Gönderen Konu: Aile Hekiminden Sağlık Raporu Alamama Sorunu  (Okunma sayısı 27810 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer ATICI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Aile Hekiminden Sağlık Raporu Alamama Sorunu
« Yanıtla #75 : 30 Mayıs 2017, 18:20:08 »
soyliyeyimde bilin istedim antalyada silah ruhsatı için aile hekimleri silah ruhsatı vermiyorlar.sebebide il saglik Müdürlüğü hastanelere yönlendirme istemis hastanelerde 250- 375 tl ücret talep ediliyor.
Resmi gazetede yivsiz av tüfeği için sağlık raporunu kaldirildi yazıyordu.ne oldu

abi yazın çok küçük zor okudum  ;D
herşey paraya bakıyor istanbul kaçtane bayi aradım parayla hallediyorlar uraştırmıyorlar devlet hastanesi olayı  fasa fiso..

aile hekimi ya insan gibi veriyor,ya av bayisiyle iş götürüp senden dolaylı rüşvet alıyorlar yada uyuzluğuna,korkaklığı,umursamamzlığına mı artık ne dersen de  hastaneye sevk ediyor.. Allaha havale ettim hepsini tüfeğimi alim inşallahta bu kanunlar değişir keşke tayyip şunlarada bi el atsa.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2017, 18:21:31 Gönderen: Ömer ATICI »
1991 - İstanbul

Çevrimdışı Soydan TÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #76 : 30 Mayıs 2017, 23:50:04 »
2017/ Nisan ayı içinde yayımlanan Sağlık Raporlarına İlişkin Usul ve Esaslar
5.1.9-   Silah   Bulundurma   veya   Taşıma   Ruhsatı   Alacak   Kişilere   Verilecek   Sağlık   Kurulu   Raporu:
5.1.9.1- Psikiyatri, Nöroloji, Göz, Kulak Burun Boğaz, Ortopedi ve Dahiliye muayeneleri bulunmak şartı ile ilgili sağlık kurulunca uygun görülecek diğer branş muayenelerini içerecektir.
5.1.9.2- Karar olarak “Silah Bulundurmasında veya Taşımasında Sağlık Yönünden Sakınca YOKTUR-VARDIR” yazılacak ve muayenesi bulunan her branş tarafından kaşelenerek imzalanacaktır. 5.1.9.3-  Bu raporlar Ek-5’te yer alan Durum Bildirir Sağlık Kurulu Raporu formatına uygun şekilde düzenlenecektir.

Yukarıdaki yazı daha yeni mailime geldi hayırlı olsun cümleten :D
Acaba bizim yivsiz av tufekleride bu kapsama giriyor mu ? Silah ruhsati olarak yaziyor genelgede ama ? Vede devlet hastanesi haricinde ozel hastane veya ozel saglik kuruluslarindan alinan raporu emniyet kabul ediyor mu ? Gecerlimidir acaba ozel hastaneden alinan rapor ? Acaba bir bilen yok mu? Emniyete mi sorsak acaba ???
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2017, 23:52:30 Gönderen: Soydan TÜRK »
  • BAİKAL MP 153 YARI OTOMATIK 12/89
  • BAİKAL 27 EM-1C TEK TETİK SUPERPOZE
  • GAZELLE SUPERPOZE
Soydan TÜRK
1979 bursa

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #77 : 28 Eylül 2017, 23:40:26 »
aynısı benim başıma geldi aile hekimim izne çıkmıştı bayan, yerine bakan moron daha yüzüme bakmadan ben vermiyorum devlet hastanesine git son zamanlarda av tüfekleri ile çok cinayet işleniyor dedi ben tüfek almayacağım ruhsatımı yenileyeceğim dedim ters çıkınca git pisikologdan rapor al getir dedi ben bu işleri biliyorum dedi aile hekimlerine fişek veren avcılar bile var diyor üstü kapalı rüşvet mi istedi ne yaptı, pazartesi benim doktor gelsin yanına gideceğim bakalım oda bayan daha çok karşı çıkabilir bana göre bunlar anlaşmışlar gibi geliyor hastaneye gittim sağlık kurulu 250 tl .not: düzenleme .benim hekimim bayan rapor vermedi pek anlamıyorum dedi başka hekime yönlendirdi o verdi sağlık raporunu sağ olsun
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2018, 11:41:16 Gönderen: Yavuz YILDIZ »
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #78 : 29 Eylül 2017, 00:09:53 »
15 gün önce ruhsatımın süresi doluyordu Aile hekimime çıktım izinliymiş o 5 dakikada veriyordu raporu =) Yerine gelen Doktor Başka bir ilçeden 3 dakikada verdi sevdim bu adamı 2022 ye kadar rahatım hayırlısı artık gerisi allah kerim  ;D
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Yavuz YILDIZ

Çevrimdışı Eray AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #79 : 17 Kasım 2017, 20:45:59 »
Bizim Aile Hekimi bireysel silahlanmaya karşıymış ve bu yüzden rapor veremeyeceğini söyledi.Bunun üzerine ben de kendisine bunu bana yazılı vermesini ve benim de bunu Sağlık İlçe Müdürlüğüne bildireceğimi söyledim.Sırf kendi karşı diye rapor verememezlik yapamayacağı,keyfi olarak davranamayacağını kendisine söyledim ve iş uzayınca nöroloji,psikoloji falan bir sürü yerden rapor istedi.Bundan böyle bu kafa yapısındaki birine gitmek istemediğimden Aile Hekimimi değiştirdim.Yeni Hekim bir dakika içinde raporumu verdi.Başka bir arkadaşım ise aynı sorunu başka yerde yaşayacakken akıllılık edip "Ya ben silahı arıcılık yaptığımdan dolayı istiyorum.Yoksa benim silahla zaten işim olmaz ama dağ başında Kurt var Ayı var.Kendimizi bir sıkıntı anında korumamız gerek" deyince o da anında raporu almış.Yoksa Hastaneye gitsek bir - iki gün uğraştırırlar.
  • Husan Arms 12 cal. Metal Force HMF1201
Bireysel Silahlanması Olmayan Devletler Başkalarının Boyunduruğu Altında Yaşamaya Mecburdurlar

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Muzaffer KUZU

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #80 : 17 Kasım 2017, 21:47:42 »
Arkadaşlar aynı sağlık oçağında görev yapan doktorun birisi tam teşekküllü devlet hastanesine gitmelisiniz dedi.Digeri ise hiçbir şey söylemeden dakikalar içinde verdi.Bende bu arada doktor değişikliği yaptım.Hiç sorun olmadan Yivsiz Tüfek Ruhsatnamemi yeniledim.Bizim Kemalpaşa da Jandarma ile sorunumuz oluyor , 2 Ağustos tarihinde evrakları verdim 18 Ekimde alabildim. Bu arada 4 defa jandarmaya gittim. Bu gün kaynanası öldü,bugün mesaiye gelmedi, öğleden sonra gel falan derken  sonunda alabildik. birdaki sefere ikametgahı Buca ya alacağım,polis bölğesinde bunlar herhalde olmaz.
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2018, 01:19:15 Gönderen: Muzaffer KUZU »
  • Huğlu Süperpoze 12 Skeet Özel yapım 71 namlu
  • Huğlu Çifte 12 Çukurbant 71 namlu 1-2 şok
  • Marocchı 12 Süper Poze 71 namlu 2-4 şok
  • Üzümlü Çifte 12 jetli yüksek bant 71 namlu 1-3 şok
İZMİR 1957   0Rh+     05344463032
Branş Kodu:2036

Çevrimdışı Eray AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #81 : 17 Kasım 2017, 21:55:29 »
Muzaffer Bey,maalesef Jandarma işini inanılmaz derecede sallıyor.Sanki 60 lı yılların "Bugün git yarın gel" mantığı var.Çalıştığım yer Turizm bölgesi ve buraya da Jandarma bakıyor.5-6 değişik karakolun baktığı bölgelerde çalıştım.İnanın durum aynı ve ne yazık ki çok vahim.İlla ki işini çok düzgün ve iyi yapanları da vardır.Ancak Jandarma ayrı bir Cumhuriyet.Polis bölgesinde de Kaymakamın keyfini beklersiniz ancak böyle gecikmeleri asla yaşamazsınız.Bizim Kaymakam yeni değiştiği ve bu yüzden her işlemde gecikme yaşandığı halde 16 günde belgelerimizi teslim aldık.Bir daha ki sefer ikametgahınızı Buca ya aldırmanız kesinlikle daha iyi olacaktır.
  • Husan Arms 12 cal. Metal Force HMF1201
Bireysel Silahlanması Olmayan Devletler Başkalarının Boyunduruğu Altında Yaşamaya Mecburdurlar

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #82 : 17 Kasım 2017, 23:15:10 »
Her hekim verdiği raporla ilgili olarak kanunlar önünde ''SORUMLUDUR''..Pek çok doktor arkadaşımızın bu yüzden başı ağrıdı..Daha geçenlerde intihara teşebbüs eden bir şahsa Yivsiz Av Tüfeği alabilmesi için rapor verdiğinden dolayı bir aile hekimi Savcı tarafından sorgulandı ilçemizde.Dolayısıyla onlarda risk almak yerine Devlet Hastanelerine yönlendirmeye başladılar.
tuncay bey insana ne olacağının tarihi bellimi doktor raporu verir adam bir hafta sonra aklını kaybedebilir hani bir söz vardır hepimiz özürlü adayıyız kimin başına ne geleceğini allah bilir yanlış anlamayın sizi eleştirmek için yazmadım bende yeni ruhsatımı yeniledim ilk gittiğimde aile hekimim izinde olduğu için başka hekimele görüştüm ben vermiyorum dedi ama inceden test yapıyor çaktırmadan bende o gün biraz sinirli idim veremem deyince tam kapıdan çıkacakken arkamdan kısıkça şiitt dedi arkamı döndüm kulak testi yapmış oldu sonra göz testi yaptı sinirli olduğum için rapor vermedi son zamanlarda pompalı tüfekle işlenen cinayetleri örnek gösterdi bende aile hekimimin izinden dönüşünde gittim ben yanımda tüm evraklarımla gitmiştim fotoğrafı verirken evrakları dağıttım toplarken birden sinirli gibi bir şekilde tüfeği ne yapacaksın niye alıyorsun dedi benimde o an ağzımdan çıkan kelime niye tüfek alıyorsun derken dedim unuttunmu oğlum ben hekimim belki seni kızdırmak için söylüyorum dedi ve raporumu verdi bende heyecanla oluyomu hocam dedim oda oluyor oluyor dedi hala aklıma geldikçe gülüyorum ;D
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2017, 23:17:47 Gönderen: Yavuz YILDIZ »

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #83 : 17 Kasım 2017, 23:22:48 »
Acaba bizim yivsiz av tufekleride bu kapsama giriyor mu ? Silah ruhsati olarak yaziyor genelgede ama ? Vede devlet hastanesi haricinde ozel hastane veya ozel saglik kuruluslarindan alinan raporu emniyet kabul ediyor mu ? Gecerlimidir acaba ozel hastaneden alinan rapor ? Acaba bir bilen yok mu? Emniyete mi sorsak acaba ???
silah alımında sadece devlet hastaneleri raporunu kabul ediyor emniyet, özel hastane raporlarını kabul etmiyorlar ben sordum

Çevrimdışı Bülent KAYACIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #84 : 19 Ocak 2018, 11:24:28 »
Hayırlı günler. Silah ruhsatı olanlar 5 yıl içinde yeni tüfek alımlarında tekrar sağlık raporu alıyorlar mı. Yada 5 yıl sonunda ruhsat yenileme yapanlar psikolojik testi tekrar yaptırıyorlar mı. Bu konuda bilgi verebilirmisiniz . Teşekkürler.
  • Akkar Churchill 206 Silver süperpoze
  • Akkar Altay yarı otomatik
  • huğlu GX-812 yarı otomatik
1975 PENDİK

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #85 : 20 Ocak 2018, 00:47:36 »
Bazı konularda uygulamalar değişebilir Emniyet Müdürlüğü'ne göre ancak genelde uygulanan şu:

Yivsizde;

Elinizde silah ruhsatınız varsa ve ruhsatta boş satır da varsa, 5 yıl içinde yeni tüfek alımınızda tekrar sağlık raporu almanıza gerek yok. Ancak, ruhsat dolmuşsa (boş satır kalmamışsa), yeni bir ruhsat açılacağından, ruhsat harcı ve sağlık raporu dahil tüm belgeleri yeniden istiyorlar.

Yivlide ve tabancada;

Her yeni silah için ayrı ruhsat düzenlendiğinden tüm belgeleri yeniden istiyorlar.

Hayırlı günler. Silah ruhsatı olanlar 5 yıl içinde yeni tüfek alımlarında tekrar sağlık raporu alıyorlar mı. Yada 5 yıl sonunda ruhsat yenileme yapanlar psikolojik testi tekrar yaptırıyorlar mı. Bu konuda bilgi verebilirmisiniz . Teşekkürler.
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Bülent KAYACIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #86 : 20 Ocak 2018, 07:53:11 »
Bilgi için teşekkür ederim İbrahim Bey. Saygılarımla
  • Akkar Churchill 206 Silver süperpoze
  • Akkar Altay yarı otomatik
  • huğlu GX-812 yarı otomatik
1975 PENDİK

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #87 : 20 Ocak 2018, 10:27:53 »
Bazı konularda uygulamalar değişebilir Emniyet Müdürlüğü'ne göre ancak genelde uygulanan şu:

Yivsizde;

Elinizde silah ruhsatınız varsa ve ruhsatta boş satır da varsa, 5 yıl içinde yeni tüfek alımınızda tekrar sağlık raporu almanıza gerek yok. Ancak, ruhsat dolmuşsa (boş satır kalmamışsa), yeni bir ruhsat açılacağından, ruhsat harcı ve sağlık raporu dahil tüm belgeleri yeniden istiyorlar.

Yivlide ve tabancada;

Her yeni silah için ayrı ruhsat düzenlendiğinden tüm belgeleri yeniden istiyorlar.

İbrahim Hocam
Malesef bu işin bir prosedürü yok.Biraz da silah bürodaki memurun keyfiyetine ve insafına kalıyorsunuz.
Ruhsat yenileme işlemi için  sağlık raporu isteniyor dediğiniz gibi.
Ancak ruhsatta boş yer varken  ve süresi dolmamışken ,yeni bir tüfek alacaksanız sağlık raporu istiyorlar.
Hatta devir alınacak ikinci el tüfekler için bile istiyorlar.
Bunlar benim başımdan geçenler.
Birde aile hekimlerinin rapor vermeme durumu var.Tamamen  keyfi bir uygulama.
Ben en son aile hekiminin olmadığı bir gün İlçe Sağlık Müdürüne  çıktım.
Derdimi anlattım sağolsun kendisi bizzat imzalayıp verdi.
Ancak bazı arkadaşların bu raporu almakta çok zorlandığını duyuyoruz.
Yani tam teşekküllü olmayan basit bir raporu da  veremeyeceksen niye orda oturuyorsun.
Ve bu işin bir standartı da yok.Ya hepsi verebilmeli yada hiç birisi vermemeli.
Kısacası polis,jandarma,ve doktorlarda akıl almaz işkenceler var avcı vatandaşlar için.
Tamamen keyfi muamele.Canı isterse veriyor ,istemezse salla gitsin diyor....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #88 : 23 Mayıs 2018, 23:45:11 »
Şu afişe bakın. Bu kadar da olmaz. Bu işe bizim derneklerin artık müdahale etmesi lazım. Evinde silah olan insan öcü değildir, eğitimsiz insan zarar vermek için silaha ihtiyaç duymaz. Siz asıl ehliyet için rapor vermeyi kesin, trafik kazaları silahlardan kat kat fazla can alıyor bu ülkede. Doğru düzgün muayene olmadan ehliyet alan antisosyal kişililik bozukluğuna(psikopat) sahip insanlar trafkte ne magandalıklar yapıyor. Ayrıca muayene etmeden, ortada bir sebep yokken, "efendim benim silahlara ilişkin tutumum olumsuz" deyip hiçkimseyi hastameye göndermeye, 350TL masrafa sokmaya hakkınız yok. İşte ruhsatsız silahlar bu nedenle artıyor.

« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2018, 00:35:17 Gönderen: Yaşar KÖKÇEN »
1980-Antalya

The following users thanked this post: Ali TATAR, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #89 : 24 Mayıs 2018, 00:50:59 »
Şu afişe bakın. Bu kadar da olmaz. Bu işe bizim derneklerin artık müdahale etmesi lazım. Evinde silah olan insan öcü değildir, eğitimsiz insan zarar vermek için silaha ihtiyaç duymaz. Siz asıl ehliyet için rapor vermeyi kesin, trafik kazaları silahlardan kat kat fazla can alıyor bu ülkede. Doğru düzgün muayene olmadan ehliyet alan antisosyal kişililik bozukluğuna(psikopat) sahip insanlar trafkte ne magandalıklar yapıyor. Ayrıca muayene etmeden, ortada bir sebep yokken, "efendim benim silahlara ilişkin tutumum olumsuz" deyip hiçkimseyi hastameye göndermeye, 350TL masrafa sokmaya hakkınız yok. İşte ruhsatsız silahlar bu nedenle artıyor.

Ne kadar saçma bir resim ben sorumluluk almak istemiyorum bu konu da veremem dese daha gerçekçi davranmış olurlar bu tip şeyler tamamen göz boyama insanları zora sokmak istiyorlar sanki ruhsatsız silah bulmak çok zor yahu topu hastaneye atıyorlar...Uğraşın bakalım milletle uğraşın..
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #90 : 24 Mayıs 2018, 00:57:33 »
Sisiad, Silsad ve mahalli avcı dernekleri, keyfi hastane sevki için görevi ihmalden suç duyurusunda bulunmalı.
1980-Antalya

Çevrimdışı Ali TATAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #91 : 24 Mayıs 2018, 01:05:12 »

Şaka mı bu?😂😂😂 trafik kazaları falan ne olacak peki.suçlu araba mı? Bıçak falan ne olacak peki onu da kullanmayalım
Ali TATAR
1985 Antalya

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #92 : 24 Mayıs 2018, 01:05:39 »
Sisiad, Silsad ve mahalli avcı dernekleri, keyfi hastane sevki için görevi ihmalden suç duyurusunda bulunmalı.

Benim görüşümde Ruhsat Yenilemede sıkıntı çıkarılmaması yönünde ama tamamen inisiyatif doktorda mecbur değil yani :).Hiç Ruhsat çıkarmamış ilk ruhsatı çıkaracak kişilere uygulanmasında tabiki hastane raporu şart olması lazım..

Ama yasa açıkca ifade ediyor ki

“2521 sayılı yasa avda ve sporda kullanılan tüfek ve nişan tabancası almak için akıl sağlığı ve nörolojik yönden tam bir sağlık raporu istenmektedir.
Ancak,İçişleri Bakanlığının 27.11.1998 tarihli Sağlık Bakanlığından isteği ve Sağlık Bakanlığının da 12.10 2004 tarihli yazısı ile yivsiz av tüfek raporları sağlık ocaklarından da verilebilir denilmektedir. Bu yazı halen geçerliliği sürdürmektedir.

Ama doktorların iddiası 5 ana branştan alınması gereken rapor için kişiyi nasıl değerlendirebilirim? Çalıştığımız yerlerde kişinin nasıl göz, nörolojik, ortopedi, dahiliye, psikiyatri gibi klinik gözlem ve tahlile dayanarak verilecek kararların muayenesini bana verilen 10 metrekare yerde nasıl yapabilirim?

şeklinde savunma yapıyorlar pek haksız sayılmazlar..
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2018, 23:55:58 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #93 : 24 Mayıs 2018, 01:22:25 »
Bu konuda bir eksik varsa gerekli düzenlemenin yapılması onların sorunu. Afişle uğraşacaklarına düzenleme için bakanlığa görüş bildirsinler, sağlıkla ilgili sendiklar aracılığıyla kanuni girişimde bulunsunlar. Forumda aile hekiminden rapor alan da var. Bu rapor ya sadece hastaneden verilsin ya da aile hekimi verecekse, kendi tutumlarını karıştırmadan hepsi versin. Vatandaşı mağdur etmeye, tüm avcıları itham altında bırakmaya kimsenin hakkı yok.
1980-Antalya

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #94 : 24 Mayıs 2018, 01:40:04 »
Bu konuda bir eksik varsa gerekli düzenlemenin yapılması onların sorunu. Afişle uğraşacaklarına düzenleme için bakanlığa görüş bildirsinler, sağlıkla ilgili sendiklar aracılığıyla kanuni girişimde bulunsunlar. Forumda aile hekiminden rapor alan da var. Bu rapor ya sadece hastaneden verilsin ya da aile hekimi verecekse, kendi tutumlarını karıştırmadan hepsi versin. Vatandaşı mağdur etmeye, tüm avcıları itham altında bırakmaya kimsenin hakkı yok.

Evet resim filan çok saçma olmuş ama yapacak bişey yok doktor ne istese o.. kafalarına göre ben veremem edemem diyemezler ben ruhsat yenileme için gittiğim aile hekimimden 5 dk sürmeden aldım raporu adam bide makara yaptı benle ne vuruyorsun ne silah kullanıyorsun gibilerinden 😀
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2018, 23:57:11 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Murat AVCI 16

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #95 : 24 Mayıs 2018, 02:27:36 »
Ben yivsiz tüfek ruhsatı alman için sağlık raporunu aile hekiminden aldım . Doktor şöyle dedi piskolojisi sağlam insan da adam vuruyor dedi 😄 ve verdi . Zaten aramız iyi çok iyi bir doktor.
  • Aya pieper 16 cal. Aselkon Inter arms
1990 - Bursa

Çevrimdışı Cengiz OKÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #96 : 25 Mayıs 2018, 20:30:45 »
Benim ruhsatın günüde doldu kendi aile hekimim vermedi neymiş prensipi değilmiş başka hekime gittim kaydımı oraya aldırdım oradan aldım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1983
Yozgat

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #97 : 25 Mayıs 2018, 20:54:34 »
Okuyup da adam olamayanlar büyük sıkıntı...  :-\
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Cengiz ÖNGÖREN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #98 : 25 Mayıs 2018, 23:12:51 »
Konulan o resim suç unsurudur.Bir kamu görevlisi siyasi ideolojik görüşü ne olursa olsun sadece kendisini bağlar, görevine yansıtamaz. Silahlanmaya karşı olabilirsiniz ama bunun tartışma yeri ve karar mercii TBMM dir. Aile hekimi görevi gereği sağlık raporu vermekle yükümlüdür, ama bu herkese sağlamsın demek anlamına gelmez.Muayene etmeden rapor vermiyorum da diyemez. Muayene edersin eğer bir sakınca görürsen bunu açıklarsın, ayrıntısını belirtip neden sağlam raporu veremiyeceğini yazarsın raporuna. Rapor konusunda sorun yaşayanlar en iyisi aile hekimini değiştirsin.
1956 İZMİR
özel ibn-i sina tıp merkezinde doktor

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #99 : 25 Mayıs 2018, 23:23:38 »
Konulan o resim suç unsurudur.Bir kamu görevlisi siyasi ideolojik görüşü ne olursa olsun sadece kendisini bağlar, görevine yansıtamaz. Silahlanmaya karşı olabilirsiniz ama bunun tartışma yeri ve karar mercii TBMM dir. Aile hekimi görevi gereği sağlık raporu vermekle yükümlüdür, ama bu herkese sağlamsın demek anlamına gelmez.Muayene etmeden rapor vermiyorum da diyemez. Muayene edersin eğer bir sakınca görürsen bunu açıklarsın, ayrıntısını belirtip neden sağlam raporu veremiyeceğini yazarsın raporuna. Rapor konusunda sorun yaşayanlar en iyisi aile hekimini değiştirsin.

cengiz bey isterse vermez.. Kanun açık ve net

“2521 sayılı yasa avda ve sporda kullanılan tüfek ve nişan tabancası almak için akıl sağlığı ve nörolojik yönden tam bir sağlık raporu istenmektedir.
Ancak,İçişleri Bakanlığının 27.11.1998 tarihli Sağlık Bakanlığından isteği ve Sağlık Bakanlığının da 12.10 2004 tarihli yazısı ile yivsiz av tüfek raporları sağlık ocaklarından da verilebilir denilmektedir. Bu yazı halen geçerliliği sürdürmektedir.
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul