Gönderen Konu: SON ZAMANLARDA SİTEDE SATIŞA ÇIKARILAN FİŞEK İLANLARI  (Okunma sayısı 2101 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
İthal fişek fiyatlarının başını alıp gitmesiyle bir çok avcı arkadaş ithal fişeklerini satmaya çalışıyor.
Ancak ilk dikkatimi çeken bir çok kişi ilan formatarını çiğneyerek başına buyruk ve kural tanımaksızın ilan vermekte.Bir çok kişi forum kurallarını bile okumuyor.
Ve ortaya hoş olmayan ilanlar  çıkıyor.

İkincisi  ithal fişek fiyatları.Kendimde dahil bir çok satılık ithal fişek ilanı verdim.
Verdiğim 5 tane koleksiyonluk fişeğe 100  TL bedel biçtim ki iyi bir Avrupa fişek bile 70 TL iken  bu fiyatın makul olduğunu düşünüyorum.
Sonucunda koleksiyonluk bir fişek için meraklısı bir pakette 30 TL yi düşünmez diyorum.
Belki de ben yanlış düşünüyorumdur.Eleştiriye açığım.
Geçenlerde 170 TL  civarı olan  Hevi shot fisekleri 100 TL den
125 TL civarı olan Winchester Fibre 34 g 7 no fişekleri de 75 TL gibi bir fiyattan aldım.
Satan arkadaşımda avcı olduğundan gerekli indirimi yaptı.Kendisinide fiyatların çok uygun olduğunuda söyledim.
Yani demek istediğim bir malın bir eder fiyatı vardır.Ve bu fiyat bu sitede bayi fiyatından pahalı ise burada iyi niyet arayamam.
Tabiki arz talebi getirir.
Ancak piyasada hiç bulunmuyor diye bir malı da 2 katı fiyata satmayı etik bulmuyorum.
Kısacası karşımızdaki insanında bir avcı olduğunu düşünürsek fiyatları biraz mantıklı yazmak gerektiğini düşünüyorum.
Konu içerisinde kendimide eleştiriğe açık bıraktığımı belirtmek isterim.
Sevgi ve selamlarımla....

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimiçi Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: SON ZAMANLARDA SİTEDE SATIŞA ÇIKARILAN FİŞEK İLANLARI
« Yanıtla #1 : 23 Ekim 2018, 18:49:46 »
Suat hocam merhaba öncelikle güzel bir konuya değinmişsiniz teşekkürler.Evet malesef heryerde olduğu gibi forumdada fırsatçılık yapmak isteyen satıcılar olabiliyor bugün gördüğüm bi ilandan sonra ağzım açık baktım fiyatına.Üzüldüğüm nokta ise ne yazıkki bu fiyatlara alan arkadaşlarımızda oluyor
malesef.Ben bu sitede birkaç ürün sattım gülünç fiyatlara.Bir kamuflaj pantolon aldım olmadı üzerime burada zararına sattım.Heleki bir ported full şok sattım gülünç bir fiyata maksat alan arkadaş yararlansın.Geçenlerde bu siteden bir carlsons şok aldım sağolsun satan arkadaş çok güzel bir fiyat verdi aldım.Tamamen iyi niyetli olunca uygun fiyat yazınca ürün ilanda anında satılıyor ama bazen uçuk rakamlar oluyor görüldüğü üzere bazı ilanlarda.Ne diyelim alan arkadaşlar hayrını görsün  :)
1988-Denizli

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 23 Ekim 2018, 20:03:07 »
Kutusuna  380 TL istenen fişek var   bu nedir  allah aşkına 
fişek  koleksiyonu  yapsam  yine almam ..
 Çeyrek altın alırım  gerçi sitedeki  satılık fişekler den  bir çoğu  çeyrekten  hızlı yükseldi  oda  ayrı  bir  konu  fırsatta  burda  başladı
Yaf  Zuber  sterling  vs. Alıyorum  iyi kötü  bişeyler avliyorum Avrupa  fişek  te  alınır ama makul fiyatlara    elimde  oldukça eski birkaç  kagit  kovan s&B 04 numara saçma  var  hediye   diye saklıyorum  fazla olsa koleksiyon  yapana hediye ederim   nedir altı üstü  fişek tetiği çekince  kaybolup  gidiyor  biraz insaf

• huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı Yağız KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2018, 20:16:24 »
herkes elindekini altin saniyor.. tufek fisek fark etmiyor. sahsen ilan koysam bayiinin sattigi fiyati yazmaktan imtina eder, utanirim.. degil ki fahis rakamlar yazmak.
  • stoeger m3000
1979 ANKARA

Çevrimiçi Mustafa YAKAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2018, 21:16:12 »
pazarlık payı varmı diye arayasım var  :o :o :o :okutusunu  500tl den almak istiyorum  çivi çiviyi söker
  • Baikal 54 ussr
  • baikaltoz34 sscb
  • valmet finland
  • remington 11-87 premier
  • toztula 16 ussr vursan a92
  • franchi 48 al ,franchi prestij ,beretta 303
Mustafa YAKAR
1985 EDİRNE

Çevrimdışı Necdet GÜNEY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 23 Ekim 2018, 22:15:02 »
Yazılanlara katılıyorum artı bir iki sitede buradaki satış fiytalarından daha makul fiyatlar var doların bir miktar düşüşü ile fiyatını indiren siteler mevcut
  • 104A. 71
  • Ata Neo. 66
  • Armsan Phenoma Aura Lamine Granite 71
Necdet GÜNEY
1966 izmir

Çevrimdışı Lokman DERELİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 24 Ekim 2018, 02:50:24 »
Selamlar,
Alım satım yapmasada ve pek fazla yorum yapmıyor olsamda hemen hemen hergün siteye uğrayıp ilgimi çeken konuları incelerim. Üç dört ay önce bir tüfek ilanı vardı, fiyatı 42,500 tl yazılmıştı sonra sanırım taliplisi çıkmayınca 35,00 tl ve 1 ay sonra doların yükselmesiyle fiyatı 48,500 ve şimdi 58,500 ..yani diyeceğim tutan tuttuğuna tutturduğunca vermeye çalışıyor elindekini.... herkes elindekinin ederinin o etmeiğini bilsede sanırım ya tutarsa (Nasreddin Hoca) misali diyorlar..
1984- Erzincan

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 24 Ekim 2018, 09:29:46 »
Haklisin abi malesef her konuda ilk önce durumdan faydalanmaya calisan bazi kisiler her ortamda cikiyor. Üzücü bir durum. Ama bu hiç bitmeyecek gibi geliyor. Burada yapilan bu tarz aciklamalar belki birkac kisinin dikkatini cekerde faydali olur bu şeylere talep etmezler
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Fatih ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 24 Ekim 2018, 12:44:45 »
Fedaraller bugün Türkiye pazarına girseydi 2002 li yıllarda 1kutu 32gr federal 4kutu yerli fisek parasi idi 40tl olsa 160tl 42.5 olsa 170tl gibi ama söylede birsey var 32gr remington heavy dove la eşdeğer fiyatları da aynı diye hatırlıyorum bugün remington 32gr 130 tl civarına çekilmiş bu durumda yerli bir kutu fisek 32.5 tl gibi eskiye göre  yerli fisek daha da çok zamlanmis gibi vede federal premium kırmızı kutulu olan remington  express long range aynı idi fiyat olarak
1977 inegöl

The following users thanked this post: Vedat DURAN

Çevrimdışı Mehmet PİLGİR

• Expert Üye
« Yanıtla #9 : 24 Ekim 2018, 13:48:03 »
Arkadaşlar malum mevsim gereği havalar aniden bir soğuyor bir ısınıyor.Buna bağlı olarak bazı soğuk gecelerde ardı açık kalarak uyuyanlardan bazı garip fiyatları yazmalarını mazur görmek lazım.
Neyse serbest piyasa ne de olsa , hesabına uyan olursa alır.
  • 12 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre 2 patlar klasik çifte
  • 20 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre çok patlar
  • setter ve pointer
Mehmet PİLGİR
1966-İstanbul  ( ASLEN İZMİR KARŞIYAKA)

The following users thanked this post: Vedat DURAN, Suat ÇALIŞKAN, Fehmi TAŞKIN, Feyyaz ÇETİN