Gönderen Konu: Lanber tüfeğe yerli üretim şok  (Okunma sayısı 2668 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Lanber tüfeğe yerli üretim şok
« : 13 Ağustos 2018, 18:43:00 »
Merhaba saygıdeğer forum üyeleri. Lanber tüfeklerimden birinin şoklarında eksiklik vardı. Trulock vb. Sitelerde uçuk rakamlara satılık şokları gördüm ancak tane fiyatları dahi bayağı yüksek. Beyşehir'de bulunan COMMODORE SİLAH Bahattin Tatış (TLF. +905446454744) ile daha evvelden tanışıyordum, kendisine orijinal 2-3-4 şokları gönderdim ve bana ihtiyaçlarım doğrultusunda yeni şoklar ve ekstradan 5 no şok yapıldı. Henüz deneme atışları yapmadım. Ancak sizlerle de paylaşmak istedim. Resimlerde bulunan siyah renkli şoklar orijinal olanlar, diğerleri ise yeni yapılanlar. Ayrıca Lanberlerden birinin gövdenin paso bölümünde çatlak vardı. Yedek yapça arayışına girdim ancak ne mümkün. Meğer Düzce yapımı AVKAR marka silahlar Lanber taklitiymiş. İmdada yine Bahattin usta yetişti. Temin ettiğimiz AVKAR  gövde Lanbere uyduruldu. Gövde haricinde Kilit sistemi vb. Farklı bir parça değişmedi. Sizlerle de paylaşmak istedim. Avrupa tüfeğe şok yaptırmak isteyen, şoklarımda eksiklik var diyen arkadaşlara duyurulur. Şimdiden bereketli avlar temenni ediyorum.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2018, 15:34:40 Gönderen: Mesut KARATAŞ »
1976-Elazığ/Palu (Malatya da ikamet eder)

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Erkan ÜNAL

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Lanber tüfeğe yerli üretim şok
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2018, 19:54:17 »
  Mesut bey merhabalar... ilacınızı bulduğunuza sevindim. Düzce üretimi Avkar tüfeklerin eski yıllarda çifte ve pozeleri de vardı GAO browning (Gülalioğulları) 1992 lerde ,çift tetik , çok sağlam tüfeklerdi.. ben pozesini 19 yıl kullandım... tık demedi.  Sanırım artık üretimi bıraktılar.  Ama yedek parça ve küçük parça imalatı Düzce ve Konya Beyşehir’de var... selamlar ...rasgele
  • Alt Üst Çifte 71
  • Slug 61 Y.oto
  • 66 namlu Y.oto
  • 71 namlu Y.oto
  • Alt Üst Çifte 76
Erkan ÜNAL
1969 Orhangazi/BURSA
İkamet- TEKİRDAĞ Merkez

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 14 Ağustos 2018, 15:20:56 »
  Mesut bey merhabalar... ilacınızı bulduğunuza sevindim. Düzce üretimi Avkar tüfeklerin eski yıllarda çifte ve pozeleri de vardı GAO browning (Gülalioğulları) 1992 lerde ,çift tetik , çok sağlam tüfeklerdi.. ben pozesini 19 yıl kullandım... tık demedi.  Sanırım artık üretimi bıraktılar.  Ama yedek parça ve küçük parça imalatı Düzce ve Konya Beyşehir’de var... selamlar ...rasgele

Meraba @Erkan ÜNAL bey. Lanbere gövde arayışı içerisinde iken bayağıda bilgi edindim. AVKAR'ın sabihi Mustafa beymiş, soyadı gülalioğlu olabilir, şuan hatırlayamadım. Ancak fabrika kapanmış, kendisinede parça bulmak amacıyla ulaşmak istedim ancak ulaşamadım. Şuan hayvancılık ile uğraşıyormuş. AVKAR y.otomotikler tamamıyle lanber taklidi. kilit sistemi çalışma prensibi ters kilit sistemi ile çalışıyor. Çifte ve pozeleri hakkında bilgim yok. yorum yapamıycam. Şok konusu ise; beyşehirde bulunan Bahattin USTA sayesinde yaptırdık. batattin usta COMMODORE isimli silahın üreticisi, bu silahında lanber ile benzer yönleri ters kilit sistemi ile çalışması, bir diğer öğrendiğim bilgi ise ters kilit sistemini beyşehir bölgesinde sayılı ustalar yapabiliyor, tamiri konusunda tecrübeli kişilere ihtayaç var.
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2018, 15:24:58 Gönderen: Mesut KARATAŞ »

Çevrimdışı Caner UZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 14 Ağustos 2018, 17:24:23 »
Hangi model lanber ait
 bizim kullandıgımız lanber tüfeklerde şok huglu koparatif şoklarıyla uyumlu
1973 BALIKESİR

Çevrimdışı Erkan ÜNAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 14 Ağustos 2018, 19:15:23 »
    Mesut bey tekrar merhabalar.... Avkar firmasının sahiplerinin memleketteki lakabı Gülalioğulları.... Soyadları “Özyüksel”... bir kardeşleri İstanbul Vatan Silah’ın Sahibidir. Benim bütün tabancalarım onun elinden geçer... Çok kabiliyetli bir ustadır 27 yıldır tanırım. İşleme , Titan kaplama, gravür.... aklına ne gelirse... lazer ile kabze imalatı... hepsini yapabilecek tesisi var. Yaptıklarına inanamazsın...Aklında olsun. Sıkıntın olursa haberleşiriz..
  • Alt Üst Çifte 71
  • Slug 61 Y.oto
  • 66 namlu Y.oto
  • 71 namlu Y.oto
  • Alt Üst Çifte 76
Erkan ÜNAL
1969 Orhangazi/BURSA
İkamet- TEKİRDAĞ Merkez

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 14 Ağustos 2018, 20:23:00 »
Hangi model lanber ait
 bizim kullandıgımız lanber tüfeklerde şok huglu koparatif şoklarıyla uyumlu
Caner bey İspanyol Lanber. Huğlunun şokları uyum sağlamıyor. Sizde ki Lanbere resimlerini görmek isterim

Çevrimdışı Caner UZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 14 Ağustos 2018, 22:20:10 »
Mesut bey arkadaşım şimdi avcı ustamı aradım onda ilk gelen tahmini 95 ler olabilir seriden lanber var ondaki şok sizinkine benzer fakat şokların dişlikısmı en altta imiş benimkinde şokların ust kısmında fakat ben 2004 te aldım resim atmayı malesef beceremen ama en yalın zamanda çocuklara yükletirim
1973 BALIKESİR

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 14 Ağustos 2018, 23:39:04 »
Mesut bey arkadaşım şimdi avcı ustamı aradım onda ilk gelen tahmini 95 ler olabilir seriden lanber var ondaki şok sizinkine benzer fakat şokların dişlikısmı en altta imiş benimkinde şokların ust kısmında fakat ben 2004 te aldım resim atmayı malesef beceremen ama en yalın zamanda çocuklara yükletirim
Caner bey İspanya Lanber olduğuna emin miyiz? Lanber şokları bildiğim kadarı ile aynı. Resimde siyah renkli olanlar orijinal olanlar ve dişli kısmı orta bölümde

Çevrimdışı Caner UZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 15 Ağustos 2018, 00:01:52 »
Mesut bey komando avdan alındı onlar türkiyenin en güvenilir fimalarındandır esasında benim size model sorma sebenimde benimde kasayla ilgili bir peoblemim olmasıydı
Benim tüdegim dakota serisinde bir önceki model eger sizin tüfeginizle aynı kasaysa bende yeni bir kasa yaptıra bilirim. Burdaiki arkadaşta var fakat onlarla tam birebir aynı degil siz resim paylaşa bilirmisiniz ben  resimden daha iyi kıyaslaya bilirim

1973 BALIKESİR

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 16 Ağustos 2018, 20:07:48 »
Caner bey değişen kasa ve tüfeğin birkaç resmi
Mesut bey komando avdan alındı onlar türkiyenin en güvenilir fimalarındandır esasında benim size model sorma sebenimde benimde kasayla ilgili bir peoblemim olmasıydı
Benim tüdegim dakota serisinde bir önceki model eger sizin tüfeginizle aynı kasaysa bende yeni bir kasa yaptıra bilirim. Burdaiki arkadaşta var fakat onlarla tam birebir aynı degil siz resim paylaşa bilirmisiniz ben  resimden daha iyi kıyaslaya bilirim

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 16 Ağustos 2018, 20:13:37 »
Buda diğer kasalı olan. Bu kasadaki Lanber  yazısı farklı, bir diğer fark ise çift pimli

Çevrimdışı Caner UZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 17 Ağustos 2018, 16:36:45 »
Mesut bey ilginiz için teşekkür ederim Bahattin bey ile görüştüm aynı avkar kasadan bizim tüfegimizede uyarlıyacak. Sizin degiştirdiginiz kasayla benim lamber aynı kasa ama şokların farklılıgı ilginç geldi bana Bahattin bey degişik olabilir dedi avkardada benim şoklar gibiymiş galiba yeni sezonda kazasız belasız bereketli avlar dilerim hoşçakalın
1973 BALIKESİR

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 17 Ağustos 2018, 23:49:18 »
Mesut bey ilginiz için teşekkür ederim Bahattin bey ile görüştüm aynı avkar kasadan bizim tüfegimizede uyarlıyacak. Sizin degiştirdiginiz kasayla benim lamber aynı kasa ama şokların farklılıgı ilginç geldi bana Bahattin bey degişik olabilir dedi avkardada benim şoklar gibiymiş galiba yeni sezonda kazasız belasız bereketli avlar dilerim hoşçakalın
Ben teşekkür ederim. Bahattin usta dan da her açıdan memnun kalacağımızı düşünüyorum. Sizede gönlünüzce bereketli avlar temenni ediyorum.

The following users thanked this post: Caner UZ