Gönderen Konu: yeni Retay "MASAI MARA" Av Tüfeği Hakkında Bilinmeyenler ve Yorumlar  (Okunma sayısı 193805 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Merhaba,

Randy Wakeman  Masai Mara Satin ST modelimiz için detaylı bir inceleme yapılmıştır negatif ve pozitif yönleriyle birlikte. Yabancı dil bilen arkadaşlar inceleyebilir veya google.translate.com dan çeviri yaparak tam net olmasa da biraz çeviri hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

http://www.randywakeman.com/ReviewMasaiMaraSatinAutoloaderbyRetayPartOne.htm
RETAY
#Pullit
retayarms.com - retayusa.com
www.instagram.com/retayarms

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Merhaba,

Yeni reklam filmi part1

RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Mutlu KESKİN 57

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Tüfeği  incelemek için bayilere gittim, bulunmuyor. Samsun da beş bayi baktım bulamadım. Biri alan olamadığı için geri gönderdiğini söyledi. Fiyat-kalite açısından bir sıkıntı mı var anlayamadım.
1976 Boyabat

The following users thanked this post: Ali KELTEN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Tüfeği  incelemek için bayilere gittim, bulunmuyor. Samsun da beş bayi baktım bulamadım. Biri alan olamadığı için geri gönderdiğini söyledi. Fiyat-kalite açısından bir sıkıntı mı var anlayamadım.

Gunaydın Mutlu Bey,

Fiyatı 3000 lira ve kalitesi konusunda ise detayları inceleyip web sitemizide ziyaret ettiyseniz ve olumlu olumsuz yorumlarıda okumuşsunuzdur.

Yurtiçi satış ağımız yeni kuruluyor ve bu yüzden bir çok bayiide bulunmuyor ve bilinmemektedir. Kısa zamanda bir çok bayiide yer alacaktır.
Kalite ve fiyat konusu ise ürünü inceleyip değerlendirmeniz sonucunda doğru bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Bizim iyi dememiz fazla bir öneme sahip olmuyor.

İnceledikten sonra olumlu olumsuz ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

iyi günler
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Merhaba,

Çıkarılabilir Tetik Sistemi Spot

RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Merhabalar Ali Bey

Öncelikle Paylaşım için teşekkürler ,şahsım adıma yazıyorum ,3-4 numara 36 gr özelliğinde fişekler ile grupman denemeleri görmek isterim .Tavşan ve ördek avlayanlar için faydalı olacağını düşünüyorum.

• Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
İyi çalışmalar dilerim
Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
Şu tüfeğin hiçbirşeyini değiştirmeden valfli bir piston ekleyip gazlı yaparsanız alıcam:) Ozaman bana göre ilk defa tam bir gazlı yerli tüfek üretilmiş olucak. Şok uzun,kilit güzel(beretta kilit te olabilirdi),namlu güzel(İbrahim bey uğraştığı için gözü kapatıp alınır),yüksek bant ta tercihen yapılabilir,malzeme kalitesi güzel diyorsunuz, işte benim gibi gazlı severlerde bekliyor:)
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

The following users thanked this post: Ali KELTEN, Mehmet Sabri MUTLUER

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
1980-Antalya

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
Şu tüfeğin hiçbirşeyini değiştirmeden valfli bir piston ekleyip gazlı yaparsanız alıcam:) Ozaman bana göre ilk defa tam bir gazlı yerli tüfek üretilmiş olucak. Şok uzun,kilit güzel(beretta kilit te olabilirdi),namlu güzel(İbrahim bey uğraştığı için gözü kapatıp alınır),yüksek bant ta tercihen yapılabilir,malzeme kalitesi güzel diyorsunuz, işte benim gibi gazlı severlerde bekliyor:)

al bendende o kadar reha ağbey katılmamak elde değil
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

The following users thanked this post: Raha BOLAT

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Retay Masai Mara

RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, Yavuz YILDIZ

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Gördüğüm en güzel yerli reklam filmleri, tebrikler Retay.
1980-Antalya

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Gördüğüm en güzel yerli reklam filmleri, tebrikler Retay.

Yaşar bey ,

Teşekkür ederim. Eksiklerimize rağmen evet. Yeni filmde daha da iyilerini yapmayı planlıyoruz.

RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Selim AYDOS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ali  Bey sitenizin mailine daha önce yazmıştım cevap alamadım, önceki konularda geçmiş olabilir yinede sormak isterim, slug namlulu tüfek üretiyormusunuz? Combo olarak satış düşünüyormusunuz.?
1978 ANKARA

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Ali  Bey sitenizin mailine daha önce yazmıştım cevap alamadım, önceki konularda geçmiş olabilir yinede sormak isterim, slug namlulu tüfek üretiyormusunuz? Combo olarak satış düşünüyormusunuz.?

Gunaydın Selim Bey,

Evet emailimiz çalışıyor belki mailiniz SPAM olarak gorulup önemsiz kutusuna gitmiş olabilir. Önem derecesini yükseltip tekrar gonderirseniz arkadaşlarımız sizinle irtibata geçeceklerdir.

MM modelimizin slug versiyonu Prohunt istanbul fuarından sonra satışa çıkacak ve combo diğer bir deyişle isteyen kullanıcılarımız standard bir MM modeline ihtiyaç duyduğu zaman slug namlu siparişi verip her ikisinide kullanabilir.

İlginiz için t. ederiz

RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
Ali bey,  namlu ic cap ve namlu boyu hakkın da bilgi verebilirmisiniz slug namlu nuz icin?
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı İhsan BALTA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sn Ali Kelten Bey pattern ve penetrasyon  testini yapıp yayınlamanızıda istiyoruz.Av bitti herkes yeni bir av tüfeği arayışı içerisinde .Bende test sonuçlarını görmeden almak istemiyorum.
« Son Düzenleme: 16 Mart 2018, 12:00:09 Gönderen: İhsan BALTA »
1973 nevşehir

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Ali bey,  namlu ic cap ve namlu boyu hakkın da bilgi verebilirmisiniz slug namlu nuz icin?

Zafer Bey,

Slug namlu ile ilgili detayları ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız detayları ile birlikte.

Teşekkürler
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Sn Ali Kelten Bey pattern ve penetrasyon  testini yapıp yayınlamanızıda istiyoruz.Av bitti herkes yeni bir av tüfeği arayışı içerisinde .Bende test sonuçlarını görmeden almak istemiyorum.

İhsan Bey,

Teşekkür ederiz ilginiz için. Penetrasyon vs sonucları ilk başta ibrahim bey üzerinden diğer bir başlık altında bir kaç örnek yayınlandı.

Tamamem sonuçları İbrahim bey döndüğü zaman kendisi analizleriyle birlikte yayınlıyacak sonra bizlerde ondan sonra istekler üzere video, vb çeşitli paylaşımları yapacağız.
tekrardan teşekkür ederiz
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Randy Wakeman'ın Masai Mara Satin ST modelimiz için en son yaptığı incelemeye aşağıdaki linkten ulaşıp okuyabilirsiniz.

http://www.randywakeman.com/Review2018RetayArmsMasaiMaraSatin.htm
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı İhsan BALTA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Teşekkürler Ali Bey.
1973 nevşehir

Çevrimdışı Selim AYDOS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ali Bey Mrb, bayide tüfeğinizle ilgili konuşurken bayi sahibi retayın tabancaları ile başından geçen bir olayı anlattı kısaca şöyle : garanti kapsamında tabancayı fabrikaya göndermişler, fabrika kargo ödemeli diye ürünü almadan geri göndermiş sonra tekrar bayi kargoyla parasını ödeyip göndermiş garanti kapsamında yapılmış tekrar bayi ödemeli kargo gelmiş velhasıl 4 kere kargo parası ödemişler tabanca fiyatına yakın yani. Bu olay çok önce olmuş bu yüzden retay ürünü satmaya istekli değil bayadır bayi. Tüfeklerinizle ilgilenen almayı düşünen biri olarak kafamızda soru işareti oluştu. Hizmet politikanızda böyle bir yaklaşım var mıdır? Yoksa bu eskide mi kaldı.
  Birde bir başka forum da çıkarılabilir tetiğin kasayla birleşme yerine parmak girecek şekilde boşluk olduğu mekanizmanın langır lungur oynadığı yazıyor. Bu konularda fotoğraf veya video çekim ile kafamızdaki soruları giderirseniz seviniriz. Saygılar.
1978 ANKARA

Çevrimdışı Ali TATAR

• AvlakForum Üye
  • *
Randy Wakeman'ın Masai Mara Satin ST modelimiz için en son yaptığı incelemeye aşağıdaki linkten ulaşıp okuyabilirsiniz.

http://www.randywakeman.com/Review2018RetayArmsMasaiMaraSatin.htm

Ali bey merhabalar.trulock şokları Türkiye'de kullanıma sunacakmısınız?ördek avları için ayrı bir model geliştirecekmisiniz?mesela 3.200 kg civarı ve duck blind kamuflajlı
Ali TATAR
1985 Antalya

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Ali Bey Mrb, bayide tüfeğinizle ilgili konuşurken bayi sahibi retayın tabancaları ile başından geçen bir olayı anlattı kısaca şöyle : garanti kapsamında tabancayı fabrikaya göndermişler, fabrika kargo ödemeli diye ürünü almadan geri göndermiş sonra tekrar bayi kargoyla parasını ödeyip göndermiş garanti kapsamında yapılmış tekrar bayi ödemeli kargo gelmiş velhasıl 4 kere kargo parası ödemişler tabanca fiyatına yakın yani. Bu olay çok önce olmuş bu yüzden retay ürünü satmaya istekli değil bayadır bayi. Tüfeklerinizle ilgilenen almayı düşünen biri olarak kafamızda soru işareti oluştu. Hizmet politikanızda böyle bir yaklaşım var mıdır? Yoksa bu eskide mi kaldı.
  Birde bir başka forum da çıkarılabilir tetiğin kasayla birleşme yerine parmak girecek şekilde boşluk olduğu mekanizmanın langır lungur oynadığı yazıyor. Bu konularda fotoğraf veya video çekim ile kafamızdaki soruları giderirseniz seviniriz. Saygılar.

Gunaydın Selim Bey,

Kurusıkı bilindiği üzre fiyatı çocukların oyuncak silahlarından daha ucuz bir ürün. Bu ürünün fabrika çıkış fiyatı satın alınan tutarın yarısından daha azdır.

Bu ürün bilindiği üzere basınçla çalışan bir sisteme sahip. Bu da mermi ile bire bir alakalı bir durum. Bir çok sorun yanlış mermi veya kalitesiz, ucuz vb mermilerle yapılan sorunlardan kaynaklanıyor ve sonuçta kimse de mermiyi incelemiyor ve sadece silah çalışmıyor, atmıyor vs vs sorunları dizeliyor.

Kalıtsal veya üretimden kaynaklı sorunlar dışında kurusıkı ürünlerde kargo ücretlerini kabul etmiyoruz.
Çünkü üründe oluşan kargo maliyeti silahın satış fiyatının %50'si bu yüzden kabul edemiyoruz. İlgili bayii de bu yüzden sorun yaşamıştır. Sadece bireysel kullanıcı hataları için geçerli bu.

Örneğin, 18 yaşında kullanıcı, kurusıkı ürün ile yapmaması gereken atışlar yapmış, kalitesiz mermi kullanmış ve silahın namlusunu temizlememiş bu yuzden namlu barut vs den dolayı kapanmış. İlk atışta kapalı namludan dolayı silah parçalanmış.
Kullanıcı silahını garantiye göndermek istiyor bizimle iletişime geçiyor ve sorunu anlatıyor. İlgili arkadaşlarımız da aldıkları bilgi ve resimler üzre silahın hatasını kendilerine iletiyorlar ve kargo ücretini ödeyerek göndermelerini istiyorlar.

Kullanıcı çocuk, bunu kabul etmiyor firmamızın ürünü olduğunu ve bizim ödememizi söylüyor ve kabul edilmeyince kapatıyor. İlgili kullanıcı kendi sosyal medya hesaplarından, arkadaşlarının hesaplarından, googlede formlarda ve birçok akla gelmiyecek yerde silahın hatalı olduğunu parçalandığını, fabrikanın ilgilenmediğini vs vs yazıp video çekip anlatıyor.

Ödediği para bu çoçuk için çok büyük ve onun herşeyi farkındayız. Ama hatalı kullanım yapan kendisi ve farkında ama sosyal medyadaki gücü ve sorumsuzluğu yüzünden en büyük zarar görem firmamız veya firmalar oluyor.
Birçoğu da hobi olarak her 2 veya 3 aya silahının hata yaptığını söyleyip gönderiyor. Bazı durumlarda sorunu çözemeyince mecburen kabul edip kargoyu alıyorsunuz ve servisteki arkadaşlar incelediğinde yine kullanıcı hatası yuzunden olduğu ortaya çıkınca ödeme talep ediliyor kargo ücreti için. Bu kezde yine kabul etmiyorlar ve tüketici mahkemesine şikayet ediyorlar ürünümüzü serviste alıkoydular diye.

Kısacası, üretici olarak bizler için sorunlu bir durum bu satış fiyatları ve kullanıcı yaş seviyesi vb durumlar yüzünden.  Yinede kimseyi mağdur etmemek için yapılması gerekenleri yapıyoruz.

Diğer ürünlerde ve av tüfeğinde kargo maliyeti  üreticiyi ve satıcıyı bu kadar sıkıntıya sokmuyor çünkü oranı %1 lere denk geliyo ve kullanıcıların çoğu bilinçli, belirli bir yaş seviyesinde. Bu yüzden bu ürün gruplarında bu şekilde bir sorunla karşılaşmıyoruz gelen gönderiler için de firma olarak gerekli işlemleri yapıp kullanıcı ve satıcıya üretici olarak da en iyi hizmeti veriyoruz.

2015 yılından itibaren müşteri hizmetleri bakımından eskiye oranla %200 daha iyi olduğumuzu görüyoruz gelen talepler ve memnuniyet bakımından.

Şikayeti olan veya sorun yaşayan arkadaşlarımız varsa yazabilirler.

Diğer sorunuz için ise, belirtilen sorun yani tetik grubunun kasaya birleşme yerinde parmak girecek kadar boşluğun olması sanırım şaka veya hayatında tüfeği almamış birisinin yazıdğı bir yorum. Tetik gurubunun kalınlığı zaten bir parmak kalınlığında boşluğu nerden bulmuş merak ettim?

Acaba ilgili arkadaş idda ettiği sorunu resimle birlikte herkese buradan paylaşabilir mi? Böylece bizlerde gözmüş oluruz.

Bu linkte sökülüp takılması var hemen bakabilirsiniz.

Tatmin olmadıysanız elinde ürün olan arkadaşlar varsa onlar paylaşabilirler daha tatmin edici olur veya yazabilirler. Yoksa bende paylaşabilirim.

İlginiz için t. ederiz
« Son Düzenleme: 19 Mart 2018, 10:53:15 Gönderen: Ali KELTEN »
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Selim AYDOS

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Ali bey merhabalar.trulock şokları Türkiye'de kullanıma sunacakmısınız?ördek avları için ayrı bir model geliştirecekmisiniz?mesela 3.200 kg civarı ve duck blind kamuflajlı

Merhaba Ali bey,

Trulock şokları ilkolarak amerikada satışa çıkacak ve sonrasında distributorleri ile ilgili ülkelerde. Türkiyede distributorleri yok.
Aynı şokları retay olarak bizler üreteceğiz ve satışa sunacağız.

Su avları için aşağıdaki kamuflajlar ile üretim yapılıyor,
Mossy Oak - Blades
Mossy Oak- Brake Up
Mossy Oak -Bottomland
Realtree - Max-5
Next- Vista G1

Su avları için 3.5" MM modeli çıkacak şuan bunun hazırlık ve testleri devam etmekte.

ilginiz için t. ederiz.
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Ali TATAR