Gönderen Konu: Sebebi nedir acaba lütfen yardımcı olurmusunuz  (Okunma sayısı 2609 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
Sebebi nedir acaba lütfen yardımcı olurmusunuz
« : 17 Şubat 2018, 15:23:51 »
Sayın forum üyelerimiz bu forumda olsun benzer yapıda diğer sitelerde olsun aşırı sayıda Benelli ve Beretta marka 2.el ilanları ile dolup taşarken Brownıng bu markalara nazaran minumum sayıda kalıyor .sebebi ne olabilir sizce
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2018, 19:49:50 Gönderen: Mehmet AKKUŞ »
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

The following users thanked this post: Şevki MİRZA

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Sebebi nedir acaba lütfen yardımcı olurmusunuz
« Yanıtla #1 : 18 Şubat 2018, 03:17:03 »
Piyasada en çok kullanılan tüfekler ve fiyat kalite endeksini karşılamıyor olabilir yani adam ismine güvenmiş bir sürü para vermiş almış ama avından memnun olmayıp satışa koymuş olabilir. Bu sadece bir varsayım tabii, olabilir diyorum
1980-Antalya

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2018, 06:36:48 »
Herkesin avrupa sevdası vardır gönlünle ... Benim ki Brovnıng, Bana göre brovnıng kusursuz bir silah
Kısaca özetlersek alan bırakamıyor desem yeri
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2018, 11:01:11 »
Benelli için yorum yapamayacağım,çünkü kullanmadım.Ama gerek Beretta gerek Browning olsun yıllar geçtikçe artan üretim maliyetleri ve küresel rekabet gerekçesiyle üretim kalitesini bir nebze düşürdü diyebiliriz.Bana göre sonradan çıkardığı seriler bir auto5 ile boy ölçüşemez,ama bu diğer serilerin kötü olduğu anlamına gelmez.Yada bir beretta 303 serisi beretta A300 ile kıyaslanamaz.Hal böyle olunca ve maliyet hesapları çıkartıldığında belirli şekilde kalitede düşüş görülebiliyor.
Tabi bütün ürünlerde kalitesizlik söz konusu demiyorum yanlış anlaşılmasın,ama şuda bir gerçek,Browning sevdalısı avcı ve silahseverlerin daha fazla olduğu ve daha çok bu markayı tercih ettiği bir gerçektir..
Ben tabancasını yıllardır kullanırım mesela,5 yaşındaki çocuğa sor en iyi tabanca nedir diye,14 lü abey der😊
Ama F.N Browning markası olduğunu bilmez😊
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2018, 13:16:24 »
Millete veriyorlar gazı beretta şöyle benelli böyle diye adam alıyor 5-10 bin sonra bakıyor elindeki tüfek ile aynı mesafelerden av vuruyor halbuki beklenti daha fazla insanlarda :)) sonra ilana koyuyor şahsen tek fark malzeme ve işçilik kalitesi..
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Ayhan TAŞDEMİR, Fazlı MORAL, Necdet GÜNEY, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Ali TATAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 18 Şubat 2018, 15:21:27 »
Benelli ve baretta piyasada cok bulunuyor da ondan  :).ata neo 12 ve browning a5 kullaniyorum.ata ile 28 grmlarda yakaladıgim performansi a5 te 32 gr ile yakalayabiliyorum.a5 agir fisekleri seviyor.gelecek sezonda babama hediye edip emektar atayla yola devam  :)
Ali TATAR
1985 Antalya

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 18 Şubat 2018, 17:16:16 »
Benelli için yorum yapamayacağım,çünkü kullanmadım.Ama gerek Beretta gerek Browning olsun yıllar geçtikçe artan üretim maliyetleri ve küresel rekabet gerekçesiyle üretim kalitesini bir nebze düşürdü diyebiliriz.Bana göre sonradan çıkardığı seriler bir auto5 ile boy ölçüşemez,ama bu diğer serilerin kötü olduğu anlamına gelmez.Yada bir beretta 303 serisi beretta A300 ile kıyaslanamaz.Hal böyle olunca ve maliyet hesapları çıkartıldığında belirli şekilde kalitede düşüş görülebiliyor.
Tabi bütün ürünlerde kalitesizlik söz konusu demiyorum yanlış anlaşılmasın,ama şuda bir gerçek,Browning sevdalısı avcı ve silahseverlerin daha fazla olduğu ve daha çok bu markayı tercih ettiği bir gerçektir..
Ben tabancasını yıllardır kullanırım mesela,5 yaşındaki çocuğa sor en iyi tabanca nedir diye,14 lü abey der😊
Ama F.N Browning markası olduğunu bilmez😊
Bu yorumunuza katılıyorum Atagan Bey, ben de bu nedenle aynı paraya (hat ta daha aşağısına) bazı yeni modellerin sıfırını alabilecekken, temiz bir örneğini bulduğum ( Benelli'nin prototipi sayılan) Süper 90 Montefeltro modelini almıştım. Ancak sizin Browning aşkınız tüfeklerinize yansımamış?
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2018, 18:13:15 Gönderen: Zülküf ÖZDUMAN »
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı M.Kemal ATEŞSAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 18 Şubat 2018, 17:34:12 »
Mehmet Kardeşim, cevap yazınızın içinde. Browning kullananlar tüfeklerinden memnunlar ki  satmıyorlar.
  • Beretta urika 2 71 namlu
  • Franci Oto 67 namlu
M.K. ATEŞSAL   1951 ANKARA
0 RH (+)

Çevrimdışı Mehmet ŞENOL 55

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 18 Şubat 2018, 18:51:23 »
Ben de 24 sene evvel Remington 1187 special almıştım.Satarmıyım.Memnunum.Halen kullanıyorum.

Çevrimdışı Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
« Yanıtla #9 : 18 Şubat 2018, 22:19:00 »
Bu yorumunuza katılıyorum Atagan Bey, ben de bu nedenle aynı paraya (hat ta daha aşağısına) bazı yeni modellerin sıfırını alabilecekken, temiz bir örneğini bulduğum ( Benelli'nin prototipi sayılan) Süper 90 Montefeltro modelini almıştım. Ancak sizin Browning aşkınız tüfeklerinize yansımamış?
Zülküf abi merhaba,avcılığa ilk başladığımda birtane Browning phoenix Topcode tüfeğim vardı,kozmetik sorunları boya atması gibi sorunları nedeniyle sattım o zaman.Mekanizmasının sesi hala kulaklarımda çınlar😊
Şimdilik Baikal çifte ile avunsamda ilk fırsatta bir Browning macerasına daha girmeyi düşünüyprum😊
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #10 : 18 Şubat 2018, 23:21:44 »
Belki size komik gelebilir ama, 76 namlu yeni nesil bir A5 tüfeği, avı yakmıyor öldürmüyor ördekleri yaralı bırakıyor diye elden çıkardılar..
Güler misin ağlar mısın durumu.. Tüfeğe içim gitti, nakit  6 bin tl olsa tereddütsüz alırdım.
Biz renoya 180 km hız yaptırmaya kalkıyoruz elin oğlu ferrarinin kıymetini bilmiyor ya da gaza basmaya korkuyor..
O tüfek benim elimde olmalıydı... Hayat Zalım  :-\
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Ali TATAR, Atagan YILDIZ, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Ali ARI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 18 Şubat 2018, 23:32:48 »
Söylediğiniz markaları ismen bilirim. Şöyle yada böyle demek haddime değil. Beretta ve Benellinin daha çok ikinci elde satışının olmasını ben piyasaya daha çok hakim olmalarına bağlıyorum.
  • Ata Venza
  • Yıldız SPZM 20 Ga
  • AyA Aquirre Aranzabal
  • Huğlu 104A
  • English Setter
1969 Turgutlu-MANİSA

Çevrimdışı Ali TATAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 18 Şubat 2018, 23:48:12 »
Belki size komik gelebilir ama, 76 namlu yeni nesil bir A5 tüfeği, avı yakmıyor öldürmüyor ördekleri yaralı bırakıyor diye elden çıkardılar..
Güler misin ağlar mısın durumu.. Tüfeğe içim gitti, nakit  6 bin tl olsa tereddütsüz alırdım.
Biz renoya 180 km hız yaptırmaya kalkıyoruz elin oğlu ferrarinin kıymetini bilmiyor ya da gaza basmaya korkuyor..
O tüfek benim elimde olmalıydı... Hayat Zalım  :-\

Hocam şoklarında biraz uyumsuzluk var.aftermarket şoklarla belki düzeltilebilir ancak onlara da ayrıca para vermek koyuyor biraz.yoksa gerçekten güzel bir tüfek.ördek avında ben de aynı sorunları yasiyorum.2 no lu soku adami avdan soğutur :)
Ali TATAR
1985 Antalya

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Süreyya AYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 19 Şubat 2018, 00:33:39 »
 browning,beretta ve benelli için şunu söyleyebilirim, kesinlikle şu marka daha kalitelidir diyemem tabi bu benim nacizane görüşüm, kendi içinde modelleri arasında kişi kendime uygun sistemi modeli seçer, bir b725 le 690 field3 arasında bence çok küçük farklar vardır biri diğerinden çok daha kaliteli değildir, yanılmıyorsam eski bir av bayii abim bahsetmişti vakti zamanında sıfır beretta ve benelliler Türkiye’ye ithal edilebilirken, uzun yıllar ca browning distribütör kaynaklı memleketimize giriş yapamamış bu sebeplerden browningler in 2.eli daha az olabilir İtalyanlar ülkemize çok fazla silah satmışlar..
  • Akus 20/66 çifte
BURSA-1982

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #14 : 19 Şubat 2018, 09:46:31 »
Hocam şoklarında biraz uyumsuzluk var.aftermarket şoklarla belki düzeltilebilir ancak onlara da ayrıca para vermek koyuyor biraz.yoksa gerçekten güzel bir tüfek.ördek avında ben de aynı sorunları yasiyorum.2 no lu soku adami avdan soğutur :)
Birebir incelemedim oyüzden kesin bir şey diyemem.
O tüfek elimde olsa, her şoku çeşitli fişeklerle dener illaki bir ayar bulmaya çalışırım. Teknik bir üretim hatası yoksa, yakmıyor öldürmüyor diyen bir namlunun %99 ihtimalle ilacı bulunur :)
Yeni A5 modelini elime alıp inceledim gerçekten farklı bir duruşu var ve ele alınca güzel bir his veriyor.
Adamlar 100 bin atımla 5 yıl garanti veriyorlar.. Böyle bir tüfekle av yapmak isterdim açıkçası.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986