Gönderen Konu: KRAL QUEEN OTOMATİK HKK.  (Okunma sayısı 18393 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre ÇETİNSOY

• Free Üye
  • *
KRAL QUEEN OTOMATİK HKK.
« : 06 Ekim 2010, 16:09:28 »
Kral Queen kulanan arkadaşların tüfek hkk. düünceleri nedir ?
Emre ÇETİNSOY
1981 istanbul
FORUM KURALLARI GEREĞİ İMZANIZA EN FAZLA 320X240 PİXEL FOTO EKLEYEBİLİRSİNİZ.

Çevrimdışı Emre ÇETİNSOY

• Free Üye
  • *
Ynt: KRAL QUEEN OTOMATİK HKK.
« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2010, 17:34:24 »
?
Emre ÇETİNSOY
1981 istanbul
FORUM KURALLARI GEREĞİ İMZANIZA EN FAZLA 320X240 PİXEL FOTO EKLEYEBİLİRSİNİZ.

Çevrimdışı Tuncay ÇAVUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2010, 23:32:34 »
Emre Bey selamlar.

Tüfeğin otomatiğini bilmiyorum ama süperpozesi hakkında gerçekten kötü yorumlar duydum.

Tavsiyem Ata-Armsan dışında yerli yarı oto. av tüfeği almamanız yönünde..

Rastgele.
Tuncay ÇAVUŞ
1985 İSTANBUL

Avlarım İçin Buraya Tıkla

Çevrimdışı Berk KEMİK

• Free Üye
  • *
  • Tavşancı
« Yanıtla #3 : 08 Ekim 2010, 23:51:17 »
Paranı çöpe atma derim Emre abi
Berk KEMİK       
1990       BARTIN
0534 863 15 32

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 09 Ekim 2010, 22:54:38 »
 Atanın biraz işçiliği zayıf kopyası Kral Queen.Tabi illa bu sistemde tüfek alıcaksanız kesinlikle ata(Marocchi) almanız şahsımca yerinde olur.

Selamlar
Hakan BİLGİ
1977-Adana
İki kişinin bildiği sır ,,,,,,,, sır değildir ..

Çevrimdışı Süleyman DALAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 10 Ekim 2010, 00:49:29 »
bencede kiraldan uzak durun otamatiyi super pozesi avi heyacanli yerinde yarida birakir
Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 10 Ekim 2010, 03:17:55 »
ramazan aknarçay ustanın elinin degmedigi kral otomatige güvenip ava çıkmam dogrusu...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 10 Ekim 2010, 18:56:55 »
ramazan aknarçay ustanın elinin degmedigi kral otomatige güvenip ava çıkmam dogrusu...

İşte Birol bey ben buna karşıyım.Güzelim üzümlüde işin piri ustalar varken , sırf az maaşla çalışan elemanları alıp kar yapmak adına tüfeğin içine ediyorlar.Misal Kraldan çıkan elemanlar Toruna , torundan çıkanlar krala gidip iş yapıyor.Ama kalite ve işçilik  babında değişen en ufak bir şey yok.Yani eğer Ramazan usta  ve diğer ustalar üzümlüde bu işi özenli şekilde yapıyorlarsa neden o zaman koskoca fabrikalar kurulmuş anlamak zor :D

Selamlar....

( Ramazan usta ben Adem (Erçoban) abiyi oda işinin  ehli ustalarımızdan tanırsınız misal gösterip verdim bu örneği)
Hakan BİLGİ
1977-Adana

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #8 : 10 Ekim 2010, 20:45:58 »
İşte Birol bey ben buna karşıyım.Güzelim üzümlüde işin piri ustalar varken , sırf az maaşla çalışan elemanları alıp kar yapmak adına tüfeğin içine ediyorlar.Misal Kraldan çıkan elemanlar Toruna , torundan çıkanlar krala gidip iş yapıyor.Ama kalite ve işçilik  babında değişen en ufak bir şey yok.Yani eğer Ramazan usta  ve diğer ustalar üzümlüde bu işi özenli şekilde yapıyorlarsa neden o zaman koskoca fabrikalar kurulmuş anlamak zor :D

Selamlar....

( Ramazan usta ben Adem (Erçoban) abiyi oda işinin  ehli ustalarımızdan tanırsınız misal gösterip verdim bu örneği)
valla çok güzel bir tespit bence. Üzümlü'ye defalarca gittim. Bir fabrkadaki pozeler çok hoşuma gitmişti. Aynı seri numaralı el kundakları ve çoğu namlu biri diğer pozeye uyuyordu. Bu imalat titizliğidir. Başındaki usta da tanıdığım en mütavazi ve işini seven insanlardan biriydi. Tüfekler için tebrik etmiştim kendisini. Acıcık bile şişmedi. Bu yetmez dedi. Bu malları Avrupa'da en kalite tüfeklerin arasında göremedikten sonra yetmez, dediğini hatırlıyorum.

O da imalatdaki deneyimsiz ve genç elemanlardan dertlenmişti: "Gidip uyarıyorum, nasıl yapacağını gösteriyorum. Arkamı dönünce bildiği gibi yapmaya devam ediyor." demişti. Niye çare bulamadıkları falan ayrı konu ama durum bu.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #9 : 11 Ekim 2010, 00:35:42 »
Arkadaşlar tespit  güzelde  konuya  bence  yanlış  yerden  girmişiniz  ,benim  yaptıklarım istisnai şeyler  bunu  bir  fabrika  ortamında  yani  standart  fabrikasyon  üretimde  bulmanız yada  beklemeniz mümkün  değil,  bu  ister  kral  olsun  ister  ata  ,armsan  vs  olsun  .

Atanın biraz işçiliği zayıf kopyası Kral Queen.Tabi illa bu sistemde tüfek alıcaksanız kesinlikle ata(Marocchi) almanız şahsımca yerinde olur.

Selamlar
Hakan  bey    tavsiye  etmiş  saygı  duyarım  ama  ata  marocci  olduğu  gibi  kral  maroccininde  varlığından  haberdarmıdır .Haberdarsa  karşılaştırmasını  yaptıysa  eyvallah  ,ama  değilse  ne  denebilir  şimdi  .Diyecekte  bişey  yok  aslında  bu  adı  geçen  firmanın  reklam  stratejileriyle  alakalı  bir  şey ,fakat  reklam yapacak  bu adamların  parasıda  kapasitesiteside var  sorun  nerde o zaman ben  kendimce  biliyorumda  sizce  sorun  nedir .

Volkan  abi  bence  genç  elemanlarda  sıkıntı  yok  çünki  onların  dna  larında  bile  bu  işin  yapılma şekli   var zaten ,  üzümlüyü az çok  tanıyan  biri  olarak  bilirsinizki  kendi  yerli iş gücü  yetmediğinden  etraf  ilçe  köy kasabalardanda vasıfsızda olsa  eleman  ihtiyacı  gideriliyor ,bu anlamda sıkıntı bence  kapitalizm  ortamındaki  zaman  sıkıntısı bir  ustanın  değil  gençlere   ayıracak  vakti  kendi  işini  yapmaya   zamanı  yok .Zamanı  yok  derken  bu  adam  armut  topluyoda  onun  için  zaman  bulamıyor  sanılmasın ,bir çoğunuz  beğenmiyor olsada  talep  patlamasından dolayı  ustalar  yada  çalışanlar  yukarda  bahsettiğim  zaman  sıkıntısı  çekmekteler .
      Unutmayalımki  kim  ne  derse  desin  türkiyedeki gerek  adet  olarak  gerek  fiyat kalite  olarak  şu  anda  av tüfeği üretimi merkezi  üzümlüdür .Size  bu  anlamda  gece  yarısı bütün  bölümleriyle  çalışan  fabrika  resimlerini  de  çekip  atabilirim hatta  pazar  günü  gece  yarısı bile  olabilir  bu  resimler . .Bu  talebin  sebebi  Berk'in  söylediği gibi  parayı  çöpe  atmak  olabilirmi .Burda  sizce  bir  matamatiksel  yada  fiziksel  yanlışlık  yokmu  .''Sizler''   daha iyi bildiğinizi iddia  ediyosanız  sanırım  bu  durumada  bir  açıklık  getirirsiniz .
       Son  olarak  iyi  iş  detaylarda  gizilidir detaylarda  zamanla  alakalıdır . bir özeleştiri  yapayım  ,inanın  bir boşluk  bulsamda  ticari  anlamda  müşterileri  arayıp  hem  aldıklarıyla  ilgili  sıkıntı  olup  olmadığını  sorsam  hemde  merhaba  etsek  diye her  zaman  düşünür  dururum  ama  bir  türlü  o  zaman  yok  ne  yazıkki  .En  azından  benim  istediğim  kadarıyla  yok
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #10 : 11 Ekim 2010, 16:51:09 »
Ramazan bey kesinlikle oradaki durumu sizin gibi bilemeyiz. Ben bir ustanın sözlerini aktardım. Belki de gençler konuştuğum ustanın istediği titizliğe yetişemiyorlardı.

Eğer şu an gece gündüz çalışıyorlarsa çok güzel. Çok sevindim. Belki de bundan sonra memnuniyetsiz müşteriler azalır.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 11 Ekim 2010, 21:31:59 »
 Ramazan usta bu gün gördüm kralın yeni queen modelini.Bu kez yapmışlar atanın aynısını hatta Marocchinin M harfini bile kasaya işlemişler.Yalnız ben önceki yazımı eski Kral Queen tüfeğe yapmıştım.Yenisi ile ata  arasında şimdi fark kalmamış gibi :D

Selamlar....
Hakan BİLGİ
1977-Adana

Çevrimdışı Ferhat TONGUR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 15 Ekim 2010, 10:43:26 »
ben kullandım arka arka ya sıkdım elimde dagıldı alt kasık yere bakıyodu tavsiye etmem   uzak dur  riskli de
Ferhat TONGUR
1976 ADIYAMAN artı almanya mannheimdan---herkese verilecek bir cevabım vardır lakin önce adama bakarım adam mı diye yada lafa bakarım laf mı diye

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #13 : 17 Ekim 2010, 23:59:12 »

Hakan  bey  gördüğünüze  ve kendi  adınıza  ata  ile  kıyaslamada  beğendiğinize  sevindim  açıkçası  ,ama bu  ataya  benzetmek nasıl  olur anlamadım , adamların  kendi tescilli   markası  adı  altında  istediği  kendi tasarım  modeli  ,kasada m  harfi  vs  .Sanırım  anladınız  bunu atayla alakası  yok .
Diğer  yandan  inanın  görmediğiniz 2-3  tasarım  daha  var  inşallah  görme  fırsatınız  olur .
 xplor unico  esinlenilmiş  bir  model  bile  var  bu  bahsettiğim  tasarımlar  içerisinde  .Daha  öncede  yazdım çıta  yüksek  sevgili  Hakan ataya  bakıldığını  referans  kabul  edildiğinimi  sanıyorsunuz   onca  üst  sınıf  varken kopyalanacak  yani   . :)
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #14 : 18 Ekim 2010, 01:11:14 »
Ha  bu arada  unutmuşum  sevgili  Hakan  ''kral'' breda altair 12-20  yide  insallah  görme  sansınız  olur .Benim  kendi  adıma  beğendiğim  bir  modeldir  ;)
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 18 Ekim 2010, 12:57:26 »
 Ramazan bey bizim ancak geldikten sonra haberimiz oluyor bu yeni mallardan  :D gerçekten delme namlu olarak TR' de Kral av tüfekleri benim nazarımda da güzel işler çıkarıyor.Kısmetse gelirsem üzümlüye hem sizin çayınızı içmeyi hemde gelişmeleri bizzat görmek isterim.

Selamlar, iyi çalışmalar.....
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2010, 10:20:02 Gönderen: Hakan BİLGİ »
Hakan BİLGİ
1977-Adana

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • 05347677315 TOROS KARTALI
« Yanıtla #16 : 20 Ekim 2010, 21:15:27 »
400-700 Fiyat aralığındaki bir çok markadan daha sağlam ve oturaklı bir görüntüsü var.Hele Ramazan Usta ona bir güzel emek sallamışsa zaten karşılaştırmaya bile gerek kalmaz.
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Mustafa SUCU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 03 Kasım 2010, 21:27:44 »
ramazan abi bir sorum olacaktı bana yardımcı olursanız çok memnun olucam.kral ava 2 kez mail gönderdim bana cevap gelmedi.geçenlerde av tüfeği için bayiye gitmiştim.bayi kral marka tüfeğin fırtına modelini ısrarla tavsiye etti.neyse aldım tüfeği. yarıotomatik 71 namlu ve dipçikte plastik amortüsörü var.kralın resmi sitesinde böyle bir tüfek modelini görmedim.biraz teredütte kaldım .ayrıca biraz pahalıya aldım galiba 650 tl para verdim.böyle bir model var mı?fiyatı ortalama ne kadar?nasıl bir tüfektir?bu konularda aydınlatırsanız sevinirim.
hayırlı işler teşekkürler
Mustafa SUCU
1979 fethiye/muğla

Çevrimdışı Halil ARIK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 03 Kasım 2010, 21:38:36 »
Ben kısmetse ata neo kinetix alacağım kararımı vermek üzereyim kullananlar memnun. şimdi huğlu kullanıyorum değiştireceğim
halil arık
1984 afyonkarahisar
5464458072
Türk`ü,Türklüğü,Vatanı sevmek faşistlikse, Hitler yanımızda komünist kalır..

Çevrimdışı Selami FİLİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 07 Kasım 2010, 11:38:15 »
Ortalama 1500 tl maliyetli bir tüfek ortaya çıkartılacak olsa sanırsam bunu kral da muhteşem şekilde yapacaktir.600 TL FİAT lı bir avrupa otomatikle kral ı kıyaslayamadığımız için sanırsam kötü yorumlara haksız maruz kalmakta kral fabrikası.Fabrika 2500 tl fiatı olan ,dolayısı ile işçilik ve kullanılan malzeme olarak  1. kalite bir tüfek yaptı piyasaya sürdü de biz mi beğenmedik?
Selami FİLİK
1977-Adana

Çevrimdışı Fatih OLKER

• AvlakForum Üye
  • *
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....
« Yanıtla #20 : 15 Mart 2011, 23:41:35 »
RAMAZAN ABİ BEN İKİ TANE KRAL QUEEN MARKA TÜFEK ALDIM.BİTANESİNDE SOLA ÇEKME VE NOMLUNUN KROMUNDA DÖKÜLME OLDU.YANİ TEMİZLEME HARBİSİNİ NAMLUNUN İÇİNE SOKTUĞUM ZAMAN TALAŞ ŞEKLİNDE DEMİR TOZU DÖKÜLDÜ .BUNUN NEDENİ NE OLABİLİR.VE ŞUANDA SİLAHI KARAL AV SANAYİNE GÖNDERDİM.SYAGILARIMLA
Fatih OLKER
ZİRAAT MÜHENDİSİ
1980-Konya/Akşehir

Çevrimdışı Salih CANDIR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 02 Nisan 2011, 23:26:51 »
ben kral süperpoze ve kral quen kullanıyorum. arkadaşlarımada en az 10 tane kralda süperpoze ve Quen yaptırdım. Ramazan ustamın sayesinde tabikide ben böyle temiz böyle mütevazi insan görmedim. allaha sükür ben ve arkadaşlarım tüfeklerde hiç bir sorun yaşamadık saçma gurupmanındada şimdi inanmıcaksınız benelliside remingtonuda vs vs 14 15 cesıt sılahla aynı hedef aynı fişek aynı atıcı aynı metrelerde atışlar yaptık hepside sınıfta kaldı. size sadece 2 şey  tavsiye edebilirim. 1) Ramazan ustayı bulucaksınız 2) bayi tüfeği almıcaksınız bunları yaparsanız sorun yaşamıcagınıza garanti verebilirim.  ramazan usta demişki zaman sıkıntısı var evet ben gözümle gördüğümü söyleyeyim size ben silahı yaptıralı 2 sene oldu o zamanlarda ayda 40000 silah üretilip ihraç edildiğiydi yanlışım varsa ramazan ustam düzelt  saygılar sevgiler
Salih CANDIR 1984 ANTALYA

DİA

Çevrimdışı Gazi GÖZEY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 22 Kasım 2011, 21:57:13 »
selam arkadaşlar bende yaklaşık 1 yıldır elimde bulunan KRAL QUEEN OTOMATİK kullanıyorum ve silahtan o kadar memnunum ki anlatamam çalışması vurması şaçma gurupmanı ve tek kurşun olarak belki inanmazsanız 35-40 metreden tek kurşunla soda şişesini vurabiliyorum bu güne kadar çeşitli yerli silah kullandım ama KRAL QUEEN OTOMATİKten memnun kaldıgım kadar hiç bir otamatikten memnun kalmadım saygılar
Gazi GÖZEY
1978-Konya:AKŞEHİR

Çevrimdışı Y.Emre TOK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 06 Temmuz 2013, 11:41:00 »
Fikir vermesi açısından KRAL av tüfeklerinin de içinde bulunduğu bir link ekliyorum.
http://www.mccullaghsports.ie/news/shotguns/

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 06 Temmuz 2013, 12:08:19 »
ben kral tüfek kullanmadım ama bence fiyatına göre iyi tüfekler ben hep diyorum yabancı marka alacağınıza 4000-8000 tl arası verin 3000 tl yerli ustalara meşhur markalardan
beretta benelli remington dan daha iyi tüfek yaparlar hem istiyorsunuz 800tl olsun hemde beretta gibi sağlam olsun
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2013, 12:10:21 Gönderen: Yavuz YILDIZ »
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul