Gönderen Konu: Renova grupman denemesi  (Okunma sayısı 2055 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı H.Kerem KOÇAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Renova grupman denemesi
« : 19 Ocak 2019, 23:24:31 »
Yeni renova tüfegimi çok çeşit olmasada bir kaç farklı fişekle denedim. Her ne kadar renova fişek seçmiyor deselerde tüfegim yaf, jet ve sterling 32 gram fişekleri sevmedi. Rc s4 biraz iyi fıocchi 34 gram ve hava 13-14 derece olmasına ragmen en iyisiydi. Müsait oldumuzda biraz daha deneyip tüfegin fişegini bulucaz. Bu arada rc s4 olan hedefe yazmayı unutmuşum. İsabet 145

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1982 manisa

The following users thanked this post: Aykut ÇAKMAK

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Renova grupman denemesi
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2019, 00:13:17 »
30 gr 7 no sterling 36 MT 36*50 cm hedef

Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı H.Kerem KOÇAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2019, 00:45:00 »
30 gr 7 no sterling 36 MT 36*50 cm hedef

Benim 32 gram sterling agır geldi sanki özgür usta. 28 grm ın dagılımı daha düzgün. Zaten bu fişehin 28 gramı bile top gibi patlıyor. Ata neo da var bende. Ondada aynı. Saçmalar sapıtıyo sterling de

1982 manisa

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2019, 10:19:34 »
Grupman denemeleri neden küçük kaıtlara yapılıyor. Standart kaıtlar size net bilgi sağlamaz. Geleneksel tenekede grupman denemesinden sonraki en basit yol.

Bence 90 cm ebatlı veya daha geniş bir çaptaki kaıtlarda denenmeli.. Size en sağlam verileri verecek...

Benim basit bir grupman testim var . Gerçek büyüklük de bir keklik,bıldırcın,üveyik,tahtalı veya ördek çiziniz bir kaıdın üzerine.

Bire bir aynı hayvanı çizmeye  gerek yok  ;D Kanat açıklığıyla beraber ve oraya test etmek istediğiniz fişeği atın. Kaç adet saçma değmiş bakın .

Bence en verimli test bu olacaktır

1 Hedef kaıdını adımla değil
2 90 derece açıyla kaıdı tutturun
3 Hedef kaıdının tam karşısından atış yapınız

• Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı H.Kerem KOÇAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2019, 12:16:19 »
Grupman denemeleri neden küçük kaıtlara yapılıyor. Standart kaıtlar size net bilgi sağlamaz. Geleneksel tenekede grupman denemesinden sonraki en basit yol.

Bence 90 cm ebatlı veya daha geniş bir çaptaki kaıtlarda denenmeli.. Size en sağlam verileri verecek...

Benim basit bir grupman testim var . Gerçek büyüklük de bir keklik,bıldırcın,üveyik,tahtalı veya ördek çiziniz bir kaıdın üzerine.

Bire bir aynı hayvanı çizmeye  gerek yok  ;D Kanat açıklığıyla beraber ve oraya test etmek istediğiniz fişeği atın. Kaç adet saçma değmiş bakın .

Bence en verimli test bu olacaktır

1 Hedef kaıdını adımla değil
2 90 derece açıyla kaıdı tutturun
3 Hedef kaıdının tam karşısından atış yapınız
Şevki usta dedigin dogruda yagmur dan bişey yapamadık. Hem 90 cm lik kagıtlara tüfegin alt, üst veya sag sol atıp atmadıgınıda daha rahat görmüş oluyorsunuz. İlk fırsatta deniyecegim

1982 manisa