Gönderen Konu: Browning b725 kullanıcıları !  (Okunma sayısı 3149 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Browning b725 kullanıcıları !
« : 22 Şubat 2018, 00:01:54 »
merhaba  arkadaşlar. gelecek sezon browning b725 poze almayı pilanlıyorun. üveyik. keklik. tahtalı avlarında özellikle. son 2 senedir maxus kullanıyorum back bored namluların farkını iyi biliyorum. bahsi geçen pozeyi kullanan arkadaşlardan yorum alabilirmiyim
  • Browning Maxus Ultimate Ducks 76 cm
  • sarsılmaz mega champion 71cm
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

Çevrimdışı Orçun ELDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Browning b725 kullanıcıları !
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2018, 00:58:03 »
B725 kullanmadım ama 3 sezon 525 game New kullandım uzak avlarda pattern ve penetrasyon mükemmel, hatta poligon da 71cm namlu 1ve 2 şoklar ile trap attım çoğu İtalyan trap tüfeğini geride bıraktı , çoğunlukla çulluk avı yaptığım için 5 no şok ile dahi keçe tapa fiseklerde sacmayi dağıtmaması ve 66 namlu tercih etmem ve biraz ağır olması sebebiyle(3300gr) biraz daha hafif ve çok daha zarif olan  725 e meylettim ama son anda piyasaya 828u çıktı planlar değişti . 725 tetik sistemi ,düşük kubuz profili ve invector ds şok sistemi , yaysız ejektor sistemi ,kilit yapısı , namlu ve fişek yatağının.tek parça oluşu ve işçilik kalitesi ile benim şahsi görüşüm ve belki de Browning sempatim yüzünden ağır ve etli de olsa bir yeni nesil Beretta pozeden çok daha üstün olduğunu düşünüyorum, s686 ve 682 kullanmış biri olarak bunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. S56 ve 57 yi bu kiyaslamanin dışında tutarım . Yanlız Beretta cilarin kinayeli olarak Belçikamı bu?( Japonya'da üretilmektedir)  sorularına da insan kızıyor biraz:))
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2018, 01:01:05 Gönderen: Orçun ELDEMİR »
  • Browning B5.25 hunter light 66cm
  • Browning B80 71cm +68+rifled slug
  • Benelli super black eagle II 71cm
  • Winchester 1200 stainless police
  • Armsan phenoma argentum combo ,Akdaş hybrid solak 71+61 Kariyer bullpup fd12 solak,Ruger P85
  • Redandes Tarçın
Orçun ELDEMİR
1972 çanakkale

The following users thanked this post: Yener KAR

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 22 Şubat 2018, 01:24:24 »
yardımınız için teşekkür ederim Orçun bey. kullandığım maxus’nun namlusu Portekiz yapımı. ama malzeme aynı kalite ve işçilik aynı. benim yaşadığım tek sorun  ava göre uygun fişekleri bulmakta biraz zorlandım. sonra gereksiz yere ağır gramaj kullandığımı farkettim. bu sorunu farkedince avdan büyük keyif almaya başladım.büyük ihtimalle b725 alacağım öyle görünüyo. maxusuda çok seviyorum sanırım satmaya kıyamayacam.  eklediğim videoda b725 ile yapılan kaz avı var. izlemenizi öneririm. kullanılan fişek winchester special canard  34 gr. 4 numara (çelik saçma )
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2018, 04:42:42 Gönderen: Yener KAR »
  • Browning Maxus Ultimate Ducks 76 cm
  • sarsılmaz mega champion 71cm
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

The following users thanked this post: Alp BALABAN, Orçun ELDEMİR, Halit YILDIRIM

Çevrimdışı Ahmet KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Bazen Dağlar Çağırır, Gitmek Gerekir...
« Yanıtla #3 : 20 Aralık 2018, 21:40:53 »
B725 i Başka Kullanan Bilgi Sahibi Olan Yokmu Arkadaşlar. ?
  • Benelli Raffaello Powerbore DeLuxe .
  • Beretta S56 E
  • KIRIKKALE MKE
  • Browning B725 Hunter.
Av Savaşın Okuludur . . !

Çevrimdışı Süreyya AYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2018, 22:01:36 »
71 namlu olanından almak kullanmak nasip oldu, sattığıma pişman olduğum silahlardandır. çok sağlam ve dayanıklılık hissi yüksek, dengesi muazzam gurupmanları gayet başarılı uzun şoklara sahip, net 3.300 gr idi, maalesef kurlar düştü fiyatlar gerilemedi el yakıyor imkan müsaitse bana göre alınacak silah,sizi üzmez.
  • Akus 20/66 çifte
BURSA-1982

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2018, 02:00:47 »
Hem çelik hem 4 no nasıl olur diye izledim videoyu , tahmin ettiğim gibi çok yakın atışlar.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2018, 02:06:54 »
Bu arada kazlar biraz önce yanındakiler vurulduğu halde geri dönüyor , bildiğim kadarıyla Hollanda tarım zararlısı sınıfına aldı kazı.
Adam o kadar çok atmış ki , duble duble vuruyor her sortide...
Haa tabiki 725 iyi tüfek bence eniyi Citori.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 21 Aralık 2018, 10:32:25 »
bu videoda;
1-kuşlar çok yakın bırak 725 i bizim ortalama üzümlülüler bile alır o mesafeden.
2- kuşlar çok salak önünde vurulduğunu görüyor yinede geliyor.
bizim buradaki kirikler bile bu kazlardan uyanık. yabancı kaynaklı videolar bizi aldatır abi,bizim memlekette herşey farklı. benim anlayışımda marka tüfek,gelinen noktada iyi gurpman+peneterasyon beklentisiyle alınmaz artık,biraz prestij birazda daha az sorun beklentisi mantıklı...daha az sorun diyorum,eskiden olduğu gibi sorunsuz demek isterdim ;D
amerika keşfedildi artık,arge, grupman ve etki konusunda geleceği yere geldi,bundan sonra bir tüfek çıkıp avda harikalar yaratmaz...estetik ve çalışma prensipleriyle ilgili yenilikler olabilir.
eğer 725 i beğeniyorsanız ve marka sizin için önemliyse alın derim.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Hakan DEMİRCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 29 Aralık 2018, 21:18:47 »
B725 i yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Öncesinde Browning Gold otomatiğim vardı. Browning, Backbored teknolojisi yanılmıyorsam ilk Gold namlularında kullandı. Gold un namlusu nedeniyle ondan vazgeçemedim, B725 ile Browning backbored teknolojisini pozeye taşıyınca Gold ıskartaya çıkıverdi. Orçun Bey'in bahsettiği gibi kubuz gövdeye biraz düşük, olumsuzluğunu yaşamadım. Tetik sertliği iyi, kurulmaması yada çift patlatması gibi hadiseler yaşamadım. Kendi hazırladığım doluları kullanıyorum, ilginçtir B725 başka tüfeklerle atılan fişekleride kabul ediyor. Fişek yatağı çapı standartların dışında az biraz geniş bırakılmış, bu nedenle boş kovan temin problemi olmuyor. Keçe/Bior tapa sert fişeklerden aşırı keyif alıyor. Keklik için doldurduğum fişekleri hava koşullarına göre ayarlıyorum. 0 derece ve altı için doldurduğum fişekleri 390-420 m/saniye ye ayarlıyorum hızölçer ile. 420 hızları -5 ve altına/rüzgarlı havalara saklıyorum. Bior tapa ile doldurduğum 6 no 32 gram fişeklerde 320 adet saçma adedi 35 metre mesafede 80 e 80 kağıtta 4 no şok ile ortalama 180 adet saçma isabeti sağlıyor. O mesafede hedef üzerindeki tesirini kontrol ettiğimde ise 5 kg lik yağ tenekesine isabet eden saçmaların % 40 gibi bir oranla tenekeyi tek taraflı deldiğini gözlemliyorum. O mesafelerde aynı oranlar ancak power tapa ile bu neticeyi verebilir. Ben power tapalı bir fişeği namlu iç çapının mükemmel özelliğinden faydalanmak adına bu tüfekte kullanmayı anlamsız buluyorum. Zira saçma kovanı terk ettiğinde, namlunun duvarlarına yayılarak ve sürtünerek terk etmeli namluyu, aksi halde fark yaratmaz. Haricinde fişek basıncını düşürdüğümde daha iyi bir grupman gözlemliyorum, lakin o zamanda delicilik/öldürücülük yetersiz geliyor. Elbette bu mükemmel dağılımı 18.8 olan iç çapın saçmalara namlu içinde stres yaşatmıyor olmasına yoruyorum. Haricinde namlular düzgün açılmış ve tüfek düzgün inşa edilmiş, nişan aldığınız noktayı vuruyorsunuz. Fişek yatağından namlu terkine kadar iç çap değişmiyor. Kubuz ve namlu metal aksam özen istiyor, av sonrası temizliği unutulmuş olsa el izi değen noktalarından çillenmelere başlayacağına eminim. El kundağı içerisinde yedek iğneler ve yaylar mevcut. Kısaca izlenimlerim bunlar.
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2018, 12:00:16 Gönderen: Hakan DEMİRCAN »
TRABZON / 1975