Gönderen Konu: Fişek dolum için önerilere ihtiyacım var ( tek kurşun )  (Okunma sayısı 1423 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ramazan TOPAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Merhaba arkadaşlar , şarjörjü yarı otomatik12 cal. silahım ile 50_100 metre tek kurşun atışları yapmak istiyorum iyi isabet oranına yardımcı olacak dolum önerisi paylaşırsanız sevinirim  çok şükür  her türlü tapa çeşidi ( bior.power. yarim tapa.keçe . sert capraz tapa)  kurşun 29 gram Rifled  Tapasiz kurşun , kovan ise   Maxam sarısı uzun ve GFS  sarısı kısa şeffaf kovan, Barut ise  CSB1 mevcut   öneri ve tecrübelerinizi bekliyorum. İkinci merak  ettiğim konu ise bu barut ile ses fişegi yapabilir miyiz  bulgur lu versiyon  ve ne kadar  barut koymalı  şimdiden teşekkürler
  • AUTO5WALTRO şarjörjü yarı otomatik (Vezir arms)
1980 - Osmaniye

Çevrimdışı Ramazan TOPAL

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Fişek dolum için önerilere ihtiyacım var ( tek kurşun )
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2018, 18:07:49 »
Paylaşımlarim da neden kilit resmi gözüküyor bir türlü çözemedim
1980 - Osmaniye

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2018, 18:11:18 »
Kilit simgesine tıkladığınızda konunuzu kilitleyebiliyorsunuz.
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2018, 09:01:16 »
Merhabalar Ramazan Bey,kurşun dolumu bilgi birikimi ve iyi derecede malzeme bilgisi gerektiren bir hobidir binlerce denemeden sonra bile elleriniz boş dönebilirsiniz bu işten.
Her tüfek kendine has özellikler taşır kimse elinizdeki kurşunun tüfeğe uyumunu garanti edemez,elinizdeki malzemeler bazen yetersiz kalabilir paylaşacağım linkte fişek mamul halde isabetsiz sonuçlar verirken kendi yaptığım modifikasyondan sonra gayet isabetli sonuçlar verdi.
Elinizdeki kurşun tüfeğinize uyum sağlarsa yapabileceğiniz en ideale yakın kurşun dolumu paylaşacağım linkte mevcuttur.Bu işin sihirli bir formülü yoktur bir çok şeyi kendiniz bulmanız gerekir.

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=192086.0
4 mantar tapanın yüksekliği 12 mm ve birbirine yapıştırılmıştır
2 mika tapa yapıştırılmış ve kızgın demir yada matkapla ortaları 3 mm genişliğinde delinmiştir.
Kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2018, 09:16:22 Gönderen: Tevfik GÜN »
1978 Eğirdir-Isparta

Çevrimdışı Ramazan TOPAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2018, 16:00:14 »
Tevfik bey teşekkürler ilgili konu adına önceki deneyimlerinizi paylaşmanız adına . Dün Gecenin ilerleyen saatlerinde yeni dolumlar yaptım  barut sabit 1.70 csb1 / kurşun 29 gram tapasiz Rifled dolumlarda Tapalar farklı  keçe -bior- sert çapraz tapa gibi  ağız kıvırma düz ve 7mm kıvırma payi .  Gelelim atış denemelerine bu gün yaşadığım kentin poligon olarak adlandırılan ve kaderine terk edilen şehrin dışındaki alana geldim  36 metre ve destekli  söyleniyor en uygun deneme şekli  fakat kendi dolum larim ile istediğim sonuçları alamadım   lakin ,hazir tek kurşun Jet 32 gram attım ilk etap da  alttan vurdu ama iki atışda alt kısımda toplandı  birinci atış dan sonra foto çektim altta paylaşacağım  diğer foto lari da  ama çok sert patlıyor 1.70 barut 29 gram tek kurşun da  mekanizma nin geri tesptigi yerlerde deformasyonlari gördüm korktum açıkçası  1.75 barut ile bir dolum yapmıştım korkudan deneyemedim

1980 - Osmaniye

Çevrimdışı Ramazan TOPAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 10 Mayıs 2018, 16:21:49 »
Bunlar da ilgili dolum lar

1980 - Osmaniye

Çevrimdışı Ramazan TOPAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 10 Mayıs 2018, 16:26:09 »
Yaptığım ses fiseklerini deneyemedim bir kaza çıkarmı Acep diye :) 1,70 csb1 barut ve 4 gram bulgur  koydum
1980 - Osmaniye

Çevrimdışı Ramazan TOPAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 10 Mayıs 2018, 16:35:13 »
 Fanila dan yaptığım hedefi sökerken yerde ki bu tapalar ilgimi çekti hedefe çarpmış ve kenara düşmüş tü  ve sanki defarmosyana uğramış  bu neyin yolunda gitmediğini gösteriyor acaba

« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2018, 16:36:49 Gönderen: Ramazan TOPAL »
1980 - Osmaniye