Gönderen Konu: Kaldırılabilir  (Okunma sayısı 3079 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
Kaldırılabilir
« : 28 Aralık 2016, 21:32:48 »
kaldırılabilir
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2017, 23:23:48 Gönderen: Hüseyin BAŞARIR »
1980-Antalya

The following users thanked this post: Abdulkadir DOĞRU, Selim UYGUN, Furkan BÖLÜKBAŞI

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Muş'ta Keklik Kıyımı
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2016, 22:51:57 »
Üç sene o bölgede görev yaptım, köylü ava gelene pek karışmaz, beyefendi insanlardır ama size bu bilgiyi veren kişi o köylerin muhtarlarıyla ve klüp başkanlarıyla iletişime geçip kolluk kuvvetlerini ve av muhafaza memurlarını devreye sokmalı.burdan feryatla hiç bişey elde edemeyiz
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

The following users thanked this post: Selim UYGUN

• Müdavim Üyemiz
Kaldırılabilir
« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2016, 23:27:18 »
Kaldırılabilir
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2017, 23:24:37 Gönderen: Hüseyin BAŞARIR »
1980-Antalya

The following users thanked this post: Selim UYGUN, Hüseyin ÜNLÜ

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2016, 11:05:09 »
Çok haklısınız hüseyin bey, aslında bimere şikayet etsek sonuç alınabilir.klüp Başkanı olacak o zevatı ve o işe yaramaz haram maaş yiyen mahlukları gerekli mercilere, orman su işleri bakanlığına şikayet etmek tek yapılacak iş
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Emre AK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2016, 10:13:46 »
bölgemizde kaçak ve acımasızca, yol üstlerinde av yapan avcılar olduğu doğrudur,fakat bunu hangi kulüp başkanın yaptığını bilsek iyi olur bende burda kulüp yönetimindeyim, üç haftadır üyelerimizle anlaşarak keklik avını bıraktık.daha dün milli parklarda görevli bir mühendisle görüştüm ve bu konuda duyarlı olmalarını söyledim bana denetim yaptıklarını söylediler ama yeterli değil demek ki.
  • Setter (body,sunny,oskar)
  • franchi vs 610
  • huğlu 901 g
  • genç huğlu çifte

Emre AK
1983-Muş

DOĞA İLE İLGİLİ HERŞEY...

Çevrimdışı Selçuk ORAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2016, 10:25:34 »
Hüseyin Bey Facebook üzerinde Sait Kahraman ve Ersin Düzyol Başkan var bu konuyu faceye taşımanızı rica ediyorum. ki bende destek vererek gerekli çalışmaları yaptıralım.
  • Ata Neo 12
  • (Kaju) İngiliz Setter
Selçuk ORAL
MEMLEKET BURDUR- İKAMET ANTALYA
0-534-421-15-15

Çevrimdışı Suat ORAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 01 Ocak 2017, 21:41:24 »
Muşta yol üzerinde av yaptıkları doğrudur bunu kimse inkar edemez ama emre kardeşimizin dediklerine katılıyorum keklik avını muş genelinde dernekler olarak keklik avını bıraktık eger kimin yaptığını biliyorsan bunu söylemen gerek bende Hasköy dernek bşk.yrdmcısıyım muşa il dışından o kadar yabancı avcı geliyorki bazı kişilerle biz bile tartışıyoruz buna rağmen orman muhafaza memuru tek araçla nereye yetişir malum dediğiniz bölgede pek tekin yer değil onlarda can güvenliklerini düşünüyorlar.
Suat ORAN
1986 MUŞ-HASKÖY

• Müdavim Üyemiz
Kaldırılabilir
« Yanıtla #7 : 03 Şubat 2017, 17:29:39 »
Kaldırılabilir
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2017, 23:25:26 Gönderen: Hüseyin BAŞARIR »
1980-Antalya

The following users thanked this post: Mesut ÖZKAN, Selim UYGUN

Çevrimdışı Selim UYGUN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #8 : 03 Şubat 2017, 19:16:37 »
şimdi kafam şuna takıldı hadi kekliği vs geçtimde  su samuru  Anadolu da nesli  kükenmiş sayılıyor nerdeyse Anadolu leoparı gibi nadir bir hayvan nasıl bir kafa bu hareket eden herseye tüfek  atmak nesli tükenmiş bir hayvanı vurmak soyunu kurutmaya çalışmak nasıl zevk  ...................................... .........................................................................
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2017, 21:37:30 Gönderen: Selim UYGUN »

Çevrimdışı Furkan BÖLÜKBAŞI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #9 : 04 Şubat 2017, 01:50:31 »
Av olsun camurdan olsun felsefesi ile av yapılmaz kardeşim bir tane keklik vurursun muhabbet sohbet edersin çayını yapar içer gelirsin bir avda koli koli fişek yakana birde 8 10 hayvan avlayana anlam veremiyorum
  • Sarsılmaz superpoze
1986 - İstanbul

Çevrimdışı Mesut ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 05 Şubat 2017, 01:15:24 »
Yazık kardeşim yazık bir muslu olarak utanıyorum bu haberleri görünce ama maalesef doğru ...bizde ördege gittiğimizde hep yol kenarında duruyorlar...insanın vicdani yoksa muhafıza memuru ne yapsın  gece av yapanı kurt vurani yol kenarında arabadan inmeden keklik vurani..eğer bunu yapanı biliyorsan iz ismini söyleyin gerereken yapilacaktir zaten.
  • d-docxarms dcx 16 otomatik
  • akdaş ak 212 s otomatik
  • tek kirma
1981 MUŞ

Yokluktan değil,adaletsizlikten çıkar bu dünyada sorunlar.....

Çevrimdışı Abdulkadir DOĞRU

• Müdavim Üyemiz
  • GOOSE,DUCK,HUNTER . KODOBAY
« Yanıtla #11 : 07 Şubat 2017, 10:13:09 »
      Hüseyin Bey duyarlılığın için bizlerde size teşekkür ederiz.
Bu başlık altında yorumlara katılan arkadaşların bir çoğunu yakinen tanırım ve fikirlerine katılmaktayım.
Ancak bir hususu belirtmek isterim muş avcılarının %80 lık kısmı bu konularda duyarlıdır, geriye kalan %20 lik kısmı da %80 kısımdan çekinerek alınan kararları uygulamaktadır.
       Geriye kala dışarıdaki ve yakın il ilçelerden gelen avcıların 3 bölümü vardır. 1. Bölümü kendi halinde çıkar merayı gezer bir iki tüfek atar 1 ve 2 saat gezer iner avladığı keklik sayısı 2 ile 3 arasındadır. 2. Bölümü ise genç nesilden oluşmakta enerjik ve doyumsuzdur yeleğini fişek doldurur yanına yedek bir pakette alır gün boyu yarış içerisindedir. 3.Bölümü ise kendilerini dernek başkanı kisvesine sokarak veya başkan yardımcısı,yöneticisi, Av bayisi vesaire isimler ile bölgenin tüm noktalarını açık kapalı demeden yasak serbest demeden talan ederler.
      Bunların önüne geçmek çok zor kimse bu sorunları çözemez devletin çözemediği gibi.
Avcılık duygusunun en güzeli insanın kendisinden oluşacağı bir duygu ve his olmalıdır dışarıdan söylemekle veya anlatılmak ile yasak cezalar ile olmuyor. Bu nasıl gelişen bir duygudur bana göre bu ALLAH vergisi ile ALAHUTAALA bir insana bu duyguyu verdiğinde kişiler bu muhasebeyi kendileri yapar vicdanı ile baş başa kaldığında neyi ne zaman başlayıp bırakacağını nerede nasıl av yapacağını düşünür uygular bana göre doğrusu budur.
      Gelelim keklik kıyımına bu yıl bahsi geçen bölgelerde duyduğum kadarı ile avı yapan avcılar arasında çoğunlukta araç başı 50 ile 80 keklik avlanılmıştır kimi palaz dağda kimi ise aç perişan gideceği bir yeri olmadığı için yola inen kuşları kalt etmiştir. Ayrıca bu katliamlara şahit olup ta avı bırakan bir çok  vicdanlı avcıda olduğunu duymuştum. 
      Gelelim bu katliamları yapanlara bunlar Rusya'dan veya Amerika'dan gelen kişiler değil bunlar bölgemizin başkanları ve herkes tarafından tanınan sayıları 3 -5 kişiden oluşan sözde yöneticilerdir. İsimlerini kimse zikretmemiş ama bu kişiler sözde bölgenin korunmasına yardımcı olan kişilerdir. Bu kişiler, işlerine gelmediği taktirde istedikleri yerde istedikleri kişiyi şikayet ederler kendilerine gelince melek yüzlü şeytandan başkası değiller.
Bana gelince benim tüm avcı arkadaşlara tavsiyem vicdanları ile avlansınlar birde 3 madde ile ayırdığım avcıların 2. ve 3. maddedeki avcı gruplardan ayrı ve uzak kalsınlar.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2017, 09:55:59 Gönderen: Abdulkadir DOĞRU »
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

The following users thanked this post: Mahmut ÖZTÜZÜN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #12 : 07 Şubat 2017, 10:29:11 »
Nasıl oluyor anlayamıyorum,birtürlü aklım mantığım almıyor  ???
Bu kişiler bukadar açık bilinmesine rağmen,bukadar güçlü,bukadar dokunulmazmıdır ki,kimse bu gidişe dur diyemez ?  :(
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE