Gönderen Konu: Pompalı tavsiyesi!  (Okunma sayısı 7312 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakkı BAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Pompalı tavsiyesi!
« : 04 Mayıs 2018, 19:56:32 »
Aylardır araştırıyorum birazda maddi durumumu düzeltmek amaçlı bekledim 2500 TL bütçe ile 2 pompalı markasında karar kıldım.
Stoeger ve Winchester markalarında karar kıldım ancak birini seçmem gerekiyor winchester high capacity veya stoeger m3000 türü modellerde kaldım tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler. Bu arada SAVUNMA amaçlı tüfek AV İÇİN DEĞİLDİR.! Yanlış yazmayalım lütfen teşekkürler.
  • 05511637402
1991 - Bahçelievler/İstanbul

Çevrimdışı Levent KARSLIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Pompalı tavsiyesi!
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2018, 20:03:24 »
2.el remington 870 öneririm.onun dışında bence hepsi aynı sarsilmaz pompalimin yanina bir de hatsan hunter modelini ekledim.söylediğiniz rakamlarin da çok çok altında.lakin performansından çok memnunun.
1980 - Ankara

The following users thanked this post: Hakkı BAKIR

Çevrimdışı Hakkı BAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Mayıs 2018, 20:08:32 »
Yorumun için teşekkür ederim ancak dostum 2.el istemiyorum ben ağırlıklı olarak winchester high capacity de kaldım. Büyük ihtimalle de onu alıcam ama sormak istedim sizlere kötü özellikleri var mı yada alternatif bir şey bakıyorum.
  • 05511637402

Çevrimdışı Hakkı BAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 04 Mayıs 2018, 20:11:05 »
2.el remington 870 öneririm.onun dışında bence hepsi aynı sarsilmaz pompalimin yanina bir de hatsan hunter modelini ekledim.söylediğiniz rakamlarin da çok çok altında.lakin performansından çok memnunun.
Yanlış anlama babamın eski silahı winchester olduğu için atma konusunda silahın hatasız oluşu beni hala bu markaya yöneltiyor defender 1300 dü mükemmel bir silahtır.
  • 05511637402

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 04 Mayıs 2018, 20:17:02 »
Babanızın eski silahı model 1300 USA üretimi muhtesem bir silahtır.lakin almayı düşündüğünüz silah ise istanbul silah sanayi ne istanbul da fason olarak ürettirilmekte.şahsen ben tercih etmem
1980 - Ankara

Çevrimdışı Hakkı BAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Mayıs 2018, 20:24:02 »
borçtan dolayı satmak zorunda kaldık hayatımda hiç bu kadar üzülmedim o pompalı elimizden gitti ya içimde yara kaldı. Evet amerikan yapımı bizzat amerikadan ithaldi banamısın demeyen gerçekten kaliteli silahtı high capacity ise dediğin gibi istanbul üretimi acaba parçadan çalarlarmı ince malzeme kullanırlar mı bilemediğim için yazdım.
  • 05511637402

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2018, 20:30:14 »
Forumda bu tüfeklerle ilgili pek cok başlık var.memnun olanlar da var ama şikayetçiler biraz fazla sanki.youtube da da bazı videolar izledim fişeği hazneye surerken  patlatıyor.bu videodan sonra cesaret edemedim doğrusu aklim çok karıştı.ve hatsan da karar kıldım.biraz daja arastirabilirsiniz bence.hayırlısı olması dileğiyle
1980 - Ankara

Çevrimdışı Murat DİKMETAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 04 Mayıs 2018, 23:50:21 »
Babanızın eski silahı model 1300 USA üretimi muhtesem bir silahtır.lakin almayı düşündüğünüz silah ise istanbul silah sanayi ne istanbul da fason olarak ürettirilmekte.şahsen ben tercih etmem

Hali hazırda kullanıyorum maşallah on numara valla 2016 sonlarında aldım . Özellikle tek kurşunda çat çat hepsi attığım yerde . Bilmiyorum istanbul silahın tüfeklerini kötüleyecek kadar sizin başınızdan ne geçti ama . Bir avda düşürdüm kamuflaj desen benim tüfek sentetik boy kundağını çatlattım tam taşa düştü bu arada . Aradım istanbul silahı sağolsun ucuz bir fiyat karşılığı gönderdiler .

Fişeği hazneye sürerken patlatan seriler ilk seriler düzeltildi sorunsuz bu arada öyle bir sıkıntı yok .

Not : Bu arada benim tüfeğim diye övdüm sövmesini bilirim . Tüfeğe istanbul silah herşeyde sahip çıkıyor ama kıçı kırık açı ayar pullarını tedarik etmiyor :D Ne iştir anlamadım . Açı ayar pulları yok veya vermiyorlar . Anlamadık gitti . Anlamadık diyorum arkadaşımda da vardı . Sırf açı ayar pulu tedarik etmediler diye sattı tüfeğini :D
  • Huğlu 202B
  • Winchester SXP
1983 - Fatsa

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 05 Mayıs 2018, 02:05:39 »
Stoeger fabrikasyon sıkıntısı olmayanı denkgelirse işini görür  biraz ağır diğer pompalılara göre, ben bir arkadaşım la beraber 2012de stoeger pompalı aldım benim şansım dan herhalde birazda ilk gelen tüfek arızalı çıktı gönderdim ikinci gelen tufekte 20-30 fisekten sonra sıkıntı çıkardı  3-defa servise gönderdim  sorunu  çözüldü ve iki yıl  avda kullandim hiçbir sorun çıkarmadı çok dayanıklı saglam bir tüfek
şuan  hala duruyor ava gidemiyorum ama avci şenliklerinde atışa gidiyorum müsait olursam en ufak bir sıkıntısi yok ve ilk aldigim zamana göre mekanizmasi çok rahat çalışıyor bu arada  arkadaşıma gelen tüfek hiçbir sıkıntı çıkarmadı el dolusu dahil ağır gramaj fişekler attı hala çok sağlam ve çalışmasi düzgün bir eksi tarafı ise namlu boyası iyi değil çok çabuk paslanma yapıyor yağsız bırakmamak lazım
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Hakkı BAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 05 Mayıs 2018, 11:57:29 »
Stoeger fabrikasyon sıkıntısı olmayanı denkgelirse işini görür  biraz ağır diğer pompalılara göre, ben bir arkadaşım la beraber 2012de stoeger pompalı aldım benim şansım dan herhalde birazda ilk gelen tüfek arızalı çıktı gönderdim ikinci gelen tufekte 20-30 fisekten sonra sıkıntı çıkardı  3-defa servise gönderdim  sorunu  çözüldü ve iki yıl  avda kullandim hiçbir sorun çıkarmadı çok dayanıklı saglam bir tüfek
şuan  hala duruyor ava gidemiyorum ama avci şenliklerinde atışa gidiyorum müsait olursam en ufak bir sıkıntısi yok ve ilk aldigim zamana göre mekanizmasi çok rahat çalışıyor bu arada  arkadaşıma gelen tüfek hiçbir sıkıntı çıkarmadı el dolusu dahil ağır gramaj fişekler attı hala çok sağlam ve çalışmasi düzgün bir eksi tarafı ise namlu boyası iyi değil çok çabuk paslanma yapıyor yağsız bırakmamak lazım
Hali hazırda kullanıyorum maşallah on numara valla 2016 sonlarında aldım . Özellikle tek kurşunda çat çat hepsi attığım yerde . Bilmiyorum istanbul silahın tüfeklerini kötüleyecek kadar sizin başınızdan ne geçti ama . Bir avda düşürdüm kamuflaj desen benim tüfek sentetik boy kundağını çatlattım tam taşa düştü bu arada . Aradım istanbul silahı sağolsun ucuz bir fiyat karşılığı gönderdiler .

Fişeği hazneye sürerken patlatan seriler ilk seriler düzeltildi sorunsuz bu arada öyle bir sıkıntı yok .

Not : Bu arada benim tüfeğim diye övdüm sövmesini bilirim . Tüfeğe istanbul silah herşeyde sahip çıkıyor ama kıçı kırık açı ayar pullarını tedarik etmiyor :D Ne iştir anlamadım . Açı ayar pulları yok veya vermiyorlar . Anlamadık gitti . Anlamadık diyorum arkadaşımda da vardı . Sırf açı ayar pulu tedarik etmediler diye sattı tüfeğini :D
Değerli yorumlarınız için teşekkürler ama Abdullah bey av için değil ev savunması için arıyorum. Abla işim olmayacak Winchester da kararlıyım yorumlarınız nedir ?
  • 05511637402

The following users thanked this post: Murat DİKMETAŞ

Çevrimdışı Murat DİKMETAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 05 Mayıs 2018, 17:24:46 »
@Hakkı BAKIR bey ben memnunum tüfeğimden sıkıntı yok . Arkadaşımda memnundu tüfeğinden fakat açı ayar pulları yüzünden kızdı istanbul silaha ve sattı tüfeğini . Yoksa o da çok memnundu tüfeğinden . Alın veya almayın diyemem ama ben memnunum tüfeğimden . Ne alırsanız alın deneyerek alın ondan eminim .
  • Huğlu 202B
  • Winchester SXP
1983 - Fatsa

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 05 Mayıs 2018, 17:43:27 »
Hakan kardeşim ben avda kullanmak için stoegerin  uzun namlulu olanı aldım karar verdiyseniz sıkıntı yok Winchester de döner başlık sistemine sahip fiyat farkı var arada savunma amaçlı kısa namlu aldıktan sonra iki markada kullanılabilir sağlamlık konusunda stoeger çok sağlam arkadaşim öyle dolumlar yaptiki tufegin içinde kovan parçalanmış tüfek sapasağlam 4-5 yıl kullandı köyde oturuyo düğünlerde bir gecede 400-500 fişek attılar tufek banamisin demiyor avda kullanmak için biraz ağır ama savunma amaçlı işinizi görür fiyat performans olarak bakarsanız tercih edebilirsiniz ben sadece tecrübelerimi aktarıyorum karar sizin ikinci el düşünürseniz orijinal Winchester istanbulda yaban avda var isterseniz onada bakın
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Tarık EFE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 06 Mayıs 2018, 00:25:14 »
Biraz sabredin, para biriktirin, benelli süper nova ghost sıght veya mossberg 590 alın derim.

Evladiyelik tüfekler.
  • Benelli M4 .Armsan 612 Slug. Huğulu Poze .Sarsılmaz Poze.Üzümlü Poze.
1976 - İzmir

Çevrimdışı Hakkı BAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 09 Mayıs 2018, 05:48:38 »
Biraz sabredin, para biriktirin, benelli süper nova ghost sıght veya mossberg 590 alın derim.

Evladiyelik tüfekler.
Teşekkürler ancak herhangi bir kötülüklerini eksilerini artılarını yazmamışsınız. Benelli yi çok duydum mossberg da bakarım.
  • 05511637402

Çevrimdışı Hakkı BAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 09 Mayıs 2018, 11:21:12 »
Hakan kardeşim ben avda kullanmak için stoegerin  uzun namlulu olanı aldım karar verdiyseniz sıkıntı yok Winchester de döner başlık sistemine sahip fiyat farkı var arada savunma amaçlı kısa namlu aldıktan sonra iki markada kullanılabilir sağlamlık konusunda stoeger çok sağlam arkadaşim öyle dolumlar yaptiki tufegin içinde kovan parçalanmış tüfek sapasağlam 4-5 yıl kullandı köyde oturuyo düğünlerde bir gecede 400-500 fişek attılar tufek banamisin demiyor avda kullanmak için biraz ağır ama savunma amaçlı işinizi görür fiyat performans olarak bakarsanız tercih edebilirsiniz ben sadece tecrübelerimi aktarıyorum karar sizin ikinci el düşünürseniz orijinal Winchester istanbulda yaban avda var isterseniz onada bakın
yabanav ve bozkurtav da gördüm zaten videolarda izledim atışlara baktım winchesterlar sorunsuz iyi şekilde atıyor.
  • 05511637402