Gönderen Konu: Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Av Yönetimi Daire Başkanlığına  (Okunma sayısı 3060 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Av Yönetimi Daire Başkanlığına Sesleniş
Avlak ve Av yönetimi Dairesinin söyledikleri;
“avcı ile beraber olmadan avcılığın hiçbir yere varamayacağı, yasaklarla bir şey elde edilemediği, Avcılara danışılmadan hareket etmdedikleri v.b”
sözlerin gerçek olup olmadığının !!! tespiti amaçlı açılmış bir bölümdür.

Üyelerimizden ricamız yazılarınızda kişisel haklara ve kurumlara hakaret, v.s etmeden yorum yazmalarıdır, Sadece eleştiri değil çözümde üreten mesajlar olması dileği ile tepkilerimizi toplum kurallarına ve hukuka uygun olarak lütfen bu bölümde dile getirelim teşekkürler.

Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

The following users thanked this post: Özgür UYAR, M.Ali AKDAĞCIK, Osman ÖZKEÇECİ, Aslan POLAT

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
AMİN,
Ufuk bey gönlümüz bunu istiyor inşallah olur diyelim... Olması da tamamen avcılarımıza bağlı...
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Eline yüreğine sağlık Tuncay hocam bu bölüm süper olmuş.. Umarım bu bölümden,istenilen yere kolayca ulaşırız.

Çevrimdışı Ersin DÜZYOL

• AvlakForum Üye
  • *
Sevgili hocam çok güzel bir konu açmışın inşallah amacına ulaşıcak bir şekilde dediğin gibi kimseyi kırmadan olsun ben 4 gün önce M.A.K için ön görüş alış verişi için ordaydım ayrıca yaban hayatı ve avcılık için projelerimi sundum bana olan yaklaşımları son derece samimi idi bakan yrd müsteşar genlmdr av yönetim daire başkanı ve daire şube müdürleri yetkilileri birlikte beraber doğruları bulmamızı ve yönetimi kesin birlikte yürütmemiz gerektiğini söylüyolar şu an meclisteki kararlar geçerse bunun sağlanacağını ayrıca maliyeye ödenen paraların kalkacağını belirtiyolar bence şahsi önerim av yönetim dairesinin büyük bir toplantı düzenleyip yurt avcılarına kendilerini ve projelerini anlatmaları gerekir inanıyorumki kendileride böyle bir toplantıyı isteyeceklerdir her şeyin iyi olması dileğiyle  SAYGILAR  EYHAF BŞKN Ersin DÜZYOL
« Son Düzenleme: 11 Mart 2013, 10:02:50 Gönderen: Ersin DÜZYOL »
Ersin DÜZYOL
1958 izmir çimentepe

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
    Buraya şu adreslerini koymayı uygun gördüm.

http://www.milliparklar.gov.tr/AnaSayfa/yonetimKadrosu.aspx?sflang=tr

http://www.milliparklar.gov.tr/AnaSayfa/avYonetimiDairesi/av_idarikadro.aspx?sflang=tr

Ayrıca her bölge ve şube müdürlüğü personelinin de mail adresi var. Sorunlarımızı yazalım. Telefonla arayalım...

Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Sevgili hocam çok güzel bir konu açmışın inşallah amacına ulaşıcak bir şekilde dediğin gibi kimseyi kırmadan olsun ben 4 gün önce M.A.K için ön görüş alış verişi için ordaydım ayrıca yaban hayatı ve avcılık için projelerimi sundum bana olan yaklaşımları son derece samimi idi bakan yrd müsteşar genlmdr av yönetim daire başkanı ve daire şube müdürleri yetkilileri birlikte beraber doğruları bulmamızı ve yönetimi kesin birlikte yürütmemiz gerektiğini söylüyolar şu an meclisteki kararlar geçerse bunun sağlanacağını ayrıca maliyeye ödenen paraların kalkacağını belirtiyolar bence şahsi önerim av yönetim dairesinin büyük bir toplantı düzenleyip yurt avcılarına kendilerini ve projelerini anlatmaları gerekir inanıyorumki kendileride böyle bir toplantıyı isteyeceklerdir her şeyin iyi olması dileğiyle  SAYGILAR  EYHAF BŞKN Ersin DÜZYOL
Konunun güncellenmesi ile alıntı yaptığım mesajı tekrar tekrar okudum,yüzümde acı bir gülümseme,ve kendi kendime düşündüm.
Mesaj umut dolu.
Mesajın sahibi yıllardır konfederasyon (AYHAK) yönetiminde,birsüredirde konfederasyon başkanı,sonuçlar ise ortada (hepimizin malumu)...  ??? :( :(
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
Hocam asil konu bu olmasi lazim bizler tüfek köpek muhabbeti yapariken avcilik elden gidiyor avlar bitiyor sahalar bitiyor. Av gunleri haftanin 7 günü devam etmeli bunun sebebi cok ava gitmek degil avcilarin ayni günde meraya sıkışmamasi. Birde azinlikta da olsa av günleri icinde iş sebebiyle izin alamayan avcilar var vergisini verip pulu alan ama av gunu izni olmayan bu avcilar magdur durumda.
Sonra keklik bitmek üzere meralara avcilik kulüplerinin belirlediği yerlere avcilarla beraber ortak karar kilinip yine avcilarla beraber keklik salinmasi gerek. Milli parklar keklikleri gizli saliyor avcilarla beraber ve onlarin daha iyi bildigi emin meralara salinirsa eğer avcida benimde katkim var diye daha bir sahip çikacaktir. Bunun gibi yaban hayati yerlestirme sahalari var bunlarinda süreleri çok uzun 5 yil. Bu kadar kapali olmasi fazla insanlar bikiyor zaten av yok yasağa giriyor 2-3 yil yeterli hizli bir dòngü gerek bence.
Daha sonra tavsan sezonu 2 ay kopay bakan avcilar yilin 10 ayi bakip 2 ay avlaniyor kimse için uygun degil kim bakarki 2 ay için köpek haliyle sezon dişi av yapiliyor. Zaten tavsanin sezonu neden 2 ay anlamiyorum, tavşan yilda 3 kere sert bir kiş geçmemişse 4 kere doğum yapar yani bu açik sezonda da gebe çikiyor. Agustosta acilip ocakta kapansa hem 4 ay avlanir hemde üveyik ve bildircin olmayinca avcilar tavsan ve kekliğ kayiyor keklikler palaz iken avlaniyor. Kaçak gitmektense yasal avlansa sadece tavsan yapilir bu arada keklikte korunmuş olur bir nebze. Yani bence bu tarz rahatlatmalar biz daha fazla avlanalim diye degil meralari ve avlari rahatlatip avci sıkışmasını ve avlarin daha eşit vurulmasina sebep olur derim. Gerekçe ise bu uygulamalar başlamadan önce hepimiz biliyoruzki sadece ruhsat yenileyip yani eski ismi ile teskere yenileyip hergün heryerde gece gündüz avlanilir iken heryer av idi simdi birsürü uygulama yasak ama av yok demekki bu sistem işlemiyor.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Ali ÖZTÜRK 34