Gönderen Konu: Yıldız kıvırma makinesiz fişek doldurulmaz mı?  (Okunma sayısı 3793 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Yıldız kıvırma makinesiz fişek doldurulmaz mı?
« : 15 Aralık 2012, 17:08:21 »

Kapsül işleri tamamdır ama bu videoda ağzı bir şeyle yapıştırıyordu zannediyorum. Ben onu da makinesiz yıldız kıvırabildim, fişek doldurdum. Yıldız ağızı elimle biraz içe doğru birleştirdikten sonra videodaki yuvarlak tahta parçası gibi bir şeyle içeri bastırdım. Özenle yapılırsa olur. Tek eksiği atıştan sonra şişmiş kovanların pirinç dipliğinin haddelenip kalıplanamaması. Onu da tornacıda yaptırdığımız fişek yatağı çapında bir parça ile halledebiliriz. Bilmem başka yolu var mı. Kolay gele..
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Yıldız kıvırma makinesiz fişek doldurulmaz mı?
« Yanıtla #1 : 15 Aralık 2012, 19:57:25 »
macera aramayın :)
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 15 Aralık 2012, 20:19:37 »
Niye, macera güzeldir, heyecan katar. 12 lik dışında yıldız kıvırma makinesi nadir buluyor veya pahalı. O vakit macera başlar ;)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 15 Aralık 2012, 20:26:03 »
aynı videonun part 2 sizin dediğiniz gibi yapmış.ama haddeleme işlemi yok tabiki...

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 15 Aralık 2012, 21:17:15 »
bende bunun full olanı 5 li si vardı siteden bir arkadaşa hedıye etmiştim. eskiden iyidi hesaplıya geliyordu ama şimdık doldurma işi pahalıya geliyor.
sonra öle göründüğü gıbıde kolay deyıl doldurma işi basınc gösterrsı vs var ustun de yaz kışdeyısıyor cok basınc verırsen fişek şişiyorsonra kece tapa dolduracagın zaman 1 tapa yetmıyor 1,5 koyacan vs yoksa yıldız baskısı ıyı olmuyor
içe dogru oval kalıyor saçmalar dokuluyor  tam deng getirmezsen bu seferde fişeyın ucu şişiyor tüfeye girmıyor.alışana kadar ugraştıyor kısaca.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 15 Aralık 2012, 22:35:44 »
aynı videonun part 2 sizin dediğiniz gibi yapmış.ama haddeleme işlemi yok tabiki...
Nerde görmüştüm diyordum. İyi. İzleyen yazdığımı daha iyi anlar.

bende bunun full olanı 5 li si vardı siteden bir arkadaşa hedıye etmiştim. eskiden iyidi hesaplıya geliyordu ama şimdık doldurma işi pahalıya geliyor.
sonra öle göründüğü gıbıde kolay deyıl doldurma işi basınc gösterrsı vs var ustun de yaz kışdeyısıyor cok basınc verırsen fişek şişiyorsonra kece tapa dolduracagın zaman 1 tapa yetmıyor 1,5 koyacan vs yoksa yıldız baskısı ıyı olmuyor
içe dogru oval kalıyor saçmalar dokuluyor  tam deng getirmezsen bu seferde fişeyın ucu şişiyor tüfeye girmıyor.alışana kadar ugraştıyor kısaca.
5 li mi? Yıldız makinesi mi? Bende yerli malı olandan 12 lik için var. Basınç ayarı falan yok ama aramıyorum zaten. Plastik tapayla doldururken pek gerekli değil, keçe için iyi olur. Keçe işi dediğin gibi zahmetli. Plastik tapayla eh işte. Hala zahmeti var ama ben uğraşıyorum. Lokum gibi oluyor çoğunlukla.
1968