Gönderen Konu: BELKIS 2001 S MAGNUM EXTRA KULLANAN VARMI  (Okunma sayısı 5358 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sinan ACARTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
BELKIS 2001 S MAGNUM EXTRA KULLANAN VARMI
« : 19 Mayıs 2011, 01:48:19 »
http://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBcQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.tufekburada.com%2Findex.php%3Froute%3Dproduct%2Fproduct%26product_id%3D123&ei=-0jUTdTZBMTqOaqpmJIE&usg=AFQjCNEGqO3YlFQ5HBFn206WAJyDIXu1ig                                                             BU TÜFEĞİ KULLANAN ARKADAŞLARIN TAVSİYELERİNİ BEKLİYORUM HOŞUMA GİDEN YÖNÜ HEM KİNETİK HEMDE EXTRA GAZLI OLMASI BİRAZ AĞIRLIĞI VAR AMA
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2011, 01:53:41 Gönderen: Sinan ACARTÜRK »
Sinan ACARTÜRK
1982 manisa alaşehir tel:05468209329

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: BELKIS 2001 S MAGNUM EXTRA KULLANAN VARMI
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2011, 12:44:48 »
Her şeyden önce bu firmanın model ismi seçimlerini çok beğeniyorum. O kadar Anadolu'ya özgü o kadar isabetli ki, devamını dilerim. Dışarı satarlarsa da tanıtıma katkısı olur. Bunu düşüncemi evvelce de paylaşmıştım.

Sadede geleyim, bu fabrika daha önce Özler Silah Sanayii'nin idi. O vakitler de "Efes 96S" diye bir modelleri vardı. Aynı bu tüfek gibi gazlı ama döner kilitli bir model. Hala kullanıyorum. Namlusunda Cr-Mo alaşım çelik diyor, doğruysa. Tüfek sağlam. Bir sefer iğne kırdı. O da defalarca boşa tetik düşürmüştüm, birinde yine boşken tetik düşürdüm ting etti kırdı. Fabrikalarına yolum düşmüştü yanımda değiştirdiler ücretsiz  olarak. Şimdi fabrika başkası tarafından işletiliyor ama zaten iğneyi onlar değiştirdi.

Kısacası bende olumlu etki bırakan bir tüfekti. Şimdikiler daha da güzel olmalı. Bendeki tüfek 3,4 kg ve 66 cm namlulu. Biraz ağır sayılır ama bana çok dengeli gelen bir tüfek. En randımanlı vurduğum tüfek bu.

Eğer şu fotoğraftaki tüfeğin el kundağını aynı Benelli gibi yapsalar çok güzel görünürdü. Yani el kundağındaki oluk daha geriye doğru ve biraz da alta doğru olsa görüntü olarak şahane olurdu bence. Benelli tipi uzun kasa tüfeklerde Beretta 300 tipi el kundağı pek yakışmıyor.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: BELKIS 2001 S MAGNUM EXTRA KULLANAN VARMI
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2011, 12:51:13 »
Bir de bendeki gibi hem gazlı hem kinetik denilen tüfeklerde çalışma şekli esasen gazlıdır. Üzerine benelli tipi döner kilit diye kabul etmek lazım. Ki bence benelli tipi kilit ülkemizdeki diğer gazlıların kilitlerinden daha sağlamdır ama az daha ağırdır.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.