Gönderen Konu: yeni Retay "MASAI MARA" Av Tüfeği Hakkında Bilinmeyenler ve Yorumlar  (Okunma sayısı 193800 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
Yeni model 1 tane var camekan icerisinde elletmiyorlar ;) tetik grubu degismiyor butun kasa sistem ayni fiyat 1900 2000 gibi olacakmis.
Tamer bey fotoğraf aldınız mı acaba ayrıca avlakforumdan takip ettiğinizi filan söyleseniz belki bir güzellik yaparlardı.:)
 Malzeme kalıtesi nasıldı, masai mara ile aynı ise fiyat bence makul.
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2018, 15:21:25 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Böyle bir fuarda  yeni model bir ürünün teşhir edilmesi ve müşterilere  ürünün inceleme fırsatı verilmemesi biraz tuhaf bir durum.
Yani müşterilere sunulmayacak bir ürün neden camekan içinde tutulur anlayamadım.
Mutlaka açıklayıcı bir sebebi vardır.Üreticiyi de dinlemeden yorum yapmayı uygun bulmuyorum.

« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2018, 22:28:20 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimiçi Tamer YİĞİT

• Müdavim Üyemiz
  • ''AVCI AVINI ALIR''
Tam anlamiyla biteremedik onun icin boyle yaptik dedi sorumlu kisi.
Tamer YİĞİT /1968 Eğirdir/ Arh+/Benelli Ethos /Beretta S56 /Armsan A612
 İkamet ANTALYA

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimiçi Tamer YİĞİT

• Müdavim Üyemiz
  • ''AVCI AVINI ALIR''
Fotograf isteyen arkadaslar olmustu umarim biraz yardimci olur.

« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2018, 10:00:56 Gönderen: Tamer YİĞİT »
Tamer YİĞİT /1968 Eğirdir/ Arh+/Benelli Ethos /Beretta S56 /Armsan A612
 İkamet ANTALYA

The following users thanked this post: Uğur YILMAZ

Çevrimdışı Uğur YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Teşekkür ederiz  ^-^

Fotograf isteyen arkadaslar olmustu umarim biraz yardimci olur.

1972 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK

'' İnsan dilinin altında gizlidir ''

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
Tesekkurler Tamer bey gayet yakisikli bir tufek ellerine saglik fiyat dediginzi gibi olursa yerlide tercih edilecek tufeklerin basinda olur. 
Retay ailesinide tebrik ediyorum yine guzel bir urun tasarlamislar, tetik mekanizmasi MM gibi olsa dahha hos olacakmis.
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2018, 00:39:03 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Selim AYDOS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ali Bey merakla bekliyoruz yeni modelin fotolarını. Ayrıca slug namlu modelleriniz de olacak demiştiniz fuarda onlarla ilgili detayları da paylaşırsanız seviniriz.
1978 ANKARA

Çevrimdışı S.Alper ERDEM

• Expert Üye
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU

Muhterem  Ali Bey,

Prohunt'ta ilk gün standınıza uğradım. Kullanılan malzeme, işçilik kalitesi gibi yönlerden diğerlerinden öndesiniz. Ancak,
yeniliklere açıklık bakımından maalesef düş kırıklığına uğradım. Gerek müessese, gerekse ürünün yerinin farkındalığı
cihetlerinden sizden ileride az da olsa  bir kaç kuruluşun var olduğunu, kendi acizane kanaatim çerçevesinde, gözlemledim.

Saygılar.
1944-Istanbul

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı İsmet AKSU

• AvlakForum Üye
  • *

Tüfeğinizi bugün bayiide inceleme fırsatı buldum döner başlığın kulakları kep içinde kilitlendikten sonra sağa sola yukarı aşağı sarhoş şekilde boşta duruyor bunun iki handikabı var ağır çekimde fotoğrafını aldığım da görülen mekanizmanın  çok zıplaması ve geriye kilidi açmasıdır bu pozisyonda tetik düşerse tüfek patlamaz horoz mekanizma ile yürür ve şarjör beslemesinden fişek kaşığa düşer , test atışlarınızda kaç fişek kullandınız bilmiyorum lakin dönerin kepin içinde sarhoş durması iğneyi saat iki yönünde yukarı asılır buda zamanla zaten merkeze vurmayan iğnenin kapsulün dışına çıkmasına kadar gider çünkü kullandıkca kep içinde aşınmalar olucak mekanizma sağa asılıcaktır. Dönerin her halde kilitli kalması için yaptığınız bu iyileştirmenin doğurduğu iki sonucu bu şekilde gözlemledim sizlerle paylaşmak istedim. Avlak forum'da Pointer bölümünde uzun yıllar modarötörlük yaptım, sayfanın yenilenmesi üzerine tekrar üye oldum tüm avcı kardeşlerime selamlar sevgiler.

Selamün Aleyküm değerli forum üyeleri yeni aranıza katıldım bu silahtan edindim 66 namlu olandan şunu belirteyim uçar avla pek ilgilenmiyorum daha çok hedef atışları ve kurşun atışları için aldım.Bu yorumu okuyuncaya kadar keyfim yerindeydi bı sıkıntı yaşarmıyım acaba tabi fiyatıda çabası yoksa 2000 -3000₺ ye poze filan mı baksaydım
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2018, 08:33:43 Gönderen: İsmet AKSU »
  • Retay MM
1977 - Bursa

The following users thanked this post: Ali KELTEN

Çevrimdışı Müjdat KARAMAN

• Free Üye
  • *
Fuardan sonra firma yetkililerinden ses seda yok.Aslinda sayfada aktifler ama tepkilerimi olcuyorlar yoksa farkli bir durummu var bilemiyorum.Acikcasi Masai Maradan sonra siradan bir kinetix olan Gordion modelini uretmek bana cok mantikli gelmedi.Fuara gidemesemde Masai Marayi inceleme firsatim oldu,oldukca kaliteli gorunuyor fakat yerliden cok cantasina varana kadar disa bagimli durumda gibi.Kendine ait patenti alinmis ozellikleriyle farklilik yakalamis.Bu ozellikleri ile tercih meselesi olabilir lakin markalasmanin henuz basinda olan ve piyasa yeni giren bir urun olarak maalesef pahali algisi olusmus durumda.Maalesef Gordion gibi  standart bir modeli cikararak bu algiyi kuvvetlendirmis durumdalar gibi oldu.Elimdeki kinetik tufege ragmen Masai Marayi almayi dusunurum,lakin Gordion modeli ilgimi bile cekmedi.Cunku elimdekini 4 sezondur kullaniyorum ve memnunum,ozellik olarak elimdekinden iyi olmayan bir tufek ilgimi cekmez.Tufek yeni oldugu icin pek kullanici yorumuda yok,olanlarda bir kac hedefe attiklari fisek uzerinden yorum yapabiliyor.Firma daha teknik testlerle tufegi desteklemeli diye dusunuyorum.Mesela degisik soklar ile degisik mesafelerden atis testleri,fisek cikis hizlari,delucik testleri gibi teknik detaylari sayfalarinda paylasmalari daha iyi kanisindayim.Ciktiklari bu yolda basarilar temenni ediyorum...
Müjdat KARAMAN
1974 İSTANBUL/EDİRNE/KEŞAN

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
Fuardan sonra firma yetkililerinden ses seda yok.Aslinda sayfada aktifler ama tepkilerimi olcuyorlar yoksa farkli bir durummu var bilemiyorum Açıkcası Masai Maradan sonra siradan bir kinetix olan Gordion modelini uretmek bana cok mantikli gelmedi.Fuara gidemesemde Masai Marayi inceleme firsatim oldu,oldukca kaliteli gorunuyor fakat yerliden cok cantasina varana kadar disa bagimli durumda gibi.Kendine ait patenti alinmis ozellikleriyle farklilik yakalamis.Bu ozellikleri ile tercih meselesi olabilir lakin markalasmanin henuz basinda olan ve piyasa yeni giren bir urun olarak maalesef pahali algisi olusmus durumda.Maalesef Gordion gibi  standart bir modeli cikararak bu algiyi kuvvetlendirmis durumdalar gibi oldu.Elimdeki kinetik tufege ragmen Masai Marayi almayi dusunurum,lakin Gordion modeli ilgimi bile cekmedi.Cunku elimdekini 4 sezondur kullaniyorum ve memnunum,ozellik olarak elimdekinden iyi olmayan bir tufek ilgimi cekmez.Tufek yeni oldugu icin pek kullanici yorumuda yok,olanlarda bir kac hedefe attiklari fisek uzerinden yorum yapabiliyor.Firma daha teknik testlerle tufegi desteklemeli diye dusunuyorum.Mesela degisik soklar ile degisik mesafelerden atis testleri,fisek cikis hizlari,delucik testleri gibi teknik detaylari sayfalarinda paylasmalari daha iyi kanisindayim.Ciktiklari bu yolda basarilar temenni ediyorum...

Müjdat bey gordion modeli bence iyi olmuş daha ekonomik bir model olması açısından tabiki. Lakin ben tüfek alacaksam tetik tertibatı yerinden çıkıyormuş diye tüfek almam. Yada patenti olması da önemli değil. Benim için önemli olan namlu kalitesi ve mekanik aksamıdır ve umuyorum ki bütün avcılar içinde bu önemlidir.
Retay firmasında dikkatimi çeken sanki daha birşeyler yerine oturmamış gibi. Yanılmıyorsam bir takım çalışmalar yapılıyor ama henüz Retay alma zamanı değil gibi geliyor bana. Tabi bu yazdıklarım şahsi düşüncelerim umarım bizi Avrupa tüfeklere muhtaç etmeyecek birşey çıkar ortaya.
Aslında bu firma başarılı birşey ortaya çıkarırsa  piyasada bunca sorunlu yerli ve yabancı tüfekler varken mükemmel bir çıkış yakalayabilir. Inşallah bu fırsatı iyi değerlendirirler.
Saygılar.
1983 Akhisar

The following users thanked this post: Müjdat KARAMAN, Ali KELTEN

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Bu arada Gordion'un isim babalarına bir güzellik yok mu ? 😀
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Bahri TUĞRULTEKİN, Ali KELTEN

Çevrimdışı Müjdat KARAMAN

• Free Üye
  • *

Müjdat bey gordion modeli bence iyi olmuş daha ekonomik bir model olması açısından tabiki. Lakin ben tüfek alacaksam tetik tertibatı yerinden çıkıyormuş diye tüfek almam. Yada patenti olması da önemli değil. Benim için önemli olan namlu kalitesi ve mekanik aksamıdır ve umuyorum ki bütün avcılar içinde bu önemlidir.
Retay firmasında dikkatimi çeken sanki daha birşeyler yerine oturmamış gibi. Yanılmıyorsam bir takım çalışmalar yapılıyor ama henüz Retay alma zamanı değil gibi geliyor bana. Tabi bu yazdıklarım şahsi düşüncelerim umarım bizi Avrupa tüfeklere muhtaç etmeyecek birşey çıkar ortaya.
Aslında bu firma başarılı birşey ortaya çıkarırsa  piyasada bunca sorunlu yerli ve yabancı tüfekler varken mükemmel bir çıkış yakalayabilir. Inşallah bu fırsatı iyi değerlendirirler.
Saygılar.
Bahri bey,son derece haklisiniz.Tufekte muhim olan konular aynen dediginiz gibi ve bu Masai Marada var bence.Lakin Gordionu inceleyemedim fuara giden arkadaslarin izlenimi ile yorum yapmaktan ote gecemem.Fakat herseyi ile Masai Mara kalitesinden uzak kalmis gibi gorunuyor yani elimizdeki kinetik tufeklerden pek artisi yok gibi tabi bu benim fikrim.Dediginiz gibi biraz daha beklemek lazim retay icin daha av sahasindaki perfonmansinida gormek lazim.Turk avcisi cok zengin degil,ulkemizdeki calisan ucret ortalamasi ortada.Avcilar kaliteyi ucuza almak istiyor dogal olarak,tabi firmalar tarafindaki durumda ortada.Allah hepimize kolaylik versin.
Müjdat KARAMAN
1974 İSTANBUL/EDİRNE/KEŞAN

The following users thanked this post: Bahri TUĞRULTEKİN, Ali KELTEN

Çevrimdışı Selim AYDOS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sayın Ali Bey özellikle bu arkadaşımızın yorumuna bir cevap bekliyoruz. Nedense retay dan ses gelmiyor bu ars. Nedendir bilmiyorux. Merakla bekliyoruz.

Tüfeğinizi bugün bayiide inceleme fırsatı buldum döner başlığın kulakları kep içinde kilitlendikten sonra sağa sola yukarı aşağı sarhoş şekilde boşta duruyor bunun iki handikabı var ağır çekimde fotoğrafını aldığım da görülen mekanizmanın  çok zıplaması ve geriye kilidi açmasıdır bu pozisyonda tetik düşerse tüfek patlamaz horoz mekanizma ile yürür ve şarjör beslemesinden fişek kaşığa düşer , test atışlarınızda kaç fişek kullandınız bilmiyorum lakin dönerin kepin içinde sarhoş durması iğneyi saat iki yönünde yukarı asılır buda zamanla zaten merkeze vurmayan iğnenin kapsulün dışına çıkmasına kadar gider çünkü kullandıkca kep içinde aşınmalar olucak mekanizma sağa asılıcaktır. Dönerin her halde kilitli kalması için yaptığınız bu iyileştirmenin doğurduğu iki sonucu bu şekilde gözlemledim sizlerle paylaşmak istedim. Avlak forum'da Pointer bölümünde uzun yıllar modarötörlük yaptım, sayfanın yenilenmesi üzerine tekrar üye oldum tüm avcı kardeşlerime selamlar sevgiler.
1978 ANKARA

Çevrimdışı İsmet AKSU

• AvlakForum Üye
  • *
 Bu gün 30 adet kurşun atışı yaptım sorun yok hatta çok iyi iğnenin kenara vurmasını saymazsak.

« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2018, 15:09:42 Gönderen: İsmet AKSU »
  • Retay MM
1977 - Bursa

The following users thanked this post: Ali KELTEN, İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
İğnenin kenarı bu kadar vurması hayra alamet değil. İnşaallah kronik bir sorun değildir. Yukarıda bazı dostların belirttiği gibi ilerleyen bir durumsa bir zaman sonra patlatmamaya da başlayabilir. Bu konuda ciddi bir açıklama yapmak zorunda bence firma. Bu kadar reklam yaptıktan sonra kenara çekilmek olmaz.

Saygılar.
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Ali KELTEN, İsmet AKSU

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ali Beyin akıbetini bilen var mı başına bir şey mi geldi acaba? Cevapsız bırakmazdı buraları.  ???
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
İnşallah iyidir :)
Biz severiz kendisini
Profesyonelce yaklaşımları gayet iyi di...
Saygılarımla

Ali Beyin akıbetini bilen var mı başına bir şey mi geldi acaba? Cevapsız bırakmazdı buraları.  ???
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Ziyaettin AYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
Bu gün 30 adet kurşun atışı yaptım sorun yok hatta çok iyi iğnenin kenara vurmasını saymazsak.

mekanizma namlu kepine oturduğunda iğne vurduğunda kapsülü ortalamıyorsa merkezleme problemi vardır,eğer iğne deliğinde haddinden fazla genişleme yoksa ,tüfeğinizi en yakın zamanda firmaya gönderin.
1970
Kartepe/KOCAELİ
0531 257 3434
Dost, zor zamanında bulur seni.

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN, İsmet AKSU

Çevrimdışı İsmet AKSU

• AvlakForum Üye
  • *
 Haddinden fazla genişleme yok resimde de görüldüğü üzere
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
 En kısa sürede göndericem silahı
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2018, 03:10:36 Gönderen: İsmet AKSU »
  • Retay MM
1977 - Bursa

The following users thanked this post: Ali KELTEN, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Cihangir AKARER

• Free Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
1988 KÜTAHYA www.cihanav.com

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay

Selamün Aleyküm değerli forum üyeleri yeni aranıza katıldım bu silahtan edindim 66 namlu olandan şunu belirteyim uçar avla pek ilgilenmiyorum daha çok hedef atışları ve kurşun atışları için aldım.Bu yorumu okuyuncaya kadar keyfim yerindeydi bı sıkıntı yaşarmıyım acaba tabi fiyatıda çabası yoksa 2000 -3000₺ ye poze filan mı baksaydım

Merhaba İsmet Bey,

Teşekkür ederiz yorumunuz için.

Hiç bir sorun veya zorlukla karşılaşmıyacağınızın teminatı olarak bizler buralardayız.

Gönül rahatlığı ile kullanabilir her türlü fişek av vs de ve bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz sorularınız için

RETAY
#Pullit
retayarms.com - retayusa.com
www.instagram.com/retayarms

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Fuardan sonra firma yetkililerinden ses seda yok.Aslinda sayfada aktifler ama tepkilerimi olcuyorlar yoksa farkli bir durummu var bilemiyorum.Acikcasi Masai Maradan sonra siradan bir kinetix olan Gordion modelini uretmek bana cok mantikli gelmedi.Fuara gidemesemde Masai Marayi inceleme firsatim oldu,oldukca kaliteli gorunuyor fakat yerliden cok cantasina varana kadar disa bagimli durumda gibi.Kendine ait patenti alinmis ozellikleriyle farklilik yakalamis.Bu ozellikleri ile tercih meselesi olabilir lakin markalasmanin henuz basinda olan ve piyasa yeni giren bir urun olarak maalesef pahali algisi olusmus durumda.Maalesef Gordion gibi  standart bir modeli cikararak bu algiyi kuvvetlendirmis durumdalar gibi oldu.Elimdeki kinetik tufege ragmen Masai Marayi almayi dusunurum,lakin Gordion modeli ilgimi bile cekmedi.Cunku elimdekini 4 sezondur kullaniyorum ve memnunum,ozellik olarak elimdekinden iyi olmayan bir tufek ilgimi cekmez.Tufek yeni oldugu icin pek kullanici yorumuda yok,olanlarda bir kac hedefe attiklari fisek uzerinden yorum yapabiliyor.Firma daha teknik testlerle tufegi desteklemeli diye dusunuyorum.Mesela degisik soklar ile degisik mesafelerden atis testleri,fisek cikis hizlari,delucik testleri gibi teknik detaylari sayfalarinda paylasmalari daha iyi kanisindayim.Ciktiklari bu yolda basarilar temenni ediyorum...

Müjdat bey,

Teşekkür ederiz yorumunuz için.

Gordion modelini daha ekonomik bir ürün olarak bütçesi düşük kullanıcılarımız için tasarladık. Bu yüzden bu sezon bu modeli sizlere sunmaya karar verdik.

Birçok kullanıcımız MM modeli için çok pahalı ve özelliği olmayan ürünlerle kıyaslama ve haksız eleştiriler yapıyorlar bundan dolayı artık bu ürünleri Gordion modelimizle kıyaslama yapabilirler.

2019 için MM 2 versiyonu üzerinde de çalışıyoruz daha üst bir segment ürün olarak burdan sizlerle paylaşmış olalım.

Testler , paylaşımlar vs için bütün kullanıcılarımıza sosyal medya hesaplarından paylaşmalarını rica ediyoruz sizler de hertürlü bilgi ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Bizim yürüttüğümüz Namlu ar-ge ve test çalışmaları henüz bitmedi bazı sebepten dolayı sanırım bu sezona kadar tamamlanmış ve gerekli analiz ve değerlendirmeler sonucunda bütün materyal, fotoğral, istatiksel verileri biz ve İbrahim bey paylaşacağız
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Bu arada Gordion'un isim babalarına bir güzellik yok mu ? 😀

Tuncay bey,

Evet tabiki de var, Bayram sonu bilgi vereceğiz
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Hoşgeldiniz Ali Bey
Ortalarda göremeyince merak ettik.Şu tüfeği (MM2)bir an önce çıkarın da  bizde A 400 sevdasından kurtulalım .Tahmini bir süre olarak ne söyleyebilirsiniz ??

Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir