Gönderen Konu: 76 NAMLU VE TEPE SERİSİ ŞOKLAR  (Okunma sayısı 6354 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
76 NAMLU VE TEPE SERİSİ ŞOKLAR
« : 10 Aralık 2017, 22:29:00 »
Akşama doğru birkaç adet grupman testi yaptım. Malum av yokluğundan hep bu işler..

Renovanın 61 namlusunu ve 76 namlusu ile Tepe Mod ve Tepe Full şokları denedim.
Uzatma şoklarda en iyi sonucu Tepe Mod verdi. Şokun adı "Mod" ama namlu çapına oranla Full şok ayarında oluyor çünkü. Tepe Full şok ise 18,8 namlu için extra extra Full sayıldığından, yani aşırı daralma gösterdiği için grupmanı biraz bozabiliyor. Ama yine de fena değil. Basıncı da hissedilir şekilde artırıyor tabi. Uzaklarda belki olmadık sürprizler yapabilir  :)

18,25 sabit çıkışlı 61 namlu ise, boyundan büyük işlere kalkışıp 36 metrede %70 üstünde grupmanlar yapıyor. İyi yapılmış bir sabit şoklu namlu örneğine denk geldik çokşükür.

Avda kullanacağım için testleri sadece sterling fişeklerle yaptım. Yüzdelik oranları da yazacağım ama öncelikli amacım genel dağılım durumunu görmek. Testleri kendim için yapıyorum, paylaşmak ise işin diğer bir güzel tarafı.. Değişik fişeklerle farklı sonuçlar çıkacaktır mutlaka..
Fişek fiyatlarının gözü çıksın..

İlk atış 61 namlu. A6SP barutlu Sterling 34 gr 6 numara.
36 metrede sonuç beklentimin üstünde. Geçit avına 61 ile mi gitsem acaba diye aklımdan geçmedi desem yalan olur. Ama kısa namlu çok ses yapıyor. Kulak sağlığı için biraz sıkıntılı..

Yine 61 namlu bu defa 34 gr 2 numara. İsabet 120/90
36 metrede %75 grupman 61 namluya hiç yakışmadı. Ayıp..

76 namlunun boyu yetmedi bir de Tepe Mod takıyorum 80 cm oluyor.
Daha önce 34 gr 5 numara ile çok toplu atıp %88 yapmıştı yine aynısı oldu.
34 gr 6 numara ile 76 cm daireye 265 isabet. Çok toplu olması marifet değil belki ama bu dağılımı görünce daha da yükseğe atasım geliyor.. Geçit avcısının gönlünü hoş eden bir tablo bu..

Aynı 34 gr 6 numara fişeği Tepe Full şokla denedim. Fazla daralınca iyi gelmiyor demekki. İsabet yine güzel ama sayı biraz düşmüş..

Bu arada, dün aynı fişek ve şokla tahtalıya yaklaşık 30-35 metre civarı atış yaptım. Alışkanlık edindim atarken besmele çekerim. Kuş paket oldu indi. Yanına gittim baktım ki kafa yok. Kelleyi havada bıçak gibi kesmiş. İlk defa denk geldi böyle bir durum. Fotoğrafını daha sonra paylaşacağım.
Serkan ustamın şokları gerçekten çok gaddar..

En son da 30 gr 5 numara ile Tepe Full ve Tepe Mod dağılımlarına baktım. Sonuç aynı çıktı. İnce saçmada ve hafif gramajlarda da çok iyi sonuç veriyorlar. Yafın 28 gr 7 numarasını denedim çok fena toplu gönderdi. Üveyikte kullanacak olsam mesafe tanımaz galiba.
Ayrıca bu tüfek Gt1 gibi hantal değil. 28 ve 30 gibi hafif gramaj kullanımı daha keyifli. Geniş namlu düşük gramajda pek iş yapmaz diyorlar ama gerçekten iyi av yaptırıyor..

Av olmayınca eğer durum müsaitse barut koklamak bahanesiyle bu işlerle uğraşıyorum. Veri tabanına yeni bilgiler eklenmiş oluyor. Eldeki malzemeyi tanımak ve huyunu suyunu bilmek güzeldir. Nerede ne kullanacağını daha iyi kestiriyorsun en azından.

Rabbim herkese gönlüne göre nasip etsin.
Hayırlı ve güzel avlarınız olsun. Rast gele..
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2017, 22:33:25 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 76 NAMLU VE TEPE SERİSİ ŞOKLAR
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2017, 23:07:48 »
Usta  döktürmüsün  yine eline sağlık   tüfek iyi denk geldi   güle güle kullan   bu tür atışlar  icin biraz zaman ve az da olsa bütçe  ayırmak  gerekiyor  ama meyvesini Avda gösterir
bende  iyi mesafeden   bi bekasine atış yapmıştım tetigi çektiğim anda  kuşun  kafa  ayrilip gitti  b&p 32 gr 4 no ile   yanimdaki   Avda benle gezen  sevdiğim bi abim vardı oda öylece  kaldı av muhabbeti geçince   bu adam kuşu havada kesiyor  siz bilmiyorsunuz diyor😊  kısa namlu olayını hiç sevemedim ben   oyuncak gibi geliyor    Yeni  nesil barutlar  50 cm Namlu boyunda  bile yanma olayıni gerçekleştiriyor ama   saçma atışında  kısa namluya ne şok  takılırsa takılsin uzun sabit şoklu tüfeğin performansini bence  veremiyor   rasgele
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Adem KARACAN, İhsan ÇIKRIK, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2017, 23:41:11 »
Güzel pattern  örnekleri, fix şokların patternlerini herzaman daha çok severim.
Bu kadar teste ,şoka fişeğe göre bir de av olsa....
Hayalî cihan değer!
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #3 : 10 Aralık 2017, 23:46:17 »
Güzel pattern  örnekleri, fix şokların patternlerini herzaman daha çok severim.
Hayalî cihan değer!
Hayalî cihan değer!

Şuan bütün sıkıntı bu :)
Teşekkürler hocam. Rast gele inşallah.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2017, 23:52:01 »
Usta  döktürmüsün  yine eline sağlık   tüfek iyi denk geldi   güle güle kullan   bu tür atışlar  icin biraz zaman ve az da olsa bütçe  ayırmak  gerekiyor  ama meyvesini Avda gösterir
bende  iyi mesafeden   bi bekasine atış yapmıştım tetigi çektiğim anda  kuşun  kafa  ayrilip gitti  b&p 32 gr 4 no ile   yanimdaki   Avda benle gezen  sevdiğim bi abim vardı oda öylece  kaldı av muhabbeti geçince   bu adam kuşu havada kesiyor  siz bilmiyorsunuz diyor😊  kısa namlu olayını hiç sevemedim ben   oyuncak gibi geliyor    Yeni  nesil barutlar  50 cm Namlu boyunda  bile yanma olayıni gerçekleştiriyor ama   saçma atışında  kısa namluya ne şok  takılırsa takılsin uzun sabit şoklu tüfeğin performansini bence  veremiyor   rasgele
Kısa namluları ben de pek haz etmiyordum ama 61 namlu sempatik hareketler yapıp kendini sevdiriyor. Çullukta ve kurşun atışında maşallahı var. Zaten bu ikisi için aldım.
Bekasine 4 numara atarsan kelleyi alır tabi çok gaddarca bir atış olmuş :D
Hafif gramaj barutları hızlı yanıyor belki 50 cm olmadan bile yanması tamamlanabilir ama A0 CSB1 F2 hele de tecna gibi barutlar tamamen yanmak için daha uzun mesafe ister. Hangi fişek olursa olsun uzun namlu bana daha iyi gibi geliyor. En azından güven veriyor. Kafamda tereddüt olmasın ki ava daha iyi odaklanayım. İşin içine acaba sorusu girince ortalık karışıyor :)
Teşekkürler. Rast gele..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

• Expert Üye
« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2017, 00:01:45 »
Ben bir ara 66 namlu alt üst  çifte yaptırdım kendime, hafif ve kibar olsun istedim.
Keklik kalkınca tüfeği bir savuruyordum kuşu geçip gitmişim 😊
Yarıoto da kasa kurtarıyor olayı ama bir daha mı?
Tövbeeeee. ..😊
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Alp BALABAN, Emrah AKDENİZ, Hüseyin İŞCEN

• Expert Üye
« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2017, 00:04:00 »

Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Alp BALABAN, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #7 : 11 Aralık 2017, 00:04:48 »
Ben bir ara 66 namlu alt üst  çifte yaptırdım kendime, hafif ve kibar olsun istedim.
Keklik kalkınca tüfeği bir savuruyordum kuşu geçip gitmişim 😊
Yarıoto da kasa kurtarıyor olayı ama bir daha mı?
Tövbeeeee. ..😊
:D Uzun namlunun en sevdiğim yanı bu oldu işte :) 61 namluyu havaya kaldırınca kendi başına hareket edip oraya buraya uzanıyor, önleme vericem bir bakıyorum dengem bozulmuş çok alakasız bir yere nışan almışım..
76 ile havada nışan almak okadar güzel ki, ava doğrultunca sanki parmakla işaret edip kendi gösteriyor gibi..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

• Expert Üye
« Yanıtla #8 : 11 Aralık 2017, 00:05:20 »
Dün sabah,  bu da ortağın ifadesiyle Süper Black Mamba 😊 ucunda ala fortan foni. ...😀
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #9 : 11 Aralık 2017, 00:05:35 »

Hay maşallah. İşte bunlar görmek istediğimiz şeyler Tuncay Hocam :) Rabbim daha güzellerini nasip etsin inşallah.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #10 : 11 Aralık 2017, 00:06:04 »
Dün sabah,  bu da ortağın ifadesiyle Süper Black Mamba 😊 ucunda ala fortan foni. ...😀
Dikkat zehirli :D  :D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

• Expert Üye
« Yanıtla #11 : 11 Aralık 2017, 00:08:12 »
Amin cümlemize Emrah bey kardeşim...
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #12 : 11 Aralık 2017, 00:14:25 »
Bu arada Serkan bey kardeşimin şoklarından biz de kullanıyoruz. Geneli memnun aldığımız arkadaşların, zaten herkesi memnun etmek diye bir kavram yoktur ticarette olmamalı da ...
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #13 : 11 Aralık 2017, 00:23:28 »
Bu arada Serkan bey kardeşimin şoklarından biz de kullanıyoruz. Geneli memnun aldığımız arkadaşların, zaten herkesi memnun etmek diye bir kavram yoktur ticarette olmamalı da ...
Kesinlikle öyle. Bir şeyin en iyisi de yapılsa, herkesi memnun edemezsin. Mesajla 2 kişi yazdı bana senin paylaşımlarda çok güzel ama biz bu şoklardan aldık memnun kalmadık diye. Birinde ata neo birinde affinty varmış. Halbuki aynı tüfekleri kullanıp tepe serisi şoklardan çok memnun kaldığını söyleyenler de oldu. Şokun tüfekle uyumu da önemli. Mesela bendeki tüfeğin 4 adet 3 şoku var ve her biri aynı namluda farklı sonuç veriyor.
Test ettiğim tepe serisi şoklar bile farklı renova tüfeklerde başka sonuçlar verebilir.
76 namlu ile çok güzel uyum yakaladı. Serkan ustama çok teşekkür ederim. Kaliteli ürünler yapıyor, kendisi de çok kaliteli bir insan..
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2017, 00:24:30 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

• Expert Üye
« Yanıtla #14 : 11 Aralık 2017, 00:30:06 »
Emrah bey kardeşim,
Aynen tüfek fişek uyumu gibi ,tüfek şok uyumu hatta tüfek fişek ve şok uyumu da bir muammadır.
Ben şoklara binlerce lira para harcamış bir kardeşinizim, iki şok alıp çok iyi sonuç beklemek üç liraya beş köfte yemeyi ummak gibidir.
Maalesef öyle bir dünya yok..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #15 : 11 Aralık 2017, 01:30:59 »
Nedense sen test yaptık ca ben yapmış gibi oluyorum  >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı İlhan GÜNEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 11 Aralık 2017, 09:07:19 »
Maşallah grupmanlar harika görünüyor. İnsanın tüfeğiyle barışık olması grupman kadar önemli. Fişek, tüfek, grupman hazır ama kuş yok. Kar bekliyoruz. ::)  Ayrıca bu grupmanla avlanmanın etik olduğunu düşünmüyorum.  8) 8) 8)
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2017, 09:09:56 Gönderen: İlhan GÜNEN »
1984 ORDU

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 11 Aralık 2017, 11:07:14 »
Akşama doğru birkaç adet grupman testi yaptım. Malum av yokluğundan hep bu işler..

Renovanın 61 namlusunu ve 76 namlusu ile Tepe Mod ve Tepe Full şokları denedim.
Uzatma şoklarda en iyi sonucu Tepe Mod verdi. Şokun adı "Mod" ama namlu çapına oranla Full şok ayarında oluyor çünkü. Tepe Full şok ise 18,8 namlu için extra extra Full sayıldığından, yani aşırı daralma gösterdiği için grupmanı biraz bozabiliyor. Ama yine de fena değil. Basıncı da hissedilir şekilde artırıyor tabi. Uzaklarda belki olmadık sürprizler yapabilir  :)

18,25 sabit çıkışlı 61 namlu ise, boyundan büyük işlere kalkışıp 36 metrede %70 üstünde grupmanlar yapıyor. İyi yapılmış bir sabit şoklu namlu örneğine denk geldik çokşükür.

Avda kullanacağım için testleri sadece sterling fişeklerle yaptım. Yüzdelik oranları da yazacağım ama öncelikli amacım genel dağılım durumunu görmek. Testleri kendim için yapıyorum, paylaşmak ise işin diğer bir güzel tarafı.. Değişik fişeklerle farklı sonuçlar çıkacaktır mutlaka..
Fişek fiyatlarının gözü çıksın..

İlk atış 61 namlu. A6SP barutlu Sterling 34 gr 6 numara.
36 metrede sonuç beklentimin üstünde. Geçit avına 61 ile mi gitsem acaba diye aklımdan geçmedi desem yalan olur. Ama kısa namlu çok ses yapıyor. Kulak sağlığı için biraz sıkıntılı..

Yine 61 namlu bu defa 34 gr 2 numara. İsabet 120/90
36 metrede %75 grupman 61 namluya hiç yakışmadı. Ayıp..

76 namlunun boyu yetmedi bir de Tepe Mod takıyorum 80 cm oluyor.
Daha önce 34 gr 5 numara ile çok toplu atıp %88 yapmıştı yine aynısı oldu.
34 gr 6 numara ile 76 cm daireye 265 isabet. Çok toplu olması marifet değil belki ama bu dağılımı görünce daha da yükseğe atasım geliyor.. Geçit avcısının gönlünü hoş eden bir tablo bu..

Aynı 34 gr 6 numara fişeği Tepe Full şokla denedim. Fazla daralınca iyi gelmiyor demekki. İsabet yine güzel ama sayı biraz düşmüş..

Bu arada, dün aynı fişek ve şokla tahtalıya yaklaşık 30-35 metre civarı atış yaptım. Alışkanlık edindim atarken besmele çekerim. Kuş paket oldu indi. Yanına gittim baktım ki kafa yok. Kelleyi havada bıçak gibi kesmiş. İlk defa denk geldi böyle bir durum. Fotoğrafını daha sonra paylaşacağım.
Serkan ustamın şokları gerçekten çok gaddar..

En son da 30 gr 5 numara ile Tepe Full ve Tepe Mod dağılımlarına baktım. Sonuç aynı çıktı. İnce saçmada ve hafif gramajlarda da çok iyi sonuç veriyorlar. Yafın 28 gr 7 numarasını denedim çok fena toplu gönderdi. Üveyikte kullanacak olsam mesafe tanımaz galiba.
Ayrıca bu tüfek Gt1 gibi hantal değil. 28 ve 30 gibi hafif gramaj kullanımı daha keyifli. Geniş namlu düşük gramajda pek iş yapmaz diyorlar ama gerçekten iyi av yaptırıyor..

Av olmayınca eğer durum müsaitse barut koklamak bahanesiyle bu işlerle uğraşıyorum. Veri tabanına yeni bilgiler eklenmiş oluyor. Eldeki malzemeyi tanımak ve huyunu suyunu bilmek güzeldir. Nerede ne kullanacağını daha iyi kestiriyorsun en azından.

Rabbim herkese gönlüne göre nasip etsin.
Hayırlı ve güzel avlarınız olsun. Rast gele..
emrah bey 76 cm de kullandığınız tepe mod şoku bendeki 66 cm renova da kullanabiliyormuyuz yoksa her tüfeğe özel mi yapılıyor?
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #18 : 11 Aralık 2017, 14:29:23 »
Nedense sen test yaptık ca ben yapmış gibi oluyorum  >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
Tabi tabi :D Gelirken S4 getir bana  ;D

Maşallah grupmanlar harika görünüyor. İnsanın tüfeğiyle barışık olması grupman kadar önemli. Fişek, tüfek, grupman hazır ama kuş yok. Kar bekliyoruz. ::)  Ayrıca bu grupmanla avlanmanın etik olduğunu düşünmüyorum.  8) 8) 8)

:D Teşekkürler abi. Valla etik mi değil mi ona avdayken bakarız :) Tahtalı işi bu sene sıkıntılı ama acelesi yok. Kış daha yeni başlıyor. Bu kış ocak ve şubat sürpriz yapabilir 2012 kışı gibi. İyi ördek olursa tahtalıyı geri plana bırakabiliriz  ::)
Av nasip işi.. Yeterki hayırlısı olsun..
Rast gele.

emrah bey 76 cm de kullandığınız tepe mod şoku bendeki 66 cm renova da kullanabiliyormuyuz yoksa her tüfeğe özel mi yapılıyor?
@Uygar TANDOĞAN  Tepe mod şokun normal hali sanırım Renovaya uymaz. Serkan ustam paso dişlerinde düzenleme yaptı bana göndermeden önce. Bendeki şoklar hemen her renovaya uyar. Yalnız şöyle bir durum var bu şok esasında geniş namlu için yapılmadı. Oyüzden namluya takınca kontrol etmekte fayda var. Mesela 71 namluya taktım içerden bakınca şok yuvasının dibinde eksen kayması oldu. Böyle olunca da 71 namluda atış yapmaktan vazgeçtim çünkü riskli olur. Hangi tüfek olursa olsun dışardan şok temin edildiği zaman kontrol etmek lazım. Yuvaya tam oturması arada boşluk kalmaması ve namlu içine taşmaması gerekiyor..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Uygar TANDOĞAN, İlhan GÜNEN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #19 : 06 Şubat 2018, 18:02:15 »
Atış yapılan fişek, RC Competition Line 28 gr...
7,5 numarasını bulamadım 8 numara elime geçti onu denedim..
Ortalama 390 saçması var. Tapa çapı 18,70 mm. RC1 trap gibi bu da açık renk mavi kovanlı.

Hedef A0 kağıdı ( 90 x 90 )
35 metrede Renova 76 namlu ve 18,00 mm 3 çentik şok için sonuç bu şekilde.. Hava 7 dereceydi. Hedefe vuruş hızı ve patlaması tatminkar.
Kutu fiyatı internette 40 tl gözüküyor. 7,5 / 8 / 9,5 numara seçenekleri var.
Uygun şok seçimiyle üveyikte ve çullukta çok güzel işler yapabilir. Keklik ve ördek avında da memnuniyetle kullananlar varmış.

• Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

• Expert Üye
« Yanıtla #20 : 06 Şubat 2018, 19:39:00 »
Emrah bey,
Uyan tüfeklerimde Üveyik avında 8-7.5 nosunu, bıldırcın avında 9.5 nosunu yıllardır büyük bir başarı ve istikrar ile güvenle kullanıyorum.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #21 : 06 Şubat 2018, 22:06:01 »
Atış yapılan fişek, RC Competition Line 28 gr...
7,5 numarasını bulamadım 8 numara elime geçti onu denedim..
Ortalama 390 saçması var. Tapa çapı 18,70 mm. RC1 trap gibi bu da açık renk mavi kovanlı.

Hedef A0 kağıdı ( 90 x 90 )
35 metrede Renova 76 namlu ve 18,00 mm 3 çentik şok için sonuç bu şekilde.. Hava 7 dereceydi. Hedefe vuruş hızı ve patlaması tatminkar.
Kutu fiyatı internette 40 tl gözüküyor. 7,5 / 8 / 9,5 numara seçenekleri var.
Uygun şok seçimiyle üveyikte ve çullukta çok güzel işler yapabilir. Keklik ve ördek avında da memnuniyetle kullananlar varmış.

RC nin bu modellerini benim tüfek te çok seviyor ama bıldırcına 9,5 no yerine yanlışlıkla 7,5 no yu atınca hayvanı havada biçiyor yenecek hal bırakmıyor.İnce olmasındanmıdır yoksa iyi fişek olmasındanmıdır ??? kullanan herkes memnun.

Ellerinize sağlık Emrah Bey yine güzel bir paylaşım

Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir