok az. Bazılarının ayarı biraz zahmet ve zaman istiyor. Bunda ayara gerek yok. Eskiden bir iki böyle tüfek de vardı. Bu da kendi çalışmalarıyla buldukları bir subap(valf) şekli. Ben bunun yaygınlaşması için tarafım. Desteklerim. Sadece bu tüfeğin nasıl olduğunu hiç bilmiyorum. Tüfek daha yeni. Çeşitli sebeplerle biraz daha hesaplı satılmaya başlansa iyi olurdu. Alan kullanan çoğalır, biz de ne olduğunu öğrenirdik. Belki de zaten hesaplı olduğunu düşünenler çoktur.

Tüfeği Veli Bey'den alacaksanız siz bilirsiniz. Şikayet edeni duymadım. Ama ben olsam seçim yapabilecek birinden alırdım. Ne istediğinizi anlatıp isteyebilirsiniz. Kendiniz bayide elleyip seçemeyecekseniz en iyi yol. Site üyelerinden Üzümlülü Ramazan Aknarçay usta, sitemizdeki arkadaşlara güzel tüfekler yaptığını veya seçtiğini okumuştum.

Bu tüfekten alan birisi de bir yerde kısa bir yorum yapmıştı ama yerini hatırlamıyorum. Yusuf Bey'in dediği gibi yeni tüfek hakkında ne kadar yorum olabilir ki.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

ferhatatasoy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2011, 19:08:33 »
evet volkan bey altına dipçik diye geçtim karıştırdım verdiğiniz bilgiler için tşk demekki o ayarı olanı yani çalışanı bulmak için bizzat deneyip alınacak

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2011, 19:38:03 »
Aslında seçmekten kastım subabın çalışmasından ziyade standart imalatlarda görülebilen basit hatalar. Basit hata da olsa fabrikaya dönmesi gerekebiliyor. Kendiniz seçmeniz mümkün değilse bir ustaya seçtirin demek istedim. Sadece öneri. Herkes de böyle yapamaz. Gerek kalmasa daha da iyi. Bu tüfeğin nasıl bir şey olduğunu ben de merak ediyorum. İnşallah önceki yaptıklarından daha iyidir.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Mustafa ORDU

• Free Üye
  • *
  • ORDULU AV MARKET
« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2011, 20:32:56 »
Tüfek çok güzel ve gösterişli bir tüfektir.Gerçekten güzel işcilik sergilemişler.Yalnız bendeki fiyatı 550 tl. bilgilerinize...
ORDULU AV MARKET - Mustafa ORDU -1984-
Elmalı / Antalya 0544 356 6252

Çevrimdışı Osman ÇALIŞÖREN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2011, 22:16:17 »
bu tufekte aktıf valf sistemi bulunmakta 3+1 çok guzel ve fiyat olarakda cazip bir tufek üzümlüde bizzat inceledim ve çok hosuma gitti tabi bu benim gorusum.
Osman ÇALISÖREN
1984 KONYA....

Çevrimdışı Ali AÇIKGÖZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 19 Nisan 2011, 10:03:12 »
Sonunda kral escord tüfeğime kavuştum. Buradan kısaca tüfek hakkında bilgi vereyim. Tüfek estetik olarak çok güzel. Hele 2 no kundak ile ışıl ışıl :) Omuzladığınızda arpacık hemen göz hattınıza oturuyor. Arada hedefi kapatacak bir engelleme ile karşılaşmiyorsunuz. Aktif valfi biraz inceledim. Bana beretta xplor ile urika al 391 karışımı gibi geldi. Piston xplor, gaz odası al 391. Gaz odasının altında bir delik var. Bu xplorda yok ama urika da var. Pistonun konumunu incelediğimde bu deliğin orada olmasının gereksiz olduğu görülüyor. Belki de başka bir anlamı vardır bilemiyorum. Peki bir zararı var mı? hayır yok. Çok akıllıca dizayn edilmiş. Birebir kopya değil üzerinde emek harcanan bir dizayn. Yalnız namlu içi kromunun benim pek hoşuma gittiğini söyleyemem. Uzman değilim ama başka marka süperpozemin namlu içi kromu ile kralın ki görünüş olarak farklı. Ama dayanıklılık olarak zaman ne gösterir bilemem. Atış denemem de 3 no şok mirage 8 no 34 gr. fişek ile 40 adımdan (yaklaşık 30-32 mt.) 50 cm. çaplı daireye atışımda grupman gayet iyiydi. Tepme ve namlunun şahlanması çok azdı. Çok kolay beğenen bir insan değilimdir ama ben KRAL ESCORD' umu sevdim. Fiyatından fazlasını hak ediyor. Unutmadan, tüfeğin seçimini yapan Ramazan AKNARÇAY ustama da teşekkürü bir borç bilirim. Tüfeğin fotolarını en kısa zamanda paylaşacağım.
Ali AÇIKGÖZ
1974 Bornova/İzmir

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #8 : 19 Nisan 2011, 20:50:17 »
Ali Bey, hayırlı olsun. Tüfeğin kromunu dert etmeyin. Öncelikle iki sene garantisi var. Bir de Ramazan Usta'dan aldığnıza göre, bir derdiniz olduğunda muhatabınız da odur. Ortada koymaz. Güle güle kullanın.
1968

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 02 Ekim 2011, 17:50:27 »
bende bayide inceleme fırsatı buldum bu tüfeği.kolay beğenen bir yapım yoktur ama hoşuma gitti.gördüğüm tüfeğin kundağı üst kalite idi.sanırım ya fonex veya da 3no üstü olabilir ama zarif ve hafif bir silahtı..göze çok iyi geliyor.işçiliğide oldukça güzel.kundak yapısı çok güzel görünüyor.ben çok beğendim.işin ilginci o fiyata bu kalitede bir tüfeği satmaları.600-650tl gibi bir bedeli var.alınabilir bence.
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2011, 11:28:57 Gönderen: Mustafa KABADAYI »

Çevrimdışı Ahmet BANCAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 04 Ekim 2011, 11:15:38 »
67cm namlu olandan nisan ayında aldım. yaklaşık 500 adet fişek attım. şu an bıldırcın avında kullanıyorum. Birkez bile tutukluk yapmadı. Estetik olarak mükemmele yakın, yakışıklı bi tüfek. Yanında gelen Şokları değiştirerek istediğiniz avda kullanabilirsiniz.Biraz ağır olması haricinde hiçbir eksisi yok. Ben çok memnun kaldım. Alacak arkadaşlara tavsiye ederim.
Ahmet BANCAR
1983 ermenek