Gönderen Konu: PARLAMA ÖRDEK AVIM VE PARLAMA AVI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER  (Okunma sayısı 1739 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dursun Can EROL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
    • Youtube Kanalım
Öncelikle merhabalar. Ördek avına küçük yaştan beri aşığım,yaşadığım bölge ve şartlardan dolayı mühre avına pek vakit ayıramıyorum,son zamanlarda ördeğinde olmamasından dolayı da kendimi parlama avına verdim.Mühre taşı,oturdugun yerde saatlerce bekle o soğukta üşüt vb gibi sıkıntıları olmasa da kendince çok zorlukları var.Çizmeye su girmesine bazen cm ler kalırken,bazen de su alıp düşebiliyoruz  ;D çamur ve sık sazlıklar yorucu oluyor.bazen de kaybolma ihtimaliyle karşı karşıya kalıyorsunuz (iyi ki haritalar var :) peki bu av nasıl yapılıyor. parlama avı yapılacaksa mutlaka sert rüzgar yada havanın yağışlı olması gerekiyor.sebebi böyle havalarda sazlıklardan ses çıkmaz ve ördeğe hissettirmeden menzile girmiş olursunuz.kuru ve sakin havada kamışların kuru olması  çıtırtıya sebep olur ve ayak sesiniz ördeğe yaklaşmanıza izin vermez. rüzgarlı havada ördeğe rüzgara karşı yaklaşmayı tercih edin.emin olun 2 kat faydası olacaktır,1.si sesiniz ördek tarafa değil rüzgarın estiği tarafa gidecektir,2.si kalkan ördek rüzgarın kuvvetiyle hızlanamayacak ve büyük ihtimalle size doğru savrulacaktır. video da 2 ördeği vururken bunu net olarak görebilirsiniz.Ördek bulma konusunda da bir kaç tiyo vermek istiyorum ,ördeğin düştüğü noktadan gözünüzü ayırmayın ve oldugunuz yere işaret bırakıp(poşet,boş kovan,eldiven vb.)
 öylece ördeğe ilerleyin.bunun sebebi eğer ilk gitmenizde yönünüzü karıştırırsanız atış yaptıgınız yere geri gelip tekrar doğru bir şekilde aramaya devam edebilirsiniz,böyle yerlerde bir defa dolanınca yön duygunuz kaybolur. umarım videoyu da beğenirsiniz ,hepinize kazasız belasız bol bereketli avlar dilerim,yeni yılınızda sağlıklıklı ve hzurlu bir hayat dilerim iyi seyirler

• ATA FREELANDER 71
  • SARSILMAZ YAN YANA 71
  • ÖNCÜ AKREP OTOMATİK 61

Çevrimdışı Gökhan DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • SeversenDoğa'nı,, Sürekli Yaparsın Avı'nı
    • youtube/viraav
Rastgele Can Kardeşim. Bu güzel video ve bilgiler İçin de ayrı ayrı teşekkürler. iyi yıllar dilerim.
  • Çiftsan |71| Çift Tetik 12Kal Superpoze
  • Armsan |71| phenoma Camo Max 5
55-Sam1986 / Since-2017 youtube/viraav
deneme-5-5" border="0

The following users thanked this post: Dursun Can EROL, Emrullah KARSU

• AvlakForum Üye
  • *
    • Youtube Kanalım
Rastgele Can Kardeşim. Bu güzel video ve bilgiler İçin de ayrı ayrı teşekkürler. iyi yıllar dilerim.
sağol güzel abim,bende teşekkür ederim,artık gelin de beraber bi av yapalım ,muhabbetinizi özledim valla
  • ATA FREELANDER 71
  • SARSILMAZ YAN YANA 71
  • ÖNCÜ AKREP OTOMATİK 61

The following users thanked this post: Gökhan DEMİR

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 mera güzel avcı güzel ördekler bide yağlıysa ne ala ne ala,..

daha nice güzel keyifle geçen av günleri diliyorum,

rast gelsin.

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Bilal AKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
son ördek zaten vurulmuştu düşerken niye bir daha sıktın, yanlış batın yada galiba  :laugh:
Akus Hunter Light
Akdaş AK 212

1982 Antalya

• AvlakForum Üye
  • *
    • Youtube Kanalım
mera güzel avcı güzel ördekler bide yağlıysa ne ala ne ala,..

daha nice güzel keyifle geçen av günleri diliyorum,

rast gelsin.

saygılarımla.
çok teşekkür ederim ,inşallah hepimizin avı keyifli ve bereketli olur.
  • ATA FREELANDER 71
  • SARSILMAZ YAN YANA 71
  • ÖNCÜ AKREP OTOMATİK 61

• AvlakForum Üye
  • *
    • Youtube Kanalım
son ördek zaten vurulmuştu düşerken niye bir daha sıktın, yanlış batın yada galiba  :laugh:
evet ama bazen yaralı gidiyor ,garantilemek istedim :)
  • ATA FREELANDER 71
  • SARSILMAZ YAN YANA 71
  • ÖNCÜ AKREP OTOMATİK 61