Gönderen Konu: 2017-2018 Av sezonundan av ve doğa üzerine resimler.  (Okunma sayısı 8547 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 2017-2018 Av sezonundan av ve doğa üzerine resimler.
« Yanıtla #25 : 05 Mart 2018, 21:08:35 »
Böyle anlar, ömre ömür katar. Daim olsun inşallah..
Daha iyileri sizlere nasip olsun @Zülküf ÖZDUMAN

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1976-Elazığ/Palu (Malatya da ikamet eder)

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 05 Mart 2018, 21:14:54 »
Her şeyin vurmaktan ibaret olmadığını anlatan gerçek bir doğa sever , yani gerçek bir "Avcı" 'nın paylaşımı bunlar. Büyük fotoğrafı görmek açısından harika paylaşımlar. Üstüne çok şey yazılmayı ve söylenmeyi hak ediyor aslında. Tebrik ederim. Ben gurur duydum sizin avcılığa bakış açınızla.

NOT: Yoksa hiç bir şey vuramadınız mı? Kih kih kih :)
Beni utandırdınız @Akif ARSLAN bey. Tabiki avladığımızda oluyor. Fakat av kuşlarını resmetmek istemedim. Avcılık kültür ve yaşam şekli...diyorum ve diyorsak av ile doğanın da her anını yaşamak gerek diye düşünüyorum. Farkındalığınıza ayrıca teşekkür ederim.

The following users thanked this post: Ahmet VURAL

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 06 Mart 2018, 10:07:58 »
 elinize emeğinize yüreğinize sağlık,..

bu güzel hatıraları paylaşığınızdan ötürü ayrıca teşekkürler.

akif arslan bey güzel bir temada vurgu yapmış

( NOT: Yoksa hiç bir şey vuramadınız mı? Kih kih kih :) )

bu sezonda daha öncesi gibi geçti ben ve av gurubum için bizimkisi farklı bölgelerde farklı güzellikleri kır piknik havasında adı av bahanesiyle doğayla başbaşa kalıp deşarj olmak 4 kutu bie fişek atmamışım bu sezon  ^-^ ,..

ama bir mecliste sohbette arkadaşın arkadaşı konuya dışarıdan dahil olan yeni bir tanış dışardan avcılık varmı dediklerinde arkasından gelen sözleri artık kahin gibi ezbere bildiğimdenmidir nedir otomatiğe bağlamış gibi bunu soranlara,..

(- yok tedbir amaçlı tüfek taşıyoruz 20-30 km yol yürüyoruz tek kurşun bulunduruyoruz gittiğimiz bölgede ayı kurt gibi yırtıcı popilasyonu var insanlardan kaçıp oralarda kafa dinliyoruz;..)

bu arada, beni tanıyan diğer arkadaşlar bıyıkaltı sırıtıyor bazen açıkta verip kahkahayıda patlatabiliyor. >:D

deyip dalgamı geçiyorum açıkçası.

bu bizim hayatımızda zevk alarak yaptığımız bir sosyal deşarj artık adına her ne derseler desinler ben razıyım bu av göze beyne ruha ziyafetten öte bir terapi anlatılamaz yaşanır tadını alan tadına varabilen bir ömür kurtulamaz bizim gibi.

sizlere daha nice güzel sağlıkla sıhhatle ağıztadında geçen neşe-i muhabetli yeni dostluklara gebe kazasız belasız av günleri temenni ediyorum.

saygılarımla.

« Son Düzenleme: 06 Mart 2018, 10:09:50 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Ahmet VURAL, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 06 Mart 2018, 17:50:10 »
elinize emeğinize yüreğinize sağlık,..

bu güzel hatıraları paylaşığınızdan ötürü ayrıca teşekkürler.

akif arslan bey güzel bir temada vurgu yapmış

( NOT: Yoksa hiç bir şey vuramadınız mı? Kih kih kih :) )

bu sezonda daha öncesi gibi geçti ben ve av gurubum için bizimkisi farklı bölgelerde farklı güzellikleri kır piknik havasında adı av bahanesiyle doğayla başbaşa kalıp deşarj olmak 4 kutu bie fişek atmamışım bu sezon  ^-^ ,..

ama bir mecliste sohbette arkadaşın arkadaşı konuya dışarıdan dahil olan yeni bir tanış dışardan avcılık varmı dediklerinde arkasından gelen sözleri artık kahin gibi ezbere bildiğimdenmidir nedir otomatiğe bağlamış gibi bunu soranlara,..

(- yok tedbir amaçlı tüfek taşıyoruz 20-30 km yol yürüyoruz tek kurşun bulunduruyoruz gittiğimiz bölgede ayı kurt gibi yırtıcı popilasyonu var insanlardan kaçıp oralarda kafa dinliyoruz;..)

bu arada, beni tanıyan diğer arkadaşlar bıyıkaltı sırıtıyor bazen açıkta verip kahkahayıda patlatabiliyor. >:D

deyip dalgamı geçiyorum açıkçası.

bu bizim hayatımızda zevk alarak yaptığımız bir sosyal deşarj artık adına her ne derseler desinler ben razıyım bu av göze beyne ruha ziyafetten öte bir terapi anlatılamaz yaşanır tadını alan tadına varabilen bir ömür kurtulamaz bizim gibi.

sizlere daha nice güzel sağlıkla sıhhatle ağıztadında geçen neşe-i muhabetli yeni dostluklara gebe kazasız belasız av günleri temenni ediyorum.

saygılarımla.
Yorumunuz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim @M.Ali AKDAĞCIK Tüm samimiyetim ile söylemek isterim bıldırcın avımız tam bir fiyaskoydu bu yıl. Popülasyon kuraklık sebebi ile yoktu. Bu yılda çok içaçıcı gözükmüyor. Keklik ise biraz daha iyi idi. Bir çok bölgede kota erken bitti vede yasak alanlar cabası. Son kapanış avına Erzincan İliç bölgesine gittim. Ekibin içerisinde fişek atan tek kişi ben ve attığım fişek sayısı ise 3. Hava da yağış ve sonrasında ise avatar açık olmasına rağmen köylü ile olan tartışmamız. Kısacası doğa bizi kendine çekiyor ve bir tüm olumsuzluklara rağmen avlanmaya çalışıyoruz...

Çevrimdışı Ahmet VURAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 07 Mart 2018, 13:01:29 »
         Mesut kardeşim yine mütevaziliğinden ödün vermemişsin tebrik ederim. O isli düdüklü tencerede neler piştiğinden bahsetmemişsin. Bıldırcın açılışındaki Doğan arkadaşımızın pişirdiği nefis bıldırcın güveç ve bıldırcınlı bulgur pilavı harikaydı.Önemli olan güzel muhabbetleri, harika doğayı paylaşmak o nefis havayı teneffüs etmek. Gelecek sezonlarda yüksek rakımlı tepelerde buluşmak üzere. Sevgi ve Selamlar

« Son Düzenleme: 07 Mart 2018, 16:00:47 Gönderen: Ahmet VURAL »
Ahmet VURAL
1954 Ankara

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 07 Mart 2018, 20:04:42 »
Beni utandırdınız @Akif ARSLAN bey. Tabiki avladığımızda oluyor. Fakat av kuşlarını resmetmek istemedim. Avcılık kültür ve yaşam şekli...diyorum ve diyorsak av ile doğanın da her anını yaşamak gerek diye düşünüyorum. Farkındalığınıza ayrıca teşekkür ederim.

Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 07 Mart 2018, 20:05:52 »

"Bir şey vuramadınız mı" kısmı tamamiyle latifedir. Üstünde yazanlar gerçek fikirlerimdir. Vurulmasına rağmen koyulmadığından eminim ki o yorumları yazdım. En ufak bir yanlış anlaşılma olduysa affola. Sizin gibi avcılara saygım yüksektir.
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 07 Mart 2018, 20:11:22 »
         Mesut kardeşim yine mütevaziliğinden ödün vermemişsin tebrik ederim. O isli düdüklü tencerede neler piştiğinden bahsetmemişsin. Bıldırcın açılışındaki Doğan arkadaşımızın pişirdiği nefis bıldırcın güveç ve bıldırcınlı bulgur pilavı harikaydı.Önemli olan güzel muhabbetleri, harika doğayı paylaşmak o nefis havayı teneffüs etmek. Gelecek sezonlarda yüksek rakımlı tepelerde buluşmak üzere. Sevgi ve Selamlar
Estağfurullah @Ahmet VURAL abim. Baştacısın...Daha neşeli avlarda buluşmak ümidindeyim. Hoşçakal...

Çevrimdışı Cevdet TAŞDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 31 Mart 2018, 01:14:24 »
doğada gezmek yetiyor paylaşım içim tşk rasgele
Cevdet TAŞDEMİR 
AB Rh + 1967  Ahlat BİTLİS PATNOSTA ESNAFIM

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 02 Nisan 2018, 12:48:07 »
"Bir şey vuramadınız mı" kısmı tamamiyle latifedir. Üstünde yazanlar gerçek fikirlerimdir. Vurulmasına rağmen koyulmadığından eminim ki o yorumları yazdım. En ufak bir yanlış anlaşılma olduysa affola. Sizin gibi avcılara saygım yüksektir.

Yanlış anlaşlma yok @Akif ARSLAN bey. Samimiyetinize inanıyorum. Zaten ortak paydamız bu forumda dostça, samimi duygular içerisinde paylaşım değilmi? dolayısı ile zaman zaman latifede şart zaten. Vurup yayınladığımız zamanlarda oldu. Ancak zamanla fikirler ve bakış açısında değişimler olabiliyor. değişimlerimizin iyuye ve güzele yönelik olması umudu ile. Hoşçakalın.