Gönderen Konu: Gravür fiyatı limiti aştı. Yeni seçim huğlu 200A tavsiye edermisiniz?  (Okunma sayısı 1420 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa ÖZDEMİR 60

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Genc huğlu almak istiyordum gravürlü kapaklı gayet hoş ve ince işlemeli, lakin gravür için 1000 lira extra ücret çıkınca biraz tuzlu geldi malasef. Şu an için av bayiide mevcut bulunan huğlu 200A çifteye göz koydum. Gravür yönünden istediğim olmayacak belki ama kalitesi yerinde bir tüfeğe benziyor. Tek tetik ejektörsüz fiyatı ve taksit imkanıda daha makul hale getiriyor. Sizce nasıldır, tavsiye edermisiniz?
  • VURSAN CY89 SÜPERPOZE
  • HATSAN DYNAMIC
  • İNGİLİZ SETTER
1986 Tokat

Çevrimiçi Yusuf GÜL

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcı
Arkadaşımda 202b var çok da severek kullanıyor tüfeğini . Beraber gittik tüfek almaya ne kadar düz o kadar iyi dedim kendisine . Çift tetik ejektörsüz mutlu mesut kullanıyor . Ağırlığı hariç herhangibir derdi yok . 3250 gram geliyor onun tüfeği :) @Mustafa ÖZDEMİR 60

Edit  : markası modeli ne olursa olsun test atışı yapmadan tüfek almayın ek bilgi . İçiniz ısınsın aldığınız tüfeğe .
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2018, 22:57:28 Gönderen: Yusuf GÜL »
  • Huğlu Kooperatif Renova
  • İngiliz Setter / Dişi
1990 - ORDU / Fatsa

• AvlakForum Üye
  • *
Yusuf bey bahsettiğim tüfek 3180 gr ağırlığında çok ağır sayılmaz bence. Nasipde varsa dediğiniz gibi birkaç test atışından sonra karar verecem.
  • VURSAN CY89 SÜPERPOZE
  • HATSAN DYNAMIC
  • İNGİLİZ SETTER
1986 Tokat

Çevrimdışı İsmail CEYLAN 16

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Genc huğlu almak istiyordum gravürlü kapaklı gayet hoş ve ince işlemeli, lakin gravür için 1000 lira extra ücret çıkınca biraz tuzlu geldi malasef. Şu an için av bayiide mevcut bulunan huğlu 200A çifteye göz koydum. Gravür yönünden istediğim olmayacak belki ama kalitesi yerinde bir tüfeğe benziyor. Tek tetik ejektörsüz fiyatı ve taksit imkanıda daha makul hale getiriyor. Sizce nasıldır, tavsiye edermisiniz?

Genç hugluda öyle hugludan abartılacak kadar ekşisi yok hatta Huğlu enjektör yokken genç Huğlu 10 senedir enjektör var tufeklerinde bende ciftesi var çok güzel Huğlu yanında takoz kalır benim tüfek 3000 Gr bile yok ama aynı ayar Huğlu çifte arasında 300 Gr fark var bence gravür takılma al genç Huğlu
  • Akdas 712 elit superpoze 66cm
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
  • Sarsilmaz concorde x 68 cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

Çevrimiçi Yusuf GÜL

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcı
Yusuf bey bahsettiğim tüfek 3180 gr ağırlığında çok ağır sayılmaz bence. Nasipde varsa dediğiniz gibi birkaç test atışından sonra karar verecem.

Hocam avlarımın %60 ını çulluk avı oluyor . Şuanda renova kullanıyorum 2950 gram geliyor renova . Renovadan önce sxp pompalı 3250 gramdı . O 250-300 gram bile avda adamı yoruyomuş . Önceden bir saatte yorulurdu kollarım omuza falan atardım tüfeği . Şimdi 2- 2,5 saatte omuzuma atıyorum tüfeği öyle geziyorum :) Yok bek avı yapacaksanız 3,5 kilodan aşağı olmasın tüfeğiniz o da ayrı bir konu :) Gezmeli avlarda 100 gramda fark ediyormuş onu öğrendim . Hatta şöyle hava süzen on numara bir köpeğim olsa 20 numaraya geçmek istiyorum sadece çulluk için 2,5 - 2,6 kilo ki tadından yenmez on numara olur :)
  • İngiliz Setter / Dişi
1990 - ORDU / Fatsa

• AvlakForum Üye
  • *
Adı güzel Yusuf kardeşim avın daim olsun. 20 cal benimde düşünçemde olan bir seçim lakin nekadar iş görür avı yaralı bırakırmı cansıs düşürürmü emin olamıyorum. 3180 gr geliyor bahsettiğim tüfek. Ağırlığı ortalama bir ağırlık gibi ama bakaçaz artık
  • VURSAN CY89 SÜPERPOZE
  • HATSAN DYNAMIC
  • İNGİLİZ SETTER
1986 Tokat

Çevrimiçi Yusuf GÜL

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcı
Adı güzel Yusuf kardeşim avın daim olsun. 20 cal benimde düşünçemde olan bir seçim lakin nekadar iş görür avı yaralı bırakırmı cansıs düşürürmü emin olamıyorum. 3180 gr geliyor bahsettiğim tüfek. Ağırlığı ortalama bir ağırlık gibi ama bakaçaz artık

Abi teşekkür ederim öncelikle . Valla yabantv de Ekrem Karadeniz çulluk avı yapıyor 20 kalibre kullanıyor. İyi bir köpekle çulluk avında en fazla 20-30 metrelerde atıyoruz ki çulluk avında olur bence :) Ama diğer büyük avlar da olmaz . Vuran vardır da ben vuramam :) 3180 gram gezdirilir gezdirilmez diye birşey yok . Pompalı tüfeğimden önce 1980 li yıllarda yapılma Huğlu çiftem vardı yekpare namlu 3700 gram civarıydı . Valla 2 sene avlandım 28-30 gram bior ve keçe tapa 10-11 numara saçma ile çok güzel avlar yaptım . Ama hafif hafifmiş abi . O çifte ile makisumum 31 gram 5-6 no saçma attım karda buzda soğukta o da ördek ve tahtalı da rc titano :)
  • İngiliz Setter / Dişi
1990 - ORDU / Fatsa

Çevrimdışı Erkan ÜNAL

• AvlakForum Üye
  • *
  Mustafa Kardeşim merhabalar...
 Karart gözünü al 20 numara.... ben 13 yıl 20 numara poze kullandım... hala pişmanlık var... ama artık domuz avlarını seviyorum... bu sebeple 12 numaraya döndüm. Tüfekte de ağırlığa çok takılma kondisyon yaparsın.. 3100-3200 gr tüfekler sağlam atış yapar.. gönlünün sultanını al, sende hep kalsın... rasgele
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2018, 12:50:34 Gönderen: Erkan ÜNAL »
  • Alt Üst Çifte 71
  • Slug 61 Y.oto
  • 66 namlu Y.oto
  • 71 namlu Y.oto
  • Alt Üst Çifte 76
Erkan ÜNAL
1969 Orhangazi/BURSA
İkamet- TEKİRDAĞ Merkez

The following users thanked this post: Yusuf GÜL