Gönderen Konu: DOMUZ ETİNİN SAĞLIĞA ZARARLARI...  (Okunma sayısı 28458 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Çağlayan TORUN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: DOMUZ ETİNİN SAĞLIĞA ZARARLARI...
« Yanıtla #25 : 26 Mart 2010, 00:01:07 »
Selahattin beye düşüncelerime tercüman olmasından dolayı ve ayrıca ılımlı  üslübundan dolayı teşekkür ediyorum.Diğer arkadaşlarımında fikirlerine saygı duyuyorum.sonuçta bizim işimiz avcılık.
Çağlayan TORUN
1974-İzmir

Çevrimdışı Selahattin İĞMEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 27 Mart 2010, 18:51:47 »
ertuğrul kardeşim dünya üzerinde öğle çok müslüman kardeşimiz varki hepsi birbirinden farklı düşünceye,davranışa ve sosyal hayata sahiptirler.sen hangi birinin hatasını düzeltebilirsinki.bu yüzden bırakın kimse kimsenin hatasını düzeltmeye kalkmasın.ama avcılık ile ilgili konularda bilgi ve tecrübelerimizi birbirimizle paylaşıp bilmediğimiz veya takıldığımız konuları birbirimizle paylaşalım.lütfen bu sitede dini tartışmalara girmeyelim.herkese saygılar.rastgele O0 O0
Selahattin İĞMEN
1966 KOCAELİ

Çevrimdışı Barış KAVUNCU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 02 Ocak 2011, 17:19:32 »
 Aslında konu çok basit. Bize helal olan hayvanlara bakarsanız hepsi geviş getiren hayvanlardır. Yani konu tamamen sindirim sistemiyle ilgili. Koyun, keçi , inek gibi hayvanlar bilindiği gibi yediklerini birsüre sonra geviş getirerek tekrar yutarlar ve sindirim sistemleri çok kuvvetlidir. Demiri dahi eriten miğde asitleri sindirilen yiyecekteki bütün bakterileri öldürür. Bu hayvanlar yedikleri yiyeceği yaklaşık 24 saatte sindirirler. Ve sadece bitkisel besinlerle beslenirler. Fakat domuzda durum farklıdır. Sindirim sadece 4 veya 5 saat sürmektedir. Bu nedenle vücudunda insan sağlığına zararlı birçok bakteri bulunur. Kümes hayvanlarında taşlık denen mucize vardırki taşı bile eritir. Bilgilerinize.
Barış KAVUNCU 1977-İzmir - İkamet Bodrum 538 5909925

Çevrimdışı Cengiz ALTINAY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #28 : 14 Şubat 2012, 12:33:52 »
DOMUZ ETİ KUR'ANDA BİZZAT EMREDİLDİĞİ İÇİN HARAMDIR. YİYEN YER, İNANAN YEMEZ.
Cengiz ALTINAY
1974 AKHİSAR-MANİSA

tolgaozhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 14 Şubat 2012, 14:57:15 »
YİYEN YER, İNANAN YEMEZ.

Şimdi Cengiz Kardeşim oldu mu bu yorum. Yani yorum güzel de ifade yanlı !!!! :) :) :)
Yiyen yer İNANAN yemez '

"Yiyen yer yemeyen yemez" diye yazsaydın ne güzel olurdu.
İnanan inanmayan diye kimseyi ayırmak bize düşmez ve zaten dinimiz bu ayrımı yapmayı da yasaklamıştır.
Şunu demek istiyorum; O tümcede "inanan" sözcüğü yerine "isteyen" desen ayrımcılık kalmaz ortada :)
Anlayışına sığınarak yazıyorum umarım kalp kırmam. Çünkü benim çevremde domuz eti yiyen arkadaşlarım var ama inançları konusunda çok sağlam olduklarını biliyorum. Biliyoruz ki her yerde düşünceler farklı olabilir. Ben asla ağzıma bile koymam onlar da ısrar etmezler. Saygı işte böyle güzel oluyor.
Hatam varsa ne olur mazur görün. Özellikle Cengiz Kardeşim sen mazur gör lütfen
Selamlar ve Saygılar
RAST GELE
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2012, 14:59:05 Gönderen: Tolga ÖZHAN »

Çevrimdışı Kazım TINAS

• Alaçatı Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı
  • AvlakForum Üye
  • *
  • C:\Users\lux\Pictures\2009-04-12 001\DSCN0064.JPG
« Yanıtla #30 : 14 Şubat 2012, 15:47:10 »
       Arkadaşlar domuz gerçekten hertürlü leşi yiyen bir hayvan.Ama tavuk besleyenler onunda ne yediğini gayet iyi bilir.
Olayın aslı Domuz gerçekte çok yiyecek tüketen bir hayvan.Fakat sindirim sistemi yiyebildiklerinin sadece %30 unu sindirebiliyor.Geri kalan %70 de bulunan mikroplar ve hastalıklar direk olarak kanına karışıyor ve çeşitli hastalıklara sebebiyet veriyor.Ama illaki ben bunu yiyorum diyorsanız mutlaka yemeden önce -20 dereceyi göstermeniz lazım.
Kazım TINAS
1969....İZMİR

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #31 : 14 Şubat 2012, 16:07:12 »
İslamiyeti kabul etmişseniz vede kuranı kerime inanıyorsanız Dinimizce nelerin HARAM, nelerin HELAL olduğu gayet açıktır. Hem müslümanım diyip ben kuranı kerimin yasak ettiklerini yaparım diyorsanız allaha şirk koşmaktır. Onun cezası kulla  Allah  arasındadır. Ama müslüman kullara düşen de bu konuda inanan çevresini ve arkadaşlarını ikaz etmektir.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Olgun SARIAKÇALI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #32 : 15 Şubat 2012, 09:51:37 »
herkes cok iyi diyorda arkadaşalar helal veya haram buna dicek lafım yok fakat avrupada insanlar bu eti peynir ekmek gibi tüketiyolar siz hangi birisinin domuz eti yedi diye hastalık kaptıgını rahatsızladıgını duydunuz ben hiç duymadım
Olgun SARIAKÇALI
1984 osmaniye

Çevrimdışı Bülent CEYLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 15 Şubat 2012, 22:47:59 »
   Verdiğiniz değerli bilgiler nedeniyle her ikinizede Teşekkürler .
Bülent CEYLAN
1970 edremit

Çevrimdışı Çağlar ERDİNÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #34 : 16 Şubat 2012, 00:03:33 »
gittikçe maksadını aşan konuşmalar oluyor sanki..
Çağlar ERDİNÇ
1982 Yalova
[email protected]

Çevrimdışı Sait YAVUZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 16 Şubat 2012, 01:32:52 »
O, size ölüyü (leşi)- kanı, domuz etini ve Allah'tan başkası adına kesilmiş olan (hayvan)ı kesin olarak haram kıldı. Fakat kim kaçınılmaz olarak muhtaç kalırsa, taşkınlık yapmamak ve haddi aşmamak şartıyla (ölmeyecek oranda yiyebilir), ona bir günah yoktur. Gerçekten Allah, bağışlayandır, esirgeyendir.   (BAKARA SURESİ / 173)

O, size ancak ölüyü, kanı, domuz etini ve Allah'tan başkası adına kesilmiş olan (hayvan)ı haram kıldı. Fakat kim mecbur kalırsa, saldırmamak ve sınırı aşmamak üzere (yiyebilir). Çünkü gerçekten Allah, bağışlayandır, esirgeyendir.   (NAHL SURESİ / 115 )

yukarıdaki ayet meallerinde de açıkca görüldüğü üzere domuz eti haramdır. ve ALLAH (cc) ın verdiği kesin emirler tartışmaya kapalıdır.inananlar iman etmekle mükelleftir.
müslüman olduğu halde bir insan bu ayetlere rağmen domuz eti helaldir derse ayeti inkar etmiş olur buda o insanı küfre götürür tövbe etmedikçe dinden çıkmış olur.(ALLAH (cc) korusun) lütfen birbirimizden önce bizi yaradan mevlaya saygı gösterelim. yaradanın adına hükümler vermeyelim. yiyen istediğini yesin ama benim dinimi değil.....!
Sait YAVUZ
1977 İSTANBUL

The following users thanked this post: M.Cihad GÜL

Çevrimdışı Mustafa ATALAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AYANOĞLU
« Yanıtla #36 : 25 Şubat 2012, 16:53:00 »
"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."
Mustafa ATALAY
1981 KDZ EREGLİ-ALAPLI

Çevrimdışı Mehmet PİLGİR

• Expert Üye
« Yanıtla #37 : 26 Şubat 2012, 22:22:18 »
Sevgili avcı kardeşlerim konuyu açan arkadaşımızın yazdıklarına istinaden bende burada nazicane fikirlerimi sizlerle paylaşmak istedim. şimdi bazı dostlarımız bana kızacak bazılarıda benimle hem fikir olacaktır diye düşünüyorum. her ne olursa olsun benim amacım burda kimseyle bir tartışma ortamına girmemektir. sadece kendi hür irademle konu hakkındaki  fikirlerimi beyan etmektir.
 konuya bir kaç soruyla girip  sizllerden samimi olarak bu soruları cevaplamanızı  istiyorum.
domuz eti haramsa.... içki haram değilmi.... hiçmi içki içmedik....zina veya göz hovardalığı haram değilmi ....hiçmi yoldan geçen güzel bir bayana dönüp bakmadınız....kumar haram değilmi... hiçmi at yarışı,iddaa vs. oynamadınız...faiz haram değilmi... hiç mi vadeli hesap açmadınız bankada veya euro , dolar yapmadınız...şimdi gelelim domuza, çiftlik domuzlarını konuya dahil etmiyorum,siz bilmezmisinizki  domuz bostana girdimi en güzel karpuzu yer,meyve bahçesine girdimi yere düşen meyveyi yemez ağacın dallarını kırar en güzel meyveyi yer...domuz salyangoz yer ve bilirsinizki salyangoz nekadar temiz bir hayvandır..siz hiç dağda hasta domuz gördünüzmü... hangi avcı bilmez domuzun ne kadar güçlü bir hayvan olduğunu ve uygun yerinden vurmazsan kolay kolay ölmediğini...
çok basit bir mantıkla HZ.MUHAMMED(S.A.V) EFENDİMİZ NİYE YSAKLAMIŞ DOMUZ ETİNİ.. bilmem kaç yüz yıl önce buzdolabı yok,tüp yok bişey yok bu et nasıl saklanacak nasıl pişecek...haa şu bi gerçek domuz eti çok çabuk bakteri üreten bir et olduğu için iyi pişirilmesi gerek  ... bu kadar basit.... şimdi onca domuz yiyen hıristiyan insan cehennememi gidecek sizce hepsimi kötü bu insanların..
Şu mantık yanlışmıdır sizce etini yemiyeceğin hayvanı avlama.. mesela leylek yenmiyor veya başka güzel bir canlı onu vurmuyorsan... domuzuda karalama bence... VE biliyorumki  birçok arkadaşım domuz eti yiyiyor bu sitede.
sen kalkar domuz etinden çiğ köfte yaparsan tabiki hasta olrsun...ayrıca bütün hayvansal yağlar insan sağlığı için zaralıdır.
haa yiyin kardeşim demiyorum ama yiyenede kafir gözüyle bakmayın...bütün rkadaşlarıma saygı duyuyor ve aynı saygıyı bekliyorum                           

dinimizin kurallarınının nedenlerini anlatmak acaba bizim gibi kişileremi kaldıki birbirimize açıklama ihtiyacı duyuyoruz.bırakın herkes ne yaparsa yapsın.nasıl olsa hesabını kendisi verecek.biz haram olduğunu bilelim ve kendimize düşeni yapalım gerisini ilgililer düşünsün.  O0 O0

İKİNİZİNDE YAZDIKLARINIZIN ALTINA ŞAHSEN İMZAMI ATARIM.

BIRAKIN BU DOMUZU NE YEDİĞİNİ VEYA KİMİN YEDİĞİNİDE,BAKIN BAKALIM AYILA BAYILA YEDİĞİNİZ KÖY TAVUĞU NELER YER Bİ GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNE GETİRİN...............
  • 12 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre 2 patlar klasik çifte
  • 20 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre çok patlar
  • setter ve pointer
Mehmet PİLGİR
1966-İstanbul  ( ASLEN İZMİR KARŞIYAKA)

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #38 : 27 Şubat 2012, 11:45:49 »
Sevgili avcı kardeşlerim konuyu açan arkadaşımızın yazdıklarına istinaden bende burada nazicane fikirlerimi sizlerle paylaşmak istedim. şimdi bazı dostlarımız bana kızacak bazılarıda benimle hem fikir olacaktır diye düşünüyorum. her ne olursa olsun benim amacım burda kimseyle bir tartışma ortamına girmemektir. sadece kendi hür irademle konu hakkındaki  fikirlerimi beyan etmektir.
 konuya bir kaç soruyla girip  sizllerden samimi olarak bu soruları cevaplamanızı  istiyorum.
domuz eti haramsa.... içki haram değilmi.... hiçmi içki içmedik....zina veya göz hovardalığı haram değilmi ....hiçmi yoldan geçen güzel bir bayana dönüp bakmadınız....kumar haram değilmi... hiçmi at yarışı,iddaa vs. oynamadınız...faiz haram değilmi... hiç mi vadeli hesap açmadınız bankada veya euro , dolar yapmadınız...şimdi gelelim domuza, çiftlik domuzlarını konuya dahil etmiyorum,siz bilmezmisinizki  domuz bostana girdimi en güzel karpuzu yer,meyve bahçesine girdimi yere düşen meyveyi yemez ağacın dallarını kırar en güzel meyveyi yer...domuz salyangoz yer ve bilirsinizki salyangoz nekadar temiz bir hayvandır..siz hiç dağda hasta domuz gördünüzmü... hangi avcı bilmez domuzun ne kadar güçlü bir hayvan olduğunu ve uygun yerinden vurmazsan kolay kolay ölmediğini...
çok basit bir mantıkla HZ.MUHAMMED(S.A.V) EFENDİMİZ NİYE YSAKLAMIŞ DOMUZ ETİNİ.. bilmem kaç yüz yıl önce buzdolabı yok,tüp yok bişey yok bu et nasıl saklanacak nasıl pişecek...haa şu bi gerçek domuz eti çok çabuk bakteri üreten bir et olduğu için iyi pişirilmesi gerek  ... bu kadar basit.... şimdi onca domuz yiyen hıristiyan insan cehennememi gidecek sizce hepsimi kötü bu insanların..
Şu mantık yanlışmıdır sizce etini yemiyeceğin hayvanı avlama.. mesela leylek yenmiyor veya başka güzel bir canlı onu vurmuyorsan... domuzuda karalama bence... VE biliyorumki  birçok arkadaşım domuz eti yiyiyor bu sitede.
sen kalkar domuz etinden çiğ köfte yaparsan tabiki hasta olrsun...ayrıca bütün hayvansal yağlar insan sağlığı için zaralıdır.
haa yiyin kardeşim demiyorum ama yiyenede kafir gözüyle bakmayın...bütün rkadaşlarıma saygı duyuyor ve aynı saygıyı bekliyorum                         

puahahhaha yiyer yer inanan yemez denmiş. Bu güzel bir tabir ama Domuz etinin sağlığa zararlarını Hristiyanlar bile açıklamaya başlamışken ve bu konuda da güzel bir başlık açılmışken bunu savunucu bir mesaj yazılırsa elbetteki  tartışma ortamı çıkacaktır.

Şimdi Çağlayan bey yazdığınız konular içerisinde insanların aklını karıştırıcı bazı cümleler olduğu için müdahale etmek istedim. Yarımhoca dinden yarım doktor candan derlermiş. Ben inşaat mühendisliğini bitirdim görünüşe göre alanıma girmez gibi gözüksede Ortaokul, Lise ve Üniversite hayatını hem dini hemde maddi dersler veren yurtlarda okuduğum ve bu konulara çok iyi derecede vakıf kimseler içerisinde büyüdüğüm için, bir müftü yada öğretim görevlisi ile dini konularda tartışabilecek kadarda araştırma ve okumayı sevdiğimden konunuz içerisindeki yanlışlıkları düzeltmek isterim.

1. İnsanın karıya kıza bakması, zina yapması yada içki içmesi başka bir haramı işlemesini gerektirmez yada sevabına mani olmaz. Dinimiz fasık  denilen yani açıktan günah işleyenler yada facir denilen yani gühana dalan, yemininde sözünde yalancılık yapanların mahkemelerde şahitlikleri kabul edilmediği halde namaz kılmalarında hatta imamlık yapmalarında bile sakınca görmemiş bu konuda fetvalar verilmiştir. Bazı günahları işlemek diğerlini işlemeye teşvik etmez.

2. Allaha şirk koşmaktan sonra en büyük günah Allahın gazabına sebep olacak günahlardır ki bunları biz bilemeyiz. Dağda aç kalan inan ölmek üzereyken domuz yiyebilir. Fetva budur. Bu adam hayatta kalmak için domuz yediği için problem çıkmaz ama domuz etinin faydalı ve dinende sakıncasız olduğu söylenirsede Allahın gazabı mümkündür.

3. 1400 küsür sene önce inen Kuranı Kerim Peygamberimizin sözleri değil Allah kelamıdır. Sizinde belirttiğiniz gibi peygamberimiz bunu buzdolabı olmadığı için söylememiştir.

4. 1400 sene önce inen Kuranı Kerimde Cenab-ı Hak alemin big-bang ile yani birden varolduğunu söylemiş. Alemin genişlemekte devam ettiğini o zaman ayetinde belirtmiş, insanın meni yani dölden yaratıldığını söylemiş, insaın ana rahimi duvarında büyüdüğünü belirtmiş, insanın su ve topraktan yaratıldığını söylemiş ve bal yapan arıların dişi olduğunu taaa o zamanalardan söylemiş modern bilim bunu daha en fazla 50 sene önceden bulmuş. Bunları söyleyen Cenab-ı Hakmı buzdolabının icat edildiğini haşa tahmin edememişte haram kılmış?

5. Domuz etindeki bakterilerin çok pişirildiğinde dahi ölmediğini yine hristiyan dediğiniz bilim adamları söylemekte.

6. "Şu mantık yanlışmıdır sizce etini yemiyeceğin hayvanı avlama" demişsiniz. Ben domuz yemem. Domuz insana haram. Ama köpeğime veriririm. B.k yada işkembeyi temizlemeden yiyorsa onu hayli hayli yer. Ayrıca zararla mücadele için vuranlarda çok. Leyleğin zararı varsa oda vurulur. Çünkü dinimiz "Muzırın katli vacip" yani zararlıysa dinen vebali yok der. Ama domuzda olsa eziyet, işkence etmek hangi hayvan olursa olsun yasaktır.

7. "haa yiyin kardeşim demiyorum ama yiyenede kafir gözüyle bakmayın" Burada bir detay söylemek isterim. Yiyen hesabını kendini verir. Kafir denilmez. Günahkardır. Ama domuz etinin helal olduğunu tartışan olursa ben ona açık açık kafir derim. Çünkü İmanı götüren, dinden çıkaran şeyler arasında "Helale haram, harama helal demek" maddeside vardır. Bu kimsenin mürtedliğine hükmedilir.

8. "şimdi onca domuz yiyen hıristiyan insan cehennememi gidecek sizce hepsimi kötü bu insanların.." demişsiniz.
Cevabı “ALLAH ve Resulüne itaat eden, iman eden Cennete, etmeyen Cehenneme gider” ( Feth 13) İster domuz yesin ister zemzem içsin, hristiyanların yeri cehennemin 3. yani "sekar" kısmıdır. Hristiyanlık baba, oğul, kutsal ruh teslisi ile yaşadıkları için Allaha ortaklık, şirk koşma yapıyorlar. Dolayısıyla İbni Abidin isimli kitapta geçtiği gibi "Cehennemin üçüncü tabakası dahâ şiddetli olup, adı (Sekar)dır. Burada İncîli değişdirenler yanacakdır. Çünki bunlar, Îsâ aleyhisselâma inanmamış oldukları gibi, onda (ülûhiyyet sıfatı) bulunduğuna inanıyorlar. Tanrı üçdür. Îsâ tanrıdır [ba’zıları ise, Îsâ tanrının oğludur] diyerek, yehûdîlerden kötü oluyor, müşrik oluyorlar" Yani Çağlayan bey iyi hristiyanlar cennete kötüler cehennem diye teselli vermeyin kimseye.

9. Çağlayan bey bu yazdıklarımı sizi inandırmak için yazmadım. Sizin yazdıklarını okuyupta kalbine ufakta olsa bir tereddüt düşmesin diye okuyanlar için yazdım.

Arkadaş çok güzel yazmış. "Yiyen yer, inanan yemez"

Çağlayan bey sonuçta bende ılımlı bir kişiyim ama dinde İslamda ılımlı tabiri yoktur. Bu yine diğer dinlere karşı görüşlerin olumlu olması açısından hritiyanların oyunu olan "ılımlı islam" tabirinden gelmektedir. İslam zaten hoşgörü dinidir. Kural ve kaideleri bellidir. Yeniden yapılandırmaya gerek yok. İyi günler

« Son Düzenleme: 27 Şubat 2012, 13:25:43 Gönderen: Rıdvan KOCATAŞ »

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

Çevrimdışı Ahmet KUŞÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #39 : 27 Şubat 2012, 12:47:42 »

Domuz etini Peygamber Efendimiz yasaklamamış Bu emir ALLAH'ın emridir. Ve haramdır. Buz dolabıyla filan alakası yok.. Görüşünüzede saygı duyuyorum..

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #40 : 27 Şubat 2012, 12:55:13 »
Domuz etini cenabi Allah (cc) kuranı kerimdede buyurduğu gibi yasaklamıştır. ve kesinlikle haramdır. inkar eden dinden çıkar küfre girer...
haram olduğunu kabul edip değerlendiren ise günahkardır... domuzun etinin zararları yanında dişisini kıskanmayan bir hayvan olduğu söylenir.....
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #41 : 27 Şubat 2012, 13:47:23 »
Birde bu var. Doğru olup olmadığıdan emin değilim.  Ama demekki neymiş. Domuz eti ile cola içilmeyecekmiş. Yoksa kurtları dışarı çıkarırmış ;D ;D

« Son Düzenleme: 27 Şubat 2012, 13:51:51 Gönderen: Rıdvan KOCATAŞ »

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 01 Mart 2012, 18:25:01 »
bir kılçıkta ben atayım da muhabbet uzasın.domuz haram.bütün bu yorumları bunun üzerine yaptık birazda alkol ü ele alalım.domuz a haram deyip yorum yapanların içinde alkol alan varmı merak ettim.bence  DOMUZ=ALKOL   
 O0 O0                       
Selahattin İĞMEN
1966 KOCAELİ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #43 : 01 Mart 2012, 21:17:44 »
Selahattin abi alkolda haramdır.
Alkolünde helal olduğunu söyleyen dinden çıkar.
Alkol alan kimse günahkardır.
Ama alkol almıyor diyede bir hıristiyanın cennete gireceği fetvası verilmez.
Domuz=alkol=Zina=Şirk=Eşcinsellik=livata=Adam öldürme=vs. vs. uzar gider.
Haram haramdır. Bunları Kur'anı Kerim belirtmiş, ve peygamber efendimizde izah etmiştir. Yeniden yorumlamaya yada akıl erdirememeye gerek yok.
2x2=4
Tabi Bu kurallar müslümanlar için.
Müslüman olmayan yedikleri ve içtiklerinden ziyade inançlarından hesaba çekilecektir.
« Son Düzenleme: 01 Mart 2012, 21:19:09 Gönderen: Rıdvan KOCATAŞ »

Çevrimdışı İbrahim EBİL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 01 Mart 2012, 22:27:08 »
Rıdvan bey aydinlatici ve gercek bilgileri burada aktardığınız için size çok teşekkür ederim
İbrahim EBİL
1969-İstanbul

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #45 : 05 Mart 2012, 19:16:43 »
rıdvan bey teşekkür ederim
 O0 O0 ;D ;D
Selahattin İĞMEN
1966 KOCAELİ

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #46 : 05 Mart 2012, 19:20:26 »
Başkanlık, "Çünkü yüce Allah'ın emir ve yasaklarında bilebildiğimiz ve bilemediğimiz birçok sebep ve hikmet mevcuttur. Biz yüce Allah'ın emir ve yasaklarını yalnızca onun emri ve yasağı olduğu için yerine getiririz" ifadelerini kullandı.

Paylaşım için ve yorumlar için teşekkürler......
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Oğuz ÖNAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 03 Ekim 2014, 11:24:20 »
bilgiler güzelde  domuz eti yiyen ülkelerde  yaş  ortalaması  müslüman ülkelerden niye  yüksek
DOĞUM TARİHİNİZİ YAZINIZ-Niğde

Çevrimdışı Mustafa KAYA 35

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 03 Ekim 2014, 13:21:09 »
bilgiler güzelde  domuz eti yiyen ülkelerde  yaş  ortalaması  müslüman ülkelerden niye  yüksek

Oguz bey yillar oncesine dayanan bir konuyu hortlatmissiniz :).
Yukaridaki yazilanlarda bir cok sorunun cevabi zaten verilmis.
 Sizde helaldir.ben yerim diyebilirsiniz.
Haramdir diyerek gene yiyebilirsiniz..
Haram oldugunu bilerek yerseniz gunah islersiniz..
Helal oldugunu savurak yerseniz dinden cikmis olursunuz.
``Uzun yasamanin sirri domuz eti yemektir``
Gibisinden bir ifade olmus sizin ki .
Ve bir o kadarda emin konusmussunuz :).

Sürç-ü lisan eylediysek affola..
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2014, 13:23:50 Gönderen: Mustafa KAYA 35 »
Mustafa KAYA / İzmir
Edeple gelen lutüfla gider..
Gülü seven dikenine katlanır derler,
Kaktüsü sevenin vay haline..

Çevrimdışı Ertan ARIN

« Yanıtla #49 : 03 Ekim 2014, 14:52:31 »
Arkadaşlar bende islam dinini benimsemiş yıllarca 5 vakit namaz kılmış bir mümin olarak birlaç şey eklemek isterim;Domuz eti Kuranı Kerimde yasaklanmış bir yiyecektir,ama bakınız Kuranda iki ayrı Ayet şekli vardır;1-Allah'ın emirleri 2-Allah'ın tavsiye ve dilekleri
Evet domuz denen hayvan pistir,tenya taşır,çakal ölüsünü canlı ceylan yavrusunu bile yer bunlar zaten youtube da gördüklerimiz,ama unutmayalım oda Allah'ın bir kulu mesela etten ziyade öldürüp eziyet etmek yaralı bırakmak,mozaları öldürmek bence günah!!!!!!
Ben yaban domuzu ve evcil domuzu eti asla yemem,yalan değil Allah'ın bildiğini kuldan saklamam Yunanistan da yanlışlıkla yedim,ama şu var eğer açsanız ve yiyecek bulmanız mümkün değilse ve bu açlık ölüm ve güçten kesilme hali doğuracaksa Kuran diyorki domuz,kan,vs.yemezsen hesap verirsin!!!!yani neymiş anladığımız insan ömrü her günahtan daha üstündür Cenab-ı Allah nezdinde.

Arkadaşlar,şuna inanınki Allah namaz kılmayanıda lanetlemez,bu öyle bir dinki insan içine dalınca aklını yitirecek duruma geliyor,sadece günümüze uyarlayın ayetleri bakın siz mucize neymiş,

Bu arada çok zararlı diyoruz haram diyoruz ama Domuz etinin vitamini hiçbir etde ve gıdada yok,bazı sporcular ama gizli ama aşikar domuz eti yiyorlar,aynı kondisyonu hiçbir  gıda vermiyormuş diye duydum yanıldıysam affola,
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR