Gönderen Konu: Yeni aldığım Stoeger M3K Mod.  (Okunma sayısı 5755 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Taner TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • TANRI Türkü Korusun ve Yüceltsin
Yeni aldığım Stoeger M3K Mod.
« : 02 Haziran 2018, 19:38:59 »
Kullanan arkadaşlar,ustalar avda nasıldır deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim.

1982-BURSA

Çevrimdışı Yasin ALAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Yeni aldığım Stoeger M3K Mod.
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2018, 01:36:37 »
Sayın Taner Topçu,

Tüfeğe nikahı kıymışsınız; nedir ne değildir artık siz bizi aydınlatır, tecrübelerinizi paylaşırsınız. Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin.

Benim bildiğim 2012' de amerikada ödül almış, yine atış yarışmalarında amerikan kullanıcılarının M3000 üzerinde yapmış oldukları modifiyelerden ilham alınarak bu güncellemeleri fabrikasyon olarak üzerinde barındıran, genel olarak %70 ila %75 arası pattern verimliliği olan ve düzgün çalışan kinetik sistemli bir av tüfeği.

Benim dikkatimi çeken şey ise resmini paylaştığınız görseldeki tüfeğin üzerindeki rayı siz mi montaj yaptınız. Bildiğim kadarı ile M3k da ray hazırlığı var ama ray yok...
  • Glock 19 Gen 4
  • Benelli Supernova
  • Stoeger M3K
  • Armsan RS S1
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Taner TOPÇU

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2018, 08:13:16 »
Sayın Taner Topçu,

Tüfeğe nikahı kıymışsınız; nedir ne değildir artık siz bizi aydınlatır, tecrübelerinizi paylaşırsınız. Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin.

Benim bildiğim 2012' de amerikada ödül almış, yine atış yarışmalarında amerikan kullanıcılarının M3000 üzerinde yapmış oldukları modifiyelerden ilham alınarak bu güncellemeleri fabrikasyon olarak üzerinde barındıran, genel olarak %70 ila %75 arası pattern verimliliği olan ve düzgün çalışan kinetik sistemli bir av tüfeği.

Benim dikkatimi çeken şey ise resmini paylaştığınız görseldeki tüfeğin üzerindeki rayı siz mi montaj yaptınız. Bildiğim kadarı ile M3k da ray hazırlığı var ama ray yok...
Yaşın bey 2012 deki ödüle aldanıp bende stoeger aldım sol ve alt vuruştan dolayı hediye ettim. Daha sonra araştırdım ki o ödülü alan stoeger burda üretilen stoeger değil. Deneyip alındıysa kaşık ta sıkıştırmazsa düşük gramajlarda harikalar yapar . Hayırlı olsun

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2018, 11:03:13 »
Yaşın bey 2012 deki ödüle aldanıp bende stoeger aldım sol ve alt vuruştan dolayı hediye ettim. Daha sonra araştırdım ki o ödülü alan stoeger burda üretilen stoeger değil. Deneyip alındıysa kaşık ta sıkıştırmazsa düşük gramajlarda harikalar yapar . Hayırlı olsun

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sizdeki m2000 modeli miydi?
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Taner TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 05 Haziran 2018, 11:21:54 »
Sayın Taner Topçu,

Yasin bey bilgiler için teşekkür ederim.Rayını fabrikadan isteyip kendim monte ettim.Hafta sonuda atışta çalışmasını denedim ve beni tatmin etti.Müsait bir zamanda grupman denemelerini yapıcam.

1982-BURSA

Çevrimdışı Taner TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 05 Haziran 2018, 11:25:26 »
Teşekkür ederim yorumunuz için.Henüz grupman denemesi yapmadım.Vakit bulamadığımdan 2 kutu fişek atıp çalışmasını deneyebildim.Çok şükür sıkıntı yaratmadı.Alt ve üst sol atma durumlarını açı ayar pulu ile çözüleceğine inanıyorum.
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2018, 11:26:53 Gönderen: Taner TOPÇU »

1982-BURSA

Çevrimdışı Yasin ALAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 05 Haziran 2018, 12:21:25 »
Taner Bey,

35 metreden yapacağınız tek kurşun grupman sonuçlarını da paylaşırsanız makbule geçer.

Tekrar hayırlı uğurlu olsun.
  • Glock 19 Gen 4
  • Benelli Supernova
  • Stoeger M3K
  • Armsan RS S1
1985 - Ankara

Çevrimdışı Taner TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 05 Haziran 2018, 18:33:17 »
Taner Bey,

35 metreden yapacağınız tek kurşun grupman sonuçlarını da paylaşırsanız makbule geçer.

Tekrar hayırlı uğurlu olsun.

Yasin bey red dot ile deniyecektim fakat dipçik ölçüsü baya düşük geldi  ayarladıktan sonra tek kurşun grupmanı yapıcam.Bitirdikten sonra bu sayfada tekrar paylaşırım.

1982-BURSA

The following users thanked this post: Yasin ALAN

Çevrimdışı Yasin ALAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 05 Haziran 2018, 19:39:06 »
Taner Bey Merhabalar,

İlk atışlarınızı bence Red Dot ile yapmayın. Neden derseniz; optik nişangahlar ile yapılan grupman atışlarında namlu stabil mi anlayamazsınız. Yani Red Dot ile bir şekilde (saat 3 yönü, 9 yönü vb.) grupman yakalarsınız zaten. Optiğin click ayarları ile de Dot' ı ve grupmanı merkeze kaydırabilirsiniz burada da sıkıntı yok. Bence ilk atışlarınızı bant ve arpacık kombinasyonu ile normal duruş ve tutuş pozisyonlarında gerçekleştirinki, 36 metrede gösterdiği noktayı mekanik nişangahları ile vurabiliyor mu tüfek, önce bunu öğrenelim. Stoegerler bildiğim kadarı ile 35 metreye sıfırlanıyor. Sağa, sola veya yukarı aşşağı vuruşları oluyor mu bir bakalım. Bir tanıdığımın M3000' inde hafif sol alt vurma problemi vardı. Fabrikaya göndererek namlu değişimi ile problemi çözdüler.

Bir de ayar pulları ile tüfeğin nişan noktasının değişeceği safsatası dolaşıyor dillerde. Bunu eğri büğrü atış yapan tüfeklerin kusurunu gizlemeye çalışan satıcılarının uydurduğunu düşünüyorum. Eğer siz istikrarlı ve tutarlı bir şekilde tüfek yüzleyebiliyorsanız, o tüfekle hep aynı noktaya atış yaparsınız. Ama bilirsiniz ki arpacığı fazla görüyorsanız o tüfeğin dipçik düşüklüğü size göre azdır. Yani dipçik size yüksek geliyordur, biraz daha düşürmeniz gerekir. Bu durum sizin başarılı atış yapmanıza engel mi, tabiki de değil. Dipçiği size az biraz yüksek gelen tüfek ile dipçiği elmacık kemiğine biraz daha gömerek pek tabikide atış yapılabilir.  Kısaca bir tüfek sağ üst atıyorsa sağ üst atıyordur. Bu durum dipçik avans ayar pulları ile değişmez. Atıcı acemi ise, tutarlı bir şekilde omuzlama yapamıyorsa, tüfeğe yapılan avans ayarı, atıcının farkında olmadan banta yandan bakmasını sağlıyorsa, evet işte o zaman dipçik ayar pulları nişan noktasını değiştirir.

Taner Bey, tüfeğiniz ayarlı bir geze sahip olmadığı için namludan arpacığın gösterdiği yeri vurmasını isteyeceğiz bi zahmet. Namlu sağlıklı ise zaten her türlü optik fantazileri sizi bekliyor demektir.
 8)   8)    8)

Sağlıcakla kalınız.
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2018, 19:50:14 Gönderen: Yasin ALAN »
  • Glock 19 Gen 4
  • Benelli Supernova
  • Stoeger M3K
  • Armsan RS S1
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Taner TOPÇU

Çevrimdışı Taner TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 18 Haziran 2018, 21:21:00 »
Taner Bey Merhabalar,

İlk atışlarınızı bence Red Dot ile yapmayın. Neden derseniz; optik nişangahlar ile yapılan grupman atışlarında namlu stabil mi anlayamazsınız. Yani Red Dot ile bir şekilde (saat 3 yönü, 9 yönü vb.) grupman yakalarsınız zaten. Optiğin click ayarları ile de Dot' ı ve grupmanı merkeze kaydırabilirsiniz burada da sıkıntı yok. Bence ilk atışlarınızı bant ve arpacık kombinasyonu ile normal duruş ve tutuş pozisyonlarında gerçekleştirinki, 36 metrede gösterdiği noktayı mekanik nişangahları ile vurabiliyor mu tüfek, önce bunu öğrenelim. Stoegerler bildiğim kadarı ile 35 metreye sıfırlanıyor. Sağa, sola veya yukarı aşşağı vuruşları oluyor mu bir bakalım. Bir tanıdığımın M3000' inde hafif sol alt vurma problemi vardı. Fabrikaya göndererek namlu değişimi ile problemi çözdüler.

Bir de ayar pulları ile tüfeğin nişan noktasının değişeceği safsatası dolaşıyor dillerde. Bunu eğri büğrü atış yapan tüfeklerin kusurunu gizlemeye çalışan satıcılarının uydurduğunu düşünüyorum. Eğer siz istikrarlı ve tutarlı bir şekilde tüfek yüzleyebiliyorsanız, o tüfekle hep aynı noktaya atış yaparsınız. Ama bilirsiniz ki arpacığı fazla görüyorsanız o tüfeğin dipçik düşüklüğü size göre azdır. Yani dipçik size yüksek geliyordur, biraz daha düşürmeniz gerekir. Bu durum sizin başarılı atış yapmanıza engel mi, tabiki de değil. Dipçiği size az biraz yüksek gelen tüfek ile dipçiği elmacık kemiğine biraz daha gömerek pek tabikide atış yapılabilir.  Kısaca bir tüfek sağ üst atıyorsa sağ üst atıyordur. Bu durum dipçik avans ayar pulları ile değişmez. Atıcı acemi ise, tutarlı bir şekilde omuzlama yapamıyorsa, tüfeğe yapılan avans ayarı, atıcının farkında olmadan banta yandan bakmasını sağlıyorsa, evet işte o zaman dipçik ayar pulları nişan noktasını değiştirir.

Taner Bey, tüfeğiniz ayarlı bir geze sahip olmadığı için namludan arpacığın gösterdiği yeri vurmasını isteyeceğiz bi zahmet. Namlu sağlıklı ise zaten her türlü optik fantazileri sizi bekliyor demektir.
 8)   8)    8)

Sağlıcakla kalınız.

Yasin bey öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.Stoeger modellerinde sol atma problemi var evet ben tüfeğime henüz grupman denemesi yapamadım malesef.Ama en yakın zamanda sezon açılmadan kapsamlı hem saçma hemde tek kurşun grupmanlarını yapıcam.Red dot için dipçiğe Çinden yükseltme kılıfı aldım onunlada deniyecem.Resminide atayım belki başka arkadaşlarada yardımcı oluruz bu konuda.Saygılar

1982-BURSA

Çevrimdışı Yasin ALAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 19 Haziran 2018, 00:18:14 »
Taner Bey bu tüfek 61 cm. namlu mu? Bir de fabrika çıkışı 7+1 şarjör kapasitesine mi sahip yoksa şarjör kapasitesini siz mi yükselttiniz? Cevaplayabilirseniz memnun olurum efendim. Maaş'Allah çok yakışıklı.
  • Glock 19 Gen 4
  • Benelli Supernova
  • Stoeger M3K
  • Armsan RS S1
1985 - Ankara

Çevrimdışı Taner TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 29 Temmuz 2018, 22:53:27 »
Taner Bey bu tüfek 61 cm. namlu mu? Bir de fabrika çıkışı 7+1 şarjör kapasitesine mi sahip yoksa şarjör kapasitesini siz mi yükselttiniz? Cevaplayabilirseniz memnun olurum efendim. Maaş'Allah çok yakışıklı.

Yasin bey 61cm namlu evet.Ben 2.el aldım tüfeği o yüzden aldığım kişide uzatmasıda vardı 9+1 orjinali 4+1 diye biliyorum.Bugün atışları yaptım grupmanda exdented şoklar gayet iyi.Normal 5 no şok dağılımını 35 metrede beğenmedim.Kurşun atışları da güzel herkeze tavsiye ederim iyi dilekleriniz içinde teşekkürler.

1982-BURSA

Çevrimdışı Yasin ALAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 30 Temmuz 2018, 00:44:46 »
Taner Bey benim tüfeğimde geldi.

Tek eksiğim şarjör uzatma... Sizin tüfeğinizdeki şarjör uzatma tüpünün markası nedir? Nasıl tedarik edeceğim konusunda bir fikriniz varsa paylaşmanızı rica ederim.

İyigunler dilerim. Sağlıcakla...
  • Glock 19 Gen 4
  • Benelli Supernova
  • Stoeger M3K
  • Armsan RS S1
1985 - Ankara

Çevrimdışı Taner TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 22 Eylül 2018, 14:38:55 »
Taner Bey benim tüfeğimde geldi.

Tek eksiğim şarjör uzatma... Sizin tüfeğinizdeki şarjör uzatma tüpünün markası nedir? Nasıl tedarik edeceğim konusunda bir fikriniz varsa paylaşmanızı rica ederim.

İyigunler dilerim. Sağlıcakla...

Geç oldu biraz ama hayırlı olsun.Güle güle kullanın çok zevkli bir tüfek.Uzatma şarjörü satın aldığım şahıs kendisi yapmış ama fabrikayla görüşmenizde fayda var ellerinde orjinali olabilir.
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2018, 14:41:23 Gönderen: Taner TOPÇU »

1982-BURSA

Çevrimdışı Davut ATACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 12 Ekim 2018, 18:42:05 »
Hayırlı olsun bende bu tüfeği çok beğeniyorum tüfek alacak bı arkadaşıma tavsiye ettim genelde domuz avı yapıyor. Bu silah arkadaşıma beni mahcup edermi? Amerika'daki m3k ile buradaki farklı mı?
1993 Ankara

Çevrimdışı Davut ATACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 12 Ekim 2018, 19:47:21 »
Geç oldu biraz ama hayırlı olsun.Güle güle kullanın çok zevkli bir tüfek.Uzatma şarjörü satın aldığım şahıs kendisi yapmış ama fabrikayla görüşmenizde fayda var ellerinde orjinali olabilir.
Ben bu gün görüştüm fabrika uzatma şarjör yurt içinde yasak diyorlar.
1993 Ankara

Çevrimdışı Yasin ALAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 12 Ekim 2018, 23:05:56 »
Ben 500 atımı geride bıraktım M3K ile. 24 gramlar dahil olmak üzere sıfır hata ile çalıştı şu ana kadar.

Fabrika 7+1 kapasiteye kadar destek veriyor. Tüfeğinizi fabrikaya gönderiyorsunuz eski şarjör borusunu söküp 7 fişek kapasiteli şarjör borusu ile değiştiriyorlar. Yani şarjör uzatma vermiyorlar direk şarjör borusu değişiyor. Tüfeğe uyumlu şarjör uzatma ise Yurdumuz sınırları içinde bulamadım. İnternet sayfalarında görünen 10+1 kapasiteli tüfekler ise yurtdışına ihraç ürünlerinde geçerli. Yurtiçine satışı yasak.

Tornacı bir arkadaşı 5 fişek kapasiteli şarjör uzatma borusu yapması için ikna etmeye çalışıyorum şu anda. Standart 4 fişek kapasiteli tüfeği 9 fişeğe yükseltip 61 cm namluda şarjör ile namlu boyunu eşitleyebileceğiz. Tek problem tek bir parça için ustanın bu işe girişmek istememesi.

Bu durumda M3K veya M3000 tüfekler için şarjör uzatma isteyen olur mu? Olursa işimiz daha kolay olacak gibi duruyor.
  • Glock 19 Gen 4
  • Benelli Supernova
  • Stoeger M3K
  • Armsan RS S1
1985 - Ankara